Şimdi Ara

## Intel'in P43 Yonga Setini Kullanan Anakartlar Ufukta Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'in P43 Yonga Setini Kullanan Anakartlar Ufukta Göründü ##

Özellikle P45 yonga setini merakla beklenen Intel cephesinde daha ekonomik model olan P43'e yönelik çalışmalar da aralıksız olarak devam ediyor. P45'in hemen altına konumlandırılması beklenen P43 yonga setini genel hatları ile P45'in bazı özellikleri kırpılmış daha uygun maliyetli varyasyonu olarak ta değerlendirilebilir. Intel'in P45 ile birlikte muhtemelen Haziran ayının hemen başında Computex'de anons edeceği P43 çipsetini kullanan anakart örnekleri de görünmeye başladı. Haberimize konu olan erken mühendislik örneği anakart Çinli yerel üreticilerden birine ait. Intel'in 65nm ve 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan LGA775 formundaki güncel işlemcilerin önemli bir bölümü ile çalışabilen anakart 1333MHz'e kadar FSB ve 1066MHz'e kadar DDR2 bellek desteği sunuyor. P45 ve P43 arasındaki dikkat çekici fark olarak P43'ün Crossfire desteğine sahip olmaması gösterilebilir. Fakat görüldüğü üzere haberimize konu olan anakart üzerinde x4 formunda çalışan ikinci bir PCIe X16 slotu daha bulunuyor. Bu açıdan durumu değerlendirdiğimizde henüz açıklama yapan üretici olmasa da P43 yonga setini kullanan ve Crossfire desteği ile gelen anakartları pazarda görebilme ihtimalimiz de olabilir. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II konnektörü ve çok sayıda USB 2.0 poru ile gelen anakart üzerinde ayrıca gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses gibi esktra özellikler de yer alıyor. P43 yonga setli anakartların da muhtemelen P45 çipsetli üst modeller gibi bu ayın sonu itibariyle pazara giriş yapması bekleniyor.

• P35 varken P31 e çok az bir kullanıcı kitlesi hitap ettiği gibi P45 varken kimsenin P43 e rağbet edeceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

P35 varken P31 e çok az bir kullanıcı kitlesi hitap ettiği gibi P45 varken kimsenin P43 e rağbet edeceğini sanmıyorum.

+1 P43 ün P35 den nesi fazla ki. Bu İNTEL iyce cılkını çıkarttı işin.
  • ne farkı var 45 ile hayla anlamadım
  • persembenin gelişi çarşambadan bellidir P45 imin ayak sesleri bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibuk -- 10 Mayıs 2008; 11:49:25 >
  • Intel P43 tümüne katı kapasitör takmış ( hiç görünmeyen birşey ) onada kötü demeyin
    anlamışlar hatalarını hoşgeldin intel anakartları ( eski havayı yakalamaya çalışıyor )
    intel anakarta kaliteyi artırsa ucuz olacağınıda zanetmiyorum
  • o güç girişleri orada olacaksa kötü
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

o güç girişleri orada olacaksa kötü

Dediğin doğru demekki bir bildikleri vardır diye düşünüyorum önceden yapmıyordu
  • Intel anakart üreticilerine "AMD anakart üretmeyin." desin, kendisi takır takır üretsin, ürettirsin...

Şu mahkeme kararı umarım AMD'nin lehine sonuçlanır.
  • foxconn anakartı anımsattı (renk dağılımı falan)
  • bilmiyorum ama amd anakartlara bir sempatim var ozellikle son gunlerde 780g ve 790fx falan guzel urunler ... hayırlısı intel para kazanmaya doymadi... simdi dunyada para isterler bunlardan
  • anakartın güç giriş yerini hiç beğenmedim anakartın ortasında güç girişimi olurmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

P35 varken P31 e çok az bir kullanıcı kitlesi hitap ettiği gibi P45 varken kimsenin P43 e rağbet edeceğini sanmıyorum.

Gerçektende öyle.Şimdi parası olmayan P45 yerine P43 alabilir.Ama almaz.Bunu yerine G45 alır veya 790GX yonga setli bir kart alıp hybrid crossfire kurar.Yani P45 varken P43 pek rağmet görmeyecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.