Şimdi Ara

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimlerine Devamlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimlerine Devamları Hakkında Yönetmeliğin 10. maddesi uyarınca hazırlanan yeni programlar eklenmesine ilişkin teklifi 13/03/2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında incelenmiş ve söz konusu yönetmeliğin 10.maddesi uyarınca,
    “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programına Kayıt Yaptırabilecekleri Açıköğretim Lisans Programları” Meslek Yüksekokulu mezunlarından gelen yoğun talep üzerine teknik olan programlara da açılarak intibak eğitiminden sonra devam etmek üzere aşağıdaki programların eklenmesine karar verilmiştir.

AÖF Lisans Programına Geçişi kabul edilen Meslek Yüksekokulu Programlarından Yüksekokulumuzdaki mevcut Programlar :

(Aşağıdaki tüm programlar AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ’ nin İKTİSAT-İŞLETME Lisans Programlarına geçiş yapabilirler.)

Bilgisayar Programcılığı
    Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
    Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
    Cam-Seramik
    Çini İşlemeciliği
    Deri İşleme Teknolojisi
    Dericilik
    Elektrik
    Elektronik Haberleşme
    Endüstriyel Elektronik
    Endüstriyel Otomasyon
    Haberleşme
    İklimlendirme-Soğutma
    İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği
    Kimya
    Kontrol Sistemleri Teknolojisi
    Lastik ve Plastik Teknolojisi
    Lastik-Plastik
    Makine
    Makine-Resim-Konstrüksiyon
    Matbaacılık
    Otomotiv
    Plastik Teknolojisi
    Radyo-Televizyon Yayıncılığı
    Savunma ve Güvenlik
    Sualtı
    Tasarım ve Basım-Yayımcılık

• Evet 1 Yıl hazırlık okuyup bu bölümlerden lisans programına geçebiliyosunuz. İyi olmuş.
  • oha en altta yazıyo benimki Tasarım ve Basım-Yayımcılık birde matbaa cılık
  • ben gecen sene 1 den başladım şimdi hazırlıga geçecem sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardent_boy -- 11 Mayıs 2008; 22:09:11 >
  • Açıköğretim yol geçen hanına döndü.Herkesi alıyorlar ama niyet bozuk okusunlar diye değil okula para gelsin diye.Yukarıda yazan bölümlerin çoğunun iktisat-işletmeyle ne alakası var?
  • bosuna okuyoz valla işletme keşke baska bölüm okusaydım
  • ben şimdi işletme 1.sınıfım.bu demek oluyorki bu karar beni kapsamıyor
  • Ben bilgisayar teknolojisi ve programlama okuyorum vede 2 hafta içinde hayırlısı ile okul biticek mezun olucam (hazırlık okumadım)
    Şimdi ben mezun olduktan sonra açık öğretimin işletme bölümünden 3. sınıfa direk devam edebiyor muyum? Yoksa +1 yıl hazırlık +1 yıl intibak yaptıktan sonra mı 3.sınıf işletmeden devam edebileceğim orasını anlamadım ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: maniavolkan

Ben bilgisayar teknolojisi ve programlama okuyorum vede 2 hafta içinde hayırlısı ile okul biticek mezun olucam (hazırlık okumadım)
    Şimdi ben mezun olduktan sonra açık öğretimin işletme bölümünden 3. sınıfa direk devam edebiyor muyum? Yoksa +1 yıl hazırlık +1 yıl intibak yaptıktan sonra mı 3.sınıf işletmeden devam edebileceğim orasını anlamadım ..

1 hazırlık okuyorsun sonra 3 / 4
  • geçiş yaptık diyelim 2 yıllık diplomamız duracak değilmi bazıları o gider gibi dedikodular yaapıyorda
  • quote:

Orjinalden alıntı: EskiyeNi

geçiş yaptık diyelim 2 yıllık diplomamız duracak değilmi bazıları o gider gibi dedikodular yaapıyorda

o konuda tam bilgim yok
  • bence bu durum myo mezunlarının askerlikten 1+2 yıl yani toplamda 3 yıl daha kaçmalarını teşvik edecektir...
  • Dikey geçiş yapıp intibağı geçtikten sonra yararlanabilirmiyizki bu geçişten
  • Teknik bölüm mezunları da AÖF lisans programlarına dikey geçiş yapabilecek...

http://www.memurlar.net/haber/109717/

işte resmi belge

http://rapidshare.com/files/114463635/AOF_lisans.doc.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: mevsim78

bence bu durum myo mezunlarının askerlikten 1+2 yıl yani toplamda 3 yıl daha kaçmalarını teşvik edecektir...

• quote:

Orjinalden alıntı: mevsim78

bence bu durum myo mezunlarının askerlikten 1+2 yıl yani toplamda 3 yıl daha kaçmalarını teşvik edecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Barkley -- 13 Mayıs 2008; 10:22:21 >
  • ya aöf muafiyet yönetmeliği cok saçma gecen sene 1 den başladım hazırlık derslerinin cogunu gecen sene geçtiğim halde muaf olamıyorum yok boyle bir saçmalık
  • bugün gidip sordum myo diploman kalıyromus sende, 1 yıl hazırlık okuyormuşun oradaki hafif sesli bayanın dediğine göre bu hazırlık sınıfında 4 ders varmış, yıllık 425lira imiş ,ekim gibi başvurlar başlıyromusmus
  • herkese benden bira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurchik -- 15 Mayıs 2008; 8:45:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.