Samsung Cep telefonlarındaki şebeke sorunu !!
29 Cevap34543 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

547 Mesaj
13 Mayıs 2008; 22:30:43 

Arkadaşlar herkese merhaba.samsung D900i veya E850 alacaktım. Tanıdık bi arkadaş samsunglarda şebeke problemi var dedi. Çekmiyormuş.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba ?

1873 Mesaj
13 Mayıs 2008; 22:58:40 

L760 baslıgını bır ıncelemende fayda var kullanan bır kac arkadasta bu sorun mevcut ama benım cıhazımda onların bahsettıgı kadar yok.

545 Mesaj
14 Mayıs 2008; 3:37:04 

u600 de bu sorun çok var..

974 Mesaj
14 Mayıs 2008; 10:41:58 

Arkadaşta d900i var nokianın çektiği yerden d900i sinyal alamıyor.

pioneer 507xa ,dreambox hd 8000 , digitürk plus , next 15000 hd-smart , next 9500 d-smart , panasonic bd30, onkyo 875 , b&w 683 , htm62 ,b&w 686

3528 Mesaj
14 Mayıs 2008; 18:09:27 

benim u600de de şebeke problemi var servise verdim ama servis problemi bulamadı bir tavsiyen varmı servise nasıl kanıtlıycam şebeke problemini
quote:

Orjinalden alıntı: candanemre

u600 de bu sorun çok var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliass -- 14 Mayıs 2008; 18:09:40 >

734 Mesaj
14 Mayıs 2008; 18:10:47 

samsung e250 ve e890 da böyle bi sorun yaşamadım ama bugün u600 aldım, sanırım sinyal seviyesi diğer modellere oranla daha düşük...

sinyal ve şebeke iletişimi konusunda panasonic i tek geçerim. hele bi gd67 vardı bende, radar mübarek

826 Mesaj
14 Mayıs 2008; 18:20:49 

bende L760 var.şebeke çekim problemi var kesinlikle ve aldığıma çok pişmanım.ben hata yaptım siz yapmayın derim.

utku

1873 Mesaj
14 Mayıs 2008; 21:40:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Helcaraxe

samsung e250 ve e890 da böyle bi sorun yaşamadım ama bugün u600 aldım, sanırım sinyal seviyesi diğer modellere oranla daha düşük...

sinyal ve şebeke iletişimi konusunda panasonic i tek geçerim. hele bi gd67 vardı bende, radar mübarek

Hocam o gd67 bende hala calısmakta yaw 5sene dıle kolay bıde bı keresınde havuza gırerken cebımde unutmusum 3saat yuzdum sonra farkettım olan olmus dedım bı ıkı saat de ustune yuzdum aksam cıkardım kurusun 5gunde kurudu ve hala calısıyor.annem kullanıyor suan delı alet

734 Mesaj
14 Mayıs 2008; 21:56:20 

quote:

Orjinalden alıntı: mertyeldan

Hocam o gd67 bende hala calısmakta yaw 5sene dıle kolay bıde bı keresınde havuza gırerken cebımde unutmusum 3saat yuzdum sonra farkettım olan olmus dedım bı ıkı saat de ustune yuzdum aksam cıkardım kurusun 5gunde kurudu ve hala calısıyor.annem kullanıyor suan delı alet

bendeki de hala çalışıyor, hatta bırak gd67 yi. 7-8 yıl önce aldığım panasonic gd70 bile hala çalışır durumda yaa
ikisinin de içini açıp kurcaladım, sırf merakımdan. içindeki devrelerin hepsi hitachi, kalitesi de burdan geliyor sanırım.
bi siemens almıştık, c62 modeli kerata daha bi yılını doldurmadan pes etti. bu panasonic çok büyük marka yaa

545 Mesaj
16 Mayıs 2008; 3:14:40 

bunu ispatlamak belki dunyanın en zor işi arkadaslar.. servise vericeksin adam bakıcak tel cekiyo al geri dicek bunu öle bi ana denk getirmeniz gerekecekki adamın elinde de yapıcak aynı olayı.. bilmiyorum baska sekilde olurmu..

3528 Mesaj
17 Mayıs 2008; 21:32:22 

ben servise gittiğim zaman yanımda telefonunu almaya gelen biri vardı telefonu kendi kendine kapanıyormuymuş ne.servise verdiği zaman tam o anda kapanmış kendi kendine telefon ve telefonu teslim alan bayan görmüş ve telefonu servise kayıt yaparken "bende gördüm telefon kendi kendine kapanıyor" diye bir not eklemiş.ve sonra telefonu işleme alıyorlar telefonu inceliyormlar ve bir sorun bulamıyormar ve telefona hiç bir işlem yapmadan geri vermek için müşteriyi çağırıyorlar.adam da diyorki ya siz kendi gözlerinizle gördünüz telefon kapanmıştı şimdide gelmişsiniz hiç bir problem yok diyorsunuz dedi.ve orda teknisyen arkadaşlarla tartışırken teleon teknisyen arkadaşların elinde yine kendi kendine kapandı.teknisyenlerin ağzı açık kaldı am yine müşteriye cevap verdiler.işte beyfendi bizim elimizde kapanmadı biz ondan tamir yapmadık falan dediler.sonra telefonu tekrar servise sokup işleme aldılar bakmak için.düşünbiliyormusun teknisyenlerin elinde telefon kendikendine kapandı açıldı ama yine arızayı tesbit için telefonu kontrol etmek istediler.yani durum şuki servis bile gördüğü hatayı görmezlikten geliyor ve telefonu tekrardan tekrardan servise vermek zorunda kalan müşteri madur düşüyor.sen bu lanet olsaı servislere nasıl güvenip telefon teslim edeceksin.türkiyede teknolojiden anlayan servis yokki.gelişi güzel telefona bakıyorlar.ve bu olan BURSA KVK TEKNİK SERVİSin de yaşandı
quote:

bunu ispatlamak belki dunyanın en zor işi arkadaslar.. servise vericeksin adam bakıcak tel cekiyo al geri dicek bunu öle bi ana denk getirmeniz gerekecekki adamın elinde de yapıcak aynı olayı.. bilmiyorum baska sekilde olurmu..

354 Mesaj
17 Mayıs 2008; 21:40:14 

başarının servisi servsi değil ki. genpa'yı bu konuda tek geçerim.

yakın arkadaşımın telefonu kırmızı fotoğraf çekiyordu. servise verdi adamlar sorun yok dediler geri verdiler. fotoğraf çekti bastırdı cd'ye attı orda da iki cihazı karşılaştırdılar kırmızı sorun var dediler. aldılar yaptılar. şimdi bi daha çıkmış aynı sorun. yine verecek telefonu bu sefer değişimini isteyecek.

Uğruna Herkesi Karşına Aldığın, Yollara Düştüğün Sana İhanet Sinyalleri Veriyorsa Eğer, Vitesi Geri Takmanın Vakti Gelmiş Demektir.

159 Mesaj
17 Mayıs 2008; 22:29:53 

Genpa mı??? bi daha düşün istersen

354 Mesaj
17 Mayıs 2008; 22:42:12 

başarıdan çok çok iyi olduğu kesin. başarıya telefon verdim 15 günde iade ettiler. genpaya verdim 5 günde iade ettiler. sorunu düzeltilmiş halde.

arkadaşımın telefonunu vermişti şebeke sorununundan dolayı parça değişimi yapmışlar uymamış telefona değişim kararı vermişler. başarıda ben 3 defa servise götürdüm değişim kararı vermediler. gittiğimde 1 aydır telefon bekleyen adamlara rastladım.

e900 kullanıyorum bende bu arada herhangi sorunla karşılaşmadım şebekeyle ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Don Juan -- 17 Mayıs 2008; 22:42:26 >

Uğruna Herkesi Karşına Aldığın, Yollara Düştüğün Sana İhanet Sinyalleri Veriyorsa Eğer, Vitesi Geri Takmanın Vakti Gelmiş Demektir.

826 Mesaj
17 Mayıs 2008; 23:43:36 

benim tel L760 ve telpa garantili.hem ısınma hem de çekim sorunu var
ankara kvkya verdim 10günde hiç bi şey yapmadan geri verdiler.şimdi istanbul a telpaya göndercem sizce ne yaparlar?

utku

354 Mesaj
18 Mayıs 2008; 0:00:52 

kargo parası isterler

826 Mesaj
18 Mayıs 2008; 13:57:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Don Juan

kargo parası isterler

kargo parası istenmediğini önceden bildirdiler.hatta elimde mail leri de var.onu kurtardım yani ama ben kargosunda değilim şu telefona bi çözüm bulsunlar yeter çünkü bıktırdı artık.

utku

3528 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:01:26 

bursada genpa nerde var?
quote:

Orjinalden alıntı: Don Juan

başarının servisi servsi değil ki. genpa'yı bu konuda tek geçerim.

yakın arkadaşımın telefonu kırmızı fotoğraf çekiyordu. servise verdi adamlar sorun yok dediler geri verdiler. fotoğraf çekti bastırdı cd'ye attı orda da iki cihazı karşılaştırdılar kırmızı sorun var dediler. aldılar yaptılar. şimdi bi daha çıkmış aynı sorun. yine verecek telefonu bu sefer değişimini isteyecek.

20690 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:31:04 

quote:

Orjinalden alıntı: aliass

bursada genpa nerde var?

Yok. http://www.genpa.com.tr/_teknik_servis_soru2

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

43 Mesaj
20 Nisan 2009; 9:10:15 

arkadaşlar bende L760 var 1.5 yıl oluyor alalı ilk başlarda pek hissetmedim ama sonradan farkettim hakketen sebeke problemi var. diger telefonların yarım cektiği yerde bile cekmiyo. mesela nokia 3 diş cekiyo samsungda tık yok

mrb arkadaşlar

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
6 gün 18 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
20 Nisan 2009; 12:18:00 

quote:

Orjinalden alıntı: tayfun35

Arkadaşlar herkese merhaba.samsung D900i veya E850 alacaktım. Tanıdık bi arkadaş samsunglarda şebeke problemi var dedi. Çekmiyormuş.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba ?

Kullandığım Samsung cihazların hiçbirinde şebeke problemi v.s. yaşamadım
bence genelleme yapmamak lazım...

3117 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:27:06 

Bende hiç yaşamadım, şu anda c5212 ve u900 kullanıyorum.
Genelleme yapmak doğru değil, her markada arızalı telefon vardır.

413 Mesaj
25 Nisan 2009; 13:27:58 

bende de u800 var 1 ay önce aldım. şebeke sorunu malesef bende de mevcut. daha önce nokia kullanıcısıydım hiç sorun yoktu. bu yüzden samsung a

opel astra sedan 111.yıl teknik gri 2011 1.3 cdti

8335 Mesaj
25 Nisan 2009; 13:30:49 

quote:

Baz sinyali ölçen cihazlar var. Telefonun çekiyor göstermesi birşey ifade etmez. Kvk telpa genpa teleservice de bu cihazlardan mevcut olması lazım. O firmalardan tutanak tutturup kanıtlayabilirsiniz.

1 seneden fazla u600 kullandım şebeke ile ilgili bir sorun görmedim
Eski patronumda d900i vardı şebeke sorunu yoktu
kardeşimde e250 vardı şebeke sorunu yoktu.

Elektronik şans işi birazda

1029 Mesaj
25 Nisan 2009; 14:29:23 

dostlar benim g800 kendi tarayıcısından gprs e baglanıyor ama mini opera ile baglanmıyor.vodafone hattım var .vodafone dan ayarları indirdim ve kurdum önceleri problem yoktu.yaklaşık bir aydır böyle sizce sebeb ne olabilir?bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

lg optimus g pro

3292 Mesaj
29 Nisan 2009; 18:08:01 

benim e-251de de nadir olsada arada bir servis yok a düşüp geri geliyordu şebeke..geçen salı servise verdim (altıntepe samsung servis merkezi) 1 hafta cihaz onlarda kaldı ve arıza bulamamışlar..yazılım yükleyip verdiler..yazılım dedikleri de gizli kod ile formatlamak..sonuç zaman kaybı oldu.bunu nasıl ispatlarım servise bilmiyorum ama sanırım imkansız gibi birşey o anı denk getirmek..böyle kullanmaya devam edecez ne yapalım..

42 Mesaj
1 Mayıs 2009; 11:06:59 

u900 kullanıorum bendede hicbir sorun yok . Sadece mesaj sorunum war belirli mesajdan sonra telefon daha mesaj gondermıyo kapatıp acıorum sonra yıne gonderebılıorum . Servise yolladım yenı yazılım yuklendı ama oda etkı etmedı sorun hala dewam edıyor.

3292 Mesaj
1 Mayıs 2009; 13:24:46 

quote:

Orjinalden alıntı: weletizina89

u900 kullanıorum bendede hicbir sorun yok . Sadece mesaj sorunum war belirli mesajdan sonra telefon daha mesaj gondermıyo kapatıp acıorum sonra yıne gonderebılıorum . Servise yolladım yenı yazılım yuklendı ama oda etkı etmedı sorun hala dewam edıyor.

yeni yazılım yüklendi dedikleri de format kodu ile telefonu resetlemek..benim telefona da aynısını yaptılar hiçbirşey değişmedi..sonuç 1 hafta telefon serviste misafir kaldı..anca garantisiz cihazlara parça değişimi vs yapıyorlar onun dışında garantili aldığınla kalıyorsun..grey cihaz almak en mantıklısı bence..

9 Mesaj
12 Mayıs 2009; 20:02:21 

U700 model telefonumu dokunmatik sorunu ve şebeke hatası nedeniyle 3.kere servise verdim (ilk verdiğim yer kvk) telpaya ikinci götürüşümde artık telefonu değiştirirler diye düşünürken anakart çatlamış diye 220 liraya yakın bir masraf çıkartıldı,telefoncu arkadaşımı arayıp sordum madem garantiden düşecek bırak yaptırma ben tamir ederim dedi ve 25 tl lik bir orjinal film ile telefonum eskisinden daha iyi çalışmaya başladı açmışken her parçasını inceleyen arkadaşım anakartta hiçbir sorun olmadığını söyledi kısaca telpa

i am so hıgh

34 Mesaj
13 Kasım 2011; 0:25:43 

benimde telefonum durup dururken şebekesi gidiyordu diğer forum sitelerinden buldum ayarlardan şebeke ayarlarına giriyorsunuz ordan şebeke modu değiştir diyorsunuz genelde 3 mod oluyo teker teker hepsini denedim sonunda biri oldu...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Samsung » Samsung Cep telefonlarındaki şebeke sorunu !!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406