Şimdi Ara

## AMD'den Enerji Verimliliğine Sahip 5 Yeni İşlemci ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD'den Enerji Verimliliğine Sahip 5 Yeni İşlemci ##

AMD'den 5 yeni sunucu işlemcisi daha geliyor. Firmanın dört çekirdekli yeni Opteron işlemcileri özellikle düşük güç tüketimleriyle dikkat çekiyorlar. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve K10 mimarisini kullanan dört çekirdekli işlemciler 55 watt'lık ACP yani 65 watt'lık ısıl güç tasarımına sahipler. 2, 4 ve 8 yollu sunucularda kullanılabilecek olan yeni işlemcilerin saat hızlarına ve fiyatlarına gelirsek, 1.7GHz'lik Opteron 2344 HE modeli 209$, 1.8GHz'lik 2346 HE modeli 255$, 1.9GHz'lik 2347 HE modeli 377$, 8346 HE modeli 698$ ve serinin top modeli olan 8347 HE modeli ise 873$'lık etiket fiyatlına sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 12 Mayıs 2008; 17:41:13 >

• AMD nin elindeki tek kozu olan düşük watt iddiasını önceki işlemcilerde nasıl intele karşı kaybettiğini görmüştük . Ben pek bir değişme beklemiyorum . 209 $ a dışarıdaki fiyatıyla Türkiye de alıcı bulamayacaktır.
  • Ümidini kaybetme AMD
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

AMD nin elindeki tek kozu olan düşük watt iddiasını önceki işlemcilerde nasıl intele karşı kaybettiğini görmüştük . Ben pek bir değişme beklemiyorum . 209 $ a dışarıdaki fiyatıyla Türkiye de alıcı bulamayacaktır.

Bilip bilmeden gene atıp tutuluyor bunlar server işlemcileridir ve 200 dolar server işlemcisi için doğal birfiyattır en üst düzey server işlemcileri 2500$'ı bulabiliyor biraz araştırıp yorum yapın...

Ayrıca server tabanlı sistemlerde amd güç tüketimi olarak daha düşük güç tüketiyor testlerde görebilirsin ama masaüstünde intel üstün ona lafım yok.
    FBDimm'lerin çok watt çekmeleri intelin serverda daha yüksek güç tüketmesine sebep oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 12 Mayıs 2008; 18:13:18 >

• opteromlar iyidir.

kararlı az ısınan az guc ceken devamlı calısan server sistemlerinde aranan özelliklerdir.

intellere kararsız demiyorum 4 yıl amd kullandım yeni c2d aldım fanatik degilim ama kuzey koprusu işi serverlarda bos yere fazla guc ısı uretir.
    8 işlemcili makinalar fln amd daha esnek serverda

amd platformu masaustundede iyi ama işlemcileri maalesef core mimarisi kadar verimli degil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

AMD nin elindeki tek kozu olan düşük watt iddiasını önceki işlemcilerde nasıl intele karşı kaybettiğini görmüştük . Ben pek bir değişme beklemiyorum . 209 $ a dışarıdaki fiyatıyla Türkiye de alıcı bulamayacaktır.

Bilip bilmeden gene atıp tutuluyor bunlar server işlemcileridir ve 200 dolar server işlemcisi için doğal birfiyattır en üst düzey server işlemcileri 2500$'ı bulabiliyor biraz araştırıp yorum yapın...

Ayrıca server tabanlı sistemlerde amd güç tüketimi olarak daha düşük güç tüketiyor testlerde görebilirsin ama masaüstünde intel üstün ona lafım yok.
    FBDimm'lerin çok watt çekmeleri intelin serverda daha yüksek güç tüketmesine sebep oluyor.

Atıp tutmakla alakası yok.Türkiye de tutulmayacağından bahsediyorum , sunucu işlemcisi olduğu belirtilmiş zaten haberde.Ayrıca ben buradaki Xeon ' ların TDP değerlerine bakıp yorum yapıyorum .
    http://www.pclabs.gen.tr/2007/07/18/intel-45nm-xeon-hakkinda-detaylar/

• bakalım bu enerji verimi nereye kadar gidecek yakında 1w la çalışan işlemçiler cıkar herhalde
  • AMD AMD AMD AMD AMD nasıl bir futbol takımı sevdası varsa bizdede AMD sevdası var vazgeçmeksizin AMD TÜRKİYE!!!
  • yapılan işler 65nm de yapılan son iyileştirmeler gibi duruo bundan soraki seriler 45nm nin ilk serileri olacak herhalde
  • Eski sistemlerim Amd üzerine kuruluydu Amd den vazgeçmeyen bir insandım ama Duron ve athlonxp lerde yıkıma ugrattı bizi bence İntele fena bir şekilde diz çökmüş durumda bence şu andada intel kullanıorum çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkanoid -- 12 Mayıs 2008; 21:55:28 >
  • AMD ağır ağır ilerliyor...
  • AMD'de neler oluyor tomshardware'de güzel bir yazı var onu okuyun ;)
  • çok iyiymiş ama çok pahalı 45wat
    normal kullanıcıların 1.8GHz'lik 2346 HE modeli 255$ lik model ilgisini çekebilir
  • Normal kullanıcılar için değil zaten. SERVER deniyor yani bunu kelli felli IT uzmanları düşünsün 13 yaşında eli klavye mouse tutan bebeler değil.
  • opertonlar barcelona olmamış mıydı???

düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 12 Mayıs 2008; 23:13:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.