Şimdi Ara

Tek tohumdan 16 bin domates!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dizayn Grup tarafından Antalya Finike’de kurulan dev sera adeta bir ameliyathaneyi andırıyor. Serada, sebzeler için gerekli olan bütün şartlar 24 saat kontrol altında tutuluyor.

Dizayn Grup mühendisleri hiç toprak kullanmadan domates tohumunu suyun içinde yetiştirerek bir dönümden % 100 organik 80 ton domates elde etmeyi başardı. Fide ile yetiştirilen bütün tarım ürünlerinde uygulanabilecek yöntem sayesinde bir tohumdan 16 bin domates elde edilebiliyor. Yeni yöntemle genetiği ile oynanmış tohum ve tarım ilacı kullanılmasına da gerek kalmıyor. Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, “Su içerisinde özel bir sistem kuruyoruz. Tohumun ihtiyaç duyduğu her şey ona veriliyor. Projemiz sayesinde az su ile herhangi bir çoğrafyada en yüksek verimi alarak, açlık problemine çözüm üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu. Projenin, başlattıkları “Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz” kampanyası kapsamında, Japonya’daki bir Türk bilim adamının başvurusu ile ortaya çıktığını anlatan Mirmahmutoğulları, “Çalışmamızın dünyada başka bir örneği yok. Bu konuyu araştıran Hollandalılar bile çok gerimizde kaldı” dedi.

Kaynak

• haberlerde gördüm güzel olay
  • Helal olsn ..
  • vay be dünyada ilk biz böyle güzel bir olaya imza atmışız.
  • memlekete böyle buluşlar lazım.
    Gidip de her sene İsrail den bilmem kaç milyon ton KISIR Domates Tohumu alıyoruz.
  • Budur.Helal olsun.Allah yardım etsin onlara.Devamıda gelir inş.
  • Bu çalışmalar dünyanın karşı karşıya olduğu kıtlık tehlikesine karşı büyük adımlar.İnsan zorda kaldıkça yinede çıkar yolunu buluyor bir şekilde.
    Helal olsun.
  • Haberi bize ileten arkadaşa ayriyetten teşekkür ediyoruz.
  • hocaları tebrik ediyorum helal olsun
  • Faydalı Bir İcraat Tebrik Ediyorum.
  • HELAL OLSUN BE GÖĞSÜM KABARDI SONUNDA NE ÖDEDİĞİM 3300YKR/L MAZOT NE BİŞE VALLAHİ HELAL OLSUN BİZİM MÜHENDİSLERİMİZE HEPSİNİ UNUTTUM YA BİR ANDA HEPSİNİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN ALLAH BU TÜR MÜHENDİS VATANDAŞLARIMIZA YARDIMLARINI ESİRGEMESİN
  • işallah başlarına bırsey gelmez adamların
  • buna organik demek saçmalık olmuş bu üretim inorganik üretimin babası;ayrıca tek tohumdan yani tek fideden 16000 domates her biri 100 gr. olsa 1600 kg domates yapar tamamen sallama bir haber olmuş dizayn reklamı ama daha mantıklı yapılabilirdi.
  • ama bunların tadını merak ediyorm acaba normal mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZamansizKar

Haberi bize ileten arkadaşa ayriyetten teşekkür ediyoruz.

• 24 saat klasik müzik dinletiyorlarmış
  • İşte budur.
    İsrailim pabucu dama atıldı.Sıra geldi uçak tank ve digerlerini üretmeye.
  • Dizayn Grup, Beyin göçünü engellemek için yaratıcı fikirleri olanlara inanılmaz destek verdiği kampanya başlattı.

Reklamlardada görürsünüz

Ülkemizde, özel kuruluşlardan böyle şeyler görmek oldukça güzel.
  • inş. kendi buluşumuzu kendimz değerlendiririz.kimsye yedirmeyiz.birde bizim buluşuuzu ithal edip sonra bize ihraç etmesinlerde.aynı arı ve bal olayındaki gibi.biz buluruz avrupalı bizden daha ucuza mal eder...
  • quote:

Orjinalden alıntı: judith

Dizayn Grup, Beyin göçünü engellemek için yaratıcı fikirleri olanlara inanılmaz destek verdiği kampanya başlattı.

Reklamlardada görürsünüz

Ülkemizde, özel kuruluşlardan böyle şeyler görmek oldukça güzel.

+1
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.