Şimdi Ara

## ATi RV770 ile İlgili Günün Öne Çıkan Haberleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi RV770 ile İlgili Günün Öne Çıkan Haberleri ##

Hem Nvidia cephesinde hemde ATi cephesinde her iki firmanında yeni nesil grafik çözümlerine yönelik olarak gün geçmiyor ki yeni bilgiler ortaya çıkmasın. Sektör içerisinde Fudo olarak tanınan Fuad Abazoviç'in bildirdiğine göre ATi'nin yeni nesil RV770XT gpu'su 512-bit bellek veri yolu ile birlikte gelecek. Bundan tam bir sene önce kullanıma sunulan R600 gpu'su ile birlikte grafik endüstrisini ve son kullanıcıları 512-bit bellek veri yolu ile tanıştıran AMD-ATi, RV670 yani Radeon HD 3800 serisi ile yeniden 256-bit'e dönüş yapmıştı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göreyse AMD-ATi, RV770XT ile 512-bit bellek veri yoluna ciddi iyileştirmeler ve GDDR5 bellek desteği ile dönüş yapıyor. Hatırlanacağı üzere R600'ün bellek kontrolcüsü GDDR3 ve GDDR4 desteği sunabiliyordu. Öte yandan lansmanının Haziran ayı içerisinde yapılacağı bilinen RV770 için Computex'de canlı demolarının yapılamayabileceği de iddia eidlmiyor değil. Henüz netlik kazanmamak ile birlikte yaşanan olası bir sürücü veya çip sorunu nedeniyle Computex'de çalışan demo tanıtımları yerine partner firmaların statik kart örnekleri sergileyebileceği bildiriliyor. Tabi Computex'in Haziran ayının hemen başında gerçekleştirilecek olmasından ötürü kartların Haziran ayı içerisinde lanse edilmeleriyle ilgili herhangi bir erteleme yaşanmaması da beklenebilir. Nvidia cephesinde olduğu gibi AMD-ATi tarafında da çıkan yeni haberlere yönelik olarak herhangi bir doğrulama yada açıklama gelmiş değil.

• Fudo'nun altını çizdiği bir nokta var.GDDR4 belleğin performansa katkısı istenildiği seviyede olmadı.GDDR5'le bunu değiştirmek istiyorlar
  • bence ati atağa kalkacak özellikle yazılım konusunda daha iyi driverlar yaparsa çok daha iyi olur performansı
  • ah ati ah 3 yıldır adam gibi bişey çıkmadı senden sene oldu 2008 hadi bakalım 2. bir 2900 vakası olmasında
  • bu kartla ilgili beklentilerimiz artıyor. umarım hayalkırıklığı yaşamayız...
    bu arada fuad abazoviç şu bildiğimiz abaza fuad mı
  • Valla GT200 ve RV770 kapışması çok süper olacak inşallah...Bakalım merakla takip ediyoruz
  • bu kartlardan buyuk sıcrama bekliorm tmm blki gt200den geri kalabilir ama piyasaya girdikleri fiyat performans oranıyla umarım ortalıgı yıkar
    edit:kendi tahminlerim
  • günün öne çıkan haberleri mi.iyice coştular.günde kaçtane çıkıyo ortalama ki
  • Bakalım guzel bir ekran kartı olacak galiba işallah ati bekleneni yapar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpRiNt1
    işallah ati bekleneni yapar..

inş.

nedenini bilmiyorum ama atiyi seviyorum

oyunlarda daha performanslı olduğu halde nvidia ilgimi çekmiyor :S
  • Büyük ihtimal 512bit bu sefer performansını vericek.GDDR5 tamamen merak konusu.
  • nvidia destekli optimizasyonlu oyunlar cıktıgı sürece atinin önünün kapalı oldugunu düsünüyorum. ya teknolojisini degiştirmeli ya da oyunlara sponsor olup kendi düzenine uydurmalı. bir ati kullanıcısı olarak sorun yaşamadan 1024*768 ve 1280*1024 (oyununa göre degisiyor) bütün oyunları akıcı high very high ayarlarda oynamaktayım.. saygılar...
  • ''Fuad Abazoviç'' bu isme sahip olan birini kale alamam ben
  • gt200 ve RV770 iyi kapışacaklar ikiside birbirini şu an tartıyorlar ama bence nvidea yine götürecek gibi gözüküyor!!! Keşke ATI daha iyi olsa
  • Valla GTA 4'de Call of Juarez'deki gibi başarım sağlayabilirlerse Nvidia nın oyun performansı üstünlüğünü bile elinden alır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fallout

Valla GTA 4'de Call of Juarez'deki gibi başarım sağlayabilirlerse Nvidia nın oyun performansı üstünlüğünü bile elinden alır...

CoJ'da, en azından AA - AF testlerinde Radeon'ların hiç de iyi başarım vermediklerini görüyorum, ama?
  • 2. bir 2900 vakasıı olursa ATİ bitti zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

2. bir 2900 vakasıı olursa ATİ bitti zaten

29xx serisinin kötü yanını da açıkla da, tam olsun.
  • Merakla bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

Orjinalden alıntı: lapry

2. bir 2900 vakasıı olursa ATİ bitti zaten

29xx serisinin kötü yanını da açıkla da, tam olsun.

asus 2900xt kullanan biri olarak fazla ısınması ve sesli çalışması dışında başka sorunla karşılaşmadım neden bu kadar kötülüyorlar bu seriyi anlamadım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.