Şimdi Ara

ses sistemi tavsiyesi 1 milyar bütçe nerden alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşa ses sistyemi alacağız müzik film ikisi içinde s750 aldırmayı düşünüyorum ama genede bu bütçeye alternatif ne olabilir parçaları kendimiz toplayalım desem bu bütçeye zor gibi en iyisi gene s750 gibi geliyo ve nereden almak doğru olur s750 yi vatanın stoklarında yok adam gibi mavidede nerden almak doğru olur s750 yi

• http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=HT-DDWG800

Git bunu bir dinle, s750 bunun yanında sadece oyuncak kalır. Üstelik aktif subwooferı var. Üstelik fiyatıda daha iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=HT-DDWG800

Git bunu bir dinle, s750 bunun yanında sadece oyuncak kalır. Üstelik aktif subwooferı var. Üstelik fiyatıda daha iyi.

hmm bu daha çok filme yönelik galiba ve hepsi 6 ohm
  • Sen sadece bir git dts dvd tak dinle bırak ohm unu falan ne demek istedğimi anlarsın. Bir daha hiçbir multimedia sete dönüp bakmazsın bile.
  • quote:

bu bilgisayara (şimdilik) uymaz nedenide multich analog in yok.
    sadece spdif çıkışlı dvd ler ve oyun makineleri için uygun olur.

ne alırsanız alın mutlaka multich analog in arayın sonra pişman olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 23 Mayıs 2008; 23:36:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

quote:

Benim arkadaşta z5500 var mesela, onada söylemiştim alma diye ama.. Neyse geçenlerde sony ye gittik bu takılıydı bide dvd taktı satıcı arkadaş, 200 metrekarelik sony mağazasında sesini sonuna kadar açamadık, sonu 70 di biz ancak 50 ye getirdik kulaklarımızı kapatarak, sadece güçde değil ayrıca sesin rengi harikaydı, kendimizi sanki sinemada gibi hissettik o tarz bir ses veriyor bu alet nasıl yapıyorsa sanırım amfisinin kaliteli oluşundan dolayı. Arkadaş kalakaldı z5500 den çok daha iyi bir sesi vardı ve fiyatıda hemen hemen aynıydı.. Ses kartını falan düşünürseniz aynı paraya geliyor.

Ben bu tip multimedia setleri hiç sevmiyorum açıkçası, z5500 müş s750 ymiş falan, neden derseniz fiyatlarına göre çok kötü performansları var ve bu beni sinirlendiriyor. Bildiğim kadarıyla onbord ses kartlarıda dahil bütün ses kartlarında artık spdıf çıkışda var; yani sonuçta bu tip sistemlere bağlanabilir tam olarak bilmesemde.

Multimedia set alınacaksa bu tip aletlere yüksek paralar vermek bence çok saçma. Yani alanlar süper diyor öyle böyle diyor ama zaten bu ikisini yanyana koymadan kimse bunun farkını anlayamaz ve onlarda bu yüzden süper diyorlar, yani pahalı bir multimedia setle bu yukardaki seti yanyana koyup test ederseniz aradaki kalite farkı dağlar kadar ama fiyatlar aynı..

Ayrıca şuda var, sadece stereo girişli (dolby prologic decoderli 5 kolonlu) bir müzik setim var mesela onu stereo bağladığımda prologic açtığımda ses sanal olarak bile 5.1 sistemimden daha iyi geliyor mesela çünkü çok daha kaliteli ve hacimli bir sistem. Sanal olarak multimedia setlerin güya gerçek 5.1 lerinden daha iyi performans aldığımda gene aklıma bu setlerin ne kadar saçma olduğu geliyor.

Son olarak diyeceğim şuki, denemesi bedava, bu arkadaş mesela bu sony sistemi bir dinlesin orjinal dts bir dvd ile bir daha dönüpte s750 miş falan bakmaz bile. Daha geçen gün kendi arkadaşımla canlı örneğini yaşadım ordan biliyorum. Arada ezici bir ses farkı var hem kalite hemde güç olarak, bağlantı ise bir şekilde halledilecektir bence. HDMI zaten geleceğin standartı, ve bu alette 3 adet HDMI girişi var..

• Bu receiverlerin multich analog in girişi olanları da vardır.
    Bu kadar methetmek yerine onlardan da önerebilirsiniz.

ve alan kişi yarın sourround oyunu streo (yada metazori dolby prologiç) oynarken sizi luzumsuz yere anmaz.
  • ohm fln takılma denmiş ohm kaliteye çok etken bişi ha 6 ohm olup 8 ohmdan kalitel içalan alet yokmudur vardır ama bu sistem ztn müzik için değil alınmaz müzikte şu creative tekelinden bi kurtulamadık s750 ye denk bir sistem yok daha piyasada
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamo99

ohm fln takılma denmiş ohm kaliteye çok etken bişi ha 6 ohm olup 8 ohmdan kalitel içalan alet yokmudur vardır ama bu sistem ztn müzik için değil alınmaz müzikte şu creative tekelinden bi kurtulamadık s750 ye denk bir sistem yok daha piyasada

madem 1 milyar bütçen var biraz daha zorla kaliteli birşey al,şöyle insanların sesine hayran olabileceği bişey..mesela klipsch RF52.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xsoundx

quote:

ohm fln takılma denmiş ohm kaliteye çok etken bişi ha 6 ohm olup 8 ohmdan kalitel içalan alet yokmudur vardır ama bu sistem ztn müzik için değil alınmaz müzikte şu creative tekelinden bi kurtulamadık s750 ye denk bir sistem yok daha piyasada

madem 1 milyar bütçen var biraz daha zorla kaliteli birşey al,şöyle insanların sesine hayran olabileceği bişey..mesela klipsch RF52.

iyide bu stereo arkadaş filmde izleyeceği için benim sistemi görünce film izlerken çok hoşuna gitti bende s750 olmasın bu sefer diye düşündüm benim ilk aldığım kesme yapıyodu şu anki yapmıyo ancak 2 haftadırda yeni bi sorunla karşı karşıyayım açarken kendi kendini kapatıp açıyo bazen ön panel bozukluğundan yapıyomuş galiba bunu para olsa alayım valla klipsch de üstüne koyup daha 2 hoparlörünü alabiliyorsun böyle
    amfisi fln var bide daha bunun galiba bass ı da var ohoo yani keşke olsada alsam

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: xsoundx

quote:

iyide bu stereo arkadaş filmde izleyeceği için benim sistemi görünce film izlerken çok hoşuna gitti bende s750 olmasın bu sefer diye düşündüm benim ilk aldığım kesme yapıyodu şu anki yapmıyo ancak 2 haftadırda yeni bi sorunla karşı karşıyayım açarken kendi kendini kapatıp açıyo bazen ön panel bozukluğundan yapıyomuş galiba bunu para olsa alayım valla klipsch de üstüne koyup daha 2 hoparlörünü alabiliyorsun böyle
    amfisi fln var bide daha bunun galiba bass ı da var ohoo yani keşke olsada alsam

cümlelerin arasına biraz noktalama işaretleri koysan daha iyi olur...önce ne alman gerektiğine karar ver..analog multimedya sistem,ev sinema sistemi yada HI-FI...Sadece film izliceksen bence home theater tarzı bişey al..müzik istiyosan HI-FI bu fiyat aralığına whaferdale iyi seçim olabilir olabilir...Konu dönüp dolaşıp s750'ye gelecektir sanırım

• quote:

quote:

quote:

Benim arkadaşta z5500 var mesela, onada söylemiştim alma diye ama.. Neyse geçenlerde sony ye gittik bu takılıydı bide dvd taktı satıcı arkadaş, 200 metrekarelik sony mağazasında sesini sonuna kadar açamadık, sonu 70 di biz ancak 50 ye getirdik kulaklarımızı kapatarak, sadece güçde değil ayrıca sesin rengi harikaydı, kendimizi sanki sinemada gibi hissettik o tarz bir ses veriyor bu alet nasıl yapıyorsa sanırım amfisinin kaliteli oluşundan dolayı. Arkadaş kalakaldı z5500 den çok daha iyi bir sesi vardı ve fiyatıda hemen hemen aynıydı.. Ses kartını falan düşünürseniz aynı paraya geliyor.

Ben bu tip multimedia setleri hiç sevmiyorum açıkçası, z5500 müş s750 ymiş falan, neden derseniz fiyatlarına göre çok kötü performansları var ve bu beni sinirlendiriyor. Bildiğim kadarıyla onbord ses kartlarıda dahil bütün ses kartlarında artık spdıf çıkışda var; yani sonuçta bu tip sistemlere bağlanabilir tam olarak bilmesemde.

Multimedia set alınacaksa bu tip aletlere yüksek paralar vermek bence çok saçma. Yani alanlar süper diyor öyle böyle diyor ama zaten bu ikisini yanyana koymadan kimse bunun farkını anlayamaz ve onlarda bu yüzden süper diyorlar, yani pahalı bir multimedia setle bu yukardaki seti yanyana koyup test ederseniz aradaki kalite farkı dağlar kadar ama fiyatlar aynı..

Ayrıca şuda var, sadece stereo girişli (dolby prologic decoderli 5 kolonlu) bir müzik setim var mesela onu stereo bağladığımda prologic açtığımda ses sanal olarak bile 5.1 sistemimden daha iyi geliyor mesela çünkü çok daha kaliteli ve hacimli bir sistem. Sanal olarak multimedia setlerin güya gerçek 5.1 lerinden daha iyi performans aldığımda gene aklıma bu setlerin ne kadar saçma olduğu geliyor.

Son olarak diyeceğim şuki, denemesi bedava, bu arkadaş mesela bu sony sistemi bir dinlesin orjinal dts bir dvd ile bir daha dönüpte s750 miş falan bakmaz bile. Daha geçen gün kendi arkadaşımla canlı örneğini yaşadım ordan biliyorum. Arada ezici bir ses farkı var hem kalite hemde güç olarak, bağlantı ise bir şekilde halledilecektir bence. HDMI zaten geleceğin standartı, ve bu alette 3 adet HDMI girişi var..

sony HT-DDWG800 ile z5500 karşılaştırmışsın ne alakası var arkadaşım biri HT biri dijital multimedya sistem...

• quote:

sony HT-DDWG800 ile z5500 karşılaştırmışsın ne alakası var arkadaşım biri HT biri dijital multimedya sistem...

Fiyatları aynı ama..

Anlayan anlar demek istediklerimi anlamayanda gider parasını boşuna harcar sonuçta kendi paranız bende sizin için söylüyorum.

quote:

Bu receiverlerin multich analog in girişi olanları da vardır.
    Bu kadar methetmek yerine onlardan da önerebilirsiniz.

ve alan kişi yarın sourround oyunu streo (yada metazori dolby prologiç) oynarken sizi luzumsuz yere anmaz.

Peki ya sen bu arkadaşın pc sinde HDMI çıkış olmadığını nerden biliyorsun? Bugün 60 ytllik ekran kartlarında bile HDMI çıkışlar olabiliyor. Zaten konuda sadece film ve müzik denmiş oyunun o su bile geçmiyor belki pc ye bile bağlamayacak? Önce daha dikkatli okuyalım ondan sonra yorum yazalım. Belki direk dvd ye bağlayacak. Ben bunu methediyorsam dinlediğim ve çok beğendiğim için yapıyorum internetten yazıları okuyup başkalarının yorumlarıyla yada teknik özelliklerini okuyarak değil kendi duyduklarımı yazıyorum. İnsanlara yüklenmek için yer arayacağınıza insanların ne anlatmak istediğini anlamaya çalışın.

quote:

müzikte şu creative tekelinden bi kurtulamadık s750 ye denk bir sistem yok daha piyasada

Müzik zaten stereo hifide dinlenir(kaynak stereo olduğuna göre), sen en iyi 5.1 yada 7.1 ide alsan müzik performansı genede kötü olacaktır. 5.1 sistemlerin hoparlörleri küçük ve hızlı sert tepkiler verir efekt üretmek amacıyla o yüzden müziğe uygun değildir.

Ama gene yukarıdaki sony ye 2 tane tower alırsan (250 ytl idi sonyde) onlarıda takarsın ve stereo müzik moduna geçip gayet makul bir müzik performansıda alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 24 Mayıs 2008; 9:38:19 >

• quote:

Peki ya sen bu arkadaşın pc sinde HDMI çıkış olmadığını nerden biliyorsun? Bugün 60 ytllik ekran kartlarında bile HDMI çıkışlar olabiliyor. Zaten konuda sadece film ve müzik denmiş oyunun o su bile geçmiyor belki pc ye bile bağlamayacak? Önce daha dikkatli okuyalım ondan sonra yorum yazalım. Belki direk dvd ye bağlayacak. Ben bunu methediyorsam dinlediğim ve çok beğendiğim için yapıyorum internetten yazıları okuyup başkalarının yorumlarıyla yada teknik özelliklerini okuyarak değil kendi duyduklarımı yazıyorum. İnsanlara yüklenmek için yer arayacağınıza insanların ne anlatmak istediğini anlamaya çalışın.

adam madem pc ye takıp kullanmayacak neden s750 almak istiyor ? aldığı setten kullanacağı ses kaynağını tahmin edemiyor musun? adam müzik dinleyeceğim diyor senin tavsiye ettiğin sete bak sen tavsiye ettiğin set ile s750 yi yanyana dinledinmi ki daha iyi olduğundan bu kadar eminsin?

• sistem bilgisayara bağlanacak filmde izlenecek müzikte dinlenecek hi-fi o yüzden düşünmüyor
  • hocam şu anda en uygun seçenek s750 gibi görünüyor hem müzik hem oyun,film performansı iyi olan set bulmak zor özellikle müzik performansı güzel multimedya set bulmak ozr bence s750 en iyi seçene bende küçük kardeşi megayı kullanıyorum ve memnunum
  • quote:

JakX
    belki pc ye bile bağlamayacak? Önce daha dikkatli okuyalım ondan sonra yorum yazalım.

quote:

mamo99
    sistem bilgisayara bağlanacak

Ayrıca bu forumlarda defalarca yazdım. güncel ses kartlarında hdmi yada spdif out üzrinden bilgisayar ses kartı tarafından tarafından üretilen seslerin sadece frontları dış ses sistemine aktarır.
    DDL ve DTS connect destekli kartlar yeni yeni çıkmaya başladı ve ne yazıkki multi ch analog kadar iyi performanslı değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 24 Mayıs 2008; 16:33:17 >
  • quote:

quote:

JakX
    belki pc ye bile bağlamayacak? Önce daha dikkatli okuyalım ondan sonra yorum yazalım.

quote:

mamo99
    sistem bilgisayara bağlanacak

Ayrıca bu forumlarda defalarca yazdım. güncel ses kartlarında hdmi yada spdif out üzrinden bilgisayar ses kartı tarafından tarafından üretilen seslerin sadece frontları dış ses sistemine aktarır.
    DDL ve DTS connect destekli kartlar yeni yeni çıkmaya başladı ve ne yazıkki multi ch analog kadar iyi performanslı değiller.

Gülücük koyacak kadar akıllısın; PC ye bağlanacak diye gelen mesajın benim mesajımdan sonra atıldığını görebilecek kadarda düşünceli misin acaba? Aynen devam et..

• sadece haksız çıktın demek istedim, varsayımlarla öneri buraya varır.

edit: sizde alıntı sırasına biraz dikkat etseniz ne demek istediğimi daha rahat anlardınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 24 Mayıs 2008; 16:56:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.