Şimdi Ara

## ATi RV770Pro 900MHz'i Görüyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD-ATi önümüzdeki Haziran ayının 16'sında 55nm üretim teknolojisi ile hazırladığı RV770 Pro ve RV770XT gpu'larını kullanıma sunacak. Bilindiği üzere RV770 Pro kod adlı grafik işlemci Radeon HD 4850, RV770XT kod adlı gpu ise Radeon HD 4870 modellerine güç verecek. Mevcut bilgilere göre 700MHz altı gpu saat hızıyla kullanıma sunulması beklenen RV770 Pro gpu'sunun 900MHz'i görebildiği ifade ediliyor. Tabi RV770XT gpu'su için daha yüksek saat hızlarına ulaşılabilmesi de söz konusu olabilir. Haziran ayı içerisinde özelleştirilmiş modellerinin de üretici firmalar tarafından anons edilmesi beklenen RV770 yani Radeon HD 4850 için saat hızı 800MHz'e ulaşan "OC" modellerinin partner firmalar tarafından anons edilmesi beklenebilir. Bilindiği gibi 256-bit bellek veri yoluna sahip olan Radeon HD 4850'nin 480 adet paralel işlem birimine sahip olması beklenirken 512MB GDDR3 bellek ile donatılacağı ifade ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Mayıs 2008; 22:47:52 >

• bakalım bu söylentilerin kaçta kaçı doğru cıkacak!!!
  • bunları çok duyduk atiden umutlandık ama sonunda ati bizi hayal kırıklığına uğrattı hep umarım bu sefer böyle olmaz çok umutluyum
  • amd ucmaya devam ediyo
  • yanlış mimariyi yüksek saat hızarı ile toparlamyı düşünüyolar sanırım.
  • sanmam voltaj vermeden göremez 900 mhz yi
  • madem okadar yüksek saat hızını görebiliyor RV770Pro saat hızı neden bu kadar düşük tutuldu .nvidia gibi fabrika çıkışı oc'li modellerle milleti söyüşlemek mi niyetleri
  • testleri görmeden konişmiyak dicemde mucizede beklemeyin yani Ati den
  • RV770 900 mhz'yi gördü biz hala onu göremedik
    resim isterük, test isterük
  • Bencede yüksek o.c potansiyeli ilgi takdir toplamayı düşünüyo olabilirler Bir diğeride firmaların o.c edition modellerinden kar etmesi için olabilir.
  • Çevremde ekran kartını bellekten ibaret sanan arkadaşlara ekran kartını anlatırken nutkum kesiliyor. Bende diyorum ki ekran kartı kendi başına bir bilgisayar Yani şu ki ekran kartını sırf belli bir bileşenine ve hızına göre değerlendirmek doğru değil. Yazılımdan rop birimine kadar herşey etkiliyor. Galiba fx 57 nin dediği gibi o/c çekilmiş rv770 xt nin gpu hızınının 1 ghz olması işten bile değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gkntr

Bencede yüksek o.c potansiyeli ilgi takdir toplamayı düşünüyo olabilirler Bir diğeride firmaların o.c edition modellerinden kar etmesi için olabilir.

+1
  • sanırım xt versiyonunda gpu hızı olarak bir ilk gerçekleşecek ve 1ghz aşılmış olcak
  • Ben tahmin ediyorumki bu kartlar%70 ila %80 beklenildiği gibi çıkacak fakat çoğumuz bir noktayı atlıyor!!!Bıırakın 4870 i 3870 de fiyatına göre çok iyi bir iş çıkardı bence....Piyadasaki en yeni en güzel oyunları çatır çatır o fiyata aslanlar gibi çalıştırdı..Millet önceden sanki 1280 ne 1024 bilirdi :P külahıma anlatın....Tabi bilemem yıllarca sardırıp sardırıp crysis oynayacak bir zihniyet varmı herşeyde crysis le kıyaslanıp iyi veya kötü dendiği bü günlerde...Kİ crysis nvidia destekli bir oyundur ve gene belirtirimki oyunu 3870 oynanabilir tutuyor ;)...Bu şartlarda 4870 i düşünüyorumda umarım fiyatı uçuk olmaz beklediğime değer...
  • quote:

Orjinalden alıntı: espada1

Ben tahmin ediyorumki bu kartlar%70 ila %80 beklenildiği gibi çıkacak fakat çoğumuz bir noktayı atlıyor!!!Bıırakın 4870 i 3870 de fiyatına göre çok iyi bir iş çıkardı bence....Piyadasaki en yeni en güzel oyunları çatır çatır o fiyata aslanlar gibi çalıştırdı..Millet önceden sanki 1280 ne 1024 bilirdi :P külahıma anlatın....Tabi bilemem yıllarca sardırıp sardırıp crysis oynayacak bir zihniyet varmı herşeyde crysis le kıyaslanıp iyi veya kötü dendiği bü günlerde...Kİ crysis nvidia destekli bir oyundur ve gene belirtirimki oyunu 3870 oynanabilir tutuyor ;)...Bu şartlarda 4870 i düşünüyorumda umarım fiyatı uçuk olmaz beklediğime değer...

hic oynatmamazlık yapmıyo . bende oynuyorum ve 1024 very highta 25 fps civarı performans alıyorum. highta 32 gibi. yetiyor bana. 4870x2 bekliyorum. saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

quote:

Orjinalden alıntı: espada1

Ben tahmin ediyorumki bu kartlar%70 ila %80 beklenildiği gibi çıkacak fakat çoğumuz bir noktayı atlıyor!!!Bıırakın 4870 i 3870 de fiyatına göre çok iyi bir iş çıkardı bence....Piyadasaki en yeni en güzel oyunları çatır çatır o fiyata aslanlar gibi çalıştırdı..Millet önceden sanki 1280 ne 1024 bilirdi :P külahıma anlatın....Tabi bilemem yıllarca sardırıp sardırıp crysis oynayacak bir zihniyet varmı herşeyde crysis le kıyaslanıp iyi veya kötü dendiği bü günlerde...Kİ crysis nvidia destekli bir oyundur ve gene belirtirimki oyunu 3870 oynanabilir tutuyor ;)...Bu şartlarda 4870 i düşünüyorumda umarım fiyatı uçuk olmaz beklediğime değer...

hic oynatmamazlık yapmıyo . bende oynuyorum ve 1024 very highta 25 fps civarı performans alıyorum. highta 32 gibi. yetiyor bana. 4870x2 bekliyorum. saygılar...

Aaaaa olurmu crysiste düşük fps vermiş at çöpe illa 1280 e 1024 te 45-60 hatta mevsimine göre 70 fps vermesi gerekirdi ati de çok kötü bir ekran kartı yapımcısıymış bir daha almayalım zaten memlekette başka oyun kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 23 Mayıs 2008; 1:10:38 >

• hazirana az kaldı yetişmez heralde ertelerler ortada ffol yok yumurta yok resimde pek fazla düşmedi daha
  • Tahmini piyasa fiyatı falan var mı ortalıkta, pek takip etmedim bu aralar kaçırdıysam affola Tahmini piyasaya çıkış süresine sayılı günler kalmış, test falan görseydik keşke yalanından bile olsa
  • Demek ki gözleri bozuk değilmiş.

Pek bir getirisi olmaz herhalde. Atide hız aşırtma fazla etki etmiyor. Ayrıca bellek hızı gpuya göre düşük kalacak.
  • quote:

ATi nin kartlarında kullandığı parelel işlemci mimarisi nvidia'dan çok daha başarılı aslında, bunun oyunlara yansımıyo olması oyunları yazanların suçu ve en başta onların eleştirilmesi gerek. 65*5 şeklinde toplamda 320 paralel işlemci barındıran bir gpu'nun sadece 65 adet olan paralel işlemcisini kullanıyosa oyunlar bu ATi mimarisinin kabahati değil oyunu yazanların saçmalığıdır. crysis, eğer bu 320 işlemciyi kullanacak şekilde yazılmış olsaydı 3850 ile 8800gt'den daha yüksek fps'ler verirdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.