Şimdi Ara

FİORİNO'MU BİPPER'MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
175
Cevap
0
Favori
126.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiorino, bipper ve nemo araçlarının esp karşılaştırma videolarını izlemiştim. Tesste bippet ya da nemo tam hatırlamıyorum takla attı esp açık halde. En başarılı toparlayan ise fiorino idi. Sadece bu değil arkadaşların da bahsettiği gibi bippera göre çok artısı var fiorinonun. Bence 500 tl farka değer.
  • fiorino hem motor hem de servis açısından daha mantıklı.

kalan özellikleri zaten tamamen aynı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Fiat Fiorino.
    Multijet motoru sayesinde daha güçlü daha eknomik.
    ayrıca servis ve yedekparça bakımından Citroën ve Peugeot'dan daha iyi konumda Fiat ülkemizde;bunu da hesaba katarsak daha mantıklı oluyor.
    ayrıca fıstık yeşili ve turuncu renk sadece fiat'ta var;diğer markalarda yok;bu da ufak bir detay.

yıllık 210 ytl daha az olan mot.taş.vergisini unutmayalım...

1.4 yıllık vergi:561 ytl
    1.3 yıllık vergi: 351 ytl

öyleyse tabii ki Fiorino
  • Fiorino

TOFAŞ ' a Güven

• TOFAŞ bursa fabrikasında 2 haftadır işletme stajı yapmaktayım aşşağıda yazdıklarım fiorinoların bipperlerin ve nemoların doğduğu yerden edindiğim izlenimlerimdir;

bazı arkadaşlar fiorino al TOFAŞ a güven diyor zaten 3 araçta aynı banttan arka arkaya neredeyse bütün parçalar aynı şekilde ayni işçilerin el emeğiyle aynı makinalardan çıkıo yani hangi aracı alırsanız alın TÜRK TOFAŞ a güveneceksiniz.
    Araçların farklı olduğu noktalar;
    -peugeot citroen ve fiat ın araçların satış stratejilerine göre belirledikleri donanım çeşitlendirmeleri,
    -ön kaputta logoların bulunduğu yerler farklı olduğu için ön kaputlar farklı press kalıplarından
    -yine aynı şekilde arka bagaj kapıları logo ve donanımlara göre farklı kalıplardan çıkıo
    -ve yukardada bahsedilen fiorinoların 1.3 mj bipper ve nemonun 1.4hdi motor kullanması
    -direksiyonları ve iç kısımlarındaki amblemler

3 aracı ve iki motoruda kullanma şansım olmadı ama teknik veriler hdi motorun mj karşısında gerek beygir gücü olarak gerek tork olarak gerekse ara hızlanmalarda kaybettiğini gösteriyor.yani mj motor hem hdi ya göre -çokda olmasa arasındaki fark- daha az yakan ve daha performanslı bi motor. ancak mj motorun 10binde hdi motorunda 15bin yada 2binde bakıma gittiğini duydum. yani mj motorun daha çabuk bakıma gitmesi gerekiyor. ancak malzeme kalitesi ve işçilik 3 araçtada kesinlikle aynıdır. donanım farklılıkları ve ve bu farklılara göre oluşucak 100-200 milyonluk farklar otomobil firmalarının satış stratejilerinin sonucu.

bazı arkadaşlar bu araçların motorlarının güçsüz olduğundan bahsetmişler adı üzerinde bu araçlar MCV mini cargo van yani türkçe karşılık mealı; hafif ticari aracın dahada mini olanı sen bu arabaya 700 kilo yüklersen motorda tabiki çekiş düşüşü yaşarsın. hem ülkemiz çalışma ve vergi koşullarına karşın Türkiyede zar zor üretilen ne emeklerle bu günlere gelen tofaşta çalışan işçiler ve mühendisler için bi gurur kaynağı olan bi projeyi 25-26 milyara satın alıosun sonrada verdiğin paradan 10 kat fazlasını bekliyosun. adı üzerinde ne kadar ekmek o kadar köfte fiorinoya bahane bulacağınıza gidin mercedes wolksvagen alın 40 50 milyara hem ülkemize giren mazotu daha çok tüketin hemde türk emeğine türk emekçisine değilde yabancılara kazandırın. ama bayrıda 700 kiloyala seri kalkarsınız buda sizi mutlu eder boyunuz bi karış daha uzar! keşmekeş trafikte yapmış olduğunuz yarışıda kazanmış olursunuz böylece ve sizden başka kimsede umursamaz bunu. ama siz hem yabancı otomobil üreticilerini hemde bize yakıt satanları zengin etmiş olursunuz.
    siz fiorino bipper yada nemo almazsanız TOFAŞ bi şey kaybetmez merak etmeyin adamlar 2017ye kadar 3 firmayla MCV anlaşmasını yapmış tofaş hiç bişe üretmese sadece mcvlerden gelişmeye büyümeye devam eder.
    ama keşke Türk zihniyeti böyle olmasa ülkemiz kazansız diye düşünse..
    Uzun lafın kısası eğer niyetimiz varsa yabancı ticari araçları almadan önce bütün bunları bi kez daha düşünelim ve bipper nemo ve fiorino arasından satış temsilcilerinden alacağımız f fiyatlar ve kendi kullanım amaçlarımız doğrultusunda bi seçim yapalım...
    iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanas -- 28 Ağustos 2008; 22:50:52 >
  • Fiorino
  • (1.3 multijet vs 1.4 hdi)
    fiorino derim dememdeki kasıt da fiorinonun motor hacmi daha küçük olmasına ragmen bipper dan daha performanslı ve ekonomik olmasıdır common rail in babası fiat sonuçta
    fiat servis ağıda cabası ekstra yoksa diğer konularda kıyaslanırsa aynı araçlar platform ve fabrika kardeşliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 27 Kasım 2010; 5:54:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bbayrakkk

Fiat peugeotun Yanında durabilirmi Onu söyleyin bana.. farkı modellerinde kıyasalamada Fiatın puntosu ile peugeotun 207 si birmidir tabiiki peugeot

Ayrıca fiat fiorinonun otomatik vitesinde Vitese geçmeme sorunları var dilerseniz girip youtubeden bbakabilirsiniz :))

Pejonun fiattan üstün olan pek çok modeli olduğu doğrudur. Bak mesela fiatın 407,508 gibi adam gibi bi sedan modeli hiç olmadı...

Ancak emin ol 207 puntoya rakip değil... autoshow dergisi 2010 yılı 16. sayısında böyle bir kıyaslama yapılmış zaten internette bulabilirsin...

Otomatiğe gelince dsgli golf kullanmış biri olarak başka araç sürücülerinin otomatikten ne kastettiklerini maalesef anlayamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ToKuGaWa-

Arkadaşlar Merhaba,

Şirketimize almak üzere araç bakıyoruz ve 2 model arasında kaldık yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

1. şeçeneğimiz bipper (esp var) 39.900 tl
    2. seçeneğimiz fiorino (esp yok) 42.000 TL

geri kalan donanım aynı neredeyse (çok detaylı bilmiyorum) fakat bipper daha üstün. Araç şirkette sadece müşteri ziyaretleri için şehir içi gezmelerde kullanılacak, yük taşımayacak neredeyse. Fiyat avantajı, bakım periyodu (bipper 20.000km fiorino 10.000km de bakım gerekiyor ) ve de özellikle esp den dolayı bipper'a daha ılımlı bakıyorum sizin görüşleriniz nelerdir ?

Esp varsa bipper alınmalı. Hem daha ucuz.
  • Ticari kullanım için şirketimize bu iki araçtan biri alınacaktır.

Fiat Fiorino : 1,3 Multijet 75 BG/190 tork 22.240 YTL

Peugeot Bipper : 1,4 HDI 70 BG/160 tork 21.740 YTL

Baz donanımlarda Fiorino Bipper'dan sadece 500,00 YTL daha pahalı. Motor-performans , servis-yedek parça maliyetleri göz önünde bulundurmak gerekirse hangisini tercih edilmelidir ?

Not : Farklı araç tavsiye etmediğiniz için teşekkür ederim

• multijet 190 tork
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

Baz donanımlarda Fiorino Bipper'dan sadece 500,00 YTL daha pahalı. Motor-performans , servis-yedek parça maliyetleri göz önünde bulundurmak gerekirse hangisini tercih edilmelidir ?

fiorino
  • 2 side aynı araç
    servis yaygınlık ve 2 el açısından fiat daha avantajlı bence ben olsam onu seçerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: GRANDE

quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

fiorino

+1
  • fiorino derim
    emsallerinden servis ve 2 el bakımından daha avantajlı
  • herkese katılıyorum ve fiorino diyorum.
    servisi parçası yaygın. bir de bana o fıstık yeşili olan rengi daha güzel görünüyor. sadece fiatta var sanırım o renk.
  • Fiat Fiorino.
    ayrıca servis ve yedekparça bakımından Citroën ve Peugeot'dan daha iyi konumda Fiat ülkemizde;bunu da hesaba katarsak daha mantıklı oluyor.
    ayrıca fıstık yeşili ve turuncu renk sadece fiat'ta var;diğer markalarda yok;bu da ufak bir detay.
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

fiorino derim
    emsallerinden servis ve 2 el bakımından daha avantajlı

+1

+ KIZLARIN BAKIŞ AÇISINIDA UNUTMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fletch -- 17 Mayıs 2008; 9:24:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

yıllık 210 ytl daha az olan mot.taş.vergisini unutmayalım...

1.4 yıllık vergi:561 ytl
    1.3 yıllık vergi: 351 ytl

öyleyse tabii ki Fiorino

Ticari araçlarda vergi bu şekilde hesaplanmıyor. Düzeltmek istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Fiat Fiorino.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.