Şimdi Ara

Megane mı Laguna mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
30.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.El bir Renault almayı düşünüyorum.2005 / 2006 model büyük ihtimal..

En son 2000 model bir Megane tecrübem oldu.O arabayı da satalı 2 yıl oldu..

2004 sonrası Megane lar hakkında çok şey duyuyorum.Kimisi çok memnun , kimisi ise sorunları bitmiyor diyor..En çok tutulan araba olduğunu da biliyorum.

Ancak Laguna hakkında pek duyum almıyorum.

Ayırdığım yaklaşık bütçe 24-28 bin ytl arası.Bu paraya Megane Dynamique mi yoksa Laguna Privilige mi almak daha uygun olur..

İki aracın birbirine göre avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Karşılaştırmalı olarak yorumlarınızı bekliyorum..

• Kesinlikle Laguna 2 al derim.
  • Laguna tabiki iyidir..Düşünmeye gerek yok bence
  • Bu soru sorulmamalı bile , kesinlikle Laguna...
  • Laguna megane nin bir üst sınıfıdır.Doğal olarak laguna megane den hemen hemen her konuda üstündür.Belki yedek parça fiyatları ve yakıt sarfiyatı durumunda megane daha karlı olabilir.
  • Yorumlar için sağolun arkadaşlar..

Babam Megane'dan yana...Ben ise Laguna istiyorum

İkna edebilirsem Laguna'ya iyi olacak

Babam Laguna'nın çok daha fazla yaktığını söylüyor.Sizce de yakıt bakımından çok fark olur mu ?
  • olmaz

ortalama 100km de 1 lıtre fazla yaksa
    100 km de 3bucuk mılyon fazla yakmıs olur bence ona deger
  • quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Yorumlar için sağolun arkadaşlar..

Babam Megane'dan yana...Ben ise Laguna istiyorum

İkna edebilirsem Laguna'ya iyi olacak

Babam Laguna'nın çok daha fazla yaktığını söylüyor.Sizce de yakıt bakımından çok fark olur mu ?

cok fark etmez sürünce anlarsın o farkın gözünde bi değeri kalmayacağını kesinlikle her yönden laguna belki iç hacim aynı gibidr onun dışında her yönden laguna

• lagunayı altı ay kullandım 3600 ytl gitti cebimden 15 milyar a versinler alırsam en adi şerefsizim kardeş sakın yanaşma ocak söndüren diyolar sanayide o arabaya
  • bagaj hacmi gibi için kesinlikle megane

şaka bi yana laguna megane dan oldukça üstün bir araçtır....
  • quote:

Orjinalden alıntı: baltacı77

lagunayı altı ay kullandım 3600 ytl gitti cebimden 15 milyar a versinler alırsam en adi şerefsizim kardeş sakın yanaşma ocak söndüren diyolar sanayide o arabaya

Arkadaşım sana arızalı araba gelmişse millet ne yapsın.Hem bakalım 6 ay nasıl kullandın arabayı ve yine söylüyorum acaba nasıl bir araba aldın?Bakımsız bir araba aldıysan Laguna nın kabahatı ne?Beni forumdan bilen bilir,Tokat Turhal dayım,orta gelirli,maaşlı bir insanım ve Lagunam var.Turhal tam bir Laguna cenneti.Ne yani enayi mi bu insanlar?Emin olun ki Km başına düşen Laguna sayısı burdan daha fazla olan bir yer yoktur heralde(Yani yoğunluk hesabı)Bence yanlış bir yorum.yanlış bir genelleme.Bende çıkıp Laguna yı övüyorsam bir bildiğim vardır değil mi?Tutupta bakımsız bir arabayı kimse övmez.Bu forumda ki lagunacılar hep derler;Laguna var Laguna var.Hangi marka olursa olsun bakımlı olacak araba en başta.Sen git bakımsız araba al,sonrada gel Lagunaya olmayacak laflar et.Yapmayın kardeşim yapmayın.Kafa karıştırmayın.Allah bilir Triger falan değiştirmişsindir sen?...Ha ne dersin......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kentozani -- 23 Mayıs 2008; 22:44:42 >

• Arkadaşım laguna tabiki öne çıkar.Ama iyi ve kötü yönlerini söylersek şöyle.Lagundaki içmekan daha kaliteli,süspansiyon konforu daha fazla yol tutuş daha iyi daha geniş.Dezavantajları ise yedek parçası pahalı,1.6 motor 1350 kg olduğu için çok tatminkar değil ve satılması megana göre zor.Meganın avantajı ise ikinci elde ekmek gibi satarsın ,yedek parçası ucuz 1.6 motor performans oldukça iyi,donanim olarak esp hariç lagunadan aşağı kalan yönü yok.Dezavantajı iç mekan kalitesi lagunaya göre vasat ve yoltutuşu laguna kadar iyi değil.Birde eğer sık sık uzun yola çıkıyorsan lagunayı şehir içi kullanacaksan meganı tavsiye ederim.
  • aldığın lagunanın bence son sahibi olabilirsin satışı baya zor.veya düşük fiyata gidiyor.ama binerim yıllarca dersen lagunayı al
  • bak güzel kardeşim 6 tane laguna 2 sahibi arkadaşım var birde ben 7 ediyo 2 tanesi hariç hepsi sorunlu o iki tanede 52 milyara sıfır alındı ihtiyaçtan satıyo 22 veren yok araca herkes yorumunu yapsın bırak ama şunu söylim baskı balata 650 triger 700 en komik olanı krank kasnağı mesela işçilik dahil 600 ama parçayı gör sadece küçük bir dişli çark !!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

bak güzel kardeşim 6 tane laguna 2 sahibi arkadaşım var birde ben 7 ediyo 2 tanesi hariç hepsi sorunlu o iki tanede 52 milyara sıfır alındı ihtiyaçtan satıyo 22 veren yok araca herkes yorumunu yapsın bırak ama şunu söylim baskı balata 650 triger 700 en komik olanı krank kasnağı mesela işçilik dahil 600 ama parçayı gör sadece küçük bir dişli çark !!!!!!!!!!!!!!

baska markalarda baskamı fıyatlar sankı
    megane dekı cark la aynı cark oda o para demekkı
  • arkadaşım paran varsa honda veya toyota al yoksada temiz bir alman arabası bul ama emin ol düşmanım bile olsan laguna alma hepimiz insan evladıyız inanmıyorsan ben sana tel nolarını verim araç sahipleri ile konuş ya yetkili servisteki usta bile ocak söndüren diyo bu lag. 2 ye yazarken bile içimden lanet ediyom o arabayı aldığıma
  • bilmeden yazmışsın birader lag2 deki kasnak 450 ytl ama lag.1 deki 230 ytl meganı sormadım lütfen ağzı olan herkes yorum yapmasın kesin olan net şeyleri yazın bildiğiniz sonuçta insanlar alın teriyle kazanıyo belki 10 yıllık birikimlerini veriyo bir anda kul hakkı var ucunda bence çok önemli bu
  • quote:

bilmeden yazmışsın birader lag2 deki kasnak 450 ytl ama lag.1 deki 230 ytl meganı sormadım lütfen ağzı olan herkes yorum yapmasın kesin olan net şeyleri yazın bildiğiniz sonuçta insanlar alın teriyle kazanıyo belki 10 yıllık birikimlerini veriyo bir anda kul hakkı var ucunda bence çok önemli bu

Arkadaşım demogoji yapma ne kul hakkı varmış,ne saçmalık bu ya.Forum burası FORUM.Bilen bildiği kadarı ile yazar,yorum yapar.Kimse Renault yetkili servisi değil,kul hakkıda nerden çıktı.HErkes bildiğini,bilmediğini,yaşadığını,deneyimlerini,sorunlarını paylaşır ve gelen cevaplardan ortak bir fikir çıkarmaya çalışır.Zaten forumların amacıda budur.Burda yazılanlara 100 de 100 körü körüne inanan varsa o onun saflığıdır,kimsenin hakkı falanda yoktur.Sen ki Lagunacılar forum başlığını okusaydın 300.000 km de tertemiz Lagunalar nasıl oluyor görürdün.Ben şunu anlamıyorum,ne yani senin çevrende bazı kişiler şikayet etti diye satalım mı arabaları,aldırmayalım mı kimseye?Ben senin anlatılkarına olmaz demiyorum,olabilir diyorum,ama arabalarına bakmamışlardır diyorum.Şimdi sen KUL HAKKI nı düşünen arkadaş elini vicdanına koy ve kim kimin hakkını yiyor bir daha düşün bakalım.Olaylara objektif yaklaşın lütfen.

• Araba almak şans işidir.0 da olsa ikinci elde olsa hiç fark etmiyor.Bende Laguna 2 kullanıcısıyım, aracımdan gayet memnunum aldıktan sonra "keşke almasaydım" diye bir düşüncüye aklımdan daha geçirmedim ama şu bir gerçekki lagunalarınıza iyi bakmassanız başınıza cok dert açabilir.Genelde gözlemelediğim durum; ilk sahiplerinin ilgisizlikleri yüzünden ikinci el alan arakdasların madur olma durumu.Lagunalara iyi bakarsanız size vereceği keyif ve güven duygusu hiç bitmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leonheart07

Araba almak şans işidir.0 da olsa ikinci elde olsa hiç fark etmiyor.Bende Laguna 2 kullanıcısıyım, aracımdan gayet memnunum aldıktan sonra "keşke almasaydım" diye bir düşüncüye aklımdan daha geçirmedim ama şu bir gerçekki lagunalarınıza iyi bakmassanız başınıza cok dert açabilir.Genelde gözlemelediğim durum; ilk sahiplerinin ilgisizlikleri yüzünden ikinci el alan arakdasların madur olma durumu.Lagunalara iyi bakarsanız size vereceği keyif ve güven duygusu hiç bitmez.

Evet kesinlikle doğru söylüyorsun ve biz Lagunacılar hep bunu söylüyoruz.Sen o fiyata o kalitede,o sınıfta bir araba alacaksın,çok afedersiniz eşeğe biner gibi bineceksin ve sonra da arabaya laf edip almayın almayın diye naralar savuracaksın.Birileri senin dediğin gibi çıkıp dese ki evet bakım yapılmazsa sorun açar diye amenna, başım gözüm üstüne.Ama beyefendiler direkt olarak arabayı kötülüyorlar.Çok kızıyorum kusura bakmayın...Kabahat size araba verenlerde..........(Lafım meclisten alenen içeri)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.