Şimdi Ara

## Fujitsu'dan Atom Tabanlı Yeni Ultra Taşınabilir PC ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Fujitsu'dan Atom Tabanlı Yeni Ultra Taşınabilir PC ##

Intel tarafından Haziran ayı içerisinde resmi olarak duyurusu gerçekleşecek olan 45nm üretim teknolojisine sahip Atom işlemcileri özellikle pazardaki ihtiyaçtan dolayı başta ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayarlar olmak üzere kompakt boyutlu sistemlerde ve taşınabilir cihazlarda yaygın olarak kullanılacak gibi görünüyor. Son olarak Fujitsu da Intel'in Atom işlemcisini kullandığı yeni UMPC yani ultra-taşınabilir bilgisayarını duyurdu. Firmanın Atom tabanlı ilk çözümü olan LifeBook U2010 ile Fujitsu, UMPC'lerin kompakt yapısı ile Tablet PC'lerin genel özelliklerini birleştirmeyi planlıyor. Döndürülebilir ekrana sahip olan Fujitsu LifeBook U2010, HSPA modem ve GPS gibi yeni nesil teknolojilere de destek verecek. 610 gram ağırlığında olacağı belirtilen yeni UMPC'nin parmak izi okuyucuya da sahip olacağı bildirilirken Windows Vista işletim sistemi ile geleceği belirtiliyor. İlk etapta Tayvan'da kullanıma sunulacak olan LifeBook U2010'nun fiyatı ise 1295$ olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Mayıs 2008; 19:16:57 >

• Fujitsu ülkemizde sevilmiyor ancak yine de iyi teknolojilerle karşımıza çıkmayı başarıyor...Yurt dışında ne kadar tutulduğu aşikar ancak ülkemizde tutulacağını sanmıyorum...Haber için teşekkürler @fx57

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empire_loups -- 15 Mayıs 2008; 19:22:07 >
  • minicik ekranlı bilgisayarlar üretmek mantıklı değil... bence büyük ekranlı dokunmatik klavyesiz dizüstüler yapmalılar
  • gayet güzel ve gerekli yerlerde kullanılabilir
  • bu atom ucuz olsun dıye cıktı ama masallah geçirdikçe geçiriyorlar
  • ben atom falan bilmem arkadaş bana performans göstersinler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.