Şimdi Ara

## GeForce GTX 280 F@H'da ATi HD 3870'den 3 Kat Daha Hızlı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
9.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce GTX 280 F@H'da ATi HD 3870'den 3 Kat Daha Hızlı ##

Haziran ayı grafik endüstrinin iki devi olan Nvidia ve ATi arasındaki mücadele ile hayli hızlı geçecek gibi görünüyor. Bilindiği üzere 16 Haziran'da AMD-ATi Radeon HD 4000 serisini hemen arkasından 18 Haziran'da ise Nvidia GeForce GTX 200 serisini anons edecek. Her iki firmanın da yeni nesil ekran kartlarına yönelik olarak "resmi" diyebileceğimiz ilk performans tablosu gün ışığına çıktı. Bilindiği gibi Folding@Home projesi kapsamında grafik işlemcileri üzerinden bilimsel hesaplama yapılabilmesine olanak tanınıyor. Nvidia'nın Folding@Home için hazırladığı performans tablosuna göre 512-bit bellek veri yoluna ve 240 adet paralel işlem birimine sahip olan GeForce GTX 280, AMD-ATi'nin an itibariyle kullanımda tek grafik işlemcili en güçlü modeli HD 3870'den 3 kat daha hızlı. Öte yandan GeForce GTX 280'nin yine aynı performans değerlendirmesinde PS3'den ise 5 kat daha hızlı olduğu Nvidia'nın resmi görselinde yer alan dikkat çekici bir değer. Tabi oyunlar ve diğer test platformlarındaki sonuçların nasıl olacağını ise yakında çıkması beklenen detaylı skorlar ile göreceğiz.

Folding@Home nedir?

Berkeley Üniversitesi'ndeki Seti@Home gibi, Folding@Home (Folding At Home) da, büyük hesaplamaları yapmak için çok yüksek maliyete sahip bir süperbilgisayar yerine, dünya yüzüne yayılmış gönüllülerden oluşan bir Kişisel Bilgisayar ağına, hesaplama işlerini dağıtarak çalışan bir sistem. Protein molekülleriyle ilgili benzetimler (simulasyonlar) yapan Folding@Home projesine, başladığı tarih olan Ekim 2000'den beri bir milyondan fazla işlemci katılımda bulunmuş. 2005'e kadar Merkezi İşlem Birimini Folding@Home,

2000 yılından beri yeni bir motor ve SSE komut seti desteği gibi geliştirmelerle ilerleyen proje, şu anda grafik işlemcilerinin programlanabilir kayar nokta birimlerine (Floating Point Unit) de görev yüklemeye çalışıyor.

Detay;
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Folding%40Home

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Mayıs 2008; 17:30:31 >

• şimdi fiyatıda 3 katı olur
  • PS3'den 5 kat daha hızlı
  • fiyatıda 3 katı olur ama
  • Millet hemen fiyatları sormaya başlamış bile..
    Burdan kasıt 3 kat hızlı değil RV700 her türlü alt ederiz mesajıdır.Bunuda yapıcakmı görücez.
  • haberi okumasam fake dir diyecektim.
    ama okudum, sadece diyebiliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: erberkylmz03

fiyatıda 3 katı olur ama

ne 3 ü 9 kat tı fiyatına satarlar teknoloji bu şekilde gelişiyor
    haberde gerçekci gelmedi bi anda nerden görülmüş 3 kat performans artışı ne ati ne de nvidia kepceyle piyasayı doyurmaz kaşıkla besler sık sık sömürür
  • ben bu kartı almayı düşünüyorum... görecez performansını çıkınca
  • Üzüldüm ya rv700 ün şansı yok gibi
  • yokya ne 3 katı uçuyo bunlar
  • fiyatı yüksek olacaktır zaten nvidia çok fazla f/p kartı yapmaz o sadece karını ve performansını düşünür bu bence tabi
  • lan agzını kırim o ne yha rv770in bunla mucadele etmesi icin gercekten ii işler yapması lsm
  • 4870 X2 ile rakip olacak yani GTX 280.
    R870 isteriz
  • Asus 3850 x3 e hemen hemen %15 ila 20 arası fark atmış normal bence abartılacak bişi yok.
  •  ## GeForce GTX 280 F@H'da ATi HD 3870'den 3 Kat Daha Hızlı ##
  • Bu olay nvidia CUDA arabiriminin başarısı. nVidia'nın stream processing için geliştirdiği CUDA ile derlenen yazılımlar böyle enteresan sonuçlara imza atabiliyorlar. Ama bu tip yüksek başarımın stream processing'e uygun, yani büyük miktarda ham verinin alınıp işlenmesine dayanan işlemlerde söz konusu olduğunu ve gerçek hayattaki uygulamaların çoğunlukla bu tip tekdüze şeyler olmadığını unutmamak lazım.
  • ps3'ten 5 kat hızlıymışşşşşşşşşşşşşş, hızlı olsa kaç yazarki, 5kat yavaş olan ps3 sahipleri gt5, gta4,burnout ve benzeri mükemmeler oyunları oynuyor bizde avcumuzu yalıyoruz, oyun yokken performanslı ekran kartı ne işime yarayacak benim, oturupta bazıları gibi boş boş 3dmark kasacak halimde yok
  • Tam istediğim gibi bir ekran kartı artık F@H 'da çok yüksek değerlere ulaşıcam Amaclarını şaşırdı bunlar iyice
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

ps3'ten 5 kat hızlıymışşşşşşşşşşşşşş, hızlı olsa kaç yazarki, 5kat yavaş olan ps3 sahipleri gt5, gta4,burnout ve benzeri mükemmeler oyunları oynuyor bizde avcumuzu yalıyoruz, oyun yokken performanslı ekran kartı ne işime yarayacak benim, oturupta bazıları gibi boş boş 3dmark kasacak halimde yok

+1978 ..
    ortada destekleyecek oyun olmadıktan sonra skor için yapılmış bi çalışma şimdilik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

ps3'ten 5 kat hızlıymışşşşşşşşşşşşşş, hızlı olsa kaç yazarki, 5kat yavaş olan ps3 sahipleri gt5, gta4,burnout ve benzeri mükemmeler oyunları oynuyor bizde avcumuzu yalıyoruz, oyun yokken performanslı ekran kartı ne işime yarayacak benim, oturupta bazıları gibi boş boş 3dmark kasacak halimde yok

Kardeş doğru diyosun. Konsola güzel oyunlar çıkarken, sürekli ; acaba pc'yede çıkacak mı, yok gelecek mi, yok gidecek mi... diye düşünüp duruyoruz.

1000$ dan açarlar artık kapıyı..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.