Şimdi Ara

honda almayı düşünüyorum civic hakkında yorum pls

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
23.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • honda civic 2005 -2006 modellerden birini almayı düşünüyorum yorumlarınız nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ř€ẄoL£Я -- 12 Mayıs 2008; 22:58:10 >

• 2005 civic var alalı 2-3 ay kadar oluyor kısaca değineyim ne hakkında yorum yapmamızı istediğini yazmamışsın ama yardımcı oluruz umarım.

öncelikle bizleri ilgilendiren en önemli şeyden başlayayım
    3000 deviri geçmezsen araç gerçekten çok az yakıyor,ha ben performansta istiyorum diyorsan o zaman benzini yakıyor ama ne kadar ekmek o kadar köfte

aracın piyasası iyi öyle tutulmayan bir araç değil aracımız hataydan alındı mersinde bulamamıştık şuan hala mersinde araç yok satılık olarak hondanın bayinde bile yok ikinci eli piyasası gerçekten iyi yani

performans konusunda ise fazla söze gerek yok honda denilince akan sular duruyor,forumu araştırırsan performans konusunda bilgi sahibi olursun bütün karşılaştırmaları kendinden daha üstün araçlarla yapıldığını görürsün.

donanıma gelince ls ve es olmak üzere iki modeli var piyasada bir aralar elegance mi ne öyle bir model görmüştüm ama adam 2004 e 27000 ytl istiyordu araçta bu (http://www.araba.com/924104.html ).

ls modelinde çift hava yastığı,klima,abs gibi özellikler var düşük donanım yani.
    es modelinde ise 4 hava yastığı,cd çalar,sunroof,çelik jant gibi donanımlar mevcut ikinci el sitelerden daha kesin bilgiler edinebilirsin.
    bu elegance gibi modellerini bilmiyorum yorum yapmayayım millet hondanın düşük donanıma sahip olmasından yakınıyor ama iyikide düşük donanımlı yoksa yanına yaklaşılmaz baksana adama 2004 e 27000 demiş.

umarım yardımcı olmuşumdur sormak istediğin varsa bilgim kadar yardımcı olurum.

unutmadan yedek parçaları biraz pahalı diğer araçlara göre ama biraz(ne kadar fark var deme allaha şükür hiç işim olmadı olmasında) zaten kolay kolay arıza yapan bir araç değil kaza yapmazsan vurmazsan sorun çıkarmaz sorunsuz denebilecek bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_33 -- 14 Mayıs 2008; 21:34:57 >

• Sevgili night, bizim kasalarda elegance diye bir donanim yok. Verdiğin linkte görülen arabaya "elegance" yazan sadece işgüzar bir galerici...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Sevgili night, bizim kasalarda elegance diye bir donanim yok. Verdiğin linkte görülen arabaya "elegance" yazan sadece işgüzar bir galerici...

işin aslı benimde kafam karıştı şimdi sadece ls ve es var diyecektim bunuda görünce dedim varda benmi bilmiyorum.emin olmadığımdan diyemedim ama adam galerici değil yani. mersinde pazardada gördüm bu arabayı sadece 1 defa . ikincisi mersinde galeride honda bulmak biraz zordur 2-3 tane var onlarda sakat.

birde bu arabadaki far sensörü felan sonradanmı takılma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_33 -- 14 Mayıs 2008; 23:06:18 >
  • Far sensörü ve ESP'yi arkadaş işkembe-i kübradan sallamış. EPS olsa tamam; Electronic Power Steering yani elektro hidrolik direksiyon. ESP: Electronic Stability Program yani otomatik denge kontrol, yeni kasadaki VSA karşılığı.

Bu kasada far sensörü üretimi zaten olmadığı için sonradan takılamaz bence. LS'ye ES jantı takma işi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 15 Mayıs 2008; 0:02:47 >
  • sen bu işi biliyorsun benim aklımda da eps ile esp arasındaki fark vardı sormadan cevaplamışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Far sensörü ve ESP'yi arkadaş işkembe-i kübradan sallamış. EPS olsa tamam; Electronic Power Steering yani elektro hidrolik direksiyon. ESP: Electronic Stability Program yani otomatik denge kontrol, yeni kasadaki VSA karşılığı.

Bu kasada far sensörü üretimi zaten olmadığı için sonradan takılamaz bence. LS'ye ES jantı takma işi gibi.

desene adam kazıklayacak birini arıyor halada satamamış arabayı ben araç aramaya başladım 1 ay geçti adam arabasını ilana varmişti aldım hala satmaya çalışıyor normal fiyat çekse alırdım o aracı.
  • Dostum imzamdaki aracı 2007 Temmuz ayından beri kullanıyorum , Denizli'de bulamadığım için internetten bulup gidip Aydın'dan almıştım. Çok memnunum , acayip rahat bir araba , performans ve yakıt tüketimi çok iyi.
    Kesinlikle tavsiye ederim asla pişman etmez.
  • bende 2006 ls donanımlı cıvıc var 46bin km de
    tek beğenmediğim orjinal lastikleriydi 3 defa
    kaza piyordum 13binde değiştim şimdi hiç
    bir 1.6 motora değişmem or lastikleri 185/70/14 pug
    yeni takılanlar 205/50/16 forever
    araba mükemmel daha önce 2001 0 boram vardı
    daha sonra opel astra g aracım vardı bu cıvıc
  • arkadaş sordu kaçtı galiba ses soluk yok ya da koun açtığını unuttu
  • temiz 2000 civic 1.6 ies buldum almak üzereyim...hiç hesapta yoktu...toyota düşünüyordum...bakalım hayırlısı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Türk-ER

temiz 2000 civic 1.6 ies buldum almak üzereyim...hiç hesapta yoktu...toyota düşünüyordum...bakalım hayırlısı...

hayırlısı olsun diyelim ama civic iyi arabadır 2005 kullanıcısıyım tercihimiz 2003-2005 arası civic ya da corolla idi civic aldık çok memnunuz.keşke almasaydık da şu arabadan alsaydık demedik yani
  • Arabana YOKOHAMA mı?

quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

bende 2006 ls donanımlı cıvıc var 46bin km de
    tek beğenmediğim orjinal lastikleriydi 3 defa
    kaza piyordum 13binde değiştim şimdi hiç
    bir 1.6 motora değişmem or lastikleri 185/70/14 pug
    yeni takılanlar 205/50/16 forever
    araba mükemmel daha önce 2001 0 boram vardı
    daha sonra opel astra g aracım vardı bu cıvıc
  • Orjinalden alıntı: night_33

Orjinalden alıntı: Türk-ER

temiz 2000 civic 1.6 ies buldum almak üzereyim...hiç hesapta yoktu...toyota düşünüyordum...bakalım hayırlısı...

hayırlısı olsun diyelim ama civic iyi arabadır 2005 kullanıcısıyım tercihimiz 2003-2005 arası civic ya da corolla idi civic aldık çok memnunuz.keşke almasaydık da şu arabadan alsaydık demedik yani
    [

yazın için teşekkürler...salı günü servise baktıracağız...beni benzin tüketimi ve yedek parçalarının biraz pahalı oluşu düşündürüyor ama araba az kullanılmış temiz...fiyat 17000 sizce nasıl...sonradan lpg taktırabilirim...lpg ile ilgili topikleri okumam lazım acaba hangi lpg civice gider...
  • Türk-ER @

yakıt tüketimi gerçekten az düşük devirde tabi yüklenirsen her araçta olduğu gibi artıyor.
    mesela bizim araç eski transitimizle aynı yakıyor dizelle yani daha ne diyebilirim.
    evet yedek parçası biraz pahalı ama zaten kronik sorunları olan bir araç değildir civic durduk yere arıza yapması biraz zordur.
    servise iyice baktırın araç temizse biraazda fiyat araştırması yapın temiz araçta 300-500 aramayın derim.
    lpg konusunda civic lerin lpg ye uyumlu olduğunu duyuyorum kullanmadım lpg li olarak,ilk başlarda bizde taktırmayı düşünüyorduk ama hakkaten az yaktığını görünce vazgeçtik.
  • sn.night_33 ilginiz için çok teşekkür ederim çok sağolun...
  • kaporta biraz incedir.onun dışında motor 10 numaradır.v-tec ile düşük yakıt tüketimleri elde etmeniz mümkündür.yol tutuş çok zorlanmadıkça gayet iyidir.
  • 2006 ls buldum baya ii bi araç boya bi tek şu tamponun n çıkısıntısında ufak bi yerde var onun dışında ii araba gibi salı günü bakıcam 25 lira çokmu azmı
  • 2006'da 2004 ES'i 24bine aldım. Gerisini sen kıyasla artık...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.