Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4850 ve 4870 Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4850 ve 4870 Ortaya Çıktı ##

ATi Radeon HD 4850

AMD-ATi'nin merakla beklenen yeni nesil kartları sonunda gün ışığına çıktı. 16 Haziran'da resmi olarak anons edilmesi beklenen Radeon HD 4850 ve 4870 bilindiği üzere 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV770 gpu'sunu kullanıyorlar. RV770 Pro tabanlı HD 4850 ile RV770XT tabanlı HD 4870 arasındaki göze çarpan ilk teknik farklılıklar saat hızları ve kullanılan bellek tipi oluyor. Bilindiği üzere AMD-ATi, GDDR4'den sonra GDDR5'i de kullanan ilk firma olacak gibi görünüyor. Zira HD 4850 Pro ile GDDR3 bellek kullanımına devam eden firma HD 4870 ile ise Qimonda üretimi GDDR5 yongalarını devreye sokacak. Öte yandan her iki grafik kartı da 256-bit bellek veri yolunu edstekliyor ve 480 adet paralel işlem birimi ile birlikte geliyorlar. PCIe 2.0 uyumlu olan ve DirectX 10.1 desteği sunmaya devam eden HD 4800 serisi ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma ve çoklu ekran kartı kullanımı için Crossfire X teknolojilerine de destek veriyorlar. Fiyatlandırma noktasında ise HD 4850 modelinin 229$-249$, GDDR5 bellekli HD 4870 modelinin ise 329$-349$ arasında olması bekleniyor.

ATi Radeon HD 4870

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Mayıs 2008; 16:01:15 >

• hadi hayırlısı bakalım
    hocam biraz geç kaldınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 26 Mayıs 2008; 16:02:58 >
  • yolum açık olsun
  • inşallah iyi olur ati için
  • kartların albenisi çok yüksek şekil kartlar valla
  • Cuda gibi baska amaclarla kullanilamazsa cok fena calim yiyecek nvidia'dan
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdem_06

yolum açık olsun

tamam abi bişey demedik
  • nvidia gt200 serisi ile 512 mb üstüne çıkmak, 512 bit veriyoluna ulaşmak, gibi önemli gelişmeler ekledi.
    ATI HD4000 serisi sanki nvidia yanında daha sade bir güncelleme görünümü veriyor. Kişisel tahminim gtx280 ile 4870 x2 nin hemen hemen eşdeğer bir performans sunacağı yönündedir. Umarım kısa zamanda önizleme sonuçları bizlere ulaşır.
  • Fx 57 kusura bakma bende incelerken gördüm ve paylaştım. ama istersen benim açtığım konuyu burda birleştirebilirsin. ama silme
  • Walla AMD& ATi ikilisi sapıttı, geliyorlar. !

Allah AMD için hayırlısını versin de, gelsin şöyle iyi yerlere canuuuum :D !

4870'in de 3870X2'ye yakın fiyatı varmış .
  • Vatana millete hayırlı olsun bakalım
  • 4850 sanki al beni diye bağırıyor.. bu forumda insanı alışveriş manyağı yapar valla.... insanın iştahını kabartmakta birebir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenova

nvidia gt200 serisi ile 512 mb üstüne çıkmak, 512 bit veriyoluna ulaşmak, gibi önemli gelişmeler ekledi.
    ATI HD4000 serisi sanki nvidia yanında daha sade bir güncelleme görünümü veriyor. Kişisel tahminim gtx280 ile 4870 x2 nin hemen hemen eşdeğer bir performans sunacağı yönündedir. Umarım kısa zamanda önizleme sonuçları bizlere ulaşır.

Hocam, 8800'den 9800 serisine geçişte nVidia o halı yapmadı sanki. Ama ATi RV770'e geçti. Yani ısıtıp öne koyma olayı değil. Ki, AMD% ATi ikilisi bu sefer de fiyat&verim lideri olacaktır bu kartlarla. 3870 ve 3850 kartların fiyatı da son derece inecek ve nVidia için çok zor günler gelecek bu kartlarla.

• şekil iyi, frma iyi, fiyat iyi. bence başarılı olacak gibi...
  • 8800gt-3870 ikilisinin rekabetine döner bence bu iş. Atinin yine şansı yok gibi görünüyor
  • bakalım performans nasıl olacak onlar ne zaman belli olur acep
  • Kartlar çok güzelmiş özellikle 4870 farklılaşmış biraz öncekine göre. atiye güvenim fazla bu sefer F/P oranını çok iyi tutturacaklar bence bu sefer
  • Hadi bakalım gtx280 den geri kalıcak burası kesin gibi ama cok fark actırmıycak özellikle f/p si cok daha iyi olucak[hem fiyat hem güc tüketimi hem performans bunların oranı cok daha iyi olucak]
  • 4870'e bayıldım resmen,329$-349$ arasında değişen fiyat bakalım ülkemize geldiğinde ne kadar değişicek
  • özelliklerde "game physics capatibity" yazısı dikkatimi çekti nVidia ageia'yı satın alıp yeni GTX2** serisine ekleme yaptı yazılımsal olsada acaba benzerinide ATi yapmış olabilirmi diye düşünüyor insan
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.