Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet geçenlerde kasiyer kız bana almamı önerdi. Aman Allah korusun bedava verseler bile alıp almamayı düşünecek hale geldim :)

Gerçi hakkını o kadar da yemeyeyim. Parlatıcı ekleyip elimle tableti 4-5 parçaya ayırıp parçalarsam ekonomik programda güzel yıkıyor :)
  • 3 - 4 quantumlu 1 - 2 kirli bulaşıktan sonra şuan tekrar fariy platinium ile yıkanıyor ,finis müşteri hizmetlerini aradım ve eski serinin daha iyi olduğundan ve elimdekileri eski seri ile değiştirmek istediğimi belirttim ama yardımcı olamayacaklarını söylediler ayrıca benimle konuşan hanfendi eline aldığı quantum tableti tarif etti evet dedim bu iyi olan eski seri
  • buğday.nette bulaşık makinesi için eşit miktarda boraks ve çamaşır sodası önerilmiş. ağır yağlar için soda miktarı artıtılmalıymış. boraksın kilosu 10 lira. bi ara denemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet geçenlerde kasiyer kız bana almamı önerdi. Aman Allah korusun bedava verseler bile alıp almamayı düşünecek hale geldim :)

Gerçi hakkını o kadar da yemeyeyim. Parlatıcı ekleyip elimle tableti 4-5 parçaya ayırıp parçalarsam ekonomik programda güzel yıkıyor :)

Ben bu sefer A101'in ya da Bim'in taletlerinden alacağım, merak ediyorum kalitelerini. Bim'in toz deterjanından memnundum bakalım tableti için de aynı kalite söz konusunu mu? A101'in tabletlerinin kalitesi de 3yıl önce çok düşüktü, teyzem bir kutu kendine almıştı, hiç beğenmemiştim ben yıkamasını fakat aradan 3yıl geçti belki kaliteyi yükseltmişlerdir diye düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur. Şu an ananemlerdeyim o yüzden alıp denemem 1haftayı bulur, yorumlarımı buraya yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet geçenlerde kasiyer kız bana almamı önerdi. Aman Allah korusun bedava verseler bile alıp almamayı düşünecek hale geldim :)

Ben bu sefer A101'in ya da Bim'in taletlerinden alacağım, merak ediyorum kalitelerini. Bim'in toz deterjanından memnundum bakalım tableti için de aynı kalite söz konusunu mu? A101'in tabletlerinin kalitesi de 3yıl önce çok düşüktü, teyzem bir kutu kendine almıştı, hiç beğenmemiştim ben yıkamasını fakat aradan 3yıl geçti belki kaliteyi yükseltmişlerdir diye düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur. Şu an ananemlerdeyim o yüzden alıp denemem 1haftayı bulur, yorumlarımı buraya yazarım.

Bind Activit tabletle ilk yıkamayı yaptım geçen gün. Sonuç gayet iyiydi. Bardaklarda en ufak beyazlık veya leke yoktu. İki tane çelik tencere kapağı da tatminkar düzeyde parlaktı. Üstelik makinenin içine domestos falan da dökmedim. Sanırım bundan böyle deterjanım belli, çok büyük kampanyalar denk gelmedikçe Bind'le yola devam
  • Umarım ben de sizin gibi memnun kalırım.

• deterjan kurutmaya nasil etki ediyor aciklayabilir misiniz arkadaslar? ben forumu okuyuncaya kadar kurutma performansi makinenin kendisiyle ilgilidir diye tahmin ediyordum.

• Siemens SN26M882TR makinamda 3'ü bir arada (calgonit'ti sanırım) tablet kullandım, hiç memnun kalmadım. Önerilerinize istinaden kötünün iyisi quantum'a geçtim. bu sefer de herkeste olan kurutma sıkıntısını yaşamaya başladım.
    parlatıcı ekledikten sonra da bulaşıklarda kalıcı bir koku oluşmaya başladı. özellikle bardaklardan su içerken hissediyorum, gerçi psikolojik de olabilir. ve yine de tam kuru çıkmıyor. yıkama süresi 80 dakika civarında olmasına rağmen.

parlatıcı yerine elma sirkesi daha mı uygun olur sizce? kurutma için olmasa da en azından sağlık açısından?

ümraniye'de oturuyorum, tuz kullanmam gerekir mi, gerekirse hangi ayarda kullanmalıyım? tuzun bulaşıklara zarar vermesinden korkuyorum, o yüzden emin olmadan tuz eklemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttimess

Siemens SN26M882TR makinamda 3'ü bir arada (calgonit'ti sanırım) tablet kullandım, hiç memnun kalmadım. Önerilerinize istinaden kötünün iyisi quantum'a geçtim. bu sefer de herkeste olan kurutma sıkıntısını yaşamaya başladım.
    parlatıcı ekledikten sonra da bulaşıklarda kalıcı bir koku oluşmaya başladı. özellikle bardaklardan su içerken hissediyorum, gerçi psikolojik de olabilir. ve yine de tam kuru çıkmıyor. yıkama süresi 80 dakika civarında olmasına rağmen.

parlatıcı yerine elma sirkesi daha mı uygun olur sizce? kurutma için olmasa da en azından sağlık açısından?

ümraniye'de oturuyorum, tuz kullanmam gerekir mi, gerekirse hangi ayarda kullanmalıyım? tuzun bulaşıklara zarar vermesinden korkuyorum, o yüzden emin olmadan tuz eklemedim.

Elma sirkesini ben hiç tavsiye etmem bulaşık makinesinin kapağını açınca iğrenç bir koku oluyor o pis kokuya 2gün dayanamadım hemen parlatıcı ekledim şimdi ikisi de var parlatıcı kutusunda ayarı da birde kurutma gayet başarılı parlatıcı ekleyince sirke kokusu da çok azaldı.

• quote:

quote:

Siemens SN26M882TR makinamda 3'ü bir arada (calgonit'ti sanırım) tablet kullandım, hiç memnun kalmadım. Önerilerinize istinaden kötünün iyisi quantum'a geçtim. bu sefer de herkeste olan kurutma sıkıntısını yaşamaya başladım.

Elma sirkesini ben hiç tavsiye etmem bulaşık makinesinin kapağını açınca iğrenç bir koku oluyor o pis kokuya 2gün dayanamadım hemen parlatıcı ekledim şimdi ikisi de var parlatıcı kutusunda ayarı da birde kurutma gayet başarılı parlatıcı ekleyince sirke kokusu da çok azaldı.

Ben de bunu deneyeyim o zaman, elma sirkesi + parlatıcı. Oran yarı yarıya mı?
    parlatıcı oranı da 1. Sonucu buraya yazarım.

Tuz konusunda önerin/yorumun var mı peki?
  • quote:

quote:

quote:

Ben de bunu deneyeyim o zaman, elma sirkesi + parlatıcı. Oran yarı yarıya mı?
    parlatıcı oranı da 1. Sonucu buraya yazarım.

Tuz konusunda önerin/yorumun var mı peki?

Sirkeyi, parlatıcı seviye gösterge merceği hafif siyahlanana kadar koyun parlatıcıyı da merceğin kenarlarında beyazlık görünmeyene kadar koyun. Yani sirke oranı daha fazla olacak parlatıcıdan. Parlatıcı kademesi de 1. kademede olacak. Tuz konusunda ise hiçbir fikrim yok o konuda candoğan abi yardımcı olabilir.

• quote:

yok ümraniyede tuz kullanman gerekmez
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Deneyip sonuçlarını buraya yazacağım.
  • Pril tablet ve Bind activit kullanıyoruz o an için hanginin fiyatı uygunsa onu alıyoruz bir sorun yaşamadık, bazen parlatıcı bazen elma sirkesi kullandığımız oluyor, tuz mutlaka kullanıyoruz (herhangi bir market markası ).
  • Ben cam eşyalarım korozyona uğradığı için candoğan abinin tavsiyesiyle makinemin tuz kullanımını kapattım.

• Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım...
    Bulaşık makinem Beko 3 programlı bulaşıklarımı 2 . programda yıkıyorum 60 derecede fairy hepsi bir arada tablet deterjan kullanıyorum hani tabletin üst kısmı sarı renkli jelli tabletten...

Bazı problemler yaşıyorum ... tencere kapaklarında ve kaşıklarda su izleri mevcut
    kaşıklarda çizik mevcut
    bazen beyaz kalıntılar oluyor bulaşıklarda

yıkama bitince bulaşık makinesinin kapağını da açıyorum
    ayrı bir parlatıcı kullanmıyorum istanbulda okmeydanında oturuyorum tuz kullanmamam gerektiği belirtilmişti bulaşık makinem kurulduğu zaman servis tarafından 1 aydır makinem kullanılıyor:) Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amelie_82

Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım...
    Bulaşık makinem Beko 3 programlı bulaşıklarımı 2 . programda yıkıyorum 60 derecede fairy hepsi bir arada tablet deterjan kullanıyorum hani tabletin üst kısmı sarı renkli jelli tabletten...

Bazı problemler yaşıyorum ... tencere kapaklarında ve kaşıklarda su izleri mevcut
    kaşıklarda çizik mevcut
    bazen beyaz kalıntılar oluyor bulaşıklarda

yıkama bitince bulaşık makinesinin kapağını da açıyorum
    ayrı bir parlatıcı kullanmıyorum istanbulda okmeydanında oturuyorum tuz kullanmamam gerektiği belirtilmişti bulaşık makinem kurulduğu zaman servis tarafından 1 aydır makinem kullanılıyor:) Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Yanlış hatırlamıyorsam 2.program 58 dakikalık program oluyor, bu programı zaman probleminizin olmadığı durumlarda ve bekletilmiş bulaşıkları yıkamak için kullanmayın, hem elektrik sarfiyatınız yüksek olur hem de pek performans alamazsınız. Size tavsiyem bulaşıkları ekonomi programında yıkamanız. Ekonomi programının süresi uzun olduğundan enerji sarfiyatı artar şeklindeki düşünceler yanlıştır, makineniz bu programda yaklaşık ikibuçuk saat yıkama yapar ve yıkama işlemi 50 derecede gerçekleştirilir, bu yüzden makine diğer iki programa oranla ekonomi programında daha düşük enerji harcar, programın süresi de uzun olduğundan deterjanla ve yıkama performansıyla ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Su lekesini sorununu parlatıcı ya da elma sirkesi kullanarak çözebilirsiniz.

• Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Kapsülü, 70 Yıkama (Fairy Bulaşık Deterjanı 750 ml HEDİYE)

http://www.hepsiburada.com/liste/fairy-platinum-bulasik-makinesi-kapsulu-70-yikama-fairy-bulasik-deterjani-750-ml-hediye/productDetails.aspx?productId=zypyon6167&categoryId=28002654

5 TL DEĞERİNDE İNDİRİM KUPONU KON NO : HBFAIRY07
  • Evet arkadaşlar bugün tüm deterjanların dibinin gelmesiyle alışverişe çıktık. Bulaşık makinesi için önceki mesajımda belirttiğim gibi bim veya a101'in kendi deterjanını alacaktım ama a101'de tablet deterjanı yoktu, bim de geç çıktğımız için kapanmıştı, ev misafir dolu makine de yıkanması gereken bir ton bulaşıkla doluydu bu yüzden yine risk alıp pril 7etki 70lik tablet aldım, dikkatimi çeken pril tabletleri inceltmiş, yani sanırım gramı düşürülmüş bu tabletlerin. Sonucu yarın yazarım bugün ev kalabalıktı dikkat edemedim. Çamaşır makinesi için de perwoll beyaz sihir ve woolite koyu renkler için olan sıvı deterjanı aldım, yumuşatıcı da vernelin kırmızı şişede olanını aldım üzerinde parfüm incileri yazıyor. Woolite ve vernel ile yaptığım ilk yıkama çok tatmin ediciydi yıkamada bir kapak woolite baya köpürdü, hoşuma gitti bu durum. Yumuşatıcının kokusu da muhteşem, kuruyunca gitmez inşallah o güzel koku. Umarım perwoll beyaz sihir de beni hayal kırıklığına uğratmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: reolad

Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Kapsülü, 70 Yıkama (Fairy Bulaşık Deterjanı 750 ml HEDİYE)

http://www.hepsiburada.com/liste/fairy-platinum-bulasik-makinesi-kapsulu-70-yikama-fairy-bulasik-deterjani-750-ml-hediye/productDetails.aspx?productId=zypyon6167&categoryId=28002654

5 TL DEĞERİNDE İNDİRİM KUPONU KON NO : HBFAIRY07

Bilgilendirme mesajınız için teşekkür ederim; zira indirim kuponundan faydalanarak bir paket aldım.

İlk defa Fairy tablet kullanacağız. Nişanlım, Fairy'nin bulaşık deterjanından gayet memnun. Onun kullanması için aldım ama birazını anneme verip ona da denetmiş olacağım. Kaliteli olduğunu düşündüğüm için memnun kalacağımızı da umuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.