Şimdi Ara

## 95 Watt'lık AMD Phenom 9750 Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
3.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 95 Watt'lık AMD Phenom 9750 Kullanıma Sunuldu ##

Geçtiğimiz günlerde AMD'nin 125 watt ve üstü ısıl güç tasarımına yani TDP'ye sahip olan işlemcilerinin özellikle 780G yonga setini baz alan anakartların bir kısmı ile uyum sorunu yaşadığı bunda da özellikle anakartlarda kullanılan güç tasarımının etkili olduğu ifade edilmişti. 780G yonga setini kullanan anakartlar ile Phenom ürün gamının iddialı modellerini kullanmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak AMD, 95 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan Phenom 9750'yi de kullanıma sundu. Anons edilen ilk modeli 125 watt'lık TDP'ye sahip olan işlemcinin 95 watt'lık yeni varyasyonu 780G yonga setli anakartlarla da sorunsuzca kullanılabilecek. TDP haricinde genel teknik özellikleri değişmeyen ve 2.4GHz'de çalışan soket AM2+ formundaki Phenom 9750 üzerinde 2MB L2 ve 2MB L3 bellek yer alıyor. Bu arada işlemcinin yurt dışında 160 Avro civarından başlayan etiket fyatı ile kullanıma sunulduğunu da belirtelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Mayıs 2008; 17:40:18 >

• gucu gecin oc performansi nasil
  • eksa da da var o 125 lik mi yani anlamdım
    tamam eksa da ki 125 watt olan 380 ytl fiyatı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theyapici -- 11 Mayıs 2008; 17:52:38 >
  • çok yüksek bi fiyat.... oc ile başar getircek bi işlemci de deil

bi de 100usd lik mobo ya 160avro luk bi işlemci takmak çok mantıklı deil

kaba hsp yapsak 160*1,54=246USD TR satış fiyatı için 270USD dielim x1,18=318USD 1USD=1,27YTL 318*1,27= 404YTL

"""""1Avro=1,54USD""

edit:parite hatası yapmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confusion -- 11 Mayıs 2008; 17:53:09 >
  • amd nin oc konusunda geriliği bellek denetleyivilerinin işlemci içine gömülü olması yani oc beklemeyin intelde nehaleme geçince böyle olcak buda çok pahalı
  • 95W tdp değerli yapabiliyorsa niye piyasaya ilk önce 125 tdp değere sahip olanları sürüyor arada 30W fark var
  • Walla tek kelime ile ösylüyorum : Batsın, bitsin lan bu AMD !

Yaa, bir firma bir insana bu kadar mı kötü görünür, bu kadar mı bir insana yaranamaz yaa ?

AMD yok olsun da, görün bakalım Intel'ciler. AMD AMD diye ağlarsınız ..

AMD, yolun açık olsun. Başarılar seninle olsun !
  • benim merak ettiğim şey nasıl bir değişime uğradıda 30W birden bir TDP düşüşü yaşadı.. bunu baştan neden yapamadılar.. teknik özellikler aynı üretim teknolojisi aynı (65nm).. Eeee değişen nee??? şunu baştan yapsaydınız yaa... bir kere imaj kaybolunca geri getirmek çok ama çok zor oluyor...
  • ah amd ahh ne yapaagini karistirdi işlemci cikarir ana kartla uyuzmaz anakart yapar işlemci uyuzmaz alacaktim 4 cekirdek caydım gene intel alacam 2 cekirdek olsun tam olsun valla 3 aydir bekliyordum kararimi verdim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: EIvII2AH

ah amd ahh ne yapaagini karistirdi işlemci cikarir ana kartla uyuzmaz anakart yapar işlemci uyuzmaz alacaktim 4 cekirdek caydım gene intel alacam 2 cekirdek olsun tam olsun valla 3 aydir bekliyordum kararimi verdim..

Bilrmeden konuşmayalım arkadaşlar !

Tüm işlemciler tüm anakartlarda sorunsuz. Bi' ihtimâl 780G chipsette 125 Watt'lıklar sorun çıkartıyordu. Onda da İşlemci bölümünde bulabilirsin. İnsanları yanıtlmayalım !

Zaten, 125 Watt'lık tek işlemci ( son kullanıcıya ulaşan) 9850 overclock işlemcisiydi. Zaten OC yapacak adam niye 780G chipseti kullansın 790X ya da 790 FX varken...
  • TR'ye Haziran'ın ortaları gibi gelir bu, ya da hiç gelmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

Orjinalden alıntı: EIvII2AH

ah amd ahh ne yapaagini karistirdi işlemci cikarir ana kartla uyuzmaz anakart yapar işlemci uyuzmaz alacaktim 4 cekirdek caydım gene intel alacam 2 cekirdek olsun tam olsun valla 3 aydir bekliyordum kararimi verdim..

Bilrmeden konuşmayalım arkadaşlar !

Tüm işlemciler tüm anakartlarda sorunsuz. Bi' ihtimâl 780G chipsette 125 Watt'lıklar sorun çıkartıyordu. Onda da İşlemci bölümünde bulabilirsin. İnsanları yanıtlmayalım !

Zaten, 125 Watt'lık tek işlemci ( son kullanıcıya ulaşan) 9850 overclock işlemcisiydi. Zaten OC yapacak adam niye 780G chipseti kullansın 790X ya da 790 FX varken...

Eh intel destekcisi yönüm oc yapcak adam nie amd alsın diyor!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

quote:

Bu işlemci şimdiye kadar OEM'cilere satıldığı için doğal olarak AMD'nin resmi fiyat listesinde görünmüyor.

Şöyle örnek vereyim: Farklı revizyon olmalarına rağmen Phenom 9500 ile 9550'nin resmi fiyatı aynı: 195$.

9750 95W ve 125W'nin fiyatının aynı olmaması için bir sebep yok.

Fiyatı farklı olacaksa da olsun. İsteyen alsın, istemeyen almasın...

Nova Bilgisayar: 236 $
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3296
    THERMAL POWER 125W
    DFS Bilgisayar: 239 $ (244-244*2/100)
    http://www.dfsbilgisayar.com/asp/listgroup.asp?lsort=3&lsdir=1&group=OEMCPU&brand=AMD&Page=1
    THERMAL POWER 125W

Gigatek Bilgisayar:OEM FİYATI :255.0000 USD + KDV
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2293
    THERMAL POWER 95W

bu sonuçlara göre 2 ihtimal var:
    1- TDP deeeri farklı olan işlemciler arasında fiyat farkı var
    2- Gigatek TDP yi yanlış yazmış ayrıca pahalı satıyor

Sn. Epirus sizin görüşünüz nedir??

1 şık daha geçerli gibi duruyor
  • arkadaşlar cok büyütüyorsunuz olayı 95 watt ı cıkarabilselerdi aynı anda piyasaya sürerlerdi sanırım seri üretime gecemediler yada başka bir sebepten ki bu şekilde yansıdı bize fakat sonuc olarak işin içinde art niyet olsaydı 95 watt olanları 125 watt lık stokları eritene kadar piyasaya sürmezlerdi.öyleki ben 9750 alacak olsam su saatten sonra 95 watt tdp olan sürümü çıkmışken beklerim bunu amd de cok iyi biliyor demekki yetiştiremedi ve 9xxx serisini duyurdugu sırada bunuda göz ardı edemedi.yapmayın allah aşkına tmm intel iyidir hoşdur da her konuda amd ile ilgili cıkan her haberde intel giriyor araya ama intel haberlerinde biz sesimizi cıkarıyormuyuz.
    amd daha ucuz ve fiyatına gore performans ı orantı olarak daha yüksektir.hee param olsa intel alırdım ama amd yide yabana atmayalım artık hepimiz sonucta windows u acıyor ve DH ye giriyoruz :D
    hepinizi seviyorum...(anladın sen onu)
  • AMD ne yapsın güç tasarruf fiyat performansa dayanıp gidiyor!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Walla tek kelime ile söylüyorum : Batsın, bitsin lan bu AMD !

Yaa, bir firma bir insana bu kadar mı kötü görünür, bu kadar mı bir insana yaranamaz yaa ?

AMD yok olsun da, görün bakalım Intel'ciler. AMD AMD diye ağlarsınız ..

AMD, yolun açık olsun. Başarılar seninle olsun !

Aynen katılıyorum size. Sevmiyor olabilirsiniz benim gibi AMD'yi fakat rekabetin olmadığı yerde son kullanıcının yararına pek de bir şey beklemeyin..
  • evet dediğiniz gibi birde şöle bişi var amd kullananlar intele (ben hic bir yerde gormedim) laf atmıyor yada eleştirmiyor. ben amd kullanıyor olabilirim azınlık oldugumuzuda kabul ediyorum ahahaha ama intelci olsam sole dusunurdum ne güzel ki amd alanlar ve fanatikleri varki ben inteli ucuza malediyorum bu kadar basit. yanılıyormuyum???
  • Hiç beğenmedim 4 çekirdek te intel quad serisi çok daha makulamd yeintele
  • Forumdaki çoluk çocuk gene iş başında amd'yi kötüleme propagandası yapılıyor gene yahu adamlar 95 watt çıkarmış daha ne istiyorsun 125 watt çok diyorsun adam 95 çıkarıyor kötü diyorsun q6600'de 95 watt , amd 65 watt yapsa gene beğenmeyeceksiniz önce içinizdeki fitneleri bitirin sonra yorum yapın.

İmzasında INTEL TEK KALMASIN TÜKETİCİ MAĞDUR KALMASIN diyen arkadaşa sesleniyorum intel tek kalmasın diyorsan amd al yoksa intel tek kalmasın deme tamammı sonrada amd fanatiğiyim ayağına yatmayın yemezler eğer siz amd fanatiği iseniz ben ölümüne amd fanatiğiyim tamammı!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

evet dediğiniz gibi birde şöle bişi var amd kullananlar intele (ben hic bir yerde gormedim) laf atmıyor yada eleştirmiyor. ben amd kullanıyor olabilirim azınlık oldugumuzuda kabul ediyorum ahahaha ama intelci olsam sole dusunurdum ne güzel ki amd alanlar ve fanatikleri varki ben inteli ucuza malediyorum bu kadar basit. yanılıyormuyum???

P4 zamanında en acımasız şekilde inteli eleştirenlerden biriydim halada eleştiririm neden diye soracaksan madem c2d gibi adam gibi bir işlemci çıkarabiliyordunda neden bu kadar milleti dandik p4lerle celeronlarla kazıkladın derim intele bu saatten sonra intel almam almak isteyene hay hay derim ama ben kullanmam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.