Şimdi Ara

SCENİC'E STEPNE????????

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar grand scenic aracım var.Biliyorsunuz arkasında iki koltuk var.buna stepne takabilirmiyim? servis olmaz dedi sizin düşünceniz nedir?

• küçük yedek lastikler var...
    onlardan bulabilirseniz uygun olanını alın bagajda dursun çok yer kaplamıyor...
  • aracınızın kaskosu yokmu??? %90 vardır.. yani düşünün üzerinizde takım elbise var.. patladımı değiştirecekmisiniz?? bütün kasko lar ücretsiz olarak aracınızı çekerler.. ayrıca lastik değiştirme hizmetleri var.. kaskonuz yoksa aracın ruhsat sahibi üzerine bitane asya card varsa oda yeterli.. gelip ücretsiz çekiyorlar..
  • arkadaşlar aracımda tamir seti oldugunu söylemeyi unutmusum.tabi ki kasko var.ama bir sorun çıkartırmı onu öğrenmek istemiştim....
  • grand scenic te stepne yokmuş demekki doğal olarak koltuklardan yer kalmaz ama çokta şart olan birşey değil 17 yıldır reno 11 flash var bir kere bile stepneyi sökmek gerekmedi

bu arada araban süper hastayım şu scenic ehele grand olana aşığım resmen güle güle kullan dostum inşallah hiçbir zaman stepne aratacak bri olayla karşılaşmassın

• 100-130 ytl arasında
    ince tip istepne
    ankara şaşmaz

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

küçük yedek lastikler var...
    onlardan bulabilirseniz uygun olanını alın bagajda dursun çok yer kaplamıyor...
  • Sevgili Serdar bu sorunu geçen sene aracı aldığımın 20 günü ben yaşadım.Otoban üzerinde 130 ile giderken tekere giren bir çivi ile (çapı 8mm civarıda ) lastik bir anda söndü bunun öncesinde hava basıncı kaybı hiç olmadığından uyarıda yoktu .Bir ada lastik patladı diye ekranda yazdı ekran kırmızı oldu ve dur dedi .Tabiiki durduk bayağı sancılı olabilirdi ama ESP sayesinde sorunsuz oldu ancak .Renaultu aradım araçta şişirme ve tamir takımı olmsı nedeni ile gelmediler sigortam üzerinden çekici cağırdım en yakın servise çektirdim.Acar Renault sağolsun bayağı yardımcı oldu o süratte yaklaşık 70 mtrede durduğumdan lasik yan yanakları lastik içine kurum gibi dökülmüştü lastiği garantiden değiştirdik.Delik 0.5-0.6 cmden fazla olunca bu yöntemle tıkamada sorun olabiliyormuş.İnşallah bu şekilde sorun kimse yaşamaz..
  • Valla Allaha emanet stepneyi tavan arasına kaldırdım gidiyorum.. Böylelikle LPG olduğunu hissetmiyorum bile..
  • quote:

Orjinalden alıntı: downahar

aracınızın kaskosu yokmu??? %90 vardır.. yani düşünün üzerinizde takım elbise var.. patladımı değiştirecekmisiniz?? bütün kasko lar ücretsiz olarak aracınızı çekerler.. ayrıca lastik değiştirme hizmetleri var.. kaskonuz yoksa aracın ruhsat sahibi üzerine bitane asya card varsa oda yeterli.. gelip ücretsiz çekiyorlar..

arkadaşım uzun yolda dağ başında lastik patladı diyelim niye kendimiz değiştirmeyecekken kaskoyu arıyoruz kimbilir gelmeleri kaç saat sürer. geldiler diyelim stepne varsa tamam değiştirirler de stepne yoksa ne yapacaklar hepsinin simit lastikle gezdiğini sanmıyorum

stepne varsa ve değiştirmeyi bilmiyorsak da yoldan geçen birisi yardım edebilir kaldı ki ben çocukken bile biliyordum nasıl değiştirileceğini çok da zor bi işlem değil

• ılk defa duyuyorum stepnesız araba
  • Kışın birgün koca renault master ile bir dağ başında -15 derecede 1 - 1,5 mt kar varken yolda en yakın şehir merkezi de 50 km uzaklıkta iken Kaskoyu aradım 35- 40 dakikada geldiler ve arabamı çektiler.. Lenvente arabam kaldı kia.. bobin patladı 30 dakikada gelip çektiler.. Lastik patlak olunca lastikçiye çekiyorlar..
  • iyiymiş kaskonuz... ama uzun yolda şehirden uzak kalınca o kadar kısa sürede geleceklerine yine de inanmıyorum yanlış anlamayın anlattıklarınız yalan demiyorum sadece inanamıyorum sorun bende yani

ancak yine de stepne olmasından ve kendim değiştirmeden yanayım
  • ince stepnelerden alın aracınızda bulunsun ne olur ne olmaz
  • stepne aracın altında vardır yaa muayene den gecmez yoksa yanı stepne zorunlu bisey
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpersa

stepne aracın altında vardır yaa muayene den gecmez yoksa yanı stepne zorunlu bisey

son çıkan bmw'lerde de yok, patladığında 80 km hızla 80 km gidebilen lastikler var, en yakın lastikçiye güvenle gidebilecek kadar dayanıklı
  • benim stepneyi satabilirim isterseniz:) Stepne işime yaramıyor..
  • Şimdi gördüm hortlamış konumu,cevap yazmayı unutmuşum

Bursa Mais servisine sordum,onlar da Bilgecik'in anlattıkları gibi,lastikçiye kadar beni idare etmesi için bu lastik kitinin olduğunu söylediler.Çünkü koltuklardan dolayı yer yok :)
  • serdar bey bendede grand senic var tabiki stepnesiz . ben A J S marka ince yanak stepne aldım. benim sizden ricam şu sizdeki lastik tamir pompa kiti nin bi fotoğrafını gönderirmisiniz nasıl bişey bendekini önceki sahibi almış herhalde nasıl birşey işe yarıyomu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangirx

serdar bey bendede grand senic var tabiki stepnesiz . ben A J S marka ince yanak stepne aldım. benim sizden ricam şu sizdeki lastik tamir pompa kiti nin bi fotoğrafını gönderirmisiniz nasıl bişey bendekini önceki sahibi almış herhalde nasıl birşey işe yarıyomu.

okuyan varmı acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.