Şimdi Ara

Royaltek 2300 ve Qtek S200

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ebayden royaltek rbt-2300 aldım.
    fakat bir türlü qtek s200 üm ile kullanmayı başaramadım.
    pcden krduğum programla royalteke müdahale edebiliyorum
    yani cihazda sorun yok.
    zaten üzerindeki ışıklarıda normal şekilde yanıyor.
    log özelliğini kullanıyorum fakat navigasyon yapamıyorum.

sorunum igo 8 de de, igo 2006 da da aynı.
    bağlanıyor fakat hemen kopuyor. bunu nasıl çözebilirim.
    s200 ü formatladım. herşeyi tekrar kurdum ama sonuç aynı.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

• windows mobile 6.1 yüklü qtek te.
    bluetooth tan seçiyorum bluegps olarak, daha sonra da next diyip 0000 giriyorum.
    ve serial portu işaretliyorum.
    port seçiminde de sadece com 6 ve com 7 seçilebiliyor.
    oradanda com7 yi seçiyorum.
    daha sonra external gps e giriyorum ve program portunu com1 seçiyorum.
    donanım portunuda com 6 baud hızınıda 57900 seçiyorum.
    ancak bu şekilde sadece 2-3 sn bağlı kalıyor.
    bu portların diğer varyasyonlarınıda denedim ama nafile.
    ayrıca igo 8 de portları elle seçmeme rağmen gps enable seçeneği seçili iken
    o alana griş çıkış yapınca o tık kayboluyor.
    yani igo kendi bildiğini okuyor.
    siz kullandığınız portları söylerseniz çok yardımcı olursunuz...
  • dostum bendede wince 5.0 yüklü jasjar var ve ve RBT2300 ile igo2006 ve igo2008 i sorunsuz kullanıyorum fakat igo2006 plus ile aynen dediğin gibi 2-3 sn bağlı kalıp sonra kopmalar gerçekleşiyor...
    kullandığım port 8 ayrıca cd den çıkan programı pocket pc ne yüklediğinde uydulara bağlantı sağlayabiliyomusun...????
  • yok hocam sağlayamıyorum.
    o programda tüm portları manuel ve automatic olarak denedim fakat olmuyor.
    ama igo buluyor gps i ama oda kopuyor hemen.
    denemediğim şey kalmadı.
    bende sadece 6 ve 7 yi seçtiriyor COM bağlantısında (tabi bluetooth bağlantıları COM ayarlarında)
    ama program kendi bildiğini okuyor.
  • peki bluetooth ayarlarına girip mouse u eşleştirdiğin zaman COM Ports sekmesinde BlueGPS 276315 tarzında satırı görebiliyomusun???? Yanındaki parantez içinde de COM Port numarası yazılı halde.....
  • evet hocam BlueGPS 276333 yazıyor.com porttada sadece com 6 ve 7 yi seçmeme izin veriyor.
    bunu bir regedit ayarıyla hallettim hepsi seçiliyor artık ama. yinede sonuç yok.
  • peki aleti laptop veya pc ile bağlayınca cd deki rogramı yüklediğin an uydulara bağlanıp pc veya laptoptan navigasyon yapabiliyormusun...????
  • yahoyaho ilgine çok teşekkür ederim.
    evet yapabiliyorum. laptopta hem bağlantı kopmuyor hemde uyduları görüyorum.
    yani cdsindeki program çalışıyor...
  • bu aarada bir gelişme oldu.
    artık gps in cdsinden çıkan programı kullanabiliyorum.
    com 6 baud hızı 57600 den bağlanıyor.
    uyduları görüyorum.
    ama igo aynı şekilde hemen kopuyor.
    ya burnumdan geldi bu olay.
    büyük bir hevesle aldım royalteki o kadar bekledim ama bir türlü kullanamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitbook -- 29 Mayıs 2008; 17:05:31 >
  • muhtemelen cd den çıkan programda port reset yapıyosun ondandır...bi soft reset at daha sonra igo 2006 yı yükle...plus ı değil...daha sonra cd deki programı açmadan igoyu açıp otomatik arat gps i ....problemin çözülebilir...
  • Benzer bir sorun bende de oldu. iGO 2006 Plus yüklü PPC de daha önce normal şekilde bağlanabilirken son bir kaç gün sürekli kopma oldu. PPC ye değişik ROM lar atıp acaba yazılımsal bir sorun mu var diye denedim banamısın demedi. Ayrıca cihazı temize çıkarmak için holux 240 gps faremi başka (del axim) bir ppc ile de deneyip bağlantı sorunu olunca (hatta bu arada arkadaşın faresini benim ppc ye bağladım çalıştı) denemeleri tekrarlamadan sorunun gps ten kaynaklandığını düşünüp arkadaşımın önerisi ile tırnakla kapağını açıp bataryasını çıkardım (içinde lityum ion batarya var). Bir süre öylece bırakıp yeniden taktığımda tekrar kopma olayı olmadı. Sanırım gps resetlenmiş oldu. Ayrıca şöyle kullanıyorum; elimde iPAQ hx4700 Pocket PC de önce bluetooth u açıp Holux 240 GPS imi 4 sıfır olan şifresi ile eşleştirmeye gerek olmadan bir sefere mahsus tanıtıyorum. Daha sonra kullanmak için sadece BT yi açıyorum. Tanıttığım Holux-240 bağlantısına bağlan/connect demeye gerek olmadan iGO 2006 Plus a girip (ayarlarından yine bir kereye mahsus Com8 ve Baudrate 56700 yapılmış olması ile) bir süre bekleyince bağlantı sağlanmış oluyor.
    Buradaki tespitim GPS lerin sanırım bir halde kafaları pardon çipleri karışıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: yahoyaho

muhtemelen cd den çıkan programda port reset yapıyosun ondandır...bi soft reset at daha sonra igo 2006 yı yükle...plus ı değil...daha sonra cd deki programı açmadan igoyu açıp otomatik arat gps i ....problemin çözülebilir...

yok hocam port reset yapmıyodum. ama senin dediğin gibi 2006 plus olmayanını aradım.
    direk bulamadım ama MioMap_3.3.__PDA olanını buldum. bunu kurdum yine bağlanmadı.
    google map kurdum oda bağlanmadı.
    en son kendi programından port reset yaptım. sonra miomap açtımyine bağlanmadı.
    sildim tüm tanımlamaları. sonra tekrardan bluetooth tan buldurdum 0000 girdim. serial seçtim com 6 yı seçtim.
    gps ayarlarından hiçbir şey yapmadım.
    sonra miomap açtım bağlandı ve kopmadı. hemen harita falan yükledim ona baktım kullanılıyor.
    sonra igo 8 açtım oda bağlandı ve cillop gibi çalışıyor. fakat ıvır zıvır kurduğum için bir ton igo 8 çok yavaş.
    hard reset atıcam ama korkuyorum tekrar çalışmaz diye. yedek alıp deneyeceğim tekrardan.
    sanırım rsimsek inde dediği gibi gps in resetlenmesi ile alakalı birşeydi.
    şimdi herprogramda bağlanıyor ve kullanılıyor.

bu arada özellikle belirtmek istiyorum miomap de manuel olarak gps ayarlarını yaparken.
    port girilen yerde com 6 baud hızı 57600 seçtim bu ekranda en üstte NMEA ve SIRF diye iki seçenek var.
    buradan SIRF i seçtikten sonra bağlantı kuruldu. sanırım bu dikkat edilmesi gereken bir şey.
    igo 8 de bu yer yok.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• neyse sorun çözüldüyse problem yok...güle güle kullan...
  • :D teşekkür ederim. yardımın büyük...
  • royaltek gps aldıım ofis bilgisayardan 3 ay kullandım durduk yerde bluetooth bağlantısını simgeleyen bağlantı olmadığuında yanıp sönen mavi ışık sürekli yanmaya başladı tosh G900 var görmemeye başladı kısacası blue bozuldu. ne düştü ne bişi oldu durduk yerde. diyceksiniz kardeşim bu elektronik olur böyle.
    evet olur lakin çözümüde olmalı ofis bilgisayarı aradım arkadaşlar bizde o teknik donanım yok en iyisi sen ithalatçısına götür onları bi ara dediler. eyvallah dedim zatenbaşka bişi de beklemiyordum onlardan. neyse aradım murat elektroniği bi bayan çıktı ben direk mevzuyu anlatmaya başlayınca o dedi ben idareten bakıyorum yetkili yok yarın ara. eyvallah yarın arayalım.
    yarın oldu toplantıdalar sonra ara eyvallah.
    sonra aradım acil işleri çıktı yarın ara.
    eyvallah
    yarın arıyorum ilgili arkadaş senelik izinde haydaaaa pazartesi ara. patronun cep teli ver. olmaz prensip

velhasıl ithalatçısından hayır yok amasyaya yolculuk var ve ben bir tane daha 110 ytl vermek istemiyorum. anlayan arkadaşlar bi yardımcı olsun dükkan falan varsa bi yönlendirin.

hayırlı paylaşımlar.

• elimizde sadece usb gps mouse royaltek olsa vede bir laptop ile ayrı bir gps cihazı olmadan gps mouse u laptopa baglayarak gps kullanabilirmiyiz
  • evet kullanırsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: digitbook

evet kullanırsın...

cevabınız için tesekkurler peki siz hangi programı onerirsiniz royalteki gps mouse laptopa bgaladıktan sonra kullanmak için forumda bir kac prgram vardı laptopa gps baglamak için diye ama orda ayrıca bir gps cihazı daha kullanıyordu onun kendi prgamı vardı
  • KJAM ile royaltek 2300 kullanıyorum , com 7 ve 8 de ikisinde de denedim bağlanıyor aradan 5-6 sn geçiyor tekrar kopuyor bir türlü anlayamadım win mobile 6.1 ve myway 2006 plus 2007_7 kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: digitbook

quote:

Orjinalden alıntı: yahoyaho

muhtemelen cd den çıkan programda port reset yapıyosun ondandır...bi soft reset at daha sonra igo 2006 yı yükle...plus ı değil...daha sonra cd deki programı açmadan igoyu açıp otomatik arat gps i ....problemin çözülebilir...

yok hocam port reset yapmıyodum. ama senin dediğin gibi 2006 plus olmayanını aradım.
    direk bulamadım ama MioMap_3.3.__PDA olanını buldum. bunu kurdum yine bağlanmadı.
    google map kurdum oda bağlanmadı.
    en son kendi programından port reset yaptım. sonra miomap açtımyine bağlanmadı.
    sildim tüm tanımlamaları. sonra tekrardan bluetooth tan buldurdum 0000 girdim. serial seçtim com 6 yı seçtim.
    gps ayarlarından hiçbir şey yapmadım.
    sonra miomap açtım bağlandı ve kopmadı. hemen harita falan yükledim ona baktım kullanılıyor.
    sonra igo 8 açtım oda bağlandı ve cillop gibi çalışıyor. fakat ıvır zıvır kurduğum için bir ton igo 8 çok yavaş.
    hard reset atıcam ama korkuyorum tekrar çalışmaz diye. yedek alıp deneyeceğim tekrardan.
    sanırım rsimsek inde dediği gibi gps in resetlenmesi ile alakalı birşeydi.
    şimdi herprogramda bağlanıyor ve kullanılıyor.

bu arada özellikle belirtmek istiyorum miomap de manuel olarak gps ayarlarını yaparken.
    port girilen yerde com 6 baud hızı 57600 seçtim bu ekranda en üstte NMEA ve SIRF diye iki seçenek var.
    buradan SIRF i seçtikten sonra bağlantı kuruldu. sanırım bu dikkat edilmesi gereken bir şey.
    igo 8 de bu yer yok.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

arkadaşım bak bu şekilde birde mio map 3.3 ile dene.
    ne farkeder diyordum. fakat onu kurunca cihazın bir modunu değiştirebildim oradan.
    mesela bu seferde kendi programıyla cihaza bağlanamıyorum.
    tam tarif ettiğim gibi en baştan tekrar dene istersen...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.