Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870 X2 için Gözler 3. Çeyrek Sonunda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4870 X2 için Gözler 3. Çeyrek Sonunda ##

16 Haziran itibariyle Radeon HD 4850 ve 4870 modellerini anons etmeye hazırlanan AMD-ATi ayrıca HD 4800 serisinin de çift grafik işlemcili modelini hazırlayacak. Radeon HD 4870 X2 olarak kullanıma sunulması beklenen grafik kartı, RV770XT gpu'sunun çiftine ve muhtemelen PCIe 2.0 destekli köprü yongaya sahip olacak. Gelen yeni bilgilere göre GDDR5 bellek üretiminde taleplerin karşılanabilmesi veya grafik işlemciler arasındaki haberleşmede yaşanan bir sıkıntıdan ötürü Radeon HD 4870 X2'nin 3. çeyreğin sonu itibariyle anons edilebileceği ifade ediliyor. Bu konuda daha önce de bazı detaylar dile getirilmiş fakat nedenler tam olarak ortaya konmamıştı. Her ne kadar bu konuda AMD-ATi resmi bir açıklama yapmış olmasa da GeForce GTX 280 ile Nvidia'nın alacağı performans pozisyonu AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 X2 modelini kullanıma sunma konusundaki planlarını revize etmesine de neden olabilir. Veya en kötü ihtimalle firma belirtildiği üzere 3.çeyrek sonu yani yaz aylarının bitimine doğru (okul dönemi) Radeon HD 4870 X2 modelini anons edebilir. Gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 20 Mayıs 2008; 8:47:36 >

• gddr5
  • Yaz ayında çıksaydı daha iyi olurdu bence daha çok satardı ama alacak olan yine alır
  • Sorması ayıp kaç CM bu ekran kartı
  • bu fan soğutacak bu kadar bloğu
  • :) görelim bakalım. 3870x2 den memnun değilim. çift gpu lu kartlardan memnun değilim. ama ati yapıyorsa vardır bi bildiği :)
  • Yeni seriler beklenmektedir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 20 Mayıs 2008; 9:27:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

bu fan soğutacak bu kadar bloğu

ve bir de kasanın buyuk olması gerekir benim karttanda uzun gibi gorunuyo
  • x2 haberleri bu kadar önemli değil benim için çünkü gerçek anlamda oyunlarda çok az destek var hatta hiç yok diyebiliriz ne yani birkaç oyun için bu kart alınmaz bence atı tek gpu lu güçlü bir kart cıkarsa daha iyi olur!!! ama onu yapamıyorum x2 ye yükleniyor olabilir
  • yaw kartmı alıyoruz yoksa başka bişeymi alıyoruz anlamadım ohara kocaman kart bu yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigdede

yaw kartmı alıyoruz yoksa başka bişeymi alıyoruz anlamadım ohara kocaman kart bu yaw

Epey geniş, evet. PCB'yi küçültseler, ısınma sorunu vs. çıkabilir bileşenler üst-üste gelir vs. Olmadı kasa kullanmayacaz walla. Ya da ksaya moıdifiye yapıp, ekran kartı için ön taraftan delik açacaz.

• Resimdeki kart 3870X2 uzunluğu 28.5 Cm yani ultradan 0,5 cm daha kısa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

x2 haberleri bu kadar önemli değil benim için çünkü gerçek anlamda oyunlarda çok az destek var hatta hiç yok diyebiliriz ne yani birkaç oyun için bu kart alınmaz bence atı tek gpu lu güçlü bir kart cıkarsa daha iyi olur!!! ama onu yapamıyorum x2 ye yükleniyor olabilir

Evet artık birden fazla çekirdeğe sahip grafik işlemcileri bekliyoruz
  • Fırıncı küreği gibi bişi yine desene..

quote:

Orjinalden alıntı: dellino

Resimdeki kart 3870X2 uzunluğu 28.5 Cm yani ultradan 0,5 cm daha kısa.
  • DDR5 bu.Üst seviye soğutmayla işlemcileride geçen bunu hızı.
  • bence bu kartın gddr5 olmasının hiçbir faydası olmayacak. hd2900xt gddr4 ü ilk kullanan kartlardandı ama fazla performanslı değil sadece fiyatı uçuk olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stellar

:) görelim bakalım. 3870x2 den memnun değilim. çift gpu lu kartlardan memnun değilim. ama ati yapıyorsa vardır bi bildiği :)

hocam sen o işlemcıyle 3870x2den memnun olamazsın zaten hangı ekran kartını takarsan tak o işlemcıyle olmaz ya oc çekeceksın yada işlemcını değiştırceksın ben olsam işlemcımı değiştırırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

bu fan soğutacak bu kadar bloğu

fan gerekli havayı akımını sağlıycakdır 3870x2 dede buna benzer bi fan kullanılıyo zaten
  • nasıl olacak merak ediyrm doğrusu
  • az daha büyürse kasaya sabitler moboları bunlara takarıs veya bi 5-6cm daha eklenirse cpu yu direk buna bağlarıs mobo külfeti kalkar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.