Şimdi Ara

## GeForce 9800GT'nin GPU-Z ve RivaTuner Görüntüleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GT'nin GPU-Z ve RivaTuner Görüntüleri ##

## GeForce 9800GT'nin GPU-Z ve RivaTuner Görüntüleri ##

18 Haziranda GT200 tabalı GeForce GTX 260 ve 280 modellerini kullanıma sunacak olan Nvidia, GeForce 9 serisini de bazı yeni modeller ile güncelleyecek. Nvidia'nın önemli partnerlerinden birinin yol haritasında gördüğümüz detaya göre GeForce 9800 serisinin en yeni üyesi olması beklenen GeForce 9800GT muhtemelen Haziran sonu veya Temmuz başında anons edilecek. Ortaya çıkan yeni ekran görüntüleri GeForce 8800GT'nin yeniden isimlendirilerek GeForce 9800GT adı altında pazara sunulup sunulmayacağı sorularını da akıllara getirmiyor değil. Zira gün ışığına çıkan Rivatuner görüntüsü GeForce 9800GT'nin 256-bit bellek veri yoluna, 512MB GDDR3 belleğe ve 112 adet paralel işlem birimine sahip olacağını işaret ederken GPU-Z görüntüsü ise kartın saat hızlarının 600MHz/1500MHz/1800MHz (gpu/shader/bellek) olacağını işaret ediyor. Nvidia cephesinden teyit edilmiş bilgiler gelmediği için "kesin" birşey söyleyebilmek şimdilik zor olsa da en azından ortaya çıkan ekran görüntüleri GeForce 9800GT için yeni bir GeForce 8800GS-9600GSO durumu yaşanabilir mi sorularını da gündeme getirmiyor değil. Bu arada GeForce 9800GT'nin GeForce 8800GT ile aynı özelliklere sahip olsa da farklı olarak Triple SLI teknolojisini destekleyebileceği de konuşuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Mayıs 2008; 20:35:22 >

• performans olarak 8800gt ile arasındaki fiyat farkını kapamayacaksa alınmaz.G92 sonuçta.
  • bune be resmen gereksiz ekran kartı
  • yani 9800gt =8800gt +tri-slı mı?
  • 8800 Gt'den tek farkı isminin 9800 olması.
  • Öfff bir bayat Nvidia kartı daha , 9. nesil diye 8. nesile 3 sli ekliyorsun :( gerçek bir yeni nesil istiyoruz hoş kapıda zatende bu 9. nesil gerçekten benim için hayal kırıklığı oldu ...
  • Kesin olmayan bu haberden kesin bir yargı çıkartıyorum.
    Haziran sonu 8800GT End Of Lifetime.

Bu kaçınılmaz çünkü 9600GT geldiğinde 8800GS'yede aynısı olmuştu.
  • sanki 8800gt arasında fazla fark yok gibi geldi?
  • adamlar meydanı boş buldu dalga geçiyor ya , bari rami 1gb yap olmadı saat hızlarını değiştir.

tek artısı 110W olan güç tüketimi belki 100W altına iner hepsi bu.Anlaşılan 55nm provası yapıyorlar.
  • iyi ne kadar çok kart çıkarsa o kadar iyi... bu öncekilerin fiyatlarını düşürecektir.. atinin fiyat düşürmesi içinde neden olacaktır.. atinin 3xx serisinde nvidia kart çıkardıkça ati fiyat kırdı.. ati fiyat indirimi konusunda oldukça bonkör.. yeni seriden oldukça umutluyum.. ndivia piyasayı bombardımana tutsun ben nvidia almasamda benim işime yarar... alsam da!!!
  • Hergün yeni bir kart çıkıyor.Bu ne Yaa!
    Aralarında da cok bi fark olsa!
    Parasını biriktirene kadar kart piyasada kalmıyo?

Ekran kartı alcaktım 7 ay önce 8800 gts (eski olan) alsam mı diyodum. 3870 cıktı onu mu alsam diyene kadar Geforce 9 serisi geldi. Onu da geçtim artık adı neyse yeni seriyi bekliyom.

• yap yap seninde birgün borun ötmeyecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: erberkylmz03

sanki 8800gt arasında fazla fark yok gibi geldi?

günaydın kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: dark alien

quote:

günaydın kardeş

• Arkadaşların dediği gibi pek fark yok sadece 9800 yazı farkıv ar:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

yani 9800gt =8800gt +tri-slı mı?

Evet, oyle olacak galiba. Tri-SLI eklenmesi yalniz ciddi bi sekilde super bir olay olabilir, eger 9800GT'nin fiyati da 8800GT gibi 260 ytl filan olursa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oglak1538

quote:

Orjinalden alıntı: dark alien

quote:

günaydın kardeş

fark var cnm olmaz mı isim farkı

• quote:

Orjinalden alıntı: Rizeli55

Hergün yeni bir kart çıkıyor.Bu ne Yaa!
    Aralarında da cok bi fark olsa!
    Parasını biriktirene kadar kart piyasada kalmıyo?

Ekran kartı alcaktım 7 ay önce 8800 gts (eski olan) alsam mı diyodum. 3870 cıktı onu mu alsam diyene kadar Geforce 9 serisi geldi. Onu da geçtim artık adı neyse yeni seriyi bekliyom.
    rizeli...en doğrusunu sen söylemişsin....

• 9900gts çıkınca uygun fiyatlıda olursa gerisi yalan olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Mayıs 2008; 22:49:43 >
  • Demek ki neymiş...

Nvidia 9 serisinde en mantıklı kart 9600gt imiş!!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.