- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Lcd ve Plazmalar için Ekran Hesaplamaları + En uygun İzleme Mesafesi
193 Cevap172581 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3009 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:05:23 

Öyle bir teknoloji merakım yok.Rahat bir 5-6 sene daha tv falan almam. Hani öyle her cep telefonu modeli değiştiğinde alanlardan değilim..artık tırtlayana kadar kullanırım herşeyi.
47 inc 720p film dizilerde olağanüstü durabilir.Hele birde 1080 lerde inanılmaz olur. Ama SD de nasıl olur,O konuda hiç fikrim olmadığından şüphe ediyorum.

5722 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:25:35 

REM1903 , 5-6 sene kullanmayı düşünüyorsan bence hiç alma çünkü bu cihazların o kadar gitmesi düşük bir ihtimal ,
Senin bahsettiğin senelerde kullanan 3-4 kişi var benim....

3009 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:42:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

REM1903 , 5-6 sene kullanmayı düşünüyorsan bence hiç alma çünkü bu cihazların o kadar gitmesi düşük bir ihtimal ,
Senin bahsettiğin senelerde kullanan 3-4 kişi var benim....

24 saat kullanmıyorum ki ama :)
Akşamları 2-3 saat
Haftasonları ise 8-10 saat açık kalır.
e 3-5 senede gitmiyorsa elden ne gelir.

5722 Mesaj
1 Temmuz 2010; 23:52:04 

Öyleyse alınabilir , benimki günde 10 saat'den fazla açık
Alabildiğin en büyük ekranı al , biryerden sonra göze küçük gelmeye başlıyor benim 50'' gibi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 1 Temmuz 2010; 23:55:22 >

3009 Mesaj
1 Temmuz 2010; 23:58:52 

quote:

Öyleyse alınabilir , benimki günde 10 saat'den fazla açık
Alabildiğin en büyük ekranı al , biryerden sonra göze küçük gelmeye başlıyor benim 50'' gibi....

50 inc de ufak geliyorsa sana Şu eskiden açık hava sinamalarındaki sistemden yapmak lazım.Uygun bina varsa etrafında olur.

Bende 46-47 almaya karar verdim. Madem öyle alıştıkça küçük geliyor,alışmamız uzun sürsün biraz.

380 Mesaj
2 Temmuz 2010; 0:05:43 

SN.REM1903

am@deus arkadaşımız doğru söylemiş.

Eğer imkanınız var ise 50" e yönelmenizi tavisye ederim.

saygılar

5722 Mesaj
2 Temmuz 2010; 0:07:37 

quote:

Orijinalden alıntı: REM1903

50 inc de ufak geliyorsa sana Şu eskiden açık hava sinamalarındaki sistemden yapmak lazım.Uygun bina varsa etrafında olur.

Bende 46-47 almaya karar verdim. Madem öyle alıştıkça küçük geliyor,alışmamız uzun sürsün biraz.

Alacağın modelin hangisi s-pva modüllü ise onu al , mesela 46'' s-pva ise onu al
Ekran ebatı benim için değil herkez için böyle

3009 Mesaj
2 Temmuz 2010; 0:14:09 

yanlız benim izleme mesafem maksimum 3.5 4 mt
Küçük bir salonum var. köşe duvara montelicem.
Muhteşem durcağına eminim.

s-pva ne demektir? ne işe yarar?

5722 Mesaj
2 Temmuz 2010; 0:19:01 

quote:

yanlız benim izleme mesafem maksimum 3.5 4 mt
Küçük bir salonum var. köşe duvara montelicem.
Muhteşem durcağına eminim.

s-pva ne demektir? ne işe yarar?

Panelin ismi yani izlediğin ekran s-pva modüllerde siyah derinliği daha fazladır rakipsiz en iyi modül bu

601 Mesaj
2 Temmuz 2010; 1:24:18 

quote:

Sayın rem paneller sabun gibidir,eve getirip kurarsın gözüne devasa görünür.
Sonra başlar sabun gibi erimeye ,küçülmeye Kendi kendine dersinki "ülen niye bunun büyüğünü almadım" keşke daha büyük olsaydı
Am@eus usta gerekli açıklamayı yapmış bütçen yetiyorsa en büyük ekranı al.
Selamlar.
Am@deus usta - bonsai sizede selam ve sevgiler

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom
Panasonic DMP-BDT 320 Bluray player

3009 Mesaj
2 Temmuz 2010; 1:27:20 

haklısınız evet.Biraz düşündükçe banada öyle gelmeye başladı.
Alınabilecek 2 model var kafamda.

Samsung 46C530 ve LG 47LD450

Bunun kararını verme çabası içerisindeyim.
Boyut olayını çözüme kavuşturdum sonunda.

5722 Mesaj
2 Temmuz 2010; 1:36:21 

Damasyus selam , atlanta hd box alırsan güzel bir inceleme yazısı bekliyorum , saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 2 Temmuz 2010; 1:36:44 >

601 Mesaj
2 Temmuz 2010; 2:06:19 

quote:

Damasyus selam , atlanta hd box alırsan güzel bir inceleme yazısı bekliyorum , saygılar....

Ustam atalantayı yakından izliyorum, kullanıcı yorumları olumlu çoğunluk cihazdan menmun
Amma bizim humax 5400 ü geçermi? bilmem.
Hangi marka cihaz olursa olsun getirip panele bağlayıp gözümle görmeden almam
Bize iyide yetmiyor !!iyi ötesi lazım.
Selamlar.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom

3009 Mesaj
2 Temmuz 2010; 10:52:52 

Yeniden merhaba.

Merak ettiğim birşey var.
Küçük salonlar için Öneri isteyeceğim.

dediğim gibi 46-47 inc tv alıncak.

http://www.tekzen.com.t..._sehpasi_106_ekran.aspx
Şumu uygundur yoksa.

Yoksa
http://www.gold.com.tr/...KG-Aski-Aparati---Sehpa
Bumu önerilir?

Yerden Yüksekliği ne olmalı bu büyüklükteki Tv lerin.Yardımcı olursanız sevinirim.

11485 Mesaj
2 Temmuz 2010; 12:40:17 

quote:

Yerden Yüksekliği ne olmalı bu büyüklükteki Tv lerin.Yardımcı olursanız sevinirim.

Tv'nin karşısına oturduğunda göz hizan tv'nin orta noktasının biraz yukarısı olacak şekilde tv'nin yüksekliği ayarlanmalı. 3-5 cm yukarı aşağı oynamalar da kabul edilebilir şartlar gerektiriyorsa...

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

5722 Mesaj
2 Temmuz 2010; 21:14:09 

REM1903 şanslısın bu işi ne kadar bilen adam varsa forumda sana yardımcı olmaya çalışıyor ,
Birde mkv ve bilişim olayına takılmasan tam olacak

Yükseklik olayı aynen böyle , evde küçük çocuk varsa yada misafir gelirse hapı yuttun artık başında nöbet beklersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 2 Temmuz 2010; 21:15:47 >

3009 Mesaj
2 Temmuz 2010; 21:36:30 

quote:

REM1903 şanslısın bu işi ne kadar bilen adam varsa forumda sana yardımcı olmaya çalışıyor ,
Birde mkv ve bilişim olayına takılmasan tam olacak

Yükseklik olayı aynen böyle , evde küçük çocuk varsa yada misafir gelirse hapı yuttun artık başında nöbet beklersin

Eğer elimde media oynatıcı bir alet olsaydı mkv oynatan bir tv aramazdım kesinlikle.ama durum öyle değil malesef.
İB ye ise şahsım adına güveniyorum.
Eğer bir sorun olacaksa başlarına yıkacağımıda bilmeliler gittiğim şubelerini.

Sanırım 2.linkte verdiğim ürünü alıp yerede 2 gözlü şık bir şey koyarsam güzel bir kombinasyon yaratmış olurum sanırım.
Mediamarktta 15 tl ye 1 mt uzunluğunda kablo saklayıcıda buldum. Harika bir kombinasyon olacağına eminim.

3009 Mesaj
5 Temmuz 2010; 14:41:12 

Yeniden teknosaya gittim.
3 mt için 46 ve 50 çok büyük dediler.37-40 önerdiler.
İnsanın hepten aklı karışıyor.

11485 Mesaj
5 Temmuz 2010; 15:09:51 

quote:

Onların bildiği yanıldığına yetmez dostum.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

3009 Mesaj
5 Temmuz 2010; 16:29:15 

vallahi sizlere daha fazla güveniyorum bu konularda. Oraya gidiyorum ruhum sıkılıyor,Buraya geliyorum açılıyorum.

5722 Mesaj
5 Temmuz 2010; 18:01:53 

quote:

46'' bence uygundur ama 50'' tartışılır ,
50'' hassas gözlü bir insan için sorun olabilir , Seninle konuştuğumuz gibi test yapmak lazım

50'' HD Ready bir panel 3.5mt kurtarır bence....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 5 Temmuz 2010; 18:06:28 >

3009 Mesaj
5 Temmuz 2010; 18:13:59 

quote:

46'' bence uygundur ama 50'' tartışılır ,
50'' hassas gözlü bir insan için sorun olabilir , Seninle konuştuğumuz gibi test yapmak lazım

50'' HD Ready bir panel 3.5mt kurtarır bence....

46 dada plazma yok işte hd ready. 50 var 42 var

42 ufak 50 büyük kalıcak..
46 samsung c530 lcd düşünmeye başladım.En uygunu olcak sanırım.
Gold dvd bile takmıyor.Zeytinburnu golddan bahsediyorum.SD yayın istedim yok,dvd tak dedim yok..

5722 Mesaj
5 Temmuz 2010; 18:31:01 

Adamlar sanki satmamak için ellerinden geleni yapıyor

46'' pdp için söylemedim zaten , ilk önce Lcd & Plazma ne olucak ona karar verilmeli
Senin anlatımına bakılırsa plazma senin için uygun seçim , bu durumda başka mağzalara bakman gerekiyor
Ama en azından sana örnek görüntü açabilecek biryere

Lcd karar kıldım diyorsan o konuda birşey diyeyem....

3009 Mesaj
5 Temmuz 2010; 20:47:00 

yok plazmada ısrarcıyım. Gezicem bir kaç yer daha.Böyle gold gibi yerler,müşteri kaçırmak için özel çaba gösteriyor.

2 tv de ntvspor açık,3 tv de film,3 tv de bluray konser falan böyle dağıtmışlar..İstediğin tv de istediğin görüntüyü görmek istiyorsun nerdeyse azar işitcen.

46-47 plazma yok. Plazma istiyorum ama dediğim gibi 50 var.Oda abesmi durur bilmiyorum..Aramaya devam..

601 Mesaj
7 Temmuz 2010; 13:49:42 

Sayın rem,
Aklını karıştırmak gibi olmasın ama uygun ekran plazma bulamıyorsan toshiba sv 685 led lcd var.
Bu tv yi albani ustada kullanıyor, görüntüsü plazmalara eşdeğer diyor,formda konu ile ilgili başlığı var istersen bir göz at.
Senelik izinde olduğum için bir kaç gün mağazalarda bir gezinti yaptım. İstanbul formda teknosa mağazasında onlarca tv yan yana oynuyordu
Bu tv hepsinden farklı görüntüsüyle kendini belli ediyor. Mağazaya gittiğimde oynatılan görüntü SD yayındı kanal D de bir dizi oynuyordu.
Bende plazmacıyım fakat Toshiba sv nin SD görüntüsünden etkilendim.
Bu tv nin 46" olanı var, eğer istanbulda oturuyorsan form istanbul texnosa mağazasına gitmeni öneririm.
Bu arada 3m için 46" yeterli 50" SD yayın için yetersiz mesafe.
Selamlar.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom

380 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:02:04 

merhaba arkadaşlar

Bu başlıkta defalarca işlensede Avs de bulduğumu birşeyi sizinle paylaşmak istedim.Umarım konuyu açan arkadaşımıza bir saygısızlık etmiyorumdur.

Albanez Dayı demişti ki!

1080p den iyi şekilde yararlanmak için 60/70 " in üzerine çıkmak gerektiğini söylemişti.

resimde gördüğümüz grafik de

çözünürlülüğün izleme mesafesine göre önemli olduğu:

izleme mesafesi ile tv büyüklüğünün karşılaştırılmasını göstermektedir.

resimdeki düz çizgiler (mor,kırmızı,yeşil,mavi)Tv nin büyüklüğüne ve mesafeye göre çözünürlülükten en iyi şekilde yararlanıldığını göstermektedir.

+++ renkle taralı bölgeler çözünürlülüğün fark edilmeye başladığını alanı göstermektedir.

0

3009 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:07:13 

quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

Sayın rem,
Aklını karıştırmak gibi olmasın ama uygun ekran plazma bulamıyorsan toshiba sv 685 led lcd var.
Bu tv yi albani ustada kullanıyor, görüntüsü plazmalara eşdeğer diyor,formda konu ile ilgili başlığı var istersen bir göz at.
Senelik izinde olduğum için bir kaç gün mağazalarda bir gezinti yaptım. İstanbul formda teknosa mağazasında onlarca tv yan yana oynuyordu
Bu tv hepsinden farklı görüntüsüyle kendini belli ediyor. Mağazaya gittiğimde oynatılan görüntü SD yayındı kanal D de bir dizi oynuyordu.
Bende plazmacıyım fakat Toshiba sv nin SD görüntüsünden etkilendim.
Bu tv nin 46" olanı var, eğer istanbulda oturuyorsan form istanbul texnosa mağazasına gitmeni öneririm.
Bu arada 3m için 46" yeterli 50" SD yayın için yetersiz mesafe.
Selamlar.

2.5 kat fiyat farkı var yanlız.Öneriniz için teşekkürler ama,o bütçeye sahip olsaydım eğer LEd alırdım mesela. Malesef bütçe diğerlerine..

601 Mesaj
8 Temmuz 2010; 13:27:05 

quote:

2.5 kat fiyat farkı var yanlız.Öneriniz için teşekkürler ama,o bütçeye sahip olsaydım eğer LEd alırdım mesela. Malesef bütçe diğerlerine..

Bütçeniz yetmemesine üzüldüm,
Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorunda.Şartlar gün geçtikçe dahada ağırlaşıyor.
Selamlar,kolay gelsin.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom

199 Mesaj
16 Temmuz 2010; 13:27:08 

4x3 Kare ekran ile 16x9 Widescrren (Yani genis ekran) Arasinda kalanlar icin bir resimle aciklama.

Benim tavsiyem 22" ile 19" arasinda yada 40" ile 42" arasinda karasiz kaldiysaniz. Ekran tipi 4x3 kare olani tercih edin. Cunku kare ekrandaki goruntuyu izlediginiz alan 16x9 genis ekrandan daha fazladir. Sonucta herzaman buyuk inc her zaman dha fazla buyuk goruntu izlemek anlamina gelmez.

Resimde 19" 4x3 ekran ile 22" 16x9 ekran karsilastirilmistir. Resimde 16x9 ekran Mavide baslayip yesil yerde bitiyor. 4X3 kare ekran ise tum mavi yer

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaygisiz -- 16 Temmuz 2010; 15:30:49 >

695 Mesaj
16 Ağustos 2010; 14:56:17 

Arkadaşlar,
Önceki sayfaların çoğunu okumuş olmama rağmen, yine de size sormadan içim rahat etmeyecek. Şu günlerde Sony Bravia EX veya Samsung C65x serisinden bir adet almak üzereyim. En son kararımı sizden gelecek tavsiyeye göre vereceğim. Aşağıya 14 metrekarelik odamın krokisini çizdim. 55 ekran crt televizyonu daima karşılıklı duran üçlü koltukların en sonuna oturarak (çaprazlama) izlerim. Oradan tv'ye olan uzaklık 2.5 metre. Eğer pencere önündeki tekli koltuklara oturabilsem (ki o alışkanlığı edinemedim) mesafe 3.5 metreye çıkıyor. Ama ben 2.5 metrelik çapraz konumu baz alıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

local://upfiles/3555/24FFDC3BF3C04904AE2C37C4246E44CB.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 13 Ekim 2010; 0:50:03 >

1251 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kl_emre_1905
16 Ağustos 2010; 16:25:52 

quote:

haklısınız evet.Biraz düşündükçe banada öyle gelmeye başladı.
Alınabilecek 2 model var kafamda.

Samsung 46C530 ve LG 47LD450

Bunun kararını verme çabası içerisindeyim.
Boyut olayını çözüme kavuşturdum sonunda.

Lg ye yönelmeni tavsiye ederim.Samsung c530 serisinde altyazı problemi var.Fw güncelleme yapılamıyor.tv nin anakartını değişmek zorunda kalıyorlar.C530 serisinde kronik bir sorun

"Denizi seyretmek gibidir, bozkırda gökyüzünü seyretmek" Neşet Ertaş

695 Mesaj
17 Ağustos 2010; 17:07:15 

Kararsız kaldım. Cevap verecek kimse yok mu?

11485 Mesaj
17 Ağustos 2010; 20:59:10 

quote:

Orijinalden alıntı: franko

Kararsız kaldım. Cevap verecek kimse yok mu?

Ben olsam 40" olanını alırım dostum...

695 Mesaj
17 Ağustos 2010; 22:21:15 

Kısa ve öz bir cevap oldu. Teşekkür ederim.

948 Mesaj
7 Eylül 2010; 20:31:41 

4 metre icin 46 inch kucuk gelmeye basladi, alirsaniz kessinlikle dusundugunuzun buyugunu alin

2240 Mesaj
3 Aralık 2010; 8:18:34 

bu hesaplar filan hikaye. alabildiğiniz kadar büyük alın. örneğin 63 inç plazmalar şu an çok ucuzladı. 3d bile 5700

62 Mesaj
24 Ocak 2011; 23:54:19 

Sevgili forum üyeleri;
Ben gerçekten ciddi şekilde kararsız kaldım. Araştırma yaptıkça daha da kararsız kalıyorum. Aslında fazla düşünülecek ve büyütülecek bir hadise değil ama bu konuda kısa zamanda değiştirme veya ikincisini alma lüksümüz olmadığı için malesef böyle bir duruma düşüyoruz işte. Bu da seçeneklerin çok olmasından ve teknolojinin sürekli değişmesinden kaynaklanıyor gibi. Aslında bu tür olaylarda fazla araştırmaya dalmamak gerekiyormuş.Lütfen bana bu konuda biraz yardımcı olun.
Gelelim konumuza; Bizim odamız 36 m2 ve tv izleme mesafemizde en uzak koltuk 4 metre en yakın koltuk ise 2 metre civarında.
Ben önceleri SONY 40 inç KDL40EX500 almak istiyordum ve bu markaya fazlasıyla odaklanmıştım. Başka bir marka veya inç düşünmüyordum. Hatta bilmiyordum bile.
Daha sonraları son bir haftadır gitmedik mağaza bakmadık forum bırakmadım desem yerinde olur. Gönlümde yatan hep sony KDL40EX500 vardı. Samsung ekranlar bana biraz parlak gibi geldi ondan vazgeçtim.Gittiğim her mağazadan farklı bir karmaşalıkla çıktım.
Sebebi ise 40'' ile 42'' arasında derin bir kararsızlığa düştüm. Önce ailece 40'' karar veriyoruz sony veya samsung diyoruz başka mağazada yetkili ile konuşunca veya internetten araştırdıkca ve en önemlisi odamızın metrekare hesabını yapınca 42'' karar veriyoruz.İşyerinde arkadaşlarla konuşuyorum hepsi 42'' diyor. Aklımı dinliyorum 40'' diyor. Ama 40'' alıp ileride pişman olmakda var diyor. Velhasıl işin içinden çıkamıyorum. Şimdilik HD yayınlara üye olmayı düşünmüyorum. Dsmart kullanıyorum.
Şimdi diyelim ki 40'' sony alayım ve hiç arkamada bakmadan mağazadan çıkayımmı. Yoksa 42'' alayım doya doya tv zevkini izleyeyimmi? Hadi 42'' karar verdik diyelim sony markanın ve samsung markanın 42'' tv si yok ki. Sony 42'' üretimi olsaydı inanın şimdiye kadar çoktan eve kurmuştuk.
42'' tv markasındada Toshiba ile LG arasında karar veremiyorum ki.
Sizce ben şimdi ne yapayım. Böyle olursam ben bu tv yi alamam ki.
1- en uzun 4 metre koltuk mesafesine göre hesap yapmadan gidip sony kdl40ex500 alayımmı ?
2-en uzun 4 metre koltuk mesafesini ve odanın 36 metrekare olmasını hesaplarsak 42 inç tv de hangi markaya odaklanmalıyım. ( TOSHİBA veya LG )
3- 42 inç tv 36 metrekare odaya ve en uzak 4 metre izleme mesafesinde büyük olmazmı ? (Çocukların 1 mtre veya 2 metreden izlediklerini düşünürsek)
Lütfen bana biraz olsun aydınlatıcı bir yol gösterin. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacivertyel -- 25 Ocak 2011; 0:10:27 >

2240 Mesaj
25 Ocak 2011; 9:30:42 

benim salonum da yaklaşık 36 m2. televizyonum 55 inç ve hiçbir rahatsızlık vermiyor, bilakis büyük keyif alıyorum. hatta 6500 TL ye 55 inç almaktansa, 5700'e 63 inç plazma almadığıma hafif pişmanlık duyuyorum.
büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklü TV almamızın sebebi, filmdeki aksiyonu yakından hissedebilmek. yoksa 140 cm TV alıp 10 metre mesafeden izleyince işin esprisi kalmıyor. 55 cm tv alıp yakından seyretmekle aynı.
bence, maddi durum müsaitse daha büyük al. bir de d-smart'ı HD ile değiştir, keyfine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 27 Ocak 2011; 9:43:33 >

62 Mesaj
27 Ocak 2011; 1:24:29 

Teşekkür ederim

7265 Mesaj
25 Mart 2011; 1:57:28 

@HiGHWAYMOUSE ve Akseaus

Konuyu biraz hortlatmış olabilirim ama teşekkür etmeden geçemedim. Elinize sağlık!

"‎The unknown future rolls toward us. I face it, for the first time, with a sense of hope.
Because if a machine, a terminator, can learn the value of human life, maybe we can, too." -Sarah Connor

1602 Mesaj
25 Mart 2011; 9:57:44 

tv satan mağazalarda yanyana duran 42 ve 50 ınch tvye ortalama2.5-3m mesafeden bakınca ınsanın 42ınch alası gelmıyo....

bende 50"plazma alıcam 2.5m mesafe ıcın..keske panny turkıyeye 54" versıyonlarını getrıseydı de onlardan alabılseydık

amaç fılmlerı sınema tadında ızlemekse yakın mesafe ve buyuk ekran benım tercıhımdır

2240 Mesaj
25 Mart 2011; 11:56:20 

arkadaşlar, alacağınız TV, eğer 3D ise, ekran ne kadar büyük ise o kadar iyi. seyir sevki açısından, lcd olmuş, plazma olmuş, çok önemli değil, zaten 3D de görüntü 60 Hz e düşüyor. diğer parametreler (fiyat, elektrik tüketimi ayrı)
ben şu an 3d film seyrederken, sinema atmosferi oluşsun diye, Tv ye yaklaşıyorum. ama çok yaklaşınca da 3D efektler azalıyor. samsung'un verdiği tavsiye, "tv nin yüksekliğinin (ekran boyu değil) 2.5 katı mesafe, 3d film en iyi izlenir"

388 Mesaj
24 Nisan 2011; 12:45:08 

0

Benim salon da 19 m2 şekilde görüldüğü gibi uzunluk-izleme mesafesi: 5 m ye genişlik 3.9 m gibi

Samsung 40c6x ya da 46c6x dü
şünüyorum.

Hangisini tavsiye edersiniz.

Atlanta hd ya da dici-hd ile kullanacağım karar vermedim.

Duvara monte edeceğim

11485 Mesaj
24 Nisan 2011; 23:14:40 

@etimonster

İzleme mesafen 3 m. ve yukarısı ise rahatlıkla 46" alabilirsin.

1170 Mesaj
3 Eylül 2011; 15:36:48 

sd yayın için 3.5 metre 46 inç yeterlimidir.yoksa çokmu büyük olur.

ASUS N55SF --- SAMSUNG 46D7000 --- IPHONE 5 BEYAZ --- IPAD MINI --- GIGABLUE HD800 SE PLUS --- KRON XC 250 --- VW POLO 2004

11485 Mesaj
3 Eylül 2011; 16:30:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

sd yayın için 3.5 metre 46 inç yeterlimidir.yoksa çokmu büyük olur.

Bence gayet uygun...Büyük gelmez merak etme...

1663 Mesaj
15 Ekim 2011; 22:06:21 

odama LED alacağım, 1-2 metre mesafe için 40 inç nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARTU -- 15 Ekim 2011; 22:11:22 >

529 Mesaj
6 Kasım 2011; 17:00:42 

Beyler ben 1 senedir 70 ekran tüplü tvde oynuyorum artık bıktım lcd hd tv almak istiyorum bayrama özel kampanyalar varmış..Bi tane tv buldum fiyatı 319 TL 42 EKRAN HD altta linki var sizce nasıl odam zaten küçük küçük odaya bu tvyi alsam sizce iyi mi ? Bide 42 ekran kaç inç oluyor çok küçük kalmaz dimi ?

http://www.markalarkamp...panya_fiyati_319_tl.asp

PSN : LeG0LaS5590

1280 Mesaj
6 Kasım 2011; 20:10:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Kumarbazz!

Beyler ben 1 senedir 70 ekran tüplü tvde oynuyorum artık bıktım lcd hd tv almak istiyorum bayrama özel kampanyalar varmış..Bi tane tv buldum fiyatı 319 TL 42 EKRAN HD altta linki var sizce nasıl odam zaten küçük küçük odaya bu tvyi alsam sizce iyi mi ? Bide 42 ekran kaç inç oluyor çok küçük kalmaz dimi ?

http://www.markalarkamp...panya_fiyati_319_tl.asp

Ekran çok küçük.18 inç.bu ekranda oyun oynanmaz.oynasanızda zevk alamazsınız.bu boyuttaki tvler genelde mutfakda kullanılır.oyun oynamak için en az bi 32 inç(82 ekran) almalısınız.ayrıca hd ready;çözünürlük düşük.ve de marka ofsayt.
yani bu tvyi almamak için bir çok sebep var.mutfakda kullanmayacaksanız bu tv işinizi görmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

GERÇEĞİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR

529 Mesaj
6 Kasım 2011; 20:21:29 

quote:

Orijinalden alıntı: *malcolmx*

Ekran çok küçük.18 inç.bu ekranda oyun oynanmaz.oynasanızda zevk alamazsınız.bu boyuttaki tvler genelde mutfakda kullanılır.oyun oynamak için en az bi 32 inç(82 ekran) almalısınız.ayrıca hd ready;çözünürlük düşük.ve de marka ofsayt.
yani bu tvyi almamak için bir çok sebep var.mutfakda kullanmayacaksanız bu tv işinizi görmez

Hımm anladım dostum teşekkürler almıycaz bunu o zaman..

PSN : LeG0LaS5590

345 Mesaj
11 Aralık 2011; 21:15:44 

40' ve 46' arasında karar veremedim. Şu an Max. izleme mesafem 3m. Ama kiracıyım ileride daha büyük eve geçmeyi düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız

1602 Mesaj
12 Aralık 2011; 13:20:34 

ben o mesafeden 50" tv izliyorum.Emin ol çok ideal.Eve gelen misafirler kendi evlerindeki 42" tvlerin artık çok küçük gelmeye başladığını söylüyorlar.O yüzden 46" olanı al keyfine bak.

5445 Mesaj
10 Şubat 2012; 21:59:57 

arkadaşlar benim izleme mesafem 3 .20 maksimum son koltuğa oturur isem 4.5 metre. 3.20 metreden izlesemde bu durumda 46* inç normal oluyor sanırım eğer televizyon u duvara monte eder isem devamlı izleme mesafem 3.5 metre oluyor gerek var mi bilmiyorum.buna tabi

Olacak İş Değil

1 Mesaj
2 Mayıs 2012; 0:30:10 

kardeş kısaca anlatasana üniye gitmiyoruz
Ekran boyutu 40" = kaç
82 ekran mesala bu şekilde milletin okumaya mesacali yok balllandra ballandıra anlatmışın

1280 Mesaj
2 Mayıs 2012; 0:52:53 

quote:

Orijinalden alıntı: dragon-38

kardeş kısaca anlatasana üniye gitmiyoruz
Ekran boyutu 40" = kaç
82 ekran mesala bu şekilde milletin okumaya mesacali yok balllandra ballandıra anlatmışın

32"=81
37"=94
40"=102
42"=107
46"=117
47"=119
50"=127 ekran diye gider hocam.buradaki " işareti ingiliz uzunluk ölçüsü inç i ifade eder.1 inç yaklaşık 2.55 cm le çarpılarak ekran boyutu hesaplanır

GERÇEĞİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR

25 Mesaj