Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fenman

Pril Gold almak isteyenler için Şok Market'e bu hafta kampanyalı paket gelmiş.
    60 adet Pril Gold + makine parfümü + makine temizleyici = 24,90 TL
    Makine parfümü ne kadar anlamlıdır, bilemedim. Makine temizleyici de işe yarar mı, gerek var mı, kararsız kaldım. Yine de hepsine ihtiyaç duyanlar için çok iyi fiyat.

Ayrıca, temizleyici ve parfüme ihtiyaç duyduğumu düşünmediğim (gelecek yorumlara göre temizleyiciye ihtiyacım olabilir) ve buradaki methiyelerden yola çıkarak Gratis'teki Minel tabletleri alarak memnun kaldığım için bunu almaya gerek duymadım.

Bu arada, sayın @alperen_69, siz Minel tabletleri pek beğenmemişsiniz ama birkaç kullanıcı bu konuda övgü dolu sözler yazmış ve ben de memnuniyetle kullanıyorum. Tabii herkes beğenmek zorunda değil ama sizin beğenmeme kriterlerinizi merak ettim (yargıladığımı sanmayın lütfen; sadece anlamaya çalışıyorum).

Ya ben 2 gün önce 40'lık kutuyu 24.90'a aldım. 60 tablet, 24.90'a çok iyiymiş.
    Makineyi temizlemek için yöntem basit. Bir kaseye yarısına kadar limon tuzu doldurun ve üst sepetin ortasına sağlamca oturtun. (50-100 gram arası limon tuzu lazım) Makineye başka kap-kacak koymadan kuvvetli programda çalıştırın. Makinenin çalışması bittiğinde pırıl pırıl bir makine bulacaksınız. Makine temizleyici denen madde de citric veya citrus acid'dir. İçindekiler bölümünü okuyun.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    Birçok urunu denedim minelide merak ederek hatta pahalıya aldım ,sonuç parlaklık hiç yok bundan dolayıda temizlenmemiş hissi uyandırıyor ,bu arada prill gold 60 lı 17.50 idi geçen hafta carrefourda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperen_69 kullanıcısına yanıt
    O zaman buradaki birçok yorumu okuyarak geliştirdiğim şu fikrim pekişiyor:

En pahalısından en ucuzuna herhangi bir marka tableti "herkes beğeniyor" veya "kimse beğenmiyor" gibi bir durum olmuyor. Hatta bazı markalarda neredeyse yarı yarıya beğenen-beğenmeyen durumu var. Bu durum, yapılan değerlendirmenin kullanılan makinenin marka ve modeli, kullanılan program ve kullanılan yerdeki suyun kireç oranı unsurlarından direkt olarak etkilendiğini gösteriyor. O yüzden -ve bence- tablet yorumu yapan forumdaşların, kullandıkları makineyi ve bulundukları yerdeki suyun kireç durumunu (bunu bilmiyorlarsa il ve ilçelerini) yazmaları daha faydalı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

O zaman buradaki birçok yorumu okuyarak geliştirdiğim şu fikrim pekişiyor:

En pahalısından en ucuzuna herhangi bir marka tableti "herkes beğeniyor" veya "kimse beğenmiyor" gibi bir durum olmuyor. Hatta bazı markalarda neredeyse yarı yarıya beğenen-beğenmeyen durumu var. Bu durum, yapılan değerlendirmenin kullanılan makinenin marka ve modeli, kullanılan program ve kullanılan yerdeki suyun kireç oranı unsurlarından direkt olarak etkilendiğini gösteriyor. O yüzden -ve bence- tablet yorumu yapan forumdaşların, kullandıkları makineyi ve bulundukları yerdeki suyun kireç durumunu (bunu bilmiyorlarsa il ve ilçelerini) yazmaları daha faydalı olacaktır.

Ayrıca bulaşıkların malzeme kalitesi, bulaşıkların ve makinenin iç temizliği elbette...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben bursada oturuyorum,kireçli diyebilirim makine bosch alman üretimi 2 yıl oncenin en tavsiye edilen modeli idi

• Bizim sularda kireç yok tuz kullanmıyorum deterjan quantum ve aldığım sonuç çok iyi makine bittiğinde özellikle cam eşyaların ışıl ışıl parlıyor olması insanın hoşuna gidiyor. Ama bu parlaklık sadece deterjandan değil çünkü aynı zamanda parlatıcı da kullanıyorum 3.kademede. Genelde 50 derecelik ekonomi programını kullanıyorum ve 65 ile 70 derecelik programları kullanmamaya mümkün olduğunca özen gösteriyorum. Acele yıkanması gerekenleri de 35 derecelik programda çalıştırıyorum yaklaşık 40-45dk sürüyor sonuç yine tatmin edici oluyor.

İyi bir makineniz olduğuna göre bu söyleminizden yola çıkarak "Minel tablet, suların kireçli olduğu yerlerde parlaklık konusunda tatmin etmeyebiliyor" diyebiliriz. Bir üstteki naçizane tespitimde dediğim gibi, kullanım şartları memnuniyet açısında gayet önemli; zira bizim burada sular kireçli değil ve biz (aynı mahallede oturduğum nişanlım da Minel tabletten memnun) Minel tableti her açıdan tatmin edici buluyoruz.
  • tubytube kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, bunlar da önemli unsurlar. Yıllarca ve yoğun şekilde kullanılmış, üstelik iç temizliğine özen gösterilmemiş bir makinenin, en tutulan tabletle bile genel performansı zaten düşük olacaktır. O zaman tablet yorumu yapanlardan bu bilgiyi kısaca (kaç senelik makine olduğu ve temizliğinin yapılıp yapılmadığı gibi) eklemesini de rica edebiliriz. Hem bu sayede, kullandığı tabletle sorun yaşayıp bu ayrıntıları sunanlara verilecek yanıtlar sayesinde makine temizliği ve bakımı konusunda genel bilinç de artmış olacaktır (mesela ben, makine temizliğini eskiye nazaran daha fazla önemsemeye başladım bile ).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 14 Haziran 2015; 19:17:31 >
    bu arada eskiden hep ekonomi 50 ile yıkardık şimdi hjyeni göz önünde tutarak çoğu zaman 70 derece programında yıkatıyoruz , temizleyici ile 3 ayda bir boş 70 derecede temizletiyorum
  • İlk defa satin aldığım Finish hepsi bir arada tablet kullanmaya başladığım ilk andan beri makinede erimiyor
    Daha önce hiç böyle bir olay görmedim. Reckitt Benckiser a şikayetimi iletim ama ne arayan var ne soran
    Eski kullandığım markaya geri döndüm.
    Şimdi koca paket elimde kaldı
    siz siz olun finish bulaşık makinası tabletlerinden uzak durun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

İlk defa satin aldığım Finish hepsi bir arada tablet kullanmaya başladığım ilk andan beri makinede erimiyor
    Daha önce hiç böyle bir olay görmedim. Reckitt Benckiser a şikayetimi iletim ama ne arayan var ne soran
    Eski kullandığım markaya geri döndüm.
    Şimdi koca paket elimde kaldı
    siz siz olun finish bulaşık makinası tabletlerinden uzak durun.

Kesinlikle kardeşim. Adamlarawww.sikayetvar.com dan yazdım şikayetimi. Tam 3 ay geçti ne soran var ne arayan. Bir de koskoca Reckitt Benckiser, sözde dünya devi. Müşteri memnuniyeti onlar için önemli değil. Yeter ki cebinizdeki paralarınızı onlara verin. Fairy için de yazdım yine dönen olmadı. Sadece Pril (Henkel) bana döndü. O yüzden tercihim her zaman Pril Gold olacaktır. Tavsiye ederim.
    Yüksek sıcaklıklar zamanla cam eşayalarınıza zarar verebilir. Yıkama sıcaklığı 50 veya daha altında olan programların durulama sıcaklıkları daha yüksek derecelerdir.

• Fairy kapsül yıkama ve kurutmada çok iyi, ancak yıkama esnasında aşırı köpürme yapıyor; makinenin sesi değişiyor. Kokusu da kuvvetli, durulanmamış gibi his bırakıyor. Bugüne kadar hep eco programda denedim, bugün auto programda kullandım, yine köpürdü fotoğrafını çektim. Acaba deterjan gözüne değil de makinenin direkt içine mi koysam, bir kısmı ön yıkama esnasında çözülse köpük azalır belki, birdahakine de o şekilde deneyeyim.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Fairy nin hangi kapsülünü kullanıyorsunuz. O köpük bende de oluyor. Makine çalıştırdıktan 1 saat sonra makinenin sesini köpükten duyamıyorum. Ama o kadar kopurmesine rağmen kolay durulanıyor. Son durulama suyunu yikama suyunu bir ara çeker koyarım hatta. Finish Quantum Oxi kullandığımda da çektiğiniz resme benzer köpük vardı makinemde. Ama benim bulaşık makinem Profilo BM2001E. 17 lt su harcaması da bayağı köpürtuyor olabilir belki. İçinize sinmiyorsa kapsülü yoğun 70 de makinenin içine atın oyle deneyin şimdilik. Ben cogu zaman Eko programını kullanıyorum. Durulaniyor da ama bardaklarda dediginiz koku bende az var. Ben de bardağı çalkalayıp öyle su içiyorum

• bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Benim sorunum yok Fairy de

Bir daha Finish almayacağım ben de. Fairy nin klasik kapsulu daha temiz yıkıyor Finish den

Domol u bilmiyorum bulunduğum yerde satılmıyor

Yaşadığım yeri biraz da taş devrine benzetiyorum. Çoğu istediğim şey yok

Platinum u deneyeyim. O daha iyidir belki

2 sene evvel hep Fairy Platinum ve Fairy nin klasik tabletlerini kullanırdım. O zaman eski Fairy tablet ile yenisini kiyaslarsam eskisi daha çok köpük yapıp daha kirli yıkıyordu. Şimdi daha temiz yıkıyor daha az köpük yapıyor ancak gene de köpük oranı fazla. Ancak Şimdi makinenin de temizliğine daha çok dikkat ediyorum

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.