Şimdi Ara

PANASONIC PT-AX200U İNCELEMELERİ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
2
Favori
38.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ax-200 lerimizin lamba kullanım süreleri ne kadar oldu benim 250 saatte şuan 4 ayda bu kadar kullanmışım ama artık daha fazla kullanırım heralde
  • benim cihaz 8 aylık ve topu topu 52 saat kullanmışım. ama sadece film için açıyorum. tv, oyun vs için kullanmıyorum.
  • Cok az kullanmissiniz.
  • Ah benim AX200 projeksiyonum olacak.. Gece uyumama heralde..:)
  • @burak reis, gerçekten çok az kullanmışsın bence daha fazla zaman geçirmelisin projeksiyonunla hd-rip diziler heroes, pb, lost, chuck izlemeni tavsiye ederim bol bol
  • quote:

Orjinalden alıntı: margornn

@burak reis, gerçekten çok az kullanmışsın bence daha fazla zaman geçirmelisin projeksiyonunla hd-rip diziler heroes, pb, lost, chuck izlemeni tavsiye ederim bol bol

haklısın dostum. dizilere abanmak lazım sadece lost izliyorum,filmlerdede seçici olduğumdan cihaz az kullanılmış oluyor.
  • benim 317 saat oldu
  • 2 saat oldu yeni evimde kullanmak uzere aldim sadece deneme amacli acildi :)
  • Nasıl memnun musun ümit bakkal projeksiyondan...
    Daha tam açmadın sanırım...
  • Son 2 aya kadar gayet akıllı uslu kullanıyordum ax200 ü ancak, Istar H5 i aldıktan sonra olanlar oldu, şu an 370 saat de
    Sayacı geri sardıramıyor muyuz?
  • valla 2 saat denemek icin actim hd-dvd izledim goruntu mukemmeldi baska bir sey izleme firsatim olmadi daha!
  • Dün gece itibari ile 390 saat oldu, fakat tam emin olmamakla birlikte küsurlu kullanımları (35dk yı 1 saat, 95 dk yı 2 saat gibi) yuvarlayıp kaydediyor, demek oluyor ki gerçekte ben 390 saat değil de daha az kullandım, o zaman da lamba aslında cihazın gösterdiği kullanım saatinden daha az kullanılmış olduğu için, kullanım saati atıyorum 2000 i gösterdiğinde hala lambanın gerçek ömrü bitmemiş olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amf23

Dün gece itibari ile 390 saat oldu, fakat tam emin olmamakla birlikte küsurlu kullanımları (35dk yı 1 saat, 95 dk yı 2 saat gibi) yuvarlayıp kaydediyor, demek oluyor ki gerçekte ben 390 saat değil de daha az kullandım, o zaman da lamba aslında cihazın gösterdiği kullanım saatinden daha az kullanılmış olduğu için, kullanım saati atıyorum 2000 i gösterdiğinde hala lambanın gerçek ömrü bitmemiş olacaktır.

Bence dakika heabı yapıp saati gösteriyordur, yuvarlak hesap yapacağını sanmam. Çünkü dediğin gibi olsa kısa 3-5 dakika kullanıp kapatmak durumunda kalınca 1 saat atması gerek.Dostum baktın lambanın ömrü erken bitecek gibi eco-mode ta kullan sende

• quote:

quote:

Dün gece itibari ile 390 saat oldu, fakat tam emin olmamakla birlikte küsurlu kullanımları (35dk yı 1 saat, 95 dk yı 2 saat gibi) yuvarlayıp kaydediyor, demek oluyor ki gerçekte ben 390 saat değil de daha az kullandım, o zaman da lamba aslında cihazın gösterdiği kullanım saatinden daha az kullanılmış olduğu için, kullanım saati atıyorum 2000 i gösterdiğinde hala lambanın gerçek ömrü bitmemiş olacaktır.

Bence dakika heabı yapıp saati gösteriyordur, yuvarlak hesap yapacağını sanmam. Çünkü dediğin gibi olsa kısa 3-5 dakika kullanıp kapatmak durumunda kalınca 1 saat atması gerek.Dostum baktın lambanın ömrü erken bitecek gibi eco-mode ta kullan sende

Tabi ki, devir ekonomi devri, eco da kullanmak lazım Şaka bi yana hep eco-mod da ve cinema-1'de kullanıyorum zaten. Bütün ayarlarım da default, hepsi sıfır da, başka ayar kullanan arkadaşlar paylaşırsa biz de daha iyi görüntü (tabi ki kişiden kişiye değişir iyi görüntü ancak asgari müşterekde birleşebiliriz) alma adına faydalanmış oluruz...

• Ben çoğunlukla cinema1 de kullanıyorum bazen çok güneşli havalarda normal mode geçiyorum.
    Ama tabii sadece menüde yazan lamba ömrü ölçü değil, sözgelimi sürekli en parlak GAME modunda kullansak da lamba ömrü aynı yazacak
    ama cihazın lamba performansı 2000 den çok önce azalacaktır.

Yani demem o ki cihazı düzgün kullanır ve sürekli en parlak modda kullanmazsak 2000 saati rahatlıkla geçeriz.
    Düzgün kullanmaktan çok kısa sürelerde açıp kapatmamayı, çok uzun 5-6 saat sürekli açık tutmamayı ve toz bakım vs ihmal etmemeyi kastediyorum..

Bence bu şekilde kullanırsak cihazın lamba ömründen önce teknolojisi eskiyecek kadar kullanır ve lamba değişimini 2. el olarak alacaklara bırakıp yeni cihaza geçeriz.

ne dersin sevgili dostum amf23..

• Ne diyeceğim gözüm, altına imzamı atarım...
  • Benim düşüncem ilerde ax-200 den sonra alacağım projeksiyonumla hd dünyasına devam ederken, yeni lamba taktığım ax-200ümü sd yayın projeksiyonluğuna terfi ettiririm artık lcdsi ölene kadar o şekilde kullanırım umarım İnsan projeksiyonla tanıştımı hele ax-200 gibi şahane bir aletle kolay kolay vazgeçemez bu sevdadan
    Bu arada ben hep normal modeta kullanıyorum pc bağlantılarımda. Ps3le birlikte game modeta kullanıyorum, nedense sinema1 modu bana biraz karanlık gibi geliyor. bu modu seçtiğinizde parlaklık ve kontrast ayarlarınızı artırıyorsunuz heralde?? Bu arada kısa zamanda açıp kapatmamakla ilgili bir soru sorayım mesela maçların devre arasında kapattığım olur projeksiyonu bunu yapmamalımıyım? Üst üste 5-6 saat kullanma konusundada genelde cuma akşamları projeksiyon night yapıyorum ve aralıksız bu kadar süre çalışıyor artık lamba ömrüne negatif bir etkisi varsada yapılacak bişey yok Lostunda yeni sezonu başladı daha önce projeksiyonda hiç hdrip lost izlememiştim artık bu sezon kısmetse menümüze lostda eklenecek

• 8 aylık pt-ax200 kullanıcısı olarak ilk kez bu konuda yazıyorum , öncelikle herkeze merhaba. bilenleriniz mutlaka vardır ;

http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-embedded.cfm

adresinde projeksiyon modeline göre görüntünün yansıtılacağı uzaklık ya da diagonal görüntü büyüklüğü baz alınarak cihazın yerleşimi ile ilgili hesaplamalar yapılabiliyor. Benim şu andaki kullanımım , diagonal yaklaşık 350 cm , yansıtılan duvara olan uzaklık ise 7 mt civarında. Yukarıdaki Thai_Fun arkadaşın mesajını görünce bu değerleri sorgulamaya başladım , çünkü ben bırakın güneşli havayı gece bile normal modda görüntünün parlaklığı anlamında memnun değilim. Bu cihazdan memnun olmadığım anlamına gelmiyor , karanlık ortamı sağlayabildiğim anlarda herşey mükemmel. Bu durumun iki sebebi olabilir diye düşünüyorum ; öncelikle perde kullanmıyorum , tam beyaz olmayan bir duvarda izliyorum ( perde planlarım arasında var aslında ama bir türlü gerçekleştiremedim ) ikinci aklıma gelen ise yansıtma uzaklığının çok yüksek olması. yukarıda verdiğim web adresinden yaptığım hesaba göre aynı diyagonal görüntü büyüklüğünü , ax200 ü duvara yaklaşık 4.5 mt de yerleştirmem durumunda da alabiliyor olmam lazım. Mantığım yansıtma mesafesi azalırsa görüntüde parlaklık artar diyor ( şu anda deneme fırsatım olamadığı için sormak istedim ) , sizlerin bu konudaki yorumlarınızı duyabilirsem sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

• teşekkürler dostum..

quote:

Ne diyeceğim gözüm, altına imzamı atarım...
  • selam dostum,
    Aslında göze ve zevke vede izlenilen odanın aydınlığına göre değişmekle beraber haklısın cinema1 biraz karanlık ve bazen yetersiz kalıyor.
    maçların devre arasında sanırım en az 15 dk geçiyor bu sürede cihazın kendini soğutup kapatmasından bir hayli fazla. Yani sakıncalı görünmüyor ama belki hergün yaparsan olumsuz etkisi olabilir.
    Sadece 3-4 günde bir falan maç izliyorsan çok kötü olacağını sanmam.

Toplamda 6 saat kullanıp kapatıyorsan buda sorun olmayabilir ama 6-7 yi mutlaka aşıyorsan bu süreyi 1 saat falan aralıklı ikiye böl derim..

quote:

Benim düşüncem ilerde ax-200 den sonra alacağım projeksiyonumla hd dünyasına devam ederken, yeni lamba taktığım ax-200ümü sd yayın projeksiyonluğuna terfi ettiririm artık lcdsi ölene kadar o şekilde kullanırım umarım İnsan projeksiyonla tanıştımı hele ax-200 gibi şahane bir aletle kolay kolay vazgeçemez bu sevdadan
    Bu arada ben hep normal modeta kullanıyorum pc bağlantılarımda. Ps3le birlikte game modeta kullanıyorum, nedense sinema1 modu bana biraz karanlık gibi geliyor. bu modu seçtiğinizde parlaklık ve kontrast ayarlarınızı artırıyorsunuz heralde?? Bu arada kısa zamanda açıp kapatmamakla ilgili bir soru sorayım mesela maçların devre arasında kapattığım olur projeksiyonu bunu yapmamalımıyım? Üst üste 5-6 saat kullanma konusundada genelde cuma akşamları projeksiyon night yapıyorum ve aralıksız bu kadar süre çalışıyor artık lamba ömrüne negatif bir etkisi varsada yapılacak bişey yok Lostunda yeni sezonu başladı daha önce projeksiyonda hiç hdrip lost izlememiştim artık bu sezon kısmetse menümüze lostda eklenecek

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.