Şimdi Ara

## Arctic Cooling Yeni Soğutucusu Accelero Xtreme 9800'i Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Arctic Cooling Yeni Soğutucusu Accelero Xtreme 9800'i Duyurdu ##

## Arctic Cooling Yeni Soğutucusu Accelero Xtreme 9800'i Duyurdu ##

Yüksek performanslı soğutucuları ile tanınan Arctic Cooling GeForce 9800GTX ile kullanılmak üzere hazırladığı yeni ekran kartı soğutucusu Accelero Xtreme 9800'i duyurdu. İlk etapta dün de haberini verdiğimiz üzere Inno3D'nin GeForce 9800GTX modeli üzerinde kullanılan yeni soğutucu kaslı yapısı ve fan sayısı ile dikkat çekiyor. 107 adet Alüminyum tabanlı yaprağa ve 5 adet Bakır ısı aktarım borusuna sahip olan yeni soğutucu üzerinde 3 adet 80mm'lik PWM kontrollü fan bulunuyor ve fan dönüş hızları 700rpm ile 2000rpm arasında değişiyor. Nvidia'nın GeForce 9800GTX üzerinde kullandığı standart soğutucuya göre %33 daha verimli çalıştığı ifade edilen yeni soğutucu ayrıca SLI desteği de sunabilmekte. Hitap ettiği segmentte GeForce 9800GTX için öne çıkan soğutuculardan biri olması beklenen Accelero Xtreme 9800'ün önümüzdeki aydan itibaren yaklaşık 54$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Mayıs 2008; 4:41:23 >

• %33 daha verimli olabilir belki, ama ses durumları bence hiç iç açıcı olmayacaktır. böyle bir ekran kartına bu kadar da para verip çok sesli bir soğutucu takmayı şahsen ben istemezdim
  • standart soğutucu zaten seslidir. bu fanları 700 rpm ile çalıştırırsanız en ufak bir ses bile duyamazsınız.

acaba boyutları ne kadar bunun
  • Kaç slot kaplıyor bu ? 3 mü? 4 mü ?
  • verecek paraya değer performansı olabilir ancak nvidia nın takozundan bile takoz olmuş
  • Bu kartlar daha alınmaz Ati`nin ve Nvidia`nın yeni nesil GPU`ları beklenmeli. Şahsen ben almam.
  • gerçekten o dağeri veriyormu? acaba
  • merak ettiğim nokta kaç kg bu
    ve bu ağırlığı ekran kartı taşıyabilecek mi(bence yamulur)
  • Arctic Cooling çok başarılı bir firma soğutma konusunda. Ürün düşük devirde çalışıp sıfır sesle çalışıyordur tahminimce
  • güzel soğutucu
    kaç kg acaba ama yamulma filan olmaz ekran kartında bence
  • Soğutucuyu kendi sitesinde aylar önce görmüştüm, gerçektende güzel bir soğtucu

Arctic Cooling
  • Soğutucunun bu kadar az cazip gelmesinin nedeni, Nvidia'nın zaten hali hazırda süper soğutucular ile pazara ekran kartları sunuyor olması. Böyle olunca AC de 3 fan koyup çekicilik katmaya çalışıyor. Hem orjnalin aksine oyundaykende sessiz kalabilecek birşey yada en üst OC anında bile yeten soğutma sağlayacak esneklik. Yinede zaten iyi olan soğutucuyu değiştirmek gerekir mi o size kalmış birşey...
  • Extreme kelimesinin anlamı bu resim sanırım.
  • Birtek 9800GTX ler için mi? TÜH!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

%33 daha verimli olabilir belki, ama ses durumları bence hiç iç açıcı olmayacaktır. böyle bir ekran kartına bu kadar da para verip çok sesli bir soğutucu takmayı şahsen ben istemezdim

%33 verimi 0 sesle verdigini dusunursek bence gayet guzel bir fan olmus
    Diger kartlara da uyumlu yapsalarmis ZeroTherm HC92 mi satip direk alirdim bi tane
  • Bu soğutucuyu alıp biraz değişimle evde küçük klima diye kullanılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.