Şimdi Ara

Mekik Nasil Cekilir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
55.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ? Resimli anlatim var mi arkadaslar ve cekerken bel fitigi olma riski var midir ?

• cok fazla cekersen olursun tabi ben 25 tane cekiyorum kalkamıyorum yerımden bı kac dakıka
  • Arkadaşım bel fıtığı riskini bilmiyorum ama ben kaslar yorulana kadar çektiğimi hatırlıyorum yani çalışmaktan yumuşacık oluyolardı o yüzden fazla kasma 75 yapıyosun 50 de bırak.

Bak bura çok faydalı bi site karın kaslarını işaretle orda mekik hareketlerini görürsün.

http://www.gymuniversal.com/htmller/egzersiz/body.htm
  • arkadaşlar ben desteksiz mekik çekemiyorum vücüdum oldukça spora yatkın destekli 10 tane çekebiliyorum 40 gün içerisinde 5 tane mekik çekmem gerek bana bu konuda yardımcı olun lütfen arkadaşlar işin püf noktalarını söyleyin allah rızası için şimdiden çok teşekkürler...
  • mekik güzel çekilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Arkadaşım bel fıtığı riskini bilmiyorum ama ben kaslar yorulana kadar çektiğimi hatırlıyorum yani çalışmaktan yumuşacık oluyolardı o yüzden fazla kasma 75 yapıyosun 50 de bırak.

Bak bura çok faydalı bi site karın kaslarını işaretle orda mekik hareketlerini görürsün.

http://www.gymuniversal.com/htmller/egzersiz/body.htm

Nasıl yumuşuyordu kaslar?
  • Bilmem ne rocket almış annemler neyse biraz yapayım diyorum 20 yi geçince öyle bir ağrı oluyor ki , ağrı olursa fayda da vardır deyip çalışmaya devam ediyorum ne derece doğrudur

Ayrıyetten işe yarar mı böyle aletler ?
  • Isınmadan ani hareket yaparsan hemen öyle bel fıtığı olmazsın kaslarını zedelersin.Önce hiç çekmediysen ilk gün 10 tane ikinci gün 15 , üçüncü gün 20 , dördüncü gün 30 tane çek öyle git 40-50 ye kadar 2 haftada gelirsin.
  •  Mekik Nasil Cekilir ?

ben ayaklarım bu şekilde ellerim göğsümde x şeklinde yaparak 4*25 yapıyorum göbek baya sarkık acaba elleri başımızın arkasına koyarakmı mekik çekmemiz daha yararlı yoksa göğsümüzde x şeklinde koyarakmı ?
  • zamanında(23-24) 4x500 den 2000 crunch çekerdim çünkü hırs yapmıştım
    250 düz mekik
    30-40 dene ağırlık ayarlı makinada

ne yazıkki baklava çıkartma işinde başarılı olamadım
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

konu ile ilgili olarak mekik çeken insan ters birşey yapmadıkça kesinlikle sakatlanmaz:::::::: sayının bir önemi yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

zamanında(23-24) 4x500 den 2000 crunch çekerdim çünkü hırs yapmıştım
    250 düz mekik
    30-40 dene ağırlık ayarlı makinada

ne yazıkki baklava çıkartma işinde başarılı olamadım
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

konu ile ilgili olarak mekik çeken insan ters birşey yapmadıkça kesinlikle sakatlanmaz:::::::: sayının bir önemi yoktur.

Vücut yağ oranın kaçtı ki?Belli ki kasları yeterince güçlendirmişsin ama vucüt yağ oranını %11'in altına düşürememişsin.Yoksa o yaptığın antrenmanla kesinlikle görünmeleri gerekirdi.
  • arkadaşlar yağ oranını düşürmenin imkanı yoktu o dönemde antremandan çıkıp içmeye gidiyorduk ordan yemeğe vb vb

abdominal kaslar en hızlı gelişen çalışmaya ara verildiğinde/bırakıldığında aynı hızla deforme olan bir gruptur

salondaki hocam TÜRKİYE birincisi dünya beşincisi olduğu sene antreman öncesi en fazla 30 mekik çektiğini anlatmıştı ama resimde karın kasları feci görünüyor. bunun sebebini sizin dediğiniz konuya getirdi.
    "İsterse altında yumruk kadar kaslar olsun; üzerinde 1cm yağ tabakası varsa hiçbirşey görünmez"
  • ben günlük 150 şınav çekiyom (ara vermeden)zararı olurrmu

Mekik Nasil Cekilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhc -- 8 Ocak 2010; 18:27:04 >
  • sağlam kas yapısı bel fıtığı riskini azaltıyormuş
  • Mekik çekerken tamamen kalkmamız mı gerekiyor yoksa sadece sırtımızı yerden kaldırıp belimizin yerde olması mı gerekiyor ?
  • http://www.youtube.com/watch?v=3fU_8kJeXeE&feature=feedlik

video çok yararlı kesin izleyin 2 hafta eksiksiz uygulayın fitsiniz
  • Bende şınav rahat çekiyorum ama mekik çekemiyorum.Aslında tam tersi olması lazım niye böyle acaba.
  • yukari

boy 1.75
    kilo 76 aksam 6-7 gbi kosu yuruyus yapiyorumda mekikte cekmeye basladim
    acaba ne kadar etkisi olur su nalet gobege
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

yukari

boy 1.75
    kilo 76 aksam 6-7 gbi kosu yuruyus yapiyorumda mekikte cekmeye basladim
    acaba ne kadar etkisi olur su nalet gobege

Benim de göbek çevresinde yağlar var yağlar erise kasların görüncek 1.5 yıldır gidiyorum altyapı oldu ama yağlar olduğu için görünmüyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.