Şimdi Ara

PANASONIC PT-AX200U İNCELEMELERİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
2
Favori
38.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: siyahtemas

ben hdvizyon diye birinden hd rip filmler alıp pc ye atıyor, öyle seyrediyorum... Yoksa bd lere o kadar para vermem...

Sevgili siyahtemas,
    Bu arkadaş forumda mı, filmleri dvd de mi alıyorsun, fiyat nedir gibi detayları paylaşır mısın?
  • Değerli amf23, hdvizyon dediğim kişiyi gittigidiyordan buldum... Adam süper bir hizmet veriyor... 1080p filmleri 5, 720p filmler 3... Dvdlerde rar olarak yolluyor pcde birleştiriyorsun... Tabii birtakım tuhaflıklar oluyor sonuçta rip ler, ama ben aşırı memnunum...
    http://www.hdvizyon.com/index.php
  • isteyenlere hdrip film gönderebilirim.P.M. ile ulaşın listeyi yollayalım.
    Saygılar...
  • Arkadaºlar,
    AX-200U ist.biliºimde 949 €+kdv ye inmiº ilgilenenlere duyurulur..

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PANASONIC_PT-AX200-LCD-PROJEKSIYON,3163.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 11 Temmuz 2008; 14:57:34 >
  • 3 ay evvel AX200 için 60 ytl daha fazla ödediğim düşünülürse, ist bilisim aslında çokda fazla bir indirim yapmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Arkadaºlar,

dur yaw, birkaç kelime yazayım da yine "post kasmaktan" (ne demekse?)uyarı almıyayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amf23 -- 11 Temmuz 2008; 12:43:05 >

• yazarken bi yandan da amf23 görmese diyodum ama kaçmamış tabii ki..

quote:

Orjinalden alıntı: amf23

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

Arkadaºlar,

dur yaw, birkaç kelime yazayım da yine "post kasmaktan" (ne demekse?)uyarı almıyayım

• bende bi hata mı var ş harflerini yazamıyorum şşşş
  • Aslında hakikaten çok iyi bir fiyat bence...
  • up up up uppp
  • Arkadaşlar;

Bu cihaz bu aralar iyice kafama yattı ...4,5 metre için illa full hd olmasına gerek var mı? cihazı kaç m mesafeye koymak lazım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yıldırans

Arkadaşlar;

Bu cihaz bu aralar iyice kafama yattı ...4,5 metre için illa full hd olmasına gerek var mı? cihazı kaç m mesafeye koymak lazım..

yansıtacağınız perde boyutunu yazarsanız ? cihazı kaç m geriye koyacağınızı yazarım.
  • Bende sonunda İstanbul B den 1880 YTL ye aldm.

Benim öğrenmek istediğim sey ise benim yansıtmak istediğim duvarın uzunluğu 3.30 Metre .

En iyi görüntüyü almam için gerçekten kaç metrelik bir perde ye ihtiyacım olur ?

Duvar askı aparatı için önerileriniz ?

En iyi görüntü ayarları nedir?
  • dostum,
    cihazın kullanım kılavuzunda bir tablo var, kullanacağınız izleme mesafesine ve almak isteyeceğiniz görüntünün hem diagonal ve hemde en-boy olarak büyüklüğüne göre en iyi mesafe aralıklarını veriyor,
    orada sadece diagonal boyuta baksanız diğer tüm mesafeleri bulabiliyorsunuz.

ayrıca şu linki de bir inceleyin yararlı olur..

http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AX200U-projection-calculator-pro.htm

quote:

Orjinalden alıntı: DFX

Bende sonunda İstanbul B den 1880 YTL ye aldm.

Benim öğrenmek istediğim sey ise benim yansıtmak istediğim duvarın uzunluğu 3.30 Metre .

En iyi görüntüyü almam için gerçekten kaç metrelik bir perde ye ihtiyacım olur ?

Duvar askı aparatı için önerileriniz ?

En iyi görüntü ayarları nedir?

• Yaklaşık 3 haftadır aynı cihaza sahibim.Sorunum televizyon yayınını izleyememek.Tv yayınını seg marka bir recever dan alıyorum.Sanırım bağlantıyla alakalı eksik birşey yapıyorum.Thai-Fun sanırım bu konuda sen bana yardımcı olabilirsin Bağlantıyı kompozit kablodan deniyorum.
  • Benim de digiturk composite ile avr ye bağlı onun çıkışı da ax200 e hdmi ile bağlı ve tv yayınında sorun yok.
    Çok düşük bir ihtimal ama yine de sorayım, ax200 ün input larından "composite" i veya "auto" yu seçmeyi unutmuş olamazsınız değil mi?

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amf23 -- 17 Ağustos 2008; 18:32:26 >
  • Onlarla ilgili bir sorunum yok.Recever daki scart çıkışına bir adet dönüştürücü takıyorum çünkü eski bir recever olduğu için direk komposite çıkışı yok.Dönüştürücü üzerindeki composite den görüntüyü almayı deniyorum.recever ile ilgili bir durum mudur bilemiyorum.Gerçi niyetim sadece film seyretmek ama yinede görüntüyü bir kez de olsa almayı başarmam gerektiğini düşünüyorum
  • maalesef bir ucu skart bir ucu kompozit olan kabloyla olmuyor, bizzat denemiştim...

edit: aslında hayırlı da olmuş, tv nin dandik sd yayını ile güzelim cihazın lambasının ömrünü azaltmamışsın, ilahlar koruyor seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amf23 -- 17 Ağustos 2008; 20:19:52 >
  • dostum aslında dediğin gibi çıkış almaman için bir sebep yok,
    aklıma birkaç şey geliyor,
    uydunun scart çıkışının ayarlarına bir bak component veya s-video/composit seçimi varsa o ayarı değiştirmen gerekebilir.
    ayrıca reveiver ında scart tan başka hiç mi çıkış yok, ax-200 ün s-video ve component girişleri de var biliyorsun, birde kullandığın kablo değilde kibrit kutusu kadar
    olan scart dönüştürücülerden ise üzerinde ın/out seçen bir switch oluyor ona dikkat et..

quote:

Orjinalden alıntı: kritanemu

Onlarla ilgili bir sorunum yok.Recever daki scart çıkışına bir adet dönüştürücü takıyorum çünkü eski bir recever olduğu için direk komposite çıkışı yok.Dönüştürücü üzerindeki composite den görüntüyü almayı deniyorum.recever ile ilgili bir durum mudur bilemiyorum.Gerçi niyetim sadece film seyretmek ama yinede görüntüyü bir kez de olsa almayı başarmam gerektiğini düşünüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: burak reis

quote:

Orjinalden alıntı: yıldırans

Arkadaşlar;

yansıtacağınız perde boyutunu yazarsanız ? cihazı kaç m geriye koyacağınızı yazarım.

Yani görüntüde bozulmalar olmayacaksa tabiki alabileceğim en büyük görüntüyü almak isterim duvar müsait,,

Perdedeki ebat tercihinide optimum büyüklekteki görüntü kalitesine göre seçmek istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.