Şimdi Ara

Türk malı Google

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi Serkan Aslan, bilgisayarda 4 ay çalışıp, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır'ın da yardımıyla arama motoru kurdu. Aslan'ın kurduğuwww.ceoshare.com isimli arama motorundan internet kullanıcıları 80 bin program ve oyuna 30 salise ile 4 saniye arasında direkt ulaşabiliyor.

Üniversiteli genç hedefini 3 aya kadar sitesinden ulaşılabilecek program ve oyun sayısını 250 bine çıkarmak istediğini söyledi. Evindeki bilgisayarıyla dört ay çalışarak algoritma oluşturan Serkan Aslan, birkaç arkadaşının ve Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır'ın da yardımıyla arama motorunu kurdu. Aslan, sitesinin 12 salise gibi kısa bir sürede programın linkini kırık olup olmadığını gösterdiğini söyleyerek, sitesinin Türkiye'nin program ve oyun arama konusundaki ilk arama motoru olduğunu ileri sürdü.

CEO'nun hedefi büyük

Evinde kendi bilgisayarı ve 1 GB'lik kendi oluşturduğu sunucusu ile arama motorunu kurduğunu belirten Serkan Aslan, siteyi kullananların en yeni programlara, programların en son sürümlerine ve en son oyunlara linkle yönlendirme olmadan çok kısa süre içinde erişebildiklerini belirtti. Aslan, Google, Yahoo, Alta Vista, Hotmail gibi bilinen arama motorlarının kelime bazında tarama yaptığını, bu motorları kullananların istedikleri bilgi ve siteye ulaşabilmek için çok sayıda sitede gezinmek zorunda kaldıklarını da kaydetti.

Aslan, internet kullanıcıları en fazla görüntü sitelerini, mp3 sitelerini, oyun ve program sitelerini tercih ettiğini vurgulayarak, "Video ve mp3 sitelerinin arama motorları büyük şirketler tarafından tekelleştirilmiş durumda. Ben de program indirme ve oyun indirme arama motoru alanında boşluk olduğunu gördüğüm için bu arama motorunu geliştirdim. Siteyi iki üç ay içinde daha da geliştirip 250 bin program ve oyuna ulaşılabilecek aşamaya getireceğim. Uzun vadeli hedefim ise, arama motoruyla ulaşılan programların lisanslı satışına aracılık etmek" diye konuştu.

Üniversiteli genç, arama motorunun dünyanın ilk ve tek, "tek tıkla" oyun ve program indirilebilen arama motoru olduğunu da iddia etti.

Link :http://ceoshare.com/

Kaynak :http://www.chip.com.tr/konu/Turk-gencinden-arama-motoru_7033.html

• fikir olarak güzel ama download com veya inndir com'dan farkı ne?
    aynı şeyleri onlarda yapabiliyoruz?
  • arama motoru fln deil o joomla ustune bişiler eklemiş
    muhtemelen crawleri flnde yoktur elle giriyordur.
    joomlaya olan referanslarıda silmiş sanki kendi yapmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkscan -- 23 Mayıs 2008; 23:52:02 >
  • Made in Turkey
  • hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkscan

arama motoru fln deil o joomla ustune bişiler eklemiş
    muhtemelen crawleri flnde yoktur elle giriyordur.
    joomlaya olan referanslarıda silmiş sanki kendi yapmış gibi

joomla olduğunu bize gösterirsen -şahsen- pek memnun oluruz...
  • ama site hızlı ona bişey diyemicem.
  • tabiyki gösteririm

http://www.ceoshare.com/includes/js/joomla.javascript.js

buyur arkadasım

includes/js/ lerin içi komple aynı ana sayfası çakma joomla bana ciddi gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkscan -- 24 Mayıs 2008; 10:41:40 >
  • umarım başarılı olurlar hayırlısı olsun...
  • Evet umarım başarılı olurlar...
  • Eğer hedef büyük ise diğer ülkelerde de yaymalı kendini ve domainleri, site dilini değiştirmeli.Umarım başarılı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkscan

tabiyki gösteririm

http://www.ceoshare.com/includes/js/joomla.javascript.js

buyur arkadasım

includes/js/ lerin içi komple aynı ana sayfası çakma joomla bana ciddi gelmedi

doğrudur... teşekkür ederim (ben bakıyorum göremiyorum ama, büyük ihtimal bakacağım yeri göremedim )

ayrıca bu abimiz hangi zamanda yaşıyor onu merak ettim ana sayfadaki firefox tavsiyesi olarak verdiği link:
    httb://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0.0.6/win32/en-US/Firefox%20Setup%202.0.0.6.exe
    firefox'un 2.0.0.14'ü kullanımda halbuki...

• top spin oyununu bir arayım dedim 10 sayfa içinde top geçen (stop dahil) bir sürü program çıkardı. başarısız buldum kendisini.
  • iyimser olabilir ama başarısız bir deneme.o kadar denemeye rağmen daha sayfayı göremedik.
  • Helal olsun adam çalışmış. Firefox ile çok iyi sonuçlar veriyor. Eger bu işi yapan bir Türk değil de yabancı olsaydı sonuna kadar destek verirlerdi. Sonra da beyin göçünden bahsediyoruz. Adam bu işi evde kısıtlı bütcesiyle bu hale getirmiş, eminimki elinden tutan olsa çok daha iyilerini de yapabilir. Logoyu da al bayrak renginde yapmış. Ne mutlu TÜRKÜM diyene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.