Şimdi Ara

## Intel X58 Yonga Setli Anakartını Yeniden İsimlendirdi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel X58 Yonga Setli Anakartını Yeniden İsimlendirdi ##

Geçtiğimiz günlerde sizler ile paylaştığımız haberimizde Intel'in Nehalem platformu için hazırladığı Tylersburg kod adlı yeni yonga setinin pazara X58 olarak sunacağını ifade etmiştik. Yonga setinden sonra Intel'in X58 çipsetli anakartında da isim değişikliğine gidildiği bildiriliyor. Bilindiği üzere yonga seti üretiminin yanı sıra Intel kendi markası altında hazırladığı anakartları da pazara sunuyor. Gelen yeni bilgilere göre Nehalem platformu için hazırlanan Smackover kod adını taiıyan ve X58 yonga setini esas alan yeni anakartın pazara DX58SO olarak sunulacağı belirtiliyor. Özellikle Bloomfield işlemcileriyle yüksek performans sunmak üzere hazırlanan ve LGA 1366 formundaki Nehalem tabanlı işlemciler ile kullanılacak olan anakart ICH10 köprüsü ile gelecek ve işlemcilerin sahip olacağı 3 kanal DDR3 bellek kontrolcüsüne de destek sağlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mayıs 2008; 11:03:06 >

• çok pahalı olacak bi pc araba fiyatına gelecek galiba
  • pek tutmadım
  • bu işin sonu yok x68....
  • ne geregi var yaw x kart pompalamaya devam ediyorlar, intelin işi fsb ,pin ve önbellek pompalamaktır.
  • Enteresan özellikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: janer798

bu işin sonu yok x68....

bir arkadaş tavsiyesi;imzanın satrını biraz küçült
  • Doğru gerçekten bu intel meydanı boş buldukça bizi kaz gibi yolar
  • Fx57 ;nvidia intel savaşı devam ederken slı desteklemiyecek sanırım ????

AMa anakart gerçekten güzelmiş..
  • Daha X48 piyasaya yeni girdi. Adamlar x58'den bahsediyor. Pes yani.
  • ilk olarak pahalı versiyonları çıkacaktır, çok geçmeden ucuz versionu p55 mi dieim artık neyse çıkartacaklardır mutlaka
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

ilk olarak pahalı versiyonları çıkacaktır, çok geçmeden ucuz versionu p55 mi dieim artık neyse çıkartacaklardır mutlaka

oda cıkar p55,p65...
  • ramler diğer tarafa alınmış ilginç ve 4 slot ramlerin biri diğerlerinden farklı olacak galiba görev anlamında ben sabırsızlıkla bekliyorum!!! arkadaşlar işte teknoloji bu sizin zevkinize göre değil yapılan çalışmalara göre ve pazarlamaya göre cıkıyor ben yeni yaptım tamam biraz bekleyeyim bu teknoloji bana yeter derseniz düşersiniz neye uğradığınızı anlamadan yok olur gidersiniz!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ramler diğer tarafa alınmış ilginç ve 4 slot ramlerin biri diğerlerinden farklı olacak galiba görev anlamında ben sabırsızlıkla bekliyorum!!! arkadaşlar işte teknoloji bu sizin zevkinize göre değil yapılan çalışmalara göre ve pazarlamaya göre cıkıyor ben yeni yaptım tamam biraz bekleyeyim bu teknoloji bana yeter derseniz düşersiniz neye uğradığınızı anlamadan yok olur gidersiniz!!!!

bişey olmaz bea hocam,hayatımıza teknoloji olmadan devam ederiz.çok mu dert

• LGA 1366 vs Socket F 1207

Haber için teşekkürler.
  • TİPİ 5 PARA ETMEZ GÖRÜNÜYOR...
  • Ürettiği yongalar bir eskisin yahu bu ne...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

TİPİ 5 PARA ETMEZ GÖRÜNÜYOR...

aynen ya o nasıl bir tiptir öyle
  • Kurukafa resmini büyüterek baksanıza,gülüyor...

Dişlerinden de bir iki tane düşmüş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Labirent -- 18 Mayıs 2008; 16:29:34 >
  • alın ölünmü diyo şimdi bize bu kuru kafa x58 de ddr 3 e geçmek mecburi olmaz inşallah
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.