Şimdi Ara

adsl ve ppp ışığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar beim internet ikide bir kesliyor adsl ve ppp ışığı sönüyor 1 daka içinde geri yanıyor olay=

İnternet gene böle kesliyordu babam 2 gün önce dier telfon kablosunu buna taktı ve internet kesilmiyodu babam ertesi gün yeni kablo almış takmış ilk 1 gün bişi yok ama bugün gene gitmye başladı ebnde dier telefon kablosunu taltım belki işe yarar die aama olmadı

Sizce ne yapmalıyım lütfen acil yadım sroy girios 20 dk sonra tak int. gidio acı bişi :(

• Bilgisayarla modem arasındaki kabloyu çek yada bilgisayarı kapat.Eğer bu durumdayken hat gidiyorsa telefokmu ara büyük ihtimalle santralde sorun vardır.Eğer hat gitmiyorsa bilgisayarında virüs,spy vss.Gibi yazılımlar var demektir.Bunlardan da kaynaklanabilir.
  • Hat gitmedi sadece 10/100m ışğı söndü oda normaldir çünkü pc bğlantı ışığı o yani peki benim p cde virüs yok bşşi yok :S acaba virüs progrmaıın devre dışı bıraksam işe yara mı?
  • Eğer o kabloyu söktüğünde hat hiç gitmewdiyse demekki bilgisayarında sorun var.Eğer o kabloyu taktığında adsl pp ışıkları sönüyorssa %100 bilgisayarından kaynaklanıyor.Virüs programıyla full tarama yaptırıp dene.
  • Modeminin modeli ne? bu arada sen pc de hicbirsey yapmazken lan isigi modemde surekli yanıp sonuyormu? yanıp sonerse virus vardir. yoksa ttnet hat sorunu.
  • Dediğin şey benimde başıma geliyordu sorun fişteymiş. Temassızlık varmış. Fişi değiştirince düzelmişti.
  • Bir bilgi olarak şunu vereyim:

Eğer internete çıktığın hatta slitter sız biri telefon açarsa hattan düşersin.
    Evdeki telefon(lar)da splitter var mı?
  • iştee aynı sorun fişi değiştirdik temasızlık wardı oldu babam yeni fiş aldı onu takınca gene gitmye başldı bugün pc ci gelcek bide o intirsin kabloyu xd
    quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Karsi

Dediğin şey benimde başıma geliyordu sorun fişteymiş. Temassızlık varmış. Fişi değiştirince düzelmişti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.