- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kepek problemi nasıl çözülür ???
30 Cevap31973 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mayıs 2008; 16:42:14 

Arkadaşlar hergün banyo yapıyorum denemediğim şampuan kalmadı hala kepek var nasıl kurtulacam şu kepekten

558 Mesaj
21 Mayıs 2008; 16:44:51 

Ketoral veya Zetion dene. Ketoral saçta koku yapabiliyor ben zetion öneririm eczanelerden alabilirsin.

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2008; 16:48:12 

Yan yatır

2394 Mesaj
21 Mayıs 2008; 16:52:32 

Kepek derdi bende de vardı. Şimdi kurtuldum çok şükür.

Cildiyeye gittim ve bana konazol adlı şampuan ve betnovate adlı saç losyonu verdi.

2-3 ay kullandım ve sonuç sıfır kepek.

2 günde bir saçlarını bu şampuanla yıkayacaksın. Her yıkamada 3-5 dakika şampuanla birlikte ovalayacaksın saçlarını. Banyodan çıktıktan sonrada betnovate saç losyonunu saç diplerine azar azar sürüp yayacaksın.

Kesin denenmiş ve mükemmel sonuç alınmıştır. Sana tavsiyem hemen cildiyeye gidip bu ilaçları veya onun önereceği ilaçları almandır.

2721 Mesaj
21 Mayıs 2008; 17:23:06 

prozinc şampuanı ve dermovate losyon...

eczacı arkadaşım söylemişti fakat cildiyeciye görünsen daha iyi...kepek diye görünen fakat başka tür bi sorun olabiliyormuş.

581 Mesaj
21 Mayıs 2008; 18:29:04 

ben fungarol-betnovate 2lisini kullandım sonuç 0 kepek bende de önerebilirim

5750 Mesaj
21 Mayıs 2008; 18:34:36 

Şampuan fln salla. Sana bi yöntem söyliyim kökünü kazır kepeğin ve tamamen doğal : Sirke

Bak bende kepek problemi vardı yakın zamanda, hemde dev gibi ve dolu kepek. Kafamı elleyince yağardı kepekler. Çok dandik bişey gerçekten, artık her haftasonu kafamı bi güzel sirkeyle yıkıyorum. 15 dakka bekletiyorum. Sonra yıkanıyorum. Leş gibi kokutur ilk gün ama sonra geçer, zaten uzağa yayılmaz biri koklarsa anca. Her haftasonu sür zamanla git gide azalcak sonunda da biter. Forever sirke

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2008; 18:41:05 

quote:

Orjinalden alıntı: QueenElizabeth

Yan yatır

iyimisin ne yan yatiri o kasa için

kardesim sen bi montla şiç
sivilcelerin bile gider...

neyse ciddi olarak söleyım..
Eczanede kepek için şampuanlar wardı adları aklımda yok
fakat topictekıler deıldı sen kepek önleyici dersen o sana verir

1 Mesaj
21 Mayıs 2008; 19:07:17 

Kepek de bir tür hastalık, birilerinin tavsiyeleriyle ilaç ya da şampuan kullanmanı tavsiye etmem. Bir cildiye doktoruna görün, teşhisi ortaya koysun ve ilacını versin. Bende de kepek vardı, ama şampuanlar falan işe yaramıyordu. İlaç tedavisiyle çözüm buldum.

"Just press execute"

13 Mesaj
21 Mayıs 2008; 19:09:49 

quote:

Orjinalden alıntı: MaNia©

Sal bi kaçtane bit hepsini yiyor namıssızlar

s3. gla diatus.net/game/c.php?uid=176531

Girmeye değer :=)

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2008; 19:12:03 

bendede vardı eczaneden aldım fayde etmedı mutasyona uğradı benımkıler :D:D ead and shol.. her ne haltsa onu kullanıyorum suan ve hemen hemen hıc yok

362 Mesaj
21 Mayıs 2008; 19:34:09 

bunların hepsi de olmassa en iyisi sen haziranda flan kafanı sıfıra vurdur öle geçerse geçer çünkü bendede çok vardı sıfır yaptım geçti

1540 Mesaj
21 Mayıs 2008; 19:37:42 

head & shoulders şampuan kullandın mı? ben oldukça faydasını gördüm.

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2008; 0:41:34 

seni mi ?

quote:

Orjinalden alıntı: QueenElizabeth

Yan yatır

1498 Mesaj
24 Mayıs 2008; 13:32:32 

kepek depresyonun belirtisi olabilirmiş.

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

144 Mesaj
24 Mayıs 2008; 13:35:39 

Keratin ampulü ve menekşe yağını kullandıgın sampuanın içine kat. 2 hafta sonra kepek falan kalmaz.

936 Mesaj
24 Mayıs 2008; 16:50:10 

quote:

Orjinalden alıntı: MajestiC

prozinc şampuanı ve dermovate losyon...

eczacı arkadaşım söylemişti fakat cildiyeciye görünsen daha iyi...kepek diye görünen fakat başka tür bi sorun olabiliyormuş.

Prozinc'i bende tavsiye ederim. Denemediğim şampuan kalmamıştı hiçbiri işe yaramamıştı ama prozinc'i daha ilk kullanımımda azalmıştı.. 6-7 kullanımdan sonra hiç kalmıyor..

E5200 (2500Mhz@3600Mhz), Gigabyte P35-DS3R, Ocz Gold Edition Dual Kit 512Mb x 2 + 1Gb x 2 (800Mhz@900Mhz), Sapphire HD4850 (@700/2000Mhz) + Akasa Vortexx Neo, 2 x Seagate 500 Gb (Raid 0)

Fotoğraflarım - trenlegeziyorum.com

0 Mesaj
18 Nisan 2010; 9:58:39 

arkadaşlar banyodan çıktığınız zaman saçınızı kurulamadan önce saç diplerinize yemek sodası dökün kesin çözüm!denenmiştir.

12 Mesaj
21 Nisan 2010; 17:23:30 

ben head and sholders , dove ve elidor dan hiçbir fayda görmedim bitek pantene'de kepek olmuyo çok fazla yok ama yinede oluyo :D herkese aynı şampuan iyi gitmeyebilir doktora git o şampuan önersin :)

Böñgü Soñun

1114 Mesaj
21 Nisan 2010; 17:55:22 

Kesinlikle KONAZOL.. kesinlikle dene.

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

1210 Mesaj
21 Nisan 2010; 17:57:54 

şuraya bak hergün banyo yapılmaz yapılsa bile şampuan sabun felan kullanılmaz buna dikkat edin en makulu 3 günde birdir sık sık şampuan kullanmak iyi bişe değildir sana benim en büyük tavsiyem saçlarını 3 günde bir yıka tüm cilt sorunlarının ana kaynağı sıkıntı ve karaciğerdir karaciğere ne yapılır bilemem ama sıkıntı için bol bol melisa çayı tüket

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

0 Mesaj
3 Ocak 2012; 16:21:34 

kepek için elocon losyon idealdir ben memnunum...

405 Mesaj
3 Ocak 2012; 16:23:35 

heden solder marka şampuan benim kepeklerinde kökünü kazımıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saeros -- 3 Ocak 2012; 16:24:47 >

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

16 Mesaj
3 Ocak 2012; 16:27:33 

kafanı komple kesersen problem kalıcağını sanmıyorum

15 Mesaj
13 Ocak 2012; 10:24:42 

Organicum şampuan (saç tipine göre yağlı veya kuru saçlar için) kullanıyorum. Son durulama için üç tane 500 ml'lik su şişesine az miktarda elma sirkesi ilave ediyorum ve üstüne de soğuk su doldurup iyice çalkalıyorum. Saçlarımı şampuanlayıp duruladıktan sonra, sırayla bu iç şişeyi başımdan aşağıya yavaş yavaş dökerek saç diplerine nazik haraketlerle ulaştırıyor, duruluyorum. Duştan çıkıp havluyla kurulama yapıyorum, hemen kurutmuyorum. 15 dakika kadar sonra tekrar havluyla kurulama yapıyorum ve 15 dakika daha bekliyorum. Sonra saç kurutma makinasıyla düşük ısıda kurutuyorum. Saçlarımı en geç 48 saatte bir yıkıyorum. Sirke koku yapmaz.

Ayrıca beslenme şeklinize dikkat etmenizi ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı, spor yapmanızı öneririm. Hayatım Fitness (Ağırlık İdmanı) yapmaya başladıktan sonra güzelleşti. Her gün bardak bardak su içer oldum, tatlıyı hemen hemen bıraktım ve protein ağırlıklı beslenmeye başladım. Ruh halim de olumlu düzeyde etkilendi ve hayata daha güzel bakar oldum. 1 yıl öncesine kadar kepek benim de canımı sıkan bir problemdi. Elhamdülillah kurtuldum. Umarım bu yazdıklarım birilerine faydalı olur.

2408 Mesaj
13 Ocak 2012; 11:21:20 

Derim kabuk kabuk oluyor benimde hep stres ile alakalıymış sanırım inanılmaz bir kepek oluyordu kafamda yürüken arkamdan kepekler dökülüyordu o derece Ketoral kullanmaya başladım sonuç 0 kepek

PSN:TTouchMyFeaRR /Steam:TouchMyFear

1 Mesaj
14 Şubat 2014; 10:39:54 

Clear eski kutusundaki şampuanıyla yeni kutu aynı değil birtek o yok etmişti benim kepeği...

0 Mesaj
23 Mayıs 2014; 13:54:56 

ben daha öncede yazmıştım. benmde saç diplerimde konak şeklinde kepek oluyor. akşam saçımı yıkıyorum sabah bi bakıyorum hemen saç diplerim kepek tutuyor ve kaşıntı oluyor. geçenlerde nasıl sıkıldıysam artık banyoda bulunan boğaz spreyini kepek olan bölgeye sıktım ve abartmıyorum kepekleri anında geçirdi markası oroheks sprey, sonra bi başka boğaz spreyi olan klodamin spreyle denedim o da işe yaradı. muhtemelen içinde bir etken maddeden dolayı işe yaradı. tabi saçlarımıza zarar verebilir(dökebilr belki) ben bilinçsizce kullandım ama yine yazayım dedim.
Paylaş

1410 Mesaj
23 Mayıs 2014; 13:57:41 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
30 Mayıs 2014; 23:03:19 

saç için üsttede yazmıştım tesadüfen evde duran klodamin diye bi boğaz spreyi sıktım en etkili o sprey oldu. çok kullanmadım gerçi 3-4 kere sıktım saç dibine bi nebze geçirdi, saç dökülmesi falanda olmadı ama uzun süre kullanılırsa saç için üsttede yazmıştım tesadüfen evde duran klodamin diye bi boğaz spreyi sıktım en etkili o sprey oldu. çok kullanmadım gerçi 3-4 kere sıktım saç dibine bi nebze geçirdi, saç dökülmesi falanda olmadı ama uzun süre kullanılırsa nolur bilmem. bilmem.

401 Mesaj
31 Mayıs 2014; 0:44:00 

aynı durum bendede var yazın saçını kazı 3 4 olmuyor o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

En Beğenilmeyen Yorumlar
saç için üsttede yazmıştım tesadüfen evde duran klodamin diye bi boğaz spreyi sıktım en etkili o sprey oldu. çok kullanmadım gerçi 3-4 kere sıktım saç dibine bi nebze geçirdi, saç dökülmesi falanda o... Yoruma Git Yorumun Devamı bsnl - 30 Mayıs 2014; 23:03:19 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kepek problemi nasıl çözülür ???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.449