Şimdi Ara

Jameson anfi+woofer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben jameson araba anfi+woofer'ını almaya karar verdım toplam 2'sinin fiyatı 240 ytl tutuyor bunu eve kurmayı dusunuyorum sizce fıyatı nasıl bu paraya daha ıyı bı anfi ve woofer alabılırmyıım?birde anfiyi nasıl bir adaptorle calıstırabılırım.Yardımlarınıız beklıyorum.Sımdıden tesekurler.

http://urun.gittigidiyor.com/JAMESON-USA-604-OTO-AMFI_W0QQidZZ9151849

• Oto sistemlerinin evde kullanılması hiç tavsiye edilmez,bence haklılar da.

Amfiyi PSU ile çalıştırabilirsin,tabi yeterli derecede amper verebilmesi lazım.

Ama dediğim gibi,o paraya 2.elde Z2300 alabilirsin.Ve ev ortamı için gayet yeterli.

Veya hiç değilse aktif ev subwoofer al.150-200 YTL arası sahibinden.com gibi sitelerde 150 wattlık aktif çok güzel sublar var.20cm (10'') bass sürücülü.
  • ewde araba sistemi olmaması öncelikli alınmama sebebi illa alıcam kurucam dersen de bu tür ürünlerden uzak durmanı tavsiye ederim üzerinde 1200watt yazıyor ama o rakamın çıkış noktası salla ne kadar sallayailirsen şeklindedir emin ol. o amfi 1200 watt ı bırak 120 watt bile veremez ki hadi onu değil gerçekten 1200watt weren amfi almak istesen bile onu besleyecek adaptörün fiyatı senin amfi+sub a verdiğin parayı rahat rahat aşar. amacın sadece bass ise @ABSOLUT arkadaşın da dediği gibi aktif subwooferlara yönelmeni tavsiye ederim
  • almayın kesinlikle ben ilk bunlarla başladım düzgün bir sistem almak daha iyi olacaktır
  • arkadaslar pc'de kullandıgım creative sbs 580 vardı set bozulunca boyle bir sistem kurmaya karar verdım bi kac yere baktım bass olarak o kadar fena deıl jameson anfi yani dinledim ama woofer nasıl onu bilemiyorum woofer için tavsiyeleriniz nedir.Beklentim 5+1 den daha ötesi bass.
  • PM attım,birkaç önerim var.
  • Önerilerin için tesekur ederım ama araba anfisinde kararlıyım anfiyi beslemek için DiabloXT
    arkadasım Forum İçinde Bİ Önerisini Gördüm 2 adt pc psu birleşiminden 40 amper alabılırmıyım yanı anfıyı bu sekılde besleyebılırmyıım bu konuda cok acemıyım..
  • Kullanmak istediğin subwoofer kaç watt RMS?Marka model belirtir misin?

Sadece subwoofer mı kullanacaksın yoksa komponent de var mı?

40 Amper çok yüksek bir değer çünkü.

12volt x 40A =480 watt RMS subwoofer besleyebilirsin anlamına geliyor.

Eğer 250 watt Rms gibi birşeyse 20-25 amper besleme ünitesi alabilirsin,20-30 YTL civarında.

DiabloXT Psu içindeki railleri birleştirip tek hattan yüksek amper alıyor.Ama ne derece sağlıklı birşey bilemiyorum.Elektronik bölümüne sormalısın.
  • arkadasım rms den anlamıyorum ama subwoofer ın ustundekı degerlerı yazıyorum
    12''WOOFER
    SH-303 F
    FULLSOUND
    MAX.MUSIC POWER 500 W
    40 OZ STRON ... MAGNET
    IMPEDANCE 4MOHM
    AMA BUNU KULLANMAYIP 1000 WATTLIK BIR JAMESON WOOFER ALABILIRIM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhann8 -- 27 Mayıs 2008; 12:47:45 >
  • Peak 500 watt ise Rms en fazla 250 civarıdır.

250/12=20 Amper.

Elektronikçiye git 20 Amper besleme ünitesi al.240 AC'yi 12 volt DC'ye çeviren.Amfiyi onunla besleyeceksin.
  • pekı eger 1000 watlık bir subwoofer alırsam yine onunla besleyebılrmyıım arkadasım.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhann8 -- 27 Mayıs 2008; 12:46:18 >
  • 500watt-1000 watt gibi değerler Peak değerler.Yani wooferin parçalanmadan anlık olarak verebileceği en yüksek değer.

Bu değerleri özellikle ismi duyulmamış markalar çok yüksek veriyor.Göz boyamak için.Hikaye yani.RMS değerini baz almak zorundasın besleme ünitesi seçerken.
    Bir incele üzerinde RMS değeri yazıyor mu?

Yoksa gerçek 1000 watt RMS bir woofer beslemek için 90 amperlik besleme kullanmalısın,ki bu değerler ev sistemi için çok uçuk.Çünkü oto sistemler düşük voltaj yüksek amper üzerine tasarlanıyor.woofer direnci de 4 ohm zaten,amfiden daha fazla güç çekebilmek için.Yani sadece saf güç,kalite yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 27 Mayıs 2008; 13:10:09 >
  • ARKADASIM BESLEME ÜNÜTESİNİNN ÜZERINEMI BAKAYIM RMS DEGERİ İÇİN YOKSA WOOFERINMI??
  • Woofer.

Besleme ünitesinde kaç Amper yazdığına bakacaksın.
  • tamam arkadasım yardımların için çok tesekur ederım.dedıklerını yapacagım artık sıstemı kurdugumda eksıklerımı tamamlarım inşallah yardımlarınla..[
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.