Şimdi Ara

## GeForce 9800GT 512-Bit Olabilir ? ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önemli bir kaynaktan elde ettiğimiz bilgilere göre Nvidia, GeForce 9800GT ile sürpriz yapabilir. Kulağımıza fısıldananlara göre, GeForce 9800GT'nin 512-bit olması söz konusu olabilir. Üstelik 9800GT'nin 55nm üretim teknolojisi ile geliştirilen gpu kullanacağı da gelen diğer haberler arasında. Öte yandan GeForce 9900 serisinin de Temmuz sonun anons edilebileceği fakat AMD-ATi'nin RV770 çözümünün sergileyeceği performansa göre biraz daha öne alınması da gündeme gelebilir. Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

• 9800GT ne zaman çıkacak ki?

Bu arada fx-57 10000. mesaja az kalmış. On bininci mesajın

çok özel olmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanart -- 7 Mayıs 2008; 19:57:08 >
  • bence bu imkansız 9800gtx in 9800gt den daha performanslı olması gerekiyor en iyi ihtimal 55nm ile gelmesi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

bence bu imkansız 9800gtx in 9800gt den daha performanslı olması gerekiyor en iyi ihtimal 55nm ile gelmesi olur

katılmıyorum.
    g92 8800 gt de g80 8800 gts den daha performanslı değil miydi ?
  • iyice kafa karıştıracak eğer gt gtxden daha hızlı olursa
  • x800 GT serileri ile cok fazla yükselen bir performans artısı oluyor bakalım bu seferde devam edecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 7 Mayıs 2008; 20:21:00 >
  • nvidia alişik böyle şeylere ..
  • ati demmekı bayagı göz dağı verdı bunlara bakalım ikiside çıksın
  • bu nvidiayı anlamak çok zor bari 9800gtx i 512 bit yapsaydıda 8800 gts den bi farkı olsaydı. aynı kartları isim deiştirerk satıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

iyice kafa karıştıracak eğer gt gtxden daha hızlı olursa

• FX57;piyasada çok önemli haberler var ama sen bu sıralar işlemci konusundan çıkmıyorsun.Kaç gün olmuştu ekran kartı ile ilgili yeni bi haber yayınlamayalı...Benim senden en çok beklediğim haber 9800GT nin hem 55nm hem 65nm GPU lar ile hazırlanacağıydı.Ters bi haber mi gördün acaba.Çok merak ediyorum
  • Zaten Atinin 1 sene önceden 512 bit sunması Nvidianında 8800 lerde 320 bit kullanmasından sonra insanlar 320-512bit i standart olarak düşünmeye başlamışken birden 128/256 ya dönüş olunca çok şaşırmıştım. Artık Mb nin bit in yükselmesi şart. Ayrıca yeni gpu larda geliştirilmesi. Nm dahada düşmeli..

Tabiki bunlar olmuyor stok eritme geyiği teknolojinin hızını engellemeye devam ediyor.
  • 512 bitle bu kart hepsini soLLar.
  • NVİDEA ne yapmaya çalışıyor anlamdım ki!!! 512 bit olması iyi gibi gözüksede performansını görmek gerekir!!!
  • bu bole dvm etsin bence çok güzel. X800GT kartları F/P olsn bize yarar 9800GTX alanlarda ağlamasın satmaa baksınlar
  • Ulan geri kalmayalım teknolojiden diye 256 bit alıyoruz adamlar 512 bit diyor gel de deli olma...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcu

quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

bence bu imkansız 9800gtx in 9800gt den daha performanslı olması gerekiyor en iyi ihtimal 55nm ile gelmesi olur

katılmıyorum.
    g92 8800 gt de g80 8800 gts den daha performanslı değil miydi ?

Yanlız bundan önce çıkan kartta 9800 GTS değil; 9800 GTX idi. 8800 GT'de 8800 GTX'den daha düşük performanslı olduğuna göre bende bu habere inanmıyorum. En iyi ihtimalle 512 Bit yapıp ram ve GPU frekanslarını düşürürler, yine koltukta 9800 GTX oturur
  • ben yaz başında alıcam bi ekran kartı ama.bunlar temmuz falan diyolar.indirimi kaçırıcam heralde.sabır kalmadı artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadango

Ulan geri kalmayalım teknolojiden diye 256 bit alıyoruz adamlar 512 bit diyor gel de deli olma...

Hiç boşuna üzülme.Bende 128 bit var ama umrumda değil.512 bit alsanda nasıl olsa o da eskiyecek...
  • Hehehe eskiden nvidia takmadan kafasına göre çıkarırdı bir kart 1 sene en hızlı kart o olurdu..(8000 serisi ..lütfen daha evvel ati daha hızlı idi tartışmalarına girmeyelim yine biliyorum hızlı idi..ben son 1.5 seneden bahsediyorum)..Şimdi habere baktım ATI nin hamlesine göre davranacaklar..Ah birde işlemci pazarında böyle olsa..

quote:

Orjinalden alıntı: kuruwa

ati demmekı bayagı göz dağı verdı bunlara bakalım ikiside çıksın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.