Şimdi Ara

TEKNİK YARDIM VİDEO ARŞİVİ -YENİLER-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) Çalışan bir HDD'nin içini görmek için
    BURAYA

2) Bozulan bir HDD'yi nasıl tamir ettiklerini görmek için
    BURAYA

3) Bozulmak üzere olan bir HDD'nin çalışmasını görmek için
    BURAYA (Sesler çoğu kişiye tanıdık gelecektir)

4) Kafa vurma hareketine iki örnek.. HDD ruhuna el-faaaaaaatiha.... İzlemek için
    BURAYA ve BURAYA

5) Profesyonel bir kayıp veri kurtarma örneği için (yazılımsal)
    BURAYA (isteyenler pm atsın tercüme edeyim)

6) Aşırı OC ve sonuçları... Havaya uçan AMD işlemci görmek isteyenler (Intel severler)
    BURAYA

7) FAT32 NTSF açılış hızı karşılaştırması için
    BURAYA

8) 6Mhz'e Overclock edilmiş bir P4 görmek isteyenler
    BURAYA

9) PC'den kesif bir duman yükselirse artık nedenini biliyorsunuz... PSU gümlemesi için
    BURAYA

10) Gigabyte'ın fabrikasından bir sahne için
    BURAYA

11) OC'nin kakasını çıkartmış insanlar için
    BURAYA
    ----------------------------------------------------------------------------------
    12) Toshiba A200 (Laptop) Anakart değişimi (ram, hdd, klavye ne varsa söküyor bazı arkadaşlara faydalı olabilir)
    BURAYA

13) Arkadaşınızı "Abi ekranını kırdım çok özür dilerim!" diye kekleyin! Nasıl yapılacağı
    BURADA (BURADAN ekran çözünürlüğüne uygun "kırık ekran" görüntüsünü seçip kaydedin. Resmi açıp F11 tuşuna basın. Mouse ve Klavyenin fişlerini çekin. Gerisi tiyatro yeteneğinize kalmış Dayak yerseniz mesuliyet kabul etmem )

14) Samsung SSD, HDD'ye karşı.. Heyecanlanmayın! Sakin olun! Çok şaşıracaksınız! Görmek için
    BURAYA (Ama ayıp ya... Dünya paradır şimdi bu )

15) Firefox Internet Explorer'a karşı!
    BURAYA

NOT: (Hangisi daha çok habersiz indirme yapıyor? Virüs, Spy, vs)... FF arkadaş ötesi yok!

16) İleri HDD kurtarma teknikleri (Teknik bir konu iyi ingilizce gerekebilir)
    BÖLÜM1
    BÖLÜM2
    BÖLÜM3
    BÖLÜM4
    BÖLÜM5
    -------------------------------------------------------------------------------------
    17) 1 I-Ram yeterince hızlı değilmiş gibi 4x I-Ram (irem değil ayrem ) yapmış eleman raid ile.. İlginç...
    BURAYA

18) Ayçiçek yağıyla soğutulan bilgisayar için
    BURAYA

19) Voah! Gigabyte I-ram restart'a koş vatandaş! 25 Saniyede restart! İzlemek için
    BURAYA

20) Gümlemiş anakart örneği Gigabyte GA-P35-DS3
    BURADA

21) Hadi AMD'cilerin de gönlünü alalım... AMD INTEL çift çekirdek dayanıklılık testi
    BURADA

22) 18 Numaralı konuya inanmayanlar: Aynısının Mineral Yağlarla yapılanı için
    BURAYA ve BURAYA (AlienWare diye ben buna derim )

23) Kompresörlü CPU Soğutma kurulum örneği için
    BURAYA

24) Soğutmada son nokta! Sıvı Nitrojen!!!
    BURADA

25) Core 2 Quad, GeForce 9800 GX2 SLI ile FULL DETAIL Crysis
    BÖYLE OLUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 21 Mayıs 2008; 4:08:33 >

• Emeğe saygı konumuzu "up" tutalım.. Yorum yapmadan geçme vatandaş! Her şey forum üyelerim için! Emeğim feda sizlere! Haydi hoppaaa!!!
  • Teşekkürler @thunderwatcher, yararlı videolar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zelljug

kardes cok sağol
    başlığı da değştirirsen cok ii olur

Değiştirdim dostum. Konu başlığı ile ilgili tavsiyeleri de bekliyorum. Ayrıca bu konu altında görmek istediğiniz video'lar varsa o tavsiyelere de açığım. Bunun katılımlı ve evrimleşen bir konu olmasını istiyorum. Hareketli bir konu olsun bu sabit olmasın...
  • Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler......
  • youtube kapalı.nerde izlicem ben bunları?
    Şaka bir yana teşekkürler.İçlerinde çok merak ettiğim videolar var.Artık yine takla attıracaz bağlantıya youtube a girmek için
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

youtube kapalı.nerde izlicem ben bunları?
    Şaka bir yana teşekkürler.İçlerinde çok merak ettiğim videolar var.Artık yine takla attıracaz bağlantıya youtube a girmek için

Bilmeyenler için ww.youtube.com girmenin yolunuda ben anlatıyım bari dostum....

Bir çoğumuzun bildiği gibi yasaklı sitelere bir çok yolla girebiliyoruz. Bunlardan en etkili yöntem bana göre Dns değiştirerek girmektir. Bu sayede bilgisayarımızdaki mesela youtube için söylüyorum downloader programlarınıda kullanbiliyoruz. Ben Xilisoft YouTube Video Converter programını şuan sorunsuzca bu yöntemle kullanabiliyorum......

XP işletim sisteminde;
    Başlat --> Ayarlar --> Denetim Masası --> Ağ Bağlantılarım'ı açıyoruz...

İnternete çıkış yaptığınız Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıklatıp Özelliklerine giriyoruz.

Karşımıza gelen menüde TC/IP ye tıklatıp Özellikler tuşuan basıyoruz.

Şimdi karşımıza gelen menünün alt kısmındaki;
    Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı işaretliyoruz ve birinci kutuya
    4.2.2.2 ikinci kutuya ise 4.2.2.3 yazıp tamama basıp çıkıyoruz.

Vista işletim Sisteminde

Başlat --> Ayarlar --> Denetim Masası --> Ağ Paylaşım Merkezini 'ı açıyoruz... Sol tarafta bulunan Ağ Bağlantılarını Yönet tuşuana basıyoruz.

İnternete çıkış yaptığınız Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıklatıp Özelliklerine giriyoruz.

Karşımıza gelen menüde TC/IP ye tıklatıp Özellikler tuşuna basıyoruz..

Şimdi ise karşımıza gelen menünün alt kısmındaki;
    Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı işaretliyoruz ve birinci kutuya
    4.2.2.2 ikinci kutuya ise 4.2.2.3 yazıp tamama basıp çıkıyoruz.

Şimdi isewww.youtube.com sitesine girerek bir test yapıyoruz... Eğer girmediyse ağ bağdaştırıcısına sağ tıklatıp onar tuşuna basın olmadıysa farklı bir dns deneyin....

Alternatif dns adresi; 208.67.222.222 - 208.67.220.220

Saygılar........

• quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

youtube kapalı.nerde izlicem ben bunları?

Ayıp ettin mesut hocam seni youtube'suz bırakırmıyız

Blue_life arkadaşın verdiği yöntemi uzun ya da karmaşık bulanlar BURADAN treewalk adlı programcığı indirebilirler. Kullanımı çok basit. Sadece yükleyip 1 kez restart atmanız yeterli. Ne kadar yasaklı site varsa alayına girebilirsiniz artık Ayrıca youtube açıldı biliyorum ben ama bir treewalk kullanıcısı olarak benim için hiç yasak olmadı o yüzden emin değilim

• Yararlı bir konu. Hazırlayan ve bize sunan arkadaşın emeğine sağlık
  • Yeni vidyolar eklendi ve eklenmeye devam edecek. Tavsiyelerinizi ve istek vidyolarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  • 116 kişi bakmış ama sadece birkaç kişi yorum yazdı.. Konumuzu üst konu olana kadar up tutalım.. Tavsiyeleri beklediğimi tekrar hatırlatırım. Emeğe saygı gösterenlerin de emeğine saygı.. Cevap yazan herkese teşekkürler..
  • Fırat abi yeni gördüm. Gerçekten faydalı bir çalışma, emeğine sağlık..
  • eminimki videolar şahanedir eline sağlık @thunderwatcher arkadaşım fakat yarın bakabileceğim şuan dowland olayı

teşekkürler..
  • Güzel bir çalışma olmuş Thunder ellerine sağlık.
  • çok yararlı bi konu dostum eline sağlık
  • Yeni vidyolar eklendi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 16 Mayıs 2008; 19:47:22 >
  • thunderwatcher hocam süper bi paylaşım olmuş elinize sağlık teşekkürler
  • Süper bi paylaşım sağol...
  • Bence amdyı karalamaya gerek yok.
    Intel ıslemcının fıyatı 963 usd amdnınkı 280 usd Aynı segment olanlardan bahsedıyorum.
    O fıyata o ıslemcıyı alıp ıntelın bircok ust segmen ıslemcının yaptıgı ısı daha hızlı yaptırabılıyorsunuz.
    Performansa bakarsak inteldir eywallah ama fıyat performansa bakarsak amd alır gıder basını.
    Ordaki bir cok video Amdyı karalıyor gereksız sekılde ben amd firması yetkılısı degılım bana primde vermiyorlar avukatı hıc degılım.

Ama su bır gercekki mesela phenom 9750 ıle q9350 arasında performans olarak cok fark yoktur.
    Ama fıyat olarak ıntel 3 3,5 kat pahalıdır.
    Cok param olsa performans ıstesem dusunmem ıntel alırım.
    Ama o performansı cok ıstıyorsam ve param yoksa seve seve Amd alırım.
    Ayrıca Neden Benzer urune 3,5 kat daha fazla para vereyımki.
    Cok param olsada ıntel almam ozamanda keriz oluyorum gerı alıyorum lafımı aklıma yatmadı hep AMD alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 16 Mayıs 2008; 15:01:53 >
  • Aslında bizi fanatizme sürükleyen de yine firmalar.. Çünkü AMD işlemcinizi değiştirip Intel'e geçmek istediğinizde anakartı da değiştirmeniz gerekiyor. Tabanlar farklı çünkü. E insan doğal olarak istemiyor. O zaman da ego savunma sistemleri devreye giriyor başlıyoruz karalamaya.. Ezop masallarındaki tilki örneği: Ulaşmak istediği üzüm çok üst dallarda olduğu için ulaşamayınca "zaten ekşidir o üzümler" demesi gibi... Hangi platformla başlarsa onunla devam etmek istiyor insan. Ben gözümü açtım intel gördüm. 386sx'ler vardı o zamanlar. 486'ları kıskanırdık AMD falan diye marka yoktu o vakit.. Sonra Pentium'lar çıktı ilk kez. PII, PIII, P4, Celeron diye gitti.. Biz de o akıma kapıldık gittik. İki firmanın da kendine göre olumlu olumsuz yanları var. Ama ne yazık ki ben doğuştan -kader- intelci oldum...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.