Şimdi Ara

98 Model 5.20 i motoru tahmini kaç km dayanır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
17.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 98 5.20 var bir tane.Şu an 220 000 km yapmış.Araba temiz görünüyor.Bunların motorları kaç bin yapar,ne kadar dayanır.Hep Mercedes kullandım halen kullanıyorum,fakat hep 5.20 arzuladım.Şu an fiyatlarda çok uygun 25 - 26 liraya bu konfor çok iyi görünüyor.

Şimdi ;bu araçların motorlarıyla ilgili bilgi verebilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum,çok sağolun.

• quote:

Orjinalden alıntı: kilitci

Arkadaşlar 98 5.20 var bir tane.Şu an 220 000 km yapmış.Araba temiz görünüyor.Bunların motorları kaç bin yapar,ne kadar dayanır.Hep Mercedes kullandım halen kullanıyorum,fakat hep 5.20 arzuladım.Şu an fiyatlarda çok uygun 25 - 26 liraya bu konfor çok iyi görünüyor.

Şimdi ;bu araçların motorlarıyla ilgili bilgi verebilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum,çok sağolun.

arkadaşımda 5.20 99 model araba vardı ve motoru 250binde
    bitti.
  • O yasında yağ yakmıyan bmw az bulunur ,ya motoruna segmen atılmıstır yada atılcak durumdadır
  • Orjinalden alıntı: chiron2007

Orjinalden alıntı: gacara_53

Orjinalden alıntı: kilitci

Arkadaşlar 98 5.20 var bir tane.Şu an 220 000 km yapmış.Araba temiz görünüyor.Bunların motorları kaç bin yapar,ne kadar dayanır.Hep Mercedes kullandım halen kullanıyorum,fakat hep 5.20 arzuladım.Şu an fiyatlarda çok uygun 25 - 26 liraya bu konfor çok iyi görünüyor.

arkadaşımda 5.20 99 model araba vardı ve motoru 250binde
    bitti.

O arabada mutlaka bir problem olmuştur. Yoksa 250 binde motorun bitmesi imkansız. Bu araçlar devirli motorlara sahiptir ve ona göre yapılıdır.
    Şahin Doğanların motoru bile o kilometreye kadar dayanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chiron2007 -- 2 Haziran 2008; 0:52:15 >
  • bu konu daha önce açılmamışmıydı?
  • Biri ile geçen konuşuyodum abi bu 735i ( 2006 model ) den sonra ne kullanırsın dedim.Valla sorun çıkarmasında dedi.Ne sorun çıkarıyo dedim yağ yakıyo dedi araba unuttum ama tahmini 70bindeydi.Bmw nin kronik sorunumu bu yağ yakma?
  • amcamda 98 520i vardı halada var 90000 de bitirdiğini söylediler ve motoru yenilediler
    konforlu ama sıkış tıkış bir araba ferah değil ayrıca tam bir yakıt canavarı
  • TRsöylemesi ayıp ama mallar ancak BMW motoru bitirirler-en büyük hata servis değişimi ve yağın değiştirilmesinden daha doğrusu türevinden kaynaklanan problemlerdir-zincir inin bakımını zamanında yaptığnız sürece o motorlar periyoduk bakımlarla 1.000.000km gider fakat dediğim gibi bazı mallar kendileri sonradan görme artı parayı bulmuş para sahibi olmuş ve bakımları pahalı geldiği için bilmem ne ustaya göttürmüş...böyle tipler çok kullandığından problem çok yaşanıyor tr de. yoksa BMW nin motorunun 200bin 300bin km neki ford la ben 800.000km gördüm-yağsız gidiyor motor neki...
    dediğim gibi motorlardaki yğ kayıpları ve eksiltmeleri problem değil ootomobil yarım litre yağ ilede çalışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: perperek

TRsöylemesi ayıp ama mallar ancak BMW motoru bitirirler-en büyük hata servis değişimi ve yağın değiştirilmesinden daha doğrusu türevinden kaynaklanan problemlerdir-zincir inin bakımını zamanında yaptığnız sürece o motorlar periyoduk bakımlarla 1.000.000km gider fakat dediğim gibi bazı mallar kendileri sonradan görme artı parayı bulmuş para sahibi olmuş ve bakımları pahalı geldiği için bilmem ne ustaya göttürmüş...böyle tipler çok kullandığından problem çok yaşanıyor tr de. yoksa BMW nin motorunun 200bin 300bin km neki ford la ben 800.000km gördüm-yağsız gidiyor motor neki...
    dediğim gibi motorlardaki yğ kayıpları ve eksiltmeleri problem değil ootomobil yarım litre yağ ilede çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: perperek

TRsöylemesi ayıp ama mallar ancak BMW motoru bitirirler-en büyük hata servis değişimi ve yağın değiştirilmesinden daha doğrusu türevinden kaynaklanan problemlerdir-zincir inin bakımını zamanında yaptığnız sürece o motorlar periyoduk bakımlarla 1.000.000km gider fakat dediğim gibi bazı mallar kendileri sonradan görme artı parayı bulmuş para sahibi olmuş ve bakımları pahalı geldiği için bilmem ne ustaya göttürmüş...böyle tipler çok kullandığından problem çok yaşanıyor tr de. yoksa BMW nin motorunun 200bin 300bin km neki ford la ben 800.000km gördüm-yağsız gidiyor motor neki...

bende hep bunu duyardım bmw ler 100 bin den sonra motor bitirir diye hiçte mantıklı gelmezdi bana 3. 4. sınıf arabaların dahi motorları 300 400 bin km yaparken dünya markası bmw nin 100bin de motor yemesi hiç mantıklı gelmiyor bana her şey bakımdan ve düzgün kullanmaktan kaynaklanıyor

• ben 2003 model bakıyorum.ve 100 binde motor bitecekse şimdiye bmwnin kapatmış olması lazımdı.400 bin km gider diye biliyorum.büyük motor çok aşırı beygir vermiyor üstelik turbo da yok.bir motor nasıl olurda 100 binde biter.alındığından beri servise girmemişse diyecek birşeyim yok.ancak öyle biter zaten.benim eski vectram 2004 modeldi 72bin kmde.ve 1000 kmde yarım litre yağ yakıyordu.normal birşey çünkü kullanma klavuzunda 1000 kmde 0.6 litre yağ yakar diyor.
  • bneden 5.20i bmw car 1990 model araba 400 binde ve rahatlıkla 250km hıza çıkabıliyor üstelık herhangibi bir yağ yakma söz konusu değil
  • slm ben bu sıtede yenıyım daha aslında amacım yenı bır konu acmaktı bende 91 ford taunus gts var ve aracım suan kaporta boyaya gırdı baya bı masraf yapılacak ıns ve aracıma enjektorlu 2,0 motor atmayı dusunuyorum ornek mondeo motoru ztech motor sızce aracıma uayrmı ve ne tavsıye edersınız cvp larınızı beklıyorum tskler
  • 98 520i vardı bizde 270000 de yaptırmıstık ortalama bu sekilde genelde 250 - 300 arası gidiyor motorları
  • değişir
  • Sirali servise giderse ve dogru kullanilirsa istedigin kadar KM yapar..
  • arkadasım iyasada satılık bmw lerin yuzde 80 inin km si dusurulmus.ben 5.20i aldım 320000 km de aracta tık yok bırak motoru içindeki deri dosemesi direksiyon simidi bile yıpranmamış.internetteki 150000 km yazılan arabaların cogu 500000 km devirmiştir.
  • M54, hiç açılmamış, 366.000 km...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.