- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
honda almayı düşünüyorum civic hakkında yorum pls
59 Cevap13855 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1641 Mesaj
12 Mayıs 2008; 22:56:13 

honda civic 2005 -2006 modellerden birini almayı düşünüyorum yorumlarınız nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ř€ẄoL£Я -- 12 Mayıs 2008; 22:58:10 >

Kendi çekimlerim

Üzülme! Dert etme can!
Görebiliyorsan,Dokunabiliyorsan,Nefes alabiliyorsan,Yürüyebiliyorsan,Ne mutlu sana!
Elinde olmayanları söyleme bana.Elinde olanlardan bahset can!
Bil ki Güzellikler de var bu hayatta...

Kimseye muhtaç olmadan yaşa GERİSİ HİKAYE

2321 Mesaj
14 Mayıs 2008; 21:32:45 

2005 civic var alalı 2-3 ay kadar oluyor kısaca değineyim ne hakkında yorum yapmamızı istediğini yazmamışsın ama yardımcı oluruz umarım.

öncelikle bizleri ilgilendiren en önemli şeyden başlayayım
3000 deviri geçmezsen araç gerçekten çok az yakıyor,ha ben performansta istiyorum diyorsan o zaman benzini yakıyor ama ne kadar ekmek o kadar köfte

aracın piyasası iyi öyle tutulmayan bir araç değil aracımız hataydan alındı mersinde bulamamıştık şuan hala mersinde araç yok satılık olarak hondanın bayinde bile yok ikinci eli piyasası gerçekten iyi yani

performans konusunda ise fazla söze gerek yok honda denilince akan sular duruyor,forumu araştırırsan performans konusunda bilgi sahibi olursun bütün karşılaştırmaları kendinden daha üstün araçlarla yapıldığını görürsün.

donanıma gelince ls ve es olmak üzere iki modeli var piyasada bir aralar elegance mi ne öyle bir model görmüştüm ama adam 2004 e 27000 ytl istiyordu araçta bu ( http://www.araba.com/924104.html ).

ls modelinde çift hava yastığı,klima,abs gibi özellikler var düşük donanım yani.
es modelinde ise 4 hava yastığı,cd çalar,sunroof,çelik jant gibi donanımlar mevcut ikinci el sitelerden daha kesin bilgiler edinebilirsin.
bu elegance gibi modellerini bilmiyorum yorum yapmayayım millet hondanın düşük donanıma sahip olmasından yakınıyor ama iyikide düşük donanımlı yoksa yanına yaklaşılmaz baksana adama 2004 e 27000 demiş.

umarım yardımcı olmuşumdur sormak istediğin varsa bilgim kadar yardımcı olurum.

unutmadan yedek parçaları biraz pahalı diğer araçlara göre ama biraz(ne kadar fark var deme allaha şükür hiç işim olmadı olmasında ) zaten kolay kolay arıza yapan bir araç değil kaza yapmazsan vurmazsan sorun çıkarmaz sorunsuz denebilecek bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_33 -- 14 Mayıs 2008; 21:34:57 >

The Power of Dreams Honda

2005 CİVİC LS,GÜMÜŞ GRİ " 1600 cc 110 hp "

7953 Mesaj
14 Mayıs 2008; 22:55:39 

Sevgili night, bizim kasalarda elegance diye bir donanim yok. Verdiğin linkte görülen arabaya "elegance" yazan sadece işgüzar bir galerici...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2321 Mesaj
14 Mayıs 2008; 23:03:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Sevgili night, bizim kasalarda elegance diye bir donanim yok. Verdiğin linkte görülen arabaya "elegance" yazan sadece işgüzar bir galerici...

işin aslı benimde kafam karıştı şimdi sadece ls ve es var diyecektim bunuda görünce dedim varda benmi bilmiyorum.emin olmadığımdan diyemedim ama adam galerici değil yani. mersinde pazardada gördüm bu arabayı sadece 1 defa . ikincisi mersinde galeride honda bulmak biraz zordur 2-3 tane var onlarda sakat.

birde bu arabadaki far sensörü felan sonradanmı takılma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_33 -- 14 Mayıs 2008; 23:06:18 >

7953 Mesaj
15 Mayıs 2008; 0:02:06 

Far sensörü ve ESP'yi arkadaş işkembe-i kübradan sallamış. EPS olsa tamam; Electronic Power Steering yani elektro hidrolik direksiyon. ESP: Electronic Stability Program yani otomatik denge kontrol, yeni kasadaki VSA karşılığı.

Bu kasada far sensörü üretimi zaten olmadığı için sonradan takılamaz bence. LS'ye ES jantı takma işi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 15 Mayıs 2008; 0:02:47 >

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

863 Mesaj
15 Mayıs 2008; 2:21:53 

sen bu işi biliyorsun benim aklımda da eps ile esp arasındaki fark vardı sormadan cevaplamışsın

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

2321 Mesaj
15 Mayıs 2008; 13:23:30 

quote:

Far sensörü ve ESP'yi arkadaş işkembe-i kübradan sallamış. EPS olsa tamam; Electronic Power Steering yani elektro hidrolik direksiyon. ESP: Electronic Stability Program yani otomatik denge kontrol, yeni kasadaki VSA karşılığı.

Bu kasada far sensörü üretimi zaten olmadığı için sonradan takılamaz bence. LS'ye ES jantı takma işi gibi.

desene adam kazıklayacak birini arıyor halada satamamış arabayı ben araç aramaya başladım 1 ay geçti adam arabasını ilana varmişti aldım hala satmaya çalışıyor normal fiyat çekse alırdım o aracı.

305 Mesaj
16 Mayıs 2008; 14:32:23 

Dostum imzamdaki aracı 2007 Temmuz ayından beri kullanıyorum , Denizli'de bulamadığım için internetten bulup gidip Aydın'dan almıştım. Çok memnunum , acayip rahat bir araba , performans ve yakıt tüketimi çok iyi.
Kesinlikle tavsiye ederim asla pişman etmez.

2011 SPORTAGE 1.6 GDI BEYAZ

1732 Mesaj
16 Mayıs 2008; 15:44:11 

bende 2006 ls donanımlı cıvıc var 46bin km de
tek beğenmediğim orjinal lastikleriydi 3 defa
kaza piyordum 13binde değiştim şimdi hiç
bir 1.6 motora değişmem or lastikleri 185/70/14 pug
yeni takılanlar 205/50/16 forever
araba mükemmel daha önce 2001 0 boram vardı
daha sonra opel astra g aracım vardı bu cıvıc

2321 Mesaj
17 Mayıs 2008; 17:49:06 

arkadaş sordu kaçtı galiba ses soluk yok ya da koun açtığını unuttu

2464 Mesaj
17 Mayıs 2008; 18:09:34 

Emre HANCI

7 Mesaj
17 Mayıs 2008; 20:57:11 

temiz 2000 civic 1.6 ies buldum almak üzereyim...hiç hesapta yoktu...toyota düşünüyordum...bakalım hayırlısı...

2321 Mesaj
17 Mayıs 2008; 22:48:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Türk-ER

temiz 2000 civic 1.6 ies buldum almak üzereyim...hiç hesapta yoktu...toyota düşünüyordum...bakalım hayırlısı...

hayırlısı olsun diyelim ama civic iyi arabadır 2005 kullanıcısıyım tercihimiz 2003-2005 arası civic ya da corolla idi civic aldık çok memnunuz.keşke almasaydık da şu arabadan alsaydık demedik yani

7953 Mesaj
17 Mayıs 2008; 23:47:31 

Arabana YOKOHAMA mı?

quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

bende 2006 ls donanımlı cıvıc var 46bin km de
tek beğenmediğim orjinal lastikleriydi 3 defa
kaza piyordum 13binde değiştim şimdi hiç
bir 1.6 motora değişmem or lastikleri 185/70/14 pug
yeni takılanlar 205/50/16 forever
araba mükemmel daha önce 2001 0 boram vardı
daha sonra opel astra g aracım vardı bu cıvıc

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

7 Mesaj
18 Mayıs 2008; 11:53:31 

quote:

Orjinalden alıntı: night_33

hayırlısı olsun diyelim ama civic iyi arabadır 2005 kullanıcısıyım tercihimiz 2003-2005 arası civic ya da corolla idi civic aldık çok memnunuz.keşke almasaydık da şu arabadan alsaydık demedik yani
[

yazın için teşekkürler...salı günü servise baktıracağız...beni benzin tüketimi ve yedek parçalarının biraz pahalı oluşu düşündürüyor ama araba az kullanılmış temiz...fiyat 17000 sizce nasıl...sonradan lpg taktırabilirim...lpg ile ilgili topikleri okumam lazım acaba hangi lpg civice gider...

2321 Mesaj
18 Mayıs 2008; 12:24:26 

Türk-ER @

yakıt tüketimi gerçekten az düşük devirde tabi yüklenirsen her araçta olduğu gibi artıyor.
mesela bizim araç eski transitimizle aynı yakıyor dizelle yani daha ne diyebilirim.
evet yedek parçası biraz pahalı ama zaten kronik sorunları olan bir araç değildir civic durduk yere arıza yapması biraz zordur.
servise iyice baktırın araç temizse biraazda fiyat araştırması yapın temiz araçta 300-500 aramayın derim.
lpg konusunda civic lerin lpg ye uyumlu olduğunu duyuyorum kullanmadım lpg li olarak,ilk başlarda bizde taktırmayı düşünüyorduk ama hakkaten az yaktığını görünce vazgeçtik.

7 Mesaj
18 Mayıs 2008; 18:02:26 

sn.night_33 ilginiz için çok teşekkür ederim çok sağolun...

3997 Mesaj
18 Mayıs 2008; 18:26:56 

kaporta biraz incedir.onun dışında motor 10 numaradır.v-tec ile düşük yakıt tüketimleri elde etmeniz mümkündür.yol tutuş çok zorlanmadıkça gayet iyidir.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

1641 Mesaj
19 Mayıs 2008; 1:01:06 

2006 ls buldum baya ii bi araç boya bi tek şu tamponun n çıkısıntısında ufak bi yerde var onun dışında ii araba gibi salı günü bakıcam 25 lira çokmu azmı

Kendi çekimlerim

Üzülme! Dert etme can!
Görebiliyorsan,Dokunabiliyorsan,Nefes alabiliyorsan,Yürüyebiliyorsan,Ne mutlu sana!
Elinde olmayanları söyleme bana.Elinde olanlardan bahset can!
Bil ki Güzellikler de var bu hayatta...

Kimseye muhtaç olmadan yaşa GERİSİ HİKAYE

7953 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:00:39 

2006'da 2004 ES'i 24bine aldım. Gerisini sen kıyasla artık...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

296 Mesaj
19 Mayıs 2008; 13:54:37 

geçen gün test sürüşü yaptım honda civic'in. Yalnız otomatik vitesti kendisi. Valla hevesim kusağımda kaldı... Hondadan beklenmeyecek performans. 14sn'de otomatikte 100km/h'e hızlanıyor.

Ama içi cillop gibi araba onu belirtmeden edemiyecem. Blogumda biraz kendisinden bahsetmiştim: http://www.muradu.com/?p=292

http://www.dinimizislam.com

10421 Mesaj
19 Mayıs 2008; 14:20:56 

quote:

2006'da 2004 ES'i 24bine aldım. Gerisini sen kıyasla artık...

şimdi satsan kaça gider

凯末尔•阿克苏耶克

9986 Mesaj
19 Mayıs 2008; 14:27:06 

quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

geçen gün test sürüşü yaptım honda civic'in. Yalnız otomatik vitesti kendisi. Valla hevesim kusağımda kaldı... Hondadan beklenmeyecek performans. 14sn'de otomatikte 100km/h'e hızlanıyor.

Ama içi cillop gibi araba onu belirtmeden edemiyecem. Blogumda biraz kendisinden bahsetmiştim: http://www.muradu.com/?p=292

Otm Civic li arkadaşlar manuel moddaki performansın daha iyi olduğunu söylerler öylede deneseydin keşke.

Arada bende kullanıyorum ama Dream modelinde manuel mod yok.

Performans kötü değil ama daha iyisini bekliyor insan. Performans bağlamında otm Corolla biraz daha iyi ama onunda değişimleri
Civic kadar kararlı değil,DSG li Vw modelleri otm konusunda şu an standart araçlar içinde son nokta gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 19 Mayıs 2008; 14:26:34 >

296 Mesaj
19 Mayıs 2008; 14:33:28 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Otm Civic li arkadaşlar manuel moddaki performansın daha iyi olduğunu söylerler öylede deneseydin keşke.

Arada bende kullanıyorum ama Dream modelinde manuel mod yok.

Performans kötü değil ama daha iyisini bekliyor insan. Performans bağlamında otm Corolla biraz daha iyi ama onunda değişimleri
Civic kadar kararlı değil,DSG li Vw modelleri otm konusunda şu an standart araçlar içinde son nokta gibi..

ellerinde manuel olmadıkları için otm. test sürüşü yaptım. Bir de sormak istediğim otomatik viteste "S" konumuna geçildikten sonra direksiyyondan vites attırılıp manuel ile aynı performans yakalanabiliyor mu?

http://www.dinimizislam.com

9986 Mesaj
19 Mayıs 2008; 14:36:45 

quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

ellerinde manuel olmadıkları için otm. test sürüşü yaptım. Bir de sormak istediğim otomatik viteste "S" konumuna geçildikten sonra direksiyyondan vites attırılıp manuel ile aynı performans yakalanabiliyor mu?

Sistem motordan fazla güç çalmıyorsa ara hızlanmalar daha iyidir,vites değişim hızı manuel kullanımdan yüksek olur çünkü.

5 Mesaj
19 Mayıs 2008; 20:17:45 

merhabalar bu siteye daha yeni üye oldum açıkcası nasıl bilgi paylaşımı yapacağımı bilmiyorum yani kafama takılan ları öğrenmek için attığım mesaj tek bir kişiye değilde bi çok kişiye yani genele atmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

tşk.

2321 Mesaj
19 Mayıs 2008; 21:18:06 

quote:

Orjinalden alıntı: tuning34

merhabalar bu siteye daha yeni üye oldum açıkcası nasıl bilgi paylaşımı yapacağımı bilmiyorum yani kafama takılan ları öğrenmek için attığım mesaj tek bir kişiye değilde bi çok kişiye yani genele atmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

tşk.

honda başlığı altında yeni konu aç orda sorunu sor bilen birileri muhakkak cevaplar

24 Mesaj
29 Ekim 2011; 0:06:38 

Bu Japon Honda sınaİTİBAR ETMEYİN kesinlikle almayın pişman olursunuz arkadaşlar.Yok arıza vermezmiş Acayip atakmış yol tutuşu iyiymiş.Az yakar çok kaçarmış vs vs.Yalan Külli yalan....!!! Honda alacak parayla aynı donanımlı ALMAN GÜNEY KORE VEYA FRANSIZ arabası alırsınız her şekilde.Bu honda mühendisleri bu civic leri yapıyor ama hangi ülke için yapıyor anlamış değilim.Len bende 2000 civic te 2006 civic te vardı (Biri benim değildi sadece uzun süre kullandım) hondanın hiçbir modeli Türkler ve Türkiye için yapılmış arabalar değil Düz yolda giderken araba esnediğinde arkadan tam deponun oradan altını yere vururmu ?BÖle ilginç arabadır Civic ler.Uzun bir rampaya dayanırsınız Civic le arkadan gelen benzinli 1.4 Clio lar bile sizi tokatlar geçer o derecede güçlüdür rampalarda.Çokta az yakar gazına basın benzin ibresinin düşüşünü gözünüzle farkedersiniz.Konforuda acayiptir kocaman olan iç kafesinde 100 km yi geçtikten sonra yol lastik motor ve rüzgar senfonisi size inanılmaz anlar yaşatır.Öyle bir yola yapışırki inanın virajlara azıcık sert girdiğinizde bu arabaya helal iki teker üzerinde gidecek şekilde dizayn etmişler dersiniz ve drift yaparmışçasına bir lastik sesi kulağınızın pasını siler.İnanılmaz bir fren mesafesi ve abs çalışma prensibi vardır ki sizi her seferinde şaşırtır.Frene aniden yüklendikten sonra Civic in durması için Allah'ın emri abs nin kavli gerekir o derece (Bu da Honda mühendislerinin şakacı karakterinden olsa gerek).İstanbul veya büyük diğer illerden Civic almayı düşünen arkadaşlar Honda servisleri çok yaygın değil hatta yok denecek kadar az içerisiyse ana baba günü.Gidersiniz adamlar selam almazlar soyulacak enayi geldi diye alttan alttan sırıtırlar bide öyle hemen ben geldim bu araca bi bakarmısınız yok elimizde çok iş var git paranı denkleştir şu tarihte gel der bu honda servisleri (Büyükşehirlerdekiler).Ben bu araçları uzun süre kullandım ve o günlerime çok pişmanım keşke toplu taşıma araçları kullansaymışım fuzuli çile çekmişim dedim

Honda Civic artıları:
Lastik basınç Sensörü
Far sensörü
Yağmur Sensörü + Fasılalı silecek
Yol Bilgisayarı (En son modelinde bile renault megane 2 2004 kadar kapsamlı değil)
Otomatik 4lü Cam kaldırma ve indirme
Arka kapı içlerinde hoparlör
Arka kol dayama
Çift bölge dijital klima
Start - Stop
İç taban aydınlatma
Arka tekerler disk Fren (Sadece es modellerde)
Mercekli farlar
Gizli Bölmeler yığınla
Ön arka park sensörleri
Uzaktan kumanda ile açılabilen bagaj
Sustalı anahtarlık
Dizel motor seçenekleri(Halk arasında bir laftır yayılmış Türkiye De akaryakıtlar kaçakmış ta ondan HONDA dizel getirmiyormuş he kardaş HONDA BMW MERCEDES AUDİ den de büyük)
Vs vs vs.......................HİÇBİRİSİ YOK BUNLARIN(Şimdilik aklıma gelenler bunlar)

Arkadaşlar bu kadar boş +boş +boş bir araba almak istiyorsanız ne mutlu size

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 11 sa. 34 dk. kadarı kaldı.
29 Ekim 2011; 5:23:10 

Adam sadece Honda'yı kötülemek için foruma üye olmuş,3 mesajı var üçündede Honda'yı kötülüyor.

24 Mesaj
30 Ekim 2011; 1:06:46 

Yalan yanlış bilgi varsa utandır beni lüttfen

1209 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:16:32 

quote:

Orijinalden alıntı: vasili08

Bu Japon Honda sınaİTİBAR ETMEYİN kesinlikle almayın pişman olursunuz arkadaşlar.Yok arıza vermezmiş Acayip atakmış yol tutuşu iyiymiş.Az yakar çok kaçarmış vs vs.Yalan Külli yalan....!!! Honda alacak parayla aynı donanımlı ALMAN GÜNEY KORE VEYA FRANSIZ arabası alırsınız her şekilde.Bu honda mühendisleri bu civic leri yapıyor ama hangi ülke için yapıyor anlamış değilim.Len bende 2000 civic te 2006 civic te vardı (Biri benim değildi sadece uzun süre kullandım) hondanın hiçbir modeli Türkler ve Türkiye için yapılmış arabalar değil Düz yolda giderken araba esnediğinde arkadan tam deponun oradan altını yere vururmu ?BÖle ilginç arabadır Civic ler.Uzun bir rampaya dayanırsınız Civic le arkadan gelen benzinli 1.4 Clio lar bile sizi tokatlar geçer o derecede güçlüdür rampalarda.Çokta az yakar gazına basın benzin ibresinin düşüşünü gözünüzle farkedersiniz.Konforuda acayiptir kocaman olan iç kafesinde 100 km yi geçtikten sonra yol lastik motor ve rüzgar senfonisi size inanılmaz anlar yaşatır.Öyle bir yola yapışırki inanın virajlara azıcık sert girdiğinizde bu arabaya helal iki teker üzerinde gidecek şekilde dizayn etmişler dersiniz ve drift yaparmışçasına bir lastik sesi kulağınızın pasını siler.İnanılmaz bir fren mesafesi ve abs çalışma prensibi vardır ki sizi her seferinde şaşırtır.Frene aniden yüklendikten sonra Civic in durması için Allah'ın emri abs nin kavli gerekir o derece (Bu da Honda mühendislerinin şakacı karakterinden olsa gerek).İstanbul veya büyük diğer illerden Civic almayı düşünen arkadaşlar Honda servisleri çok yaygın değil hatta yok denecek kadar az içerisiyse ana baba günü.Gidersiniz adamlar selam almazlar soyulacak enayi geldi diye alttan alttan sırıtırlar bide öyle hemen ben geldim bu araca bi bakarmısınız yok elimizde çok iş var git paranı denkleştir şu tarihte gel der bu honda servisleri (Büyükşehirlerdekiler).Ben bu araçları uzun süre kullandım ve o günlerime çok pişmanım keşke toplu taşıma araçları kullansaymışım fuzuli çile çekmişim dedim

Honda Civic artıları:
Lastik basınç Sensörü
Far sensörü
Yağmur Sensörü + Fasılalı silecek
Yol Bilgisayarı (En son modelinde bile renault megane 2 2004 kadar kapsamlı değil)
Otomatik 4lü Cam kaldırma ve indirme
Arka kapı içlerinde hoparlör
Arka kol dayama
Çift bölge dijital klima
Start - Stop
İç taban aydınlatma
Arka tekerler disk Fren (Sadece es modellerde)
Mercekli farlar
Gizli Bölmeler yığınla
Ön arka park sensörleri
Uzaktan kumanda ile açılabilen bagaj
Sustalı anahtarlık
Dizel motor seçenekleri(Halk arasında bir laftır yayılmış Türkiye De akaryakıtlar kaçakmış ta ondan HONDA dizel getirmiyormuş he kardaş HONDA BMW MERCEDES AUDİ den de büyük)
Vs vs vs.......................HİÇBİRİSİ YOK BUNLARIN(Şimdilik aklıma gelenler bunlar)

Arkadaşlar bu kadar boş +boş +boş bir araba almak istiyorsanız ne mutlu size

Kedi Ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.

1.4 Clio tokatlarmış.Torku kaç?
105
0-100km/h kaç peki?
13.4
Yok yok o zaman kaç kg bu araba?
1062
Neden bu kadar performans yoksunu

Birde Honda'ya Bakalım

Civic'in torku kaç?
152
0-100km/h kaç 10.3
E o zaman boş ağırlığı kaç?
1221

Hadi gelin karşılaştıralım

Tork: Clio 105 Civic 152
0-100km/h: Clio 13.4 Civic 10.3
Boş ağırlık: Clio 1062 Civic 1221

Tork farkı: 47Nm
Hızlanma: 3.1Sn
Ağırlık: 159kg

Ağırlık farkına rağmen civic nasıl tokatlamış öyle değil mi?
Clio tokatlanmış, tokatlayamamış.
Veriler Resmi sitelerden alınmış bilgilerdir saygılarımla

2906 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:56:44 

3.5 senelik konu Hortingen Schtrauzeen..

Anlaşılan Hondayla bi alıp veremediği olmuş bu arkadaşın..

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah

24 Mesaj
31 Ekim 2011; 20:37:45 

Allahıma kitabıma bende de sedan 2006 vtec var.Tipi harici hoşuma giden bi yanı yok.Zaten başka bi tutar dalı da yok.Rampada gitmiyor araba yalanmı sölüyoruz

10421 Mesaj
31 Ekim 2011; 21:05:57 

Herkes hoşaftan anlamaz vasili08

凯末尔•阿克苏耶克

1209 Mesaj
1 Kasım 2011; 18:16:40 

0

Adam Donanım Haber'e Honda'yı Kötülemek için kayıt olmuş.Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.İğreniyorum senin gibilerle aynı ülkede yaşamaktan.

4220 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:38:13 

Arkadaşlar seviye yerlere düştü...
mesajlar siliniyor.. biraz daha sakin olalım .. mesajların silinmesini gerektirecek bir luzum yok bu konuda..
Eleştirileri yapakende, ağır bir eleştiri olsa bile seviyesini koruyalım ..

HiFi Addict

14 Mesaj
2 Kasım 2011; 22:29:35 

ya arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum vee yorumlarınızıda okudum. coğu yorumlar bırcok araba sıtelerınden daha kalıtelı yorumlar yazılmış. benım size bır sorum olcak ben 19 yaşındayım arabalar hakkında pek fazla bılgım yok ama hayranlığım cok araba almayı duşunuyorum ıkı secenek arasında kalakaldım bırı honda civic vti dıyerıde bmw e30 ıkısınede hayranım cok beğenıyorum sızler bu konuda bana teknık bılgıler verebılırsenız sevınırım ve hangısını almam konusunda yardımcı olursanız sevınırım NOT: hızı severim kalkışlarda hızlı olmasını severım aracın buna gore yorumlarınızı atarsanız ıkısı arasında bır karsılastırma yaparsanız sevınırım şimdiden herkese teşekkur ederim... saygılar..

24 Mesaj
3 Kasım 2011; 1:57:55 

Civic VTİ alacak kadar paran varsa şayet dizel bir araç al.Hızlanması da iyi olur ; tipini beğenirsin beğenmezsin bilmem ama Seat Toledo 1.9 TDİ 140 HP on numara arabadır(6 ileri olanlarından bul).İlla e30 vti dersen bence hiç bulaşma..

1209 Mesaj
3 Kasım 2011; 20:26:17 

quote:

Orijinalden alıntı: selim-12

ya arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum vee yorumlarınızıda okudum. coğu yorumlar bırcok araba sıtelerınden daha kalıtelı yorumlar yazılmış. benım size bır sorum olcak ben 19 yaşındayım arabalar hakkında pek fazla bılgım yok ama hayranlığım cok araba almayı duşunuyorum ıkı secenek arasında kalakaldım bırı honda civic vti dıyerıde bmw e30 ıkısınede hayranım cok beğenıyorum sızler bu konuda bana teknık bılgıler verebılırsenız sevınırım ve hangısını almam konusunda yardımcı olursanız sevınırım NOT: hızı severim kalkışlarda hızlı olmasını severım aracın buna gore yorumlarınızı atarsanız ıkısı arasında bır karsılastırma yaparsanız sevınırım şimdiden herkese teşekkur ederim... saygılar..

Sen Vasiliya sakın aldırış etme e30'da süperdir.Ama vti başkadır

http://forum.donanimhaber.com/m_27163725/tm.htm

şu konuya bak bir istersen

birde şu vtec açılışı (halk arasında)

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=H7SGOPFkXSY&feature=youtu.be&t=9s]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1270393 -- 12 Kasım 2011; 14:23:59 >

14 Mesaj
12 Kasım 2011; 14:18:05 

yazılanları okudum da.. yorum farkı diye buna derim. Mehmet Barlas / Emre Kongar tarzına girmiş. onlara otomobil programı yaptırsan ancak bu kadar 180 derece fark çıkardı :))

14 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:45:47 

cvplarınız ıcın tesekurler arkadaslar vti de kara kıldım yanlızz şimdi normal ıes sedanla vti sedanı nasıl ayırt ederım bıde temızını nasıl bulcam k bakmayın bıraz sacma sorular acemıce sorular ama dedığım gıbı arabalar hakında bılgım yok fakat cok sevıyorum ama kaftı malada denk gelmek ıstemıyorum mesela hıc gıydırılmesıyle oynanmamıs iki sedan cıvıc bırı vtı bırı normal ıes ben nasıl anlarım vtı nın hangısı olduğunu ...

1209 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:53:20 

14 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:41:11 

o sıteyı bılıyodum daa ama dısardan bakıncaaa gozle anlayabılırnıyız surmeden

24 Mesaj
13 Kasım 2011; 21:38:28 

vti alcaksan çoğusu kazalıdır fakat kullanıcıları arabalarının hastasıdır.En ufak toz konsa yarım saat temizlerler.Sorun çıkmaz genelde vti lar bakımlıdır fakat hor kullanım nedeniyle 160 hp de düşüş olmuştur haliyle.

1209 Mesaj
13 Kasım 2011; 21:46:40 

vti vtec sayesinde çok yüksek devir çevirebilir sen arabayı almaya karar verdiiğinde teste sok

14 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:00:20 

tesekurler arkadaslar emre teste sok derken herhangı bır servıstemı yada bır motor ustasınamı gostereyım yada sürüşünümü yapayım hangısı daha ıyı olur tabıkı test surşunu kendımce yaparım ama dıyer testlerede gostersem daha ıyı olmazmı ...

3 Mesaj
19 Kasım 2011; 23:55:17 

2003 vitec s kullanıyorum 51 yaşındayım çocuklarım baba n yapıyorsun diye sık sık uyarı alıyorum..Elimde değil sürüş keyfini marşa bastıktan sonra özellikle ışıklardan kalkarken...sorma usta güzel arabadır tavsiye ederim.

parlakay

254 Mesaj
23 Kasım 2011; 19:47:22 

Arkadaşlar ben de 2004-2005 model 2. el almayı planlıyorum ama km en fazla kaç olmalı, hiç civic kullanan yok etrafımda, motor ne zaman sorun yaratmaya başlar ? 150bini bulmus araçlardan uzak durmak gerekir mi?

teknoloji kapitalizmin başıdır

6 Mesaj
27 Kasım 2011; 21:47:33 

arkadaşta honda civic ies otomatik var ve şu an 140000 binde araba ve alalı 3 yıl oldu adam sanayiye birkez gitmişliğim yok diyo ve şiddetle tavsiye etmekte kendisi, bende honda v-tec es 2005-2006 düşündüm ama sadece düşünmekle kaldım çünkü çok pahalı 25 bin-27 civarlarında gezmekte fiyatlar, ford fiestanın 2011 sıfır 32 bin kayme yani 80 binlerde honda civic mi sıfır ford mu diye şaştım ama hondaların sorunsuz olduğunamı kanayım yoksa 6 bin tl verip sıfır arabayamı binmeli karar veremedin. ne dersiniz ustalar?

10421 Mesaj
29 Kasım 2011; 17:30:17 

çok yakıyo meret yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 29 Kasım 2011; 17:31:14 >

凯末尔•阿克苏耶克

14 Mesaj
9 Aralık 2011; 0:04:37 

ya arkadaslar honda 2004 vtec aldım 158 bınde 25 takasla aldım arabyı gosterdım tanıdık guvendığım bır ustaya kacırma dedı sızce nasıl fıyat cokmu...... Bıde km ne kadar yakıyolar cevaplarsanız sevınırım..

1209 Mesaj
9 Aralık 2011; 0:06:47 

quote:

ya arkadaslar honda 2004 vtec aldım 158 bınde 25 takasla aldım arabyı gosterdım tanıdık guvendığım bır ustaya kacırma dedı sızce nasıl fıyat cokmu...... Bıde km ne kadar yakıyolar cevaplarsanız sevınırım..

uzun yolda sakin kullanırsan 25kuruş şehir içi 35 kuruş

14 Mesaj
9 Aralık 2011; 0:37:38 

peki fiyatı nasıl pahalımı ucuzmu bana km bıraz fazla geldi...

1209 Mesaj
9 Aralık 2011; 0:41:31 

quote:

peki fiyatı nasıl pahalımı ucuzmu bana km bıraz fazla geldi...

Km konusunda bir endişeniz olmasın.Japon araçları sorunsuzdur.Honda Accord ile 1.600.000 km yol yapan adam var.Honda o adama yeni accord hediye etti.Honda zaten benzinli motor yapıyor ve sorunsuzdur.Hiç bir şekilde endişeniz olmasın.Fiyatta iyi önemli bir kazası yoksa