Şimdi Ara

## AMD Cephesinde R870 İddiaları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
4.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

16 Haziran itibariyle 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV770 kod adlı yeni nesil grafik işlemciler üzerine kurgulanan Radeon HD 4850 ve 4870 modellerini kullanıma sunacak olan AMD-ATi, muhtemelen 3. çeyreğin sonuna doğruysa çift grafikRV770XT gpu'suna sahip olan ve 960 adet paralel işlem birimini beraberinde getiren Radeon HD 4870 X2 modelini de endüstrinin beğenisine sunacak. Öte yandan firmanın muhtemelen bu yıl sonu veya önümüzdeki yılın başında duyurabileceği düşünülen R870 gpu'su hakkında da henüz çok erken olmasına rağmen bazı iddialar gelmiyor değil. Dedikodu kıvamındaki bu iddialara göre R870, TMSC tarafından 40nm üretim teknolojisi ile üretilebilir ve yeni grafik işlemcisi 2000 adet paralel işlem birimiyle donatılabilir. Öte yandan Radeon HD 4600 serisine güç vereceği öngörülen RV740 gpu'sunun da 40nm üretim teknolojisi ile hazırlanabileceği speküle edilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Mayıs 2008; 21:10:25 >

• 400x5 olur 2000 shader olursa
  • 2 sene sonra bizim hd3870 ler filan 50-100 e filan satılcak herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

2 sene sonra bizim hd3870 ler filan 50-100 e filan satılcak herhalde.

2 seneye kalmaz bu kartlardan...
  • bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi Varsa Başka sebep bilen sölenebilir bu başlıkta
  • bu dedikoduları yapan kimler merak ediyorum doğrusu
  • dedikodu da olsa ?: ateş olmayan yerden duman çıkmaz
  • kısacası ii teknoloji
  • Uçtu desek yeridir daha 1. olmadan 2. ye geciyor yha
  • ooo daha yeni gpu ları görmeden daha ilerisi cıktı bakalım 4000 serileri ne yapacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi Varsa Başka sebep bilen sölenebilir bu başlıkta

Mimarisinin verimli işlediği ne malum atinin? Ayırca oyun firmalarına destek verip vermemesi ise atinin sorunu. Mimari farkı için pentium d ve core 2 ler arasında ki performans iyi bir örnek olabilir bence.
  • Speküle ve spekülasyon kelimeleri var cümlelerin içinde her zaman ki gibi...fx57'ye güvenim sonsuz,ama 9800GTX nasıl patlamıştı bunlarda öyle olacak gibi geliyor,hadi baalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

bellek ve nanometre bakımından ati önde olmasına rağmen nvidia yı fps anlamında oyunlarda geçememesinin tek nedeni oyun şirketlerine para vermemesi Varsa Başka sebep bilen sölenebilir bu başlıkta

Yahu ilk defa ağzından doğru söz çıktı Başka sebep yok tabiikide yoksa call of juarez'de ati önde olmazdı bide nvidia'nın şu olayına gıcık oluyorum metal gear solid 2 gibi baba bir oyunun grafikleri karanlık çıkıyor nvidia kartta atide bir sorun yok ama nvidia fps anlamında iyi olmasına rağmen bazı oyunlarda insanı çıldırtıyor paralar döktüğüm bir kartın bi oyunu çalıştırmaması insanı deli ediyor neyseki ati tüm oyunlarımı çalıştırdı çok şükür belki fps düşük ama hiç çalıştırmamasından daha iyidir.Ve şu berbat bellek yönetimini bi düzeltemedi nvidia okadar parayı oyun firmalarına vereceğine adam gibi sürücüler çıkartsalarda şu bellek yönetimini düzeltseler daha iyi olacak 1 gblık 8800gt bile yüksek çözünürlükte saçmalıyor çok ilginç.

Ati'de nvidia'daki para olsa ati nvidia'nın attığı farkın 2 katını atardı.

Her ne kadar sürücüle arada bi problem çıkarsada tercihim 11 nvidia kart kullanmış biri olarak artık ati batana kadar nvidia'ya benim kadar para döken daha yoktur keşke 9600xt zamanında ati almaya başlasaydım gidipte marka diye fx5200 almıştım ne büyük aptallık.
  • AMD sürekli bir çalışmanın içerisinde. Hadi bakalım ! Allah çalışanın hakkını verir. İyi niyetli dualarım seninle AMD!!! Yolun açık olsun !
  • yakında ayda bir yeni gpu mimarisi cıkcak galiba daha piyasa oyun yok gpu cıkıo surekli
  • yapılabilir
    tsmc zaten 40 nm üretimde sitesine girin bakın teknoloji işte bakalım moore yasası nerey kadar
  • Dahaka valla coşmuşsun birader. Bundan sonra ne yazsam boş.

Ati fazla gidiyor daha benim kartı alalı altı ay olmadı ikici toruna sahip olacak. Ne iştir anlamadım.
  • 2000 paralel işlem birimi; 2 milyar transistörü devirirler bence, en az 350+ watt üzeri tüketir herhalde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.