Şimdi Ara

## Blu Ray Cephesinden Yeni Gelişmeler ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Blu Ray Cephesinden Yeni Gelişmeler ##

Geçtiğimiz aylarda özellikle Amerikan sinema sektörünün ve film stüdyolarının Blu Ray'e yönelmesi sonucu son birkaç yılın öne çıkan mücadelelerinden biri olan HD DVD vs. Blu Ray düellosunda Toshiba geri adım atmış ve Blu Ray, HD dünyasında yoluna yalnız devam etme konusunda önemli bir başarı elde etmişti. Sony kapalı kapılar ardında Blu Ray'i sektör standardı haline getirmenin planlarını yapadursun yeni ve önemli bir haber de Çin'den geldi. İçlerinde TCL, Malata ve Desay gibi isimlerinden bulunduğu Çin merkezli 11 disk üreticisinin Blu Ray Disk Birliğinden gelecek yıl için Blu Ray disk ve disk çalar üretimi konusunda yetki aldığı belirtiliyor. Özellikle HD DVD'nin yarış dışı kalmasından sonra üreticilerin Blu Ray'e olan ilgisi iyiden iyiye artarken Blu Ray Disk Birliğinin üye sayısının 187'ye yükseldiği öte yandan Uluslararası DVD Forum'unun üye sayısının ise 240'dan 163'e gerilediği ifade ediliyor. Bilindiği üzere DVD formatı şu an için hakimiyetini sürdürürken yıl sonu ve gelecek sene itibariyle BD teknolojisinin hızlı bir şekilde yaygınlaşması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Mayıs 2008; 16:31:14 >

• Birde oynaticilar ucuzlasa tam olacak
  • tahminimizden uzun sürdü hala yaygınlaşmış değil korkak davranıldıgını düşünüyorum.bu yıl sonu artık bir standart haline gelir umarım.
  • Biraz daha fiyatlar düşsün kapasite artsın hızlar yükselsin o zaman harika olcak.
  • 2009 yılında iice yaygınlasır fakat bence bilgisiyarlada oyun ve filmleri asırı yaygın olan dvd ler gibi cıkması hiç de cabuk hemen olmaz hatta orjinalları yeni yeni cıkarken
  • yaygınlascaksa yaygınlassın artık be
  • quote:

Orjinalden alıntı: janer798

2009 yılında iice yaygınlasır fakat bence bilgisiyarlada oyun ve filmleri asırı yaygın olan dvd ler gibi cıkması hiç de cabuk hemen olmaz hatta orjinalları yeni yeni cıkarken

Neyin orjinalleri yeni yeni çıkarken? Yıllardır hep orjinal DVD kullanıyorum, zaten kopyaları da orjinallerden yapıldığı için önce orjinalleri çıkıyor. Yeni yeni orjinali çıkan ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 24 Mayıs 2008; 16:55:08 >
  • tek başına blurayin yaygınlaşması yeterli değil... herkesin full HD televizyonu olsaydı şayet eminim yaygınlaşması daha kolay olurdu.. ben bluray aldıktan sonra onu tam anlamıyla kullanamayacaksam neden o kadar para vereyim ki... zaten blu ray kullanıcılarının çoğunda full HD bir plazma vardır ve o yüzden alıyorlardır.. yani bu iki teknoloji birbirine paralel gelişmeli.. hem cihazın kendisi hemde medyalar şu an için oldukça pahalı.. ürün şu an piyasanın kaymağını alma döneminde iktisat yada işletme okuyan arkadaşlar beni anlayacaklardır.. yaygınlaşması için daha çok var.. DVDnin bile yaygın olarak kullanılması son birkaç sene önceye dayanır ama DVDnin çıkış tarihi 1996...hâlâ çift katmanlı bir dvd medya tek katmanlılardan 8-9 kat daha pahalı... (bknz. DMS Data Media Store)
  • blu-ray lerin görüntü kalitesine süper ötesi diyorlar var mı deneyeniniz ? ps3 var ama henüz film felan alamadık
  • BD-rip filmlerin kaliteli oldukça iyi hemde 720p olarak 22" 223bw de izledim.. gerçek 1080p BD-Rom u 150 ekran full hd plazmada izlemek cidden cazip olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Junger

blu-ray lerin görüntü kalitesine süper ötesi diyorlar var mı deneyeniniz ? ps3 var ama henüz film felan alamadık

bırak orjinalini riplerini bile izlersen aradaki farkı anlarsın hd ve bd ripli izlediğim filmler bile dvd den çok daha kalitelidaha ufak boyutlarına rağmen. mükemmel bişey tavsiye ederim.
  • BLU RAY cdler sayesinde depolama manyağı olacağım arşiv yapmak çocuk oyuncağı olacak fiyatlar insin artık bu kadar bu işden yüksek fiyatlara üretici firmalar para nasıl kazanıyorlarki makul seviyede satılsında bu nimetden herkez yararlanmalı hard disk yetmiyor ucuzlasın bir tane LG markalı BLU RAY oynatıcılı,yazıcılı alacağım.
  • ben artık hep blu-ray rip indiriyorum, 1080p filmler 9 - 24 gb arasında değişiyor, 16 gb uzerindeki filmleri oynatmakta makina zorlanıyor ama görüntü kalitesini anlatamam, bir kere alışırsan dvd rip filmler izlenmez hale geliyor , 720p filmlerde 1080p ye yakın bir kalitede hem de dosya boyutu küçük ve sistemi zorlamıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

2009 yılında iice yaygınlasır fakat bence bilgisiyarlada oyun ve filmleri asırı yaygın olan dvd ler gibi cıkması hiç de cabuk hemen olmaz hatta orjinalları yeni yeni cıkarken

Neyin orjinalleri yeni yeni çıkarken? Yıllardır hep orjinal DVD kullanıyorum, zaten kopyaları da orjinallerden yapıldığı için önce orjinalleri çıkıyor. Yeni yeni orjinali çıkan ne?

sen hep yanlıs mı anlarsın neyse gene ben suc olim yeni yeni dedigim dvd ler için degil arkadasım BD için soyledim
    sen de beni iice pc den anlamaz cıkardın blu-ray lerin orjinalları yeni yeni cıkıyo dedim herhalde dvd cıkıyo her zaman
    simdi herkes senin yuzunden beni yanlıs anlıcak
  • quote:

sen hep yanlıs mı anlarsın neyse gene ben suc olim yeni yeni dedigim dvd ler için degil arkadasım BD için soyledim
    sen de beni iice pc den anlamaz cıkardın blu-ray lerin orjinalları yeni yeni cıkıyo dedim herhalde dvd cıkıyo her zaman

Sahtesi olmayan Blu-ray'in mi orjinalleri yeni yeni çıkıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

Sahtesi olmayan Blu-ray'in mi orjinalleri yeni yeni çıkıyor?

işimiz var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ac1DBuRN

Birde oynaticilar ucuzlasa tam olacak

+1907
    katılıyorum cok pahalı halde oynatıcı ve diskler
  • evet hemde aşırı pahalı
  • biz okadar dedik sony blue_ray ile kimse başa çıkamaz yazık oldu toshibayayine sony tek kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

biz okadar dedik sony blue_ray ile kimse başa çıkamaz yazık oldu toshibayayine sony tek kaldı

evet ama bu sefer rekabet olmicak ve sony tekel olarak istediği gibi fiyatı belirleyebilecek.. fiyatlar bu nedenle kolay kolay düşmez... bir rakibi olsaydı böyle olmazdı.. bu bizim aleyhimize bir gelişme...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.