Şimdi Ara

Saç Dökülmesini Önleyen ilaçlar hakkında görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
51.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şöyle söyleyebilirimki evet 2 yıl öncesine kadar bende saça iyi para harcadım,aminexıl vıchy,keramine h ,bioxcin,yılanyağı,özel şampuanlar ve bakım kürleri ayrıca yurt dışına kuzenlerime ısmarlayıp getirttiğim issimlerini hatırlayamadığım daha neler neler,ve en sonunda artık tak dedi ve ne olursa olsun varsın dökülsün dedim.zaten stretejileri de bu seni korkularınla avlamaya, kel kalma korkusundan seni manipule edip sana bi şekilde o ürünü satmak! başarılıda oluyolar.Ama benim her halukarda dökülme olayı devam etti halada ediyor,yavaşladı azaldı insanın kendi kendine iç rahatlaması bence ismi var diye kullanılan şampuanın yerine asit düzeyi az şampuan kullanman yeterli paranı sokağa atmış olmassın.şuan sonuçmu hala kel kalmadım şakaklarım biraz açıldı oda zaten yaş 28 olsun artık.
  • bide şu saç dökülmesini hastalık olarak kabul edilip ssk tarafından karşılansa çok süper olucak
  • hortlatayım konuyu :))
    arkadaşlar yıllar önce saçlarım aniden dökülmeye başladı.doktora gitmek yerine ordan burdan duyduklarımı denemeye başladım.
    yağlar şampuanlar v.s..ne varsa kullandım ama durmak yerine sadece hızlandırdı dökülmeyi.hele hele bir gün gazetede müjde başlıklı bir ilan gördüm.
    bir türk kaşifi saç dökülmesine çare buldu diye.okudum ne olduğunu bir tonik(çam terebentini yazıyordu) birde sıvı bir ilaç...
    bu küre dünya kadar para ödedim getirttim.saçlarımı normal yeşil sabunla yıkıyordum.ardından terebentin ile 5 dk ovuyordum.sonra
    o sıvı ilaç şeklinde olan şeyi kafama sürüp alçı gibi donmasını bekliyordum.10 dk sonra bu donmaya başlıyor ve kafa derimi def gibi germeye başlıyordu.
    ama kokusu tam bir rezalet tuvalet gibi kokuyordu.1 saat bekletip duruluyordum.
    bu set 12 takım idi ve yaklaşık 6 kutusunu bitirdim.saçlarımda zayıflama başladı.daha kötüye gitti.sonra hepsini toplayıp evin çatısına fırlattım.
    ve sadece zeytinyaglı ve defneli sabuna döndüm.neyse uzatmayalım bunun üzerine bioxin,tarzı şampuanlar kullandım.minoxidil kullandım.v.s v.s.
    hiç biri kar etmedi saçlarım bir yere kadar döküldü.aradan bir süre geçmişti ki evin çatısında bulunan su deposu arıza yaptı.tesisatçı çağırdık.
    depoyu söktü taktı onardı.bu arada çatıya fırlattığım svı seti buldu.ne bu diye sordu .anlattım.saç ilacı v.s bir süre kullandım işe yaramadı bende kızdım attım diye.
    adam şişenin birini açtı kokudan ölüyodu.tam bir leş.sonra şişeyi yere betona döktü.inanmazsınız beton kabardı arkadaşlar.adam dediki abi sen ne yaptın
    bu ilaç değil zehir amonyaklı bişey baksana hem kötü kokuyo hem de betonu deldi senin kafaya kimbilir naptı diye :).
    sonuç olan saçlarıma oldu.size bir anekdok geçeyim dedim başlığı gördüm dayanamdım.
    yabancı maddeleri kafanıza sakın kullanmayın.
    selamlar...

• Evet arkadaşlar bu ilaçlar hakkında baya reklamdı şyuydu buydu alıp başını gıdıyor, eğer sizde benım gıbı sac dokulme sorunu yasıyorsanız ve bunu önlemek ıcın bişiler denıyorsanız görüşlerinizi paylasırsanız sevinirim.

Ben 3 aydrı Bioxcine şampuan kullanıyorum, serumu acıkcası biraz pahalı geldıgı ıcın şampuanını aldım denedım, dökülmeye karşı buyuk ölçüde yararını gördüm ama yerine yenisi cıkıyormu hala ondan emın değilim. Birde gercekten kepek öneycı şampuanların çok fazla saç döktüğünü kendi kullanımlarımda gözlemledim.

• Bende bu aralar bu ürünlerden almayı düşünüyorum, biraz araştırma yaptım nette, valla bioxcin ile ilgili çok fazla olumlu yoruma rastlayamadım. Ama Revivogen'in yorumları çok daha iyi, birçok kişi Revivogen'den memnun olduğunu söylemiş ama fiyatı biraz yüksek. Keramine H'yi de dikkate almak lazım, hem yorumlar iyi, hem de çok pahalı değil. Tabii ki aynı ürün herkesten işe yarayacak diye birşey yok, dökülme sebepleri farklı olabilir, ürünün etki etmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burocks

Bende bu aralar bu ürünlerden almayı düşünüyorum, biraz araştırma yaptım nette, valla bioxcin ile ilgili çok fazla olumlu yoruma rastlayamadım. Ama Revivogen'in yorumları çok daha iyi, birçok kişi Revivogen'den memnun olduğunu söylemiş ama fiyatı biraz yüksek. Keramine H'yi de dikkate almak lazım, hem yorumlar iyi, hem de çok pahalı değil. Tabii ki aynı ürün herkesten işe yarayacak diye birşey yok, dökülme sebepleri farklı olabilir, ürünün etki etmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Peki bişi sorcam bu Revivogen'nin hapı falanda varmı? sanki ben bioxcine şampuan alırken bu bahsedılen ilacın bana hapını tavsiye etmişti eczacı fiyatıda 40 ytl gibi bişeydı yanlıs hatırlamıyorsam
  • Benim saçlarımı eski haline getiren üç ilaç var.

1) Rogaine / Minoxidil
    2) Pantogar
    3) Revivogen

Şampuan: Restorex

Gerçekten çok ama çok yararını gördüm bu ilaçların. Eski haline döndürdüler saçlarımı.

Doktora gitmeden ilaç kullanmayın. Bir ton test sonucu bu ilaçları verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gny* -- 16 Mayıs 2008; 18:35:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Benim saçlarımı eski haline getiren üç ilaç var.

1) Rogaine / Minoxidil
    2) Pantogar
    3) Revivogen

Gerçekten çok ama çok yararını gördüm bu ilaçların. Eski haline döndürdüler saçlarımı.

saçlarım eski haline döndü derken saçların dökülmüşmüydü? bunlar tekrarmı çıkardı

• quote:

Orjinalden alıntı: yy2

quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Benim saçlarımı eski haline getiren üç ilaç var.

1) Rogaine / Minoxidil
    2) Pantogar
    3) Revivogen

saçlarım eski haline döndü derken saçların dökülmüşmüydü? bunlar tekrarmı çıkardı

Evet.
    Önler falan baya açılmıştı. Şimdi kapandı saçları dikebiliyorum bile.

• ben eskiden jöle kullanmiyordum ama simdi kullaniyorum ve saçlar daha yavas uzuyor eskiden 1 ay dedin mi pat diye saç cikardi simdi ise 2 ay
    saçlarim dökülmüyo ama :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrés Iniesta -- 16 Mayıs 2008; 18:44:26 >
  • doktora bir sorun
  • dana iliği ve hindistan cevizi kürünü deneyen varmı aranızda ben bir arkadaşa önerdim oda yeni yeni denemeye başladı ama bilmiyorum internette baya olumlu yorum var bu konuda kürü hatırlatayım...

rkadaşlar ben 1 aydır 150 gr. sığır iliği 150 gr. hindistan cevizi yağı . İlk önce iliği kısık ateşte bir teflonda eritin h. cevizi yağı ekleyin. ılıkken kafanıza sürüp streçleyin. Üzerine sıcak havlu ile bekletin. 2-3 saat bekledikten sonra yıkayın. Zor çıkan bir kür arkadaşlar önce defne sabunu ile yağları akıtırsanız. Daha iyi olur. Sonuç mu 8 haftadafışkıran saçlarınız...Sevgilerle..

aynen olay bundan ibaret....
  • bunların birçoğu hormonal bozukluğa neden olabiliyormuş daha açık söylemek gerekirse, öyle böyle yapabilir miş. biyoloji hocası söylemişti
  • tamamen psikolojik etki aslında hiç bir işe yaramıyo biraz mantık yürütün anlarsınız
  • Benimde saçlarımda azda olsa bölgesel dökülmeler var..

geçen sene revigen areata losyon ve hap olarak zinchrome kullandım.. bi faydasını görmedim

Priporin kapsül ve şampuanını kullanıp faydasını gören varmı acaba? ( birde onu deneyeyim bari..)
  • bioxin şampuan ve tüplerini kullanıyorum epeydir bi etkisini göremedim yaş 20 epey açıldı saçlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deathulazam

bioxin şampuan ve tüplerini kullanıyorum epeydir bi etkisini göremedim yaş 20 epey açıldı saçlar

nekadar zamandır kullanıyorsun kaç kutu bitirdin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayaz_efe

quote:

bioxin şampuan ve tüplerini kullanıyorum epeydir bi etkisini göremedim yaş 20 epey açıldı saçlar

6aydır bioxin şampuan ek olarak arada sırada baden yağı+zeyinyağı

son 1 ayda bioxin tüple bioxin şampuanı kullanıyorum bitmek üzere kullanmaya başladığım ilk hafta yavaşlatır gibi oldu ama yinede dökülüyor.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ayaz_efe

quote:

6aydır bioxin şampuan ek olarak arada sırada baden yağı+zeyinyağı

son 1 ayda bioxin tüple bioxin şampuanı kullanıyorum bitmek üzere kullanmaya başladığım ilk hafta yavaşlatır gibi oldu ama yinede dökülüyor.

hocam bak şöyle bilgi vereyim sana

ilk kutudaki tüplerde saçlarda dökülme olacak cansız olan saçları dökecek 2. kutuda saçlarını kuvvetlendirecek ve saçların kalınlaşacak en son kutuda ise yeni saçlar çıkmaya başlayacak şampuanda destekleyici olarak kullanılacak

• Bioxin arkadaşlar hiç düşümeyin ve ampulleri ve şampuanını kullanın
    3 kutu bitirdikten sonra saçlarınız dökülmeye devam ediyorsa doktora gidin
    2.kutuya başlamadan fark hissetmeniz gerekli , dökülmeler azalmalı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.