Şimdi Ara

## Nvidia Ekran Kartı İsimlendirmesinde Strateji Değiştirilebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia Ekran Kartı İsimlendirmesinde Strateji Değiştirilebilir ##

Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarını nasıl isimlendireceği merak konusu iken firmaya yakın kaynaklardan bazı yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. GeForce markası ile pazarda son derece güçlü olan Nvidia, isimlendirme konusunda yaşanan veya yaşanması muhtemel kafa karışıklıklarını gidermek için isimlendirme konusunda strateji değiştirebilir ve isimlendirmeyi daha basit indirgeyebilir. Zira bilindiği üzere GeForce 8800GT, 320MB'lık ve 640MB'lık GeForce 8800GTS modellerini geride bırakabiliyordu. Tüm bunlara ek olarak yakında kullanıma sunulması beklenen GeForce 9800GT'nin 512-bit olacağı yönünde ortaya atılan iddialar ve performans konusunda sergileyebileceği sürpriz isimlendirme ve model konumlandırma konusunda yeni bir karışıklığa da neden olabilir düşüncesi gün yüzüne çıkmıyor değil. Kim bilir belki Nvidia yakında ürünlerini GeForce X500, X600 ve benzer şekilde isimlendirmeye de başlayabilir.

• Ati gibi anlaması kolay bir yöntem kullanırlarsa çok güzel olur.
    Ayrıca 9800 gt'nin 256 bit veriyollu 9800 gtx ten daha iyi bir kart olmayacağını düşünüyorum.Haliyle 512 bit de olmayacağını düşünüyorum.
    Nvidia aynı yanlışlığı tekrar yapmayacaktır.
  • Nvidia iyiden iyiye bu işi abartmaya başladı artık tek bir standarda oturtması gerek.yoksa olan biz kullanıcılara oluyor.X ile başlarsa ayıp eder bence X serileri ATI nin efsaneleri arasında biraz daha basit isimlendirme bekliyorum.
  • ismin hiç bir önemi yok.
  • Bizim için isim değil işlevi önemli :)
  • atininkileri anlıyorum ama nvidia yı hala çözemedim GT mi iyi GTS mi yoksa GTO mu peki GTX kim ULTRA nedir ben kimim nerdeyim
  • GeForce markasınıda terk edebilir bence bi ara Nvidia bi kelimenin isim hakkını satın almıştı.Şu anda o kelimeyi hatırlamadım ama Tile başlayan bişiydi heralde

Güzel ürünler gelsinde isterse ismi ABUZER GT ABUZER GTX olsun hiç farketmez

NOT:Abuzer isimli arkadaşlar sakın alınmasın onlarla galga geçmek gibi bi niyetim yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: exomaniac

GeForce markasınıda terk edebilir bence bi ara Nvidia bi kelimenin isim hakkını satın almıştı.Şu anda o kelimeyi hatırlamadım ama Tile başlayan bişiydi heralde

Güzel ürünler gelsinde isterse ismi ABUZER GT ABUZER GTX olsun hiç farketmez

NOT:Abuzer isimli arkadaşlar sakın alınmasın onlarla galga geçmek gibi bi niyetim yok

Tegra dan bahsediyorsun...
  • artık 10000 e dayandı sıfırları atması gerek!!!
  • Bence Voodoo 6 'dan devam etsin patenti onlarda zaten
  • tegra güzelmiş
  • tegra
  • nvidia da iyice atici oldu

önce 9800 şimdi de x500-x600

bi sonraki seride hazır x1***

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.