Şimdi Ara

3 Gündür net e zor bağlanıyorum?(Sebebi anlaşıldı !!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar,3 gündür net e bağlanmakta zorluk çekiyorum.Bilgisayarımı açtığımda modemimin link ışığı 3-5 dk. arası yanıp söndükten sonra sabitleniyor.Eskiden 10-15 sn. de sabit hale gelir di.TT-Net i aradım arıza kaydı aldılar.Hatlarda bir sorun yok muş.(Yalova- Merkez)
    Splitter ı değiştirdim olmadı.Otomatik DNS alıyorum.DNS leri open dns yaptım,Türk Telekom un DNS lerini yazdım sonuç gene aynı.Arada bir r@pid den dl yapıyorum.Modemin güç kablosunu çıkarıp takınca yine 3-5 dk. arası beklemek zorunda kalıyorum.Hiç böyle bir şey le karşılaşmadım şlimdiye dek YARDIM larınıza ihtiyacım var..
    Modemim Pikatel Combo plus
    ethernet ten bağlanıyorum.

Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugeorya -- 27 Mayıs 2008; 15:34:25 >

• hiç uğraşma TT bölge data ayarlaması yapıyordur.(seninkini kısar başka tarafa aktarır)
  • @computeron,yanıt için teşekkürler.Bakalım kaç gün de düzelecek..
  • bende de pikatel combomax var 4 gündür bu sorunu yaşıyorum hala düzelmedi aradım ttneti ama bi sonuç yok aşağıda video var sorunu net olarak anlatıyorum

videoda hata var tekrar yüklüyorum bekleyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.D.K -- 20 Mayıs 2008; 12:00:41 >
  • Sorun Çözüldü.

Modem Arızası..

Arkadaşlar, yukarıda ki mesajımda net e zor bağlandığımdan bahsetmiştim.Sorun kullandığım modem den kaynaklanıyor muş.Bir arkadaş ta fazla modem var mış.BEC marka.Onu taktım.Ayarlarını yaptım,bir de ne göreyim,bilgisayarı açınca tam 14 saniye de bağlantı kurdu.Eskiden Pikatel Combo Plus kullanıyordum.Hızım ortalama 832 çıkyordu.BEC modem le hızım 854 e yükseldi.Net e bağlanamama sorunu yaşayanlara tavsiyem eğer imkanları varsa bir yerlerden modem temin edip bir de bu yolu denemeleri.
    Pikatel modemimin garantisi de 2 ay önce bitmiş.Zamanında 75 lira verdik.Şimdi bir köşeye koyduk..Selamlar..
  • anladığım kadarıyla santralden uzaksın
    santral tarafında hattına takılan bişey var o melet bağlantın koptuğunda bi süre modemi kapatıp sinyal akışını kesmeden kendine gelemiyor
    hattında zayıf olduğundan modem bağlanmaya çalışıp duruyor
  • Eskiden böyle bir sorun yoktu.16 Mayıs da başladı.Santrale uzaklığım yaklaşık 600 mt. olabilir.Modem değişikliği yapınca sorun da çözüldü.İyi ki de çözüldü.Sıkıntı veren bir durum çünkü..
  • Yeni modem durumu hernekadar çözsede genel bir yavaşlama var ama.Son iki haftadır bazı akşamlar bağlantım gidiyor ve belki 5 saat gelmiyor.
  • arkadaşım aynı sorun bendede vardı pikatel combo max kulanıyorum firmware update yaptım düzeldi

http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338
  • bu tip arızalarda modemi resart edip tekrar yapılandırmanız da sorunu çözebilyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.