Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Pril'in yeni jel deterjanları çıkmış. Acaba temizliği nasıl?

İçinde tuz etkisi yok, bir de pahalı buldum ben epey klasik deterjan olmasına rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Pril'in yeni jel deterjanları çıkmış. Acaba temizliği nasıl?

İçinde tuz etkisi yok, bir de pahalı buldum ben epey klasik deterjan olmasına rağmen.

Sadece soda etkili, bu yönünden de pahalı. Ben 13-15 lira aralığında birkaç markette gördüm. Ürünü incelediğim, mavi renkliymiş. Umarım Finish jel gibi, insanların bulaşık makinesinin içini maviye boyamaz.
  • Ben Finish'in mavi jelini yeni çıktığı zaman ilk 2001 yılında Siemens'i aldığım sene kullanmıştım. Dip kısmını maviye boyadığını görünce delirmiştim resmen :)))

1998-99 gibi Calgonit'in sarı şişede beyaz renkli bir sıvısı vardı. Çok hoş limon kokardı ve güzel temizlerdi, hakikatten Calgonit'te eski kaliteden eser yok.
  • eskiden kolalar sade gazozlarda çok güzeldi. ayrı tadı vardı. şimdikiler şekerli, asitli su. hele meyve suları sanki evde yapmış 5 dk önce sıkılmış da içiyormuşsun gibi tadı vardı ama artık yook :(
  • sonunda lanet pril bitti ve bugün finish tablet aldık 70tablet var içinde 23tl bi de içinden denememiz için quantum çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

bind activit forever.hem ucuz hem maksimum performans hem de henkel...

bind (henkelin değil alman üretimi)berbat hiçbir işe yaramıyor..pril 7(henkel) idare eder ama bulaşıkları kirli çıkartıyor.. calgon tableti iyi temizliyor hakkını yememek gerek..makina siemens

bind activit kutusunun üstünde ankara hasanoğlan tesislerinde bim adına henkel tarafından üretilmiştir diye yazıyo.şimdi sana mı inanayım yoksa gördüğüme mi?eğer bilmediğimiz fakat senin bildiğin bişey varsa söyle bilelim.berbat demişşin hiç de öyle değil kısa programda bile en ucuz makinalardan biri olan altus 424 le 2 senedir çıkmamış leke görmedim.bu durumda senin makinada bi sorun vardır diye düşünüyorum çünkü kullananlar zaten fiyat/performans oranına göre alıp kullanıyolar.mesela halam ki ekonomik durumu astronomik seviyede bizden gördükten sonra bind kullanmaya başladı 1.5 senedir de devam ediyo..neden fazla veriyim ki diyo.en başta şikayet etse o şikayet ederdi.

• quote:

quote:

quote:

bind (henkelin değil alman üretimi)berbat hiçbir işe yaramıyor..pril 7(henkel) idare eder ama bulaşıkları kirli çıkartıyor.. calgon tableti iyi temizliyor hakkını yememek gerek..makina siemens

bind activit kutusunun üstünde ankara hasanoğlan tesislerinde bim adına henkel tarafından üretilmiştir diye yazıyo.şimdi sana mı inanayım yoksa gördüğüme mi?eğer bilmediğimiz fakat senin bildiğin bişey varsa söyle bilelim.berbat demişşin hiç de öyle değil kısa programda bile en ucuz makinalardan biri olan altus 424 le 2 senedir çıkmamış leke görmedim.bu durumda senin makinada bi sorun vardır diye düşünüyorum çünkü kullananlar zaten fiyat/performans oranına göre alıp kullanıyolar.mesela halam ki ekonomik durumu astronomik seviyede bizden gördükten sonra bind kullanmaya başladı 1.5 senedir de devam ediyo..neden fazla veriyim ki diyo.en başta şikayet etse o şikayet ederdi.

senin ne gördüğü bilemem bind avtivit tablet 5 in 1 almanyada ithal edildiği ve alman firma adresi kutusunda yazıyordu( hiç almadığım için sonradan değiştirdimi bilemem) o tabletleri promosyon için dağıttılar aldık ve makinada bulaşıklar aynen çıktı ...hiç temizlenmemiş halde..senistediğini kullan memnunsan devam et ama bana yalancı diye hitap etme...

ben calgonit tablet alıyorum 120 tanesi 21-25 tl sık sık promosyon yapıyor...bin activit ile kıyas bile edilemez..test edip onaylandı...makinamda en iyi sonucu calgonit verdi...

makinamda da sorun olduğunu düşünmüyorum..çünkü alalı en fazla 6 ay geçmedi ve bosch tarafından üretilen bir marka..kalitesine güvenim sonsuz...içerisindede calgonit tavsiyesi çıktı ve testlerimde onun başarılı olduğunu kanıtladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 12 Ekim 2011; 16:31:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

senin ne gördüğü bilemem bind avtivit tablet 5 in 1 almanyada ithal edildiği ve alman firma adresi kutusunda yazıyordu( hiç almadığım için sonradan değiştirdimi bilemem) o tabletleri promosyon için dağıttılar aldık ve makinada bulaşıklar aynen çıktı ...hiç temizlenmemiş halde..senistediğini kullan memnunsan devam et ama bana yalancı diye hitap etme...

ben calgonit tablet alıyorum 120 tanesi 21-25 tl sık sık promosyon yapıyor...bin activit ile kıyas bile edilemez..test edip onaylandı...makinamda en iyi sonucu calgonit verdi...

makinamda da sorun olduğunu düşünmüyorum..çünkü alalı en fazla 6 ay geçmedi ve bosch tarafından üretilen bir marka..kalitesine güvenim sonsuz...içerisindede calgonit tavsiyesi çıktı ve testlerimde onun başarılı olduğunu kanıtladı

1.sana yalancı diye nerde bir hitap kullanmışım lütfen bana gösterir misin?
    2.ben bind activit tablet diye hiçbir yerde bahsetmedim sen tabletten girmişsin .tabletini kullanmadım ve ilk baştan beri de toz olanını kullanıyorum.
    3.üstüne basarak ifade ediyorum F/P oranı çok iyi olduğundan kullanıyorum dedim ama hala sen bmw ile fiat ı karşılaştırmada inat ediyorsun.
    4.makinanın kalitesine sözümüz yok biz de senelerce bosch kullandık ama yeni alınan bişeyin sanki hiç arıza yapmayacağını veya arızalı çıkamayacağını bana nasıl garanti edersin ki fabrika bile bile bunu iddaa edemediği için yıllarca servis garantisi veriyorlar.
    son olarak makinanı güle güle kullan.saygılar

• Bind'in toz deterjanı Henkel, tablet deterjanı da fransız bir firma tarafından üretiliyor. Tablet birkaç ay öncesine kadar alman bir firma tarafından üretiliyordu.

Sözkonusu fransız firmaya Viking ve Bingo da tablet ürettiriyor. Denemedim ama olumlu fikir yok pek.

Almanya üretimi olan tablet kurumuş lekelere nüfuz edemiyordu, ayrıca çelik eşyalarda yağ sıçramış gibi tuhaf bir kirli görüntüsü oluşturuyordu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.sana yalancı diye nerde bir hitap kullanmışım lütfen bana gösterir misin?
    2.ben bind activit tablet diye hiçbir yerde bahsetmedim sen tabletten girmişsin .tabletini kullanmadım ve ilk baştan beri de toz olanını kullanıyorum.
    3.üstüne basarak ifade ediyorum F/P oranı çok iyi olduğundan kullanıyorum dedim ama hala sen bmw ile fiat ı karşılaştırmada inat ediyorsun.
    4.makinanın kalitesine sözümüz yok biz de senelerce bosch kullandık ama yeni alınan bişeyin sanki hiç arıza yapmayacağını veya arızalı çıkamayacağını bana nasıl garanti edersin ki fabrika bile bile bunu iddaa edemediği için yıllarca servis garantisi veriyorlar.
    son olarak makinanı güle güle kullan.saygılar

koyu olan renkte bind aktivitle ilgili olarak ankara henkelde üretildiğini belirtmişsin...ben almanya üretiliyor derken böyle bir yazı yazman sanki beni yalancılıkla suçluyor hissi uyandırdı...
    toz olanı bilmiyorum ben bind aktivit için yazdım..tozundan hiç bahsetmedim..yukarıdaki alıntılardan bunu farkedersin..önceden bahsettiğin ile şimdiki çok farklı şeyler...(activit ---toz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 13 Ekim 2011; 0:55:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: btlrks

bulaşık makinası deterjanı ile ilgili bir sürü şey okudum.kısaca özetlemek istiyorum.

öncelikle deterjandan beklenti nedir:

* leke bırakmadan bulaşıkları temizlesin
    * renkleri ve desenleri soldurmasın
    * cam ve metal malzemeleri çizmesin
    * deterjan kalıntısı bırakmasın
    * makina içinde kötü koku oluşturmasın
    * ekonomik olsun

bu beklentileri karşılayacağını söyleyen bir sürü deterjan var piyasada.peki bunları nasıl ayırt edicez? çok basit hepsini alıp denicez üstünde yazılanlara aldanmayıp kendi gözlerimizle görücez. o kadar ürün var hangi birini alayım derseniz size ürünleri elemenize yardımcı olacak birkaç bilgi daha verebilirim.

toz mu tablet mi sıvı mı cleanday mi?

toz ve tablet grubu suda kolay çözünmez. çözünmeyen kısım bulaşıklarınızda kalıntı yaparak hem mat bir görünüme sebep olur hem de kullanımla beraber o kimyasallar vucudunuza girer. ayrıca katı partiküller suyun yaptığı tazyikten dolayı çizilmelere sebep olur. çoğu zaman bulaşıklar makinaya konmadan ön yıkama gerektirir.
    gelelim sıvıya... sıvı deterjanlar içinde bulundurdukları klor sebebiyle renklerde ve desenlerde solmaya sebep oluyor.suda kolay çözündüğü için kalıntı bırakmaz,çizilmelere sebep olmaz. ancak okuduğuma göre makinanın içini maviye boyayan markalar varmış o konuda yorum yapmıcam.toz ve tableti eledikten sonra sıvı grubu deterjanlar az sayıda olduğu için her birinden alınıp denenebilir.

ya da hepsini bir kenara bırakın tek bir ürün tavsiye edeyim. ilk onu deneyin sonra diğerlerine geçin. CLEANDAY sıvı bulaşık makinası deterjanı.ürün onlarca kişi tarafından denenmiş hiç şikayet alınmamakla birlikte performansı çok beğenilmiştir. beklentilerin hepsini karşılamakla birlikte oldukça da ekonomiktir. bu konuda her türlü sorunuza açığım. ürün yeni satışa sunuldu. internet sitesi de yakında uygulamaya girecektir.
    memnuniyetsizlik karşısında para iade garantisi vardır.

burası reklam yeri değil,
    kişilerin deneniyimlerini anlattığı yer.şunu denedik,sonucundan memnunum veya değilim,dediği yerdir burası.zaten heryerde reklam var.gidin,işinizi başka yerde yapın

• fairy i tek geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: btlrks

bence reklam değil bu yazdıklarım. bu ürünü ben yaptığım için size reklammış gibi geldi. reklam satış için yapılır ben hem bilgimi hem deneyimimi paylaştım sizinle.ürünün formülasyonu bana ait hiç bir deterjanın da taklidi değildir. yaptığım ürüne güvenmesem tavsiye etmem. bu şekilde kabalaşmanın da bi anlamı yok.

Bu kadar iddalıysanız bir eşantiyon beklerim sizden. Ben memnun kaldığım her şeyin reklamını yaparım, beğenmediğimi de yerin dibine sokarım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

fairy i tek geçerim

Fairy güzel temizliyor, ancak cam eşyalarımı mahvetti. Cam eşyalarda korozyon yapıyor, yumuşak sulara uygun değil bence.
  • DiaSa'da satılan İspanya imalatı 5 in 1 tabletleri kullananlar varsa yorumları merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

DiaSa'da satılan İspanya imalatı 5 in 1 tabletleri kullananlar varsa yorumları merak ediyorum.

Onu al, bunu al derken ne deneyeceğimizi şaşırdık Dia'daki tablet gerçekten çok ucuz. Sanırım 35 tanesi 6TL falandı en son.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

DiaSa'da satılan İspanya imalatı 5 in 1 tabletleri kullananlar varsa yorumları merak ediyorum.

Onu al, bunu al derken ne deneyeceğimizi şaşırdık Dia'daki tablet gerçekten çok ucuz. Sanırım 35 tanesi 6TL falandı en son.

Herkes her şeyi boşu boşuna denemesin diye yorumları paylaşıyoruz ya.

Evet, gerçekten oldukça ucuz bir fiyatı var bu ürünün. Hatta bazen Dia indirim yapıyor ve daha da ucuz oluyor. Neyse, yorum çıkmayınca kendimi feda edip bir tane aldım geçenlerde; annem de kullanmış. Dedim "nasıl?"; dedi "iyi işte". Ondan önce Pril Perfect vardı. Hem yemekleri çok yağlı yapmadığı, hem makineye koymadan önce duruladığı, hem de "kirli değilse tamamdır" bakışıyla olaya yaklaştığı için annemin tablet hakkındaki yorumunu çok yeterli bulmuyor ve fakat bu tabletin en azından kirli bırakmadığını anlamış oluyorum . Bir de şahsi hissiyatımla fiyatına göre iyi bir ürünmüş gibi geliyor bana ama bu da sadece "Dia'nın ürünleri genelde fiyatına göre iyi oluyor" tecrübemden kaynaklı kişisel bir yorum.

Neyse, yıkama sırasında evde denk geldiğim durumlar olursa, gözlemleri biriktirip tespitli yorumlarımı da paylaşabilirim.

• Benim de evde hiç memnun olmadığım 50 tane Finish tablet ve yaklaşık 4 yıldır kenarda bekleyen yarım kilo toz deterjan dışında şimdi de 2 paket 35'lik Pril Perfect'im oldu. Artık bunları bitirene kadar deterjan almayacağım. Bitince belki Dia'nınkini de denerim 1 saat evvel mağazaya baktım dediğiniz tablet 5,80TL gibi bir şeydi.
  • quote:

Benim de evde hiç memnun olmadığım 50 tane Finish tablet ve yaklaşık 4 yıldır kenarda bekleyen yarım kilo toz deterjan dışında şimdi de 2 paket 35'lik Pril Perfect'im oldu. Artık bunları bitirene kadar deterjan almayacağım. Bitince belki Dia'nınkini de denerim 1 saat evvel mağazaya baktım dediğiniz tablet 5,80TL gibi bir şeydi.

candoğan62, elimde Finish Hepsi Bir Arada Jel var ve bunu bir an önce bitirmek istiyorum. Ama siz çay bardaklarını sarartıyor demişsiniz. Açıkçası korkmuyor değilim.

Acaba deterjan gözüne 25ml jel ekleyip, kapı yüzeyinede bir miktar çamaşır suyu eklesem ve ön yıkamalı programda çalıştırsam, çay lekelerini ağartma konusunda başarılı olur mu sizce?

• Hepsi bir arada jel belki iyidir. Benim sararma problemi yaşadığım jel klasik olandı.

Gerçi son aldığım hepsi bir arada tablet bile çay bardaklarımı sararttı. Dediğiniz yöntemle iyi yıkamasını sağlıyorum.

Sadece çamaşır suyunun miktarının fazla olmamasına dikkat edin. Bildiğiniz üzere zor durulanan bir madde, fazlası tehlikeli olur.

Ben 1-1,5 çay kaşığı kadar Güldal jel çamaşır suyu ekleyerek kullanıyordum, taa ki Pril Perfect'e geçene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 23 Kasım 2011; 0:28:11 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.