Şimdi Ara

## Sparkle'dan 1GB Bellekli 9600GT Calibre ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'dan 1GB Bellekli 9600GT Calibre ##

Detaylarını bir süre önce verdiğimiz Sparkle'ın özel soğutucusu ile dikkat çeken GeForce 9600GT Calibre modeli bellek arttırımı ile güncellendi. 512MB GDDR3 bellek ile kullanıma sunulan ilk versiyondan sonra 1GB GDDR3 bellekli model de duyuruldu. Açısı dikey olarak ayarlanabilen çift fanlı özel soğutucusu ile yüksek soğutma performansı sunmayı hedefleyen kart 256-bit bellek veri yolu ve 64 adet paralel işlem birimi ile birlikte geliyor. Grafik işlemcisi 700MHz'de, paralel işlem ünitesi ile bellekleri ise 1800MHz'de görev yapan 1GB bellekli P960G Calibre ayrıca DirectX 10 ve PCIe 2.0 desteği ile birlikte geliyor. Yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen Sparkle'ın yeni modeli muhtemelen 160-170 Avro2luk yurt dışı satış fiyatı ile kullanıcıların karşısına geçecek.

• Calibre serisinin zaten kalitesi belli bir de 1GB belleği olunca yüksek çözünürlüklerde oyun oynamayı düşünenler için bu kart iyi bir seçim olacaktır. Haber için yine teşekkürler.
  • Ama çok pahalı lanet olsun bu içimdeki oyun aşkına :)))
  • Bellekleri kaç ns acaba?
  • vay anasını yawww karta asık oldum :)
  • kart çok güzel görünüyor
  • asusun black editiona basar geçer bu.soğutma süper duruyo be..güzel bir alternatif bence 8800gt 1 gb lere göre..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Calibre serisinin zaten kalitesi belli bir de 1GB belleği olunca yüksek çözünürlüklerde oyun oynamayı düşünenler için bu kart iyi bir seçim olacaktır. Haber için yine teşekkürler.

9600 GT, yüksek çözünürlük için uygun olabilecek bir kart değil.

1 GB bellek, 9600 GT ile SLI yapılırsa, esas olarak anlam kazanır.

Biliyorsunuz, SLI yapınca bellek miktarı artmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Mayıs 2008; 19:37:28 >
  • Ekran kartlarında yeni moda siyah Mekanik parça gibi görünüyor. Hoş kart ama fiyat uçuk.
  • Ne güzel unutmuştum bu kartı Yine rüyalarıma giricek...
  • pahalı ve 1gb olması gereksiz
  • şekil olarak güzel ama bana gelmez o başka
  • Gerekli bir kart değil gibi..

9600gt dediğin 8800gt den tokat yiyen kart...buna bu kadar masraf olmamış bence...
    tek cpu çift fan olayı tam
  • Bu fiyata 8800 GT alınması daha mantıklı. Soğutma sisteminin başarısı tartışılıyordu. Acaba gerçekten görüldüğü kadar iyi soğutulabiliyor mu ? Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
  • Soğutma güzel görünüyor ama 8800 GT alınıro fiyata.
  • ne overclcok yapılır bu sogutmayla ama

expander nerdesin
  • işte kart işte sogutma işteee calibre bunların havası bambaska
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

şekil olarak güzel ama bana gelmez o başka

+1
  • sadece fanı guzel.
  • Normâl kullanım için (hız aşırtma da yapsanız, normâl kullanımdır) gereksiz bir soğutma çözümü.

Palit'in soğutması oldukça yeterli, fazla bile hatta.

Voltmod vs. kasılırsa o zaman Calibre'nin anlamı olabilir; ama 9600 GT'de voltmod meselesi nasıl, bilmiyorum. 8600'ler gibi uçuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Mayıs 2008; 22:00:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.