Şimdi Ara

## Asus P5Q Premium Özellikleriyle Dikkat Çekiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus P5Q Premium Özellikleriyle Dikkat Çekiyor ##

Intel'in P45 yonga seti ile birlikte anakart üreticileri arasındaki rekabet yeniden tırmanacak gibi görünüyor. Asus'un hazırladığı P45 yonga setli P5Q Premium modeli de firmanın P45 arenasındaki önemli silahlarından biri olacak. P5Q Premium özellikle zengin özellik listesi ile dikkat çekiyor. Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcileri başta olmak üzere LGA775 formundaki güncel işlemciler ile uyumlu olarak çalışabilen anakart 4 adet DIMM slotu üzerinden yüksek hızda DDR2 bellek desteği sunabiliyor. Siyah baskılı devresi ve katı kapasitörlerine ek olarak Bakır tabanlı gelişmiş bir pasif soğutma ünitesi ile donatılan anakart donanımsal EPU teknolojisi sayesinde kullanım durumuna göre enerji verimliliği ve güç tasarrufu sağlayabiliyor. 16 fazlı güç tasarımı ile yüksek stabilite sağlamayı hedefleyen Asus'un yeni anakart üzerinde ayrıca 4 adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisi 8x+8x konfigürasyonunda desteklenebiliyor. 4 adet PCIe x16 slotuna ek olarak anakart üzerinde 4 adet te gigabit ethernet portu yer alıyor. 10x USB 2.0 portuna ve farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 10x SATA-II konnektörünü de üzerinde barındıran Asus P5Q Premium ayrıca sahip olduğu IDT yongası ile daha fazla PCIe hattı sağlamayı amaçlıyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve PATA portu gibi özellikleri de bulunan Asus'un yeni anakartı P5Q Premium'un önümüzdeki ay kullanıma sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• kart üzerinde özellikle epu yazısını belirtmesi ilginç olmuş bi şekilde gigaya gönderme yapıyor
  • fiyatı da baya premium olur bu kartın.
  • cok güzel bir kart vede albenisi olan bir ürün asus işi biliyor hep göze hitab ediyor hemde performansa tahminimce bu kartın fiyat acayip can yakıcı olur

haber icin cok sagol fx 57

senide ayırca tebrik ediyorum haber yetiştirebildigin icin saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sugarcocuk1 -- 24 Mayıs 2008; 8:54:24 >
  • Fiyati cook onemli yoksa anca bakariz boyle
  • Çok şekil bir kart eğer p35 kartım olmasaydı bu kartı alırdım. çok karizmatik özellikleri bol bir "baba" kart
  • Gigabyteın EPU çıkışından sonra gözümden düştü bu kart.
  • Asus bu işi biliyor
  • sevdim anakartı ama bu 8+8 kafamı karıştıran nokta yoksa alacağım valla
  • Fiyatını da ben söyliyim yurtiçi en az 350-400 dolırs olur.Ondan sonra tepe tepe kullan
  • Arkadaşlar bu fiyat konusunu neden bu kadar önemsiyorsunuz ki yani sonuçta burda ASUStan bahsediyoruz herşeyin en iyisini ve herşeyin en performanslısını verir.Yani bunlar benim düşüncem bir amatör olarak buna çok dikkat ettim koskoca anakart üretiminde lider isimlerden biri olan ASUS sizcede beş paralık ürün çıkarıcakmı bence hayır.Bence bu anakarta verilen paranın hakkını sonunda kadar verir.Aman valla salakça konuştum neyse ya sustum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zevksiz

Arkadaşlar bu fiyat konusunu neden bu kadar önemsiyorsunuz ki yani sonuçta burda ASUStan bahsediyoruz herşeyin en iyisini ve herşeyin en performanslısını verir.Yani bunlar benim düşüncem bir amatör olarak buna çok dikkat ettim koskoca anakart üretiminde lider isimlerden biri olan ASUS sizcede beş paralık ürün çıkarıcakmı bence hayır.Bence bu anakarta verilen paranın hakkını sonunda kadar verir.Aman valla salakça konuştum neyse ya sustum.

ehhh biraz öyle oldu

• En fazla 3 ay sonra bu anakartta diğerleri gibi tarih olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Gigabyteın EPU çıkışından sonra gözümden düştü bu kart.

Gigabyte EPU değil DES çıkarttı.Ayrıca ilk enerji tasarrufunu asus çıkartmadımı? Yoksa ben mi yanılıyorum?
    Bir diğeride gözünüzden düşmesinin sebebi nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bulut_Taciri

fiyatı da baya premium olur bu kartın.

+1
  • Tasarım ve ek özellikleri harika ama bunların hiçbiri performansa etki etmiyor sonuçta yani 4 sataII portu ve 2 ethernet portundan fazlası lüks olmuş olur sırf bu lüks için ben şahsen buna 400 dolırs vermem ama makul bir fiyat politikası uygulanırsada bu kart peynir ekmek misali olurdu ancak şu yeni mimari öncesi böle ürünler nekadar mantıklı o da bir muamma.
  • asus anakart üreticileri arasında iyice sıyrılmaya başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

quote:

Gigabyte EPU değil DES çıkarttı.Ayrıca ilk enerji tasarrufunu asus çıkartmadımı? Yoksa ben mi yanılıyorum?

Gigabyte ın EPU çıkarmasından sonra demedim, çıkışından sonra dedim. DES'in gigabyte ın olduğunu biliyorum. Gigabyte; EPU'nun kullanıcıları yanılttığını, tasarruftan ziyade downclock yaparak çalıştığını, DES gibi asla olamadığını, ama ASUS'un %80 tasarruf diye pazarlamaya çalıştığını söyledi.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

quote:

Gigabyte ın EPU çıkarmasından sonra demedim, çıkışından sonra dedim. DES'in gigabyte ın olduğunu biliyorum. Gigabyte; EPU'nun kullanıcıları yanılttığını, tasarruftan ziyade downclock yaparak çalıştığını, DES gibi asla olamadığını, ama ASUS'un %80 tasarruf diye pazarlamaya çalıştığını söyledi.

+1

• +1 haketen gusel kartmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.