Şimdi Ara

===VW JETTA KULÜBÜ===DRIVERS WANTED=== (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.927
Cevap
64
Favori
647.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DSG 170 HADİ GEÇİNLAN:))CC BİLE TANIMAM VALLA
  • K.ATATÜRK

JETTA DSG
    170 HP
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcaliskan7

K.ATATÜRK

JETTA DSG
    170 HP

BEN NEDEN RESİM ATAMIYORUM BÜYÜK DİO
  • quote:

selamlayın JETTA ların KRALI 1.4 TSİ 170 HP LEN

quote:

DSG 170 HADİ GEÇİNLAN:))CC BİLE TANIMAM VALLA

hayırdır?

resim yükleyemiyorsunuz sanırım? yöneticilere mesaj atalım hemen adamda 170 hp jetta var, siz neden bahsediyorsunuz diye!
  • chip uygulaması ve daha falza bilgi JANT,ANGEL FAR vs... hepsi buradahttp://www.facebook.com/pages/VW-jetta-passat-T%C3%9CRK%C4%B0YE/223020657028
  • Merhabalar bisey takildi kafama ort. yakit tuketiminde 2 deger varya birisi ben sifirlamadikca degismiyor digeri surekli degisiyor. Hatta birtanesi 7,3 bitanesi 4 lt gosteriyor. Sasirdim. Ama Bugun cok sakin kullandim. Anlik tuketim acik surdum ve herzmanki guzergahta yol aldim. Aracta 2 kisiydik. Bu deger neye gore degisiyor? 4 lt mumkun mu?

• Sıfırlayabildiğiniz değer ortalama yakıt tüketimidir. Yani şimdiye kadar yapılan tüm ölçümler sonucu aracın ne yaktığını tespit eder. Diğeri de anlık yakıt tüketimidir. Bu değer çok değişkendir. Örneğin rölantide çok azalır. Yoğun trafikte çoğalır. Uzun yolda sabit hızda giderken çok azalır.

Sağlıklı bir ölçüm yapabilmek için depoyu fulledikten sonra ortalama yakıt tüketimini sıfırlayın. Benzini bitirene kadar (kırmızı ışık yanana kadar) değerlerle oynamayın. Sonra 1 depo yakıt ile kaç km. yaptığınızı ayrıca ortalama yakıt tüketiminizi de öğrenirsiniz.

Benzin ikaz ışığı yandığında depoda yaklaşık 7 litre benzin daha kalıyor. Bunu da gözönünde bulundurun. 55-7= 48 L. benzin ile yaptığınız yoldur.

4 L. yakması mümkün değildir.
  • hocam ortalama yakıt değerei nasıl sıfırlanıyor acaba, ben onu yapmasını bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

Sıfırlayabildiğiniz değer ortalama yakıt tüketimidir. Yani şimdiye kadar yapılan tüm ölçümler sonucu aracın ne yaktığını tespit eder. Diğeri de anlık yakıt tüketimidir. Bu değer çok değişkendir. Örneğin rölantide çok azalır. Yoğun trafikte çoğalır. Uzun yolda sabit hızda giderken çok azalır.

Sağlıklı bir ölçüm yapabilmek için depoyu fulledikten sonra ortalama yakıt tüketimini sıfırlayın. Benzini bitirene kadar (kırmızı ışık yanana kadar) değerlerle oynamayın. Sonra 1 depo yakıt ile kaç km. yaptığınızı ayrıca ortalama yakıt tüketiminizi de öğrenirsiniz.

Benzin ikaz ışığı yandığında depoda yaklaşık 7 litre benzin daha kalıyor. Bunu da gözönünde bulundurun. 55-7= 48 L. benzin ile yaptığınız yoldur.

4 L. yakması mümkün değildir.

Farkli bir sitede de ayni yaklasimda bulundu bir arkadas:))) bakin ortalama yakit tuketim ile anligin farkini uzun yillardir biliyorum. Benim dedigim 2 tane ortalama deger var benim aracimda biri 4 lt digeri 7 kusur ... Ben kullanirken ekranda anlik tuketim acik suruyorum ve durunca bu iki degere bakiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MCG14

hocam ortalama yakıt değerei nasıl sıfırlanıyor acaba, ben onu yapmasını bilmiyorum

Hocam menude ort.yakit tuketim ustundeyken ok tusuna basili tutun
  • @E.TAH : şöyle açıklayayım: ortalama yakıt tüketiminde "1" ve "2" olmak üzere iki farklı değer vardır. "1" numaralı değer aracı stop ettikten 2 saat sonra sıfırlanır ve "günlük ortalama" diye geçer. (örnek: sabah evden çıkıp işe gittiniz ortalama-1 değer 6 gösteriyorsa evden işe 6lt/100km ile gitmişsinizdir, 2 saat içerisinde aracı çalıştırmazsanız o değer sıfırlanır ve işten eve dönüşte yeni bir değer çıkabilir)
    gelelim ortalama-2 ye. bu değer de toplam ortalama yakıt tüketimidir. aracı aldığınızdan beri (5000 km de sıfırlanıyor olması lazım) yapıtığınız ortalamadır. siz sıfırlamadıkça sıfırlanmaz. günlük yakıt tüketimi sürekli değişirken bu değer kolay kolay değişmez.
    ayrıca 4 litre olması da normaldir sakin kullanımda.
    sizin değerlerinize gelirsek 7,3 genel yakıt tüketimi ortalamanızdır, 4 litre ise o seyahattaki ortalamanızdır.

gelelim sıfırlanmalarına: ortalama-1'i (günlük ortalama) sıfırlamak istiyorsanız ortalama-1 değerini görürken "OK" tuşuna basılı tutun. ortalama-2 için de ekranda o varken basılı tutun.

@mehmetba: bahsettiğiniz yakıt tüketim hesabı yanlıştır. ışığın yanma zamanı aracı kullanım tarzınıza göre değişkenlik gösterir, şöyleki, araç şehir içindeyken (ortalama yakıtınız 10 litre civarı veya daha yukarı ise) depoda 10-12 litre varken bile yanabilir ki bu şu demektir: bu şekilde kullanmaya devam edersen bu hızla tükenirim'dir. fakat 90 km hızla giderken ve ortalamanız 4-5 litre civarında ise depoda 5 litre kalmışken de ışık yanabilir.
    en doğru yakıt hesaplama sistemi depoyu fulleyip belli bir kilometre yaptıktan sonra tekrar depoyu fullemektir (yedek depo diye bahsedilen hazne kesinlikle doldurulmamalıdır, pompacılar çok sever orayı doldurmayı). bu şekilde aracınız kaç litre yakıt almışsa yapılan kliometreye göre hesabınızı yapmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 7 Ekim 2011; 9:17:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

@E.TAH : şöyle açıklayayım: ortalama yakıt tüketiminde "1" ve "2" olmak üzere iki farklı değer vardır. "1" numaralı değer aracı stop ettikten 2 saat sonra sıfırlanır ve "günlük ortalama" diye geçer. (örnek: sabah evden çıkıp işe gittiniz ortalama-1 değer 6 gösteriyorsa evden işe 6lt/100km ile gitmişsinizdir, 2 saat içerisinde aracı çalıştırmazsanız o değer sıfırlanır ve işten eve dönüşte yeni bir değer çıkabilir)
    gelelim ortalama-2 ye. bu değer de toplam ortalama yakıt tüketimidir. aracı aldığınızdan beri (5000 km de sıfırlanıyor olması lazım) yapıtığınız ortalamadır. siz sıfırlamadıkça sıfırlanmaz. günlük yakıt tüketimi sürekli değişirken bu değer kolay kolay değişmez.
    sizin değerlerinize gelirsek 7,3 genel yakıt tüketimi ortalamanızdır, 4 litre ise o seyahattaki ortalamanızdır.

hocam ben iki tane değer görüyorum biri anlık ortalama diğeri sizin bahsettiğiniz gün içi ortalama,
    bu genel ortalama menüsü nasıl açılabiliyor ?

• Bende aldığımda genel ortalama vardı sıfırlamıştım.. Şimdi gün içi 2 saatlik ortalama var, araştırmadım ama genel ortalamayı bende görmedim..
  • quote:

quote:

@E.TAH : şöyle açıklayayım: ortalama yakıt tüketiminde "1" ve "2" olmak üzere iki farklı değer vardır. "1" numaralı değer aracı stop ettikten 2 saat sonra sıfırlanır ve "günlük ortalama" diye geçer. (örnek: sabah evden çıkıp işe gittiniz ortalama-1 değer 6 gösteriyorsa evden işe 6lt/100km ile gitmişsinizdir, 2 saat içerisinde aracı çalıştırmazsanız o değer sıfırlanır ve işten eve dönüşte yeni bir değer çıkabilir)

hocam ben iki tane değer görüyorum biri anlık ortalama diğeri sizin bahsettiğiniz gün içi ortalama,

bakın anlık ortalama dediğiniz şey "anlık yakıt tüketimi" aracınızda bunun dışında iki tane ortalama yakıt göstergesi var.
    şimdi yol bilgisayarında sürekli değişken değerlergösteren anlık tüketim bilginiz bunu zaten biliyoruz. aşağı ok tuşuna bastığınızda karşınıza gelen (burada gelen menüde ortalama yakıt tüketimdeğerinin yanında "1" veya "2" rakamı vardır) değer 1 rakamı ile gösteriliyorsa günlük ortalamanız, 2 değeri ile gösteriliyorsa toplam ortalamanızdır. ve bunlar arasında "OK" tuşu ile geçiş yaparsınız. aynı şekilde "ortalama hız" "seyahat süresi" değerlerinde de yine iki değer vardır, bunlar da günlük ve toplamdiye adlandırılır ve yine "OK" tuşu ile değerler arasında gezersiniz.
    umarım anlatmak istediklerimi yazıya dökebilmişimdir.

• quote:

bakın anlık ortalama dediğiniz şey "anlık yakıt tüketimi" aracınızda bunun dışında iki tane ortalama yakıt göstergesi var.
    şimdi yol bilgisayarında sürekli değişken değerlergösteren anlık tüketim bilginiz bunu zaten biliyoruz. aşağı ok tuşuna bastığınızda karşınıza gelen (burada gelen menüde ortalama yakıt tüketimdeğerinin yanında "1" veya "2" rakamı vardır) değer 1 rakamı ile gösteriliyorsa günlük ortalamanız, 2 değeri ile gösteriliyorsa toplam ortalamanızdır. ve bunlar arasında "OK" tuşu ile geçiş yaparsınız. aynı şekilde "ortalama hız" "seyahat süresi" değerlerinde de yine iki değer vardır, bunlar da günlük ve toplamdiye adlandırılır ve yine "OK" tuşu ile değerler arasında gezersiniz.

yalnız araca iki saat kadar binmezseniz o günlük ortalama yakıt değeri, süre ve gidilen yol tekrar sıfırdan hesaplanıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu (Tarih 7 Ekim 2011; 9:13:35)

@E.TAH : şöyle açıklayayım: ortalama yakıt tüketiminde "1" ve "2" olmak üzere iki farklı değer vardır. "1" numaralı değer aracı stop ettikten 2 saat sonra sıfırlanır ve "günlük ortalama" diye geçer.

quote:

Orijinalden alıntı: mandufla
    yalnız araca iki saat kadar binmezseniz o günlük ortalama yakıt değeri, süre ve gidilen yol tekrar sıfırdan hesaplanıyor..

yukarıda bahsetmiştim, kaçırmışsınız sanırım. ek olarak dedikerinizin de sıfırlandığını belirttiğiniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 9 Ekim 2011; 13:16:00 >
  • SİZE BİŞEY SORCAM ORTALAMA YILLIK 7BİN 10BN ARASI YOL GDİOM 170LİK TSİ JETTAYA BİNİOM VERGİSİ 500 TL BİDE ARKADAŞTA VAR 105 BYGİR ODA 10-12BİN KM YOL GİDİO 1.9 TDİ VERGİSİ 1500TL FELAN SİZCE HANGİSİ MNTIKLI İSTEDİĞİN HIZLARA ULAŞMAK ELİNDE BİRİSİNDE VE ANİ ARA HIZLANMALAR DİĞERİ İSE HANTAL ORTALAMA 2LT AZ YAKIO
    1.170 HP 240 TORK 8.3=0-100 Ş.İÇİ 380-550 ARASI Ş.DIŞI 255-300 ARASI VERGİSİ 500
    2.105 HP 250 TORK 11.5=0-100 Ş.İÇİ 250-350 ARASI Ş.DIŞI 250-300 ARASI VERGİSİ 1500

SİZCE
  • quote:

SİZE BİŞEY SORCAM ORTALAMA YILLIK 7BİN 10BN ARASI YOL GDİOM 170LİK TSİ JETTAYA BİNİOM VERGİSİ 500 TL BİDE ARKADAŞTA VAR 105 BYGİR ODA 10-12BİN KM YOL GİDİO 1.9 TDİ VERGİSİ 1500TL FELAN SİZCE HANGİSİ MNTIKLI İSTEDİĞİN HIZLARA ULAŞMAK ELİNDE BİRİSİNDE VE ANİ ARA HIZLANMALAR DİĞERİ İSE HANTAL ORTALAMA 2LT AZ YAKIO
    1.170 HP 240 TORK 8.3=0-100 Ş.İÇİ 380-550 ARASI Ş.DIŞI 255-300 ARASI VERGİSİ 500
    2.105 HP 250 TORK 11.5=0-100 Ş.İÇİ 250-350 ARASI Ş.DIŞI 250-300 ARASI VERGİSİ 1500

SİZCE

1.9 TDI jetta mı caddy mi? ayrıca 1500 TL ne vergisi bu? MTV den bahsediyorsak eğerhttps://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV buradan tekrar sorgulayınız lütfen, bir yanlışlık olabilir (kontrol ettim tekrar, jetta 1.9 tdi ise evet 1490 TL çıkıyor 4-6 yaş arası). ayrıca yılda 20000 km yapmıyorsam dizele binmem şahsım adına, ancak bunun aracın beygiri ile alakası yok. bahsettiğiniz ş.içi ve ş.dışı tüketim değerleri sanırım kuruş cinsinden (bir depo ile yapılan kilometre değil). şu da varki aracın nerede kullanıldığı önemli. örneğin siz aracınızı hep 90'la ş.arası kullanıyorsanız tamam ama bu şartlarda kullanmadığınız aşikar. dolayısıyla işi ş.içi olan birisi için dizel daha mantıklı görünüyor. 1 kilometrede 15 kuruştan 100 km'de 15 TL, 10000 kmde 1500 TL zaten yakıt avantajı yapmış oluyor.

egonuzu tatmin etmek için sormuşsanız soruyu bende 170 hp alırdım fiyatları aynı ise..
    lütfen araçların fiyatlarını da yazar mısınız? zira o fiyatlara çok farklı araçlar tercih edilebilir eğer amaç beygir ve performanssa... (bkz: evo,impreza vs.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 9 Ekim 2011; 13:14:04 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam teşekkür ederim

• quote:

gelelim sıfırlanmalarına: ortalama-1'i (günlük ortalama) sıfırlamak istiyorsanız ortalama-1 değerini görürken "OK" tuşuna basılı tutun. ortalama-2 için de ekranda o varken basılı tutun.

@mehmetba: bahsettiğiniz yakıt tüketim hesabı yanlıştır. ışığın yanma zamanı aracı kullanım tarzınıza göre değişkenlik gösterir, şöyleki, araç şehir içindeyken (ortalama yakıtınız 10 litre civarı veya daha yukarı ise) depoda 10-12 litre varken bile yanabilir ki bu şu demektir: bu şekilde kullanmaya devam edersen bu hızla tükenirim'dir. fakat 90 km hızla giderken ve ortalamanız 4-5 litre civarında ise depoda 5 litre kalmışken de ışık yanabilir.
    en doğru yakıt hesaplama sistemi depoyu fulleyip belli bir kilometre yaptıktan sonra tekrar depoyu fullemektir (yedek depo diye bahsedilen hazne kesinlikle doldurulmamalıdır, pompacılar çok sever orayı doldurmayı). bu şekilde aracınız kaç litre yakıt almışsa yapılan kliometreye göre hesabınızı yapmaktır.

Emin misiniz ? Bu bahsettiğiniz menzildir. Yol bilgisayarı ölçüm yaparak bunu yazar. Örneğin primeline donanım araçlarda yol bilgisayarı yoktur ve araç böyle bir hesap yapıp ışığı yakamaz. Depo içi ölçüm sensörü ölçer. Hatta yokuş yukarı olursa benzin bir tarafa birikince sensörü yanıltır ve daha çabuk ışığı yakar. Şu an kullandığım aracın kitabına bakmadım ama eski 1.6 boramın kullanım kitapçığında ışık yandığında 7 litre kalır yazıyordu. Aynı motor 1.6 102 hp.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.