- x
Jetta Xenon Far Kiti
41 Cevap9645 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

944 Mesaj
7 Mayıs 2008; 12:39:48 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Mrb arkadaşlar aşağıda açıklamasını ve resmini verdiğim xenon far kitini sipariş verdim jetta için acaba kullanabilirmiyim kullanmış arkadaşlar varmı yardımlarınızı fikirlerinizi bekliorum tşk.

Almak isteyen arkadaşlar bayinin numarasını vereyim konusur sipariş ve fiyat alabilirsiniz ; 02125111042 Ömer bey ile görüsülecek ....

0

0

0

0

0

0

0

Hella Xenon/HID Headlight Upgrade for MK5, Direct fit

High quality HELLA product, Direct replacement with Xenon/HID driving light and H7 (e-code) high beam. New technology and Upgrade-Design for Golf V/GTI/Jetta Mk5 models. Pair of headlights including bulbs: Low Beam - HID bulbs D1S, High Beam - H7 bulbs. Genuine Hella and HID kit! Comes with everything you need including all wiring, bulbs, 10-PIN-12 adapter and European light switch.

Headlights include CELIS technology with night effects strip between the head lamps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaP -- 7 Mayıs 2008; 12:57:54 >

Golf 7-TDI-Highline-DSG-Beyaz-Camtavan-ULed-"8"DiscoverPro-Alarm-KeylessGo-GeriParkKamera-KatlanırAyna-KoltukIsıtma-RenkliEkran-Led Stop-Shetland-YerTasarrufuStepne

191 Mesaj
7 Mayıs 2008; 12:48:57 

fiyatı nedir acaba??

KARANLIKTAN KORKAN BİR ÇOCUĞU KOLAYLIKLA HOŞGÖREBİLİRSİNİZ,
YAŞAMDAKİ ASIL TRAJEDİ; YETİŞKİNLERİN AYDINLIKTAN KORKMASIDIR.

1252 Mesaj
9 Mayıs 2008; 19:59:31 

boşuna aramayın arkadaşlar .tr ye öyle bir model girmiyor şimdilik...

tsi

90 Mesaj
14 Mayıs 2008; 9:43:12 

verilen numarayı aradım, 15 gün içinde ellerine olacakmış.

Golf V ve Jetta nın far takımın aynı olduğunu söyledi.

Doğru mu ? Çünkü bana farklı gibi geliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: telenor

boşuna aramayın arkadaşlar .tr ye öyle bir model girmiyor şimdilik...

Golf GT Sport 2008

1824 Mesaj
14 Mayıs 2008; 20:32:42 

Arkadaşlar almadan önce iyi araştırın. Bu markayı hiç duymadım. Bu kitlerin çoğu araçların beyini ile uyumsuzluk yaratarak arıza ışığının devamlı yanmasına sebep oluyor.

Şu an piyasada bildiğim kadarıyla araç beyni ile sorunsuz çalışan ve arıza ışığını yakmayan tek marka var: MTEC Xenon. Bunu Jetta' da kullanan arkadaşım da var. 2 senedir sorun yaşamadı.

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

90 Mesaj
15 Mayıs 2008; 9:29:41 

Hella yı mı duymadınız ?

quote:

Orjinalden alıntı: mehmetba

Arkadaşlar almadan önce iyi araştırın. Bu markayı hiç duymadım. Bu kitlerin çoğu araçların beyini ile uyumsuzluk yaratarak arıza ışığının devamlı yanmasına sebep oluyor.

Şu an piyasada bildiğim kadarıyla araç beyni ile sorunsuz çalışan ve arıza ışığını yakmayan tek marka var: MTEC Xenon. Bunu Jetta' da kullanan arkadaşım da var. 2 senedir sorun yaşamadı.

Golf GT Sport 2008

1556 Mesaj
15 Mayıs 2008; 10:10:23 

quote:

Orjinalden alıntı: aeusculus

Hella yı mı duymadınız ?

bence de hella yı nasıl duymamıs arkadas. hella bu işin uzmanıdır.

OPEL İNSİGNİA CDTİ COSMO / MB ACTROS 1844 MPII / MB ACTROS 1846 MPII / BB Q10 (FOREVER QWERTY)

251 Mesaj
17 Mayıs 2008; 18:55:24 

resimdeki HELLA arkadaslar.
mtec neki onun yanında:)

Parasının hakkını veren araclara bayılır.

4635 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:40:11 

Farın ortasından geçen ÇİZİK'e bayıldım cok hoş duruyo. Ama bu far takımı cok cok pahalıdır büyük ihtimalle, Hella olduguna göre... mtec filan biraz hafif kalıyo bunun yanında :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 19 Mayıs 2008; 11:39:12 >

29 Mesaj
23 Mayıs 2008; 15:15:56 

Resimlerdeki kit bu arabanın farlarıyla uyumlumu bilen varmı?
Türkiyeye geldimi? fiyatını bilen varmı? nerede satılır? gereklimi! sorular çok olmadı değilmi=)!?

0

2010 Audi A4 1.8 T

4502 Mesaj
25 Mayıs 2008; 1:35:42 

Uyumludur.Türkiye'de vardır.Fiyatı 500 lira vardır.Bizim araçlar için olanlar 350 ytl...Gerekli değildir.Ancak görüş mesafesi %50 artar.Ayrıca geceleri araca çok güzel görüntü sağlar...Bu devirde artık sarı ampul kalmadı.Yavaş yavaş Xenon'a geçiliyor.Ayrıca arkadaşlar Mtec ile Hella hemen hemen aynıdır.Aralarında Uçurum yoktur

1824 Mesaj
25 Mayıs 2008; 14:36:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

Uyumludur.Türkiye'de vardır.Fiyatı 500 lira vardır.Bizim araçlar için olanlar 350 ytl...Gerekli değildir.Ancak görüş mesafesi %50 artar.Ayrıca geceleri araca çok güzel görüntü sağlar...Bu devirde artık sarı ampul kalmadı.Yavaş yavaş Xenon'a geçiliyor.Ayrıca arkadaşlar Mtec ile Hella hemen hemen aynıdır.Aralarında Uçurum yoktur

DESTEK

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

6150 Mesaj
26 Mayıs 2008; 8:14:13 

garantiden çıkma olayı varmı bileniniz söylesin

2009 520D E60 SİYAH

29 Mesaj
30 Mayıs 2008; 10:43:32 

quote:

Teşekkürler bencede gerekli değildir ama görüntü nefsi cezbediyor,hayırlısı bakalım

2010 Audi A4 1.8 T

4502 Mesaj
30 Mayıs 2008; 17:11:59 

quote:

Orjinalden alıntı: burak7777

garantiden çıkma olayı varmı bileniniz söylesin

Xenonları servis montoj yaparsa sorun çıkmaz..Ama dışarda yaptırırsanız herhangi bi pürüz yaratıp garanti dışı bırakabilirler...

12329 Mesaj
30 Mayıs 2008; 17:34:24 

servis kendi satmadığı ürüne garanti vermez montajını kendi yapsada.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

4502 Mesaj
30 Mayıs 2008; 19:36:46 

Garanti verir demedim.Servise taktırırsanız herhangi bi problem çıkmaz.Garantiniz dewam eder...Ford'da zaten Xenon yok...Olsa Opsiyon olurdu.Mecburen dışardık aldık ve taktırdık.Ama her markayı takıpta garantiyi dewam ettirirlermi bilemem.Biz Mtec taktırdık.Bu kötü daha iyisini alın diyemezlerdi heralde...Bir sorun çıkmaz montajı biz yaptık dedi.Ayrıca parada almadılar.Tanıdık olduğu için tabikide...

12329 Mesaj
30 Mayıs 2008; 19:44:17 

benimde garanti verir dediğim garantiyi delmez demekti. servis kendi satıp montajını yapmıyorsa o parça yüzünden çıkıcak bir sorunda garanti şartlarını deler. servisin satması önemli montajını yapması değil. sonuçta o parçanın montaj olarak bir sıkıntısı olmaz ama üretim kalitesi tartşılır.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

14147 Mesaj
30 Mayıs 2008; 19:50:49 

quote:

hella mtec ten çok daha kalitelidir...
hella bu teknolojide kendini aşmış dünya lideridir..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4502 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:16:08 

Abartmayın isterseniz.Fiyatları birbirinin 2 katı değil...Ayrıca heryerde vızır vızır Mtec satılırken Hella heryerde satılmıyor.Ayrıca o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum...Ona verilecek parayla H7 xenon ve diğer aydınlatmaların Halogen ampülleri rahatlıkla alınabilir

Mtec
Kısalar Xenon
Uzunlar Halogen
Sisler ve Stoplar = Hella H7

14147 Mesaj
30 Mayıs 2008; 23:55:15 

quote:

Abartmayın isterseniz.Fiyatları birbirinin 2 katı değil...Ayrıca heryerde vızır vızır Mtec satılırken Hella heryerde satılmıyor.Ayrıca o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum...Ona verilecek parayla H7 xenon ve diğer aydınlatmaların Halogen ampülleri rahatlıkla alınabilir

Mtec
Kısalar Xenon
Uzunlar Halogen
Sisler ve Stoplar = Hella H7

0 zaten pahalı ama çok kalite olduğu için
siz istediğiniz gibi düşünün...
mtec hellanın yanında dünkkü sıçırtma derler ya işte ondan olur ....
bu işlerle ilgilenen bu işlerden anlayanlar ztn gidip mtec değil çıkma hella philips gibi markalara bakarlar....

forumlara bakabilirsiniz

saygılar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11050 Mesaj
31 Mayıs 2008; 0:03:15 

Bilen bilmeyen herkes yazmış.

resimdeki farlar ilk önce orijinal gibi görünüyor ama gece parklar yanarken resmi var orada işte yukardan aşağıya inen ince beyaz çizgi var;bu duurmda orijinal far olma durumu ortadan kalkıyor.
ama eğer ki orijinal değilse bile bu işteb fazla anlamayan birisi bunu orijinal zannedebilir.

kite gelince;zaten resimdeki xenon kiti HELLA marka.
orijinal kullanılan kitlerle aynı sanırım.
mtec denen marka hella'nın yanından bile geçemze bence.
eğer ki o da orijinalse sorun olmaz derim.

son olarak eğer ki farlar içinize sinmediyse;siparişinizi iptal edin;gidin orijinal golf gt-gti-tsi vs. mercekli farını alın takın.
en iyisi;en orijinali o olur.

133 Mesaj
31 Mayıs 2008; 0:25:37 

bende ardakadaşa katılıyorum. 500 ytl ye orjinal 2 adet far almak bile zor. hadi ebay den bu fiyata aldınız diyelim bide üzerinde sıfır 2 adet ampul ve hella balastlar var. normalde bu şekilde hella marka 2 adet orjinal far ve hella xenon kitini öldürseniz 2 milyardan aşa alamazsınız. bunu ebay dende araştırabilirsiniz.
bencede golf jetta orjinal mercekli farlarından alın. (jettanın sanırım yoktu). hemde golf ün mercekli farları bixenondur. çok daha güzel olur.
mtech le ilgili konuşmaya bile gerek yok. özetle kötünün iyisi denebilir.

ayrıca bilinmeyen daha birsürü olay var. xenon mercekli araçlarda far yükseklik ayarı step motor ile yapılır ve otomatiktir. böyle olmak zorundadır.
mercekli olmayan normal halojen farlarda ise yükseklik ayarı servo motor kullanılarak yapılır ve ayarı manueldir.

siz bu farları alıp aracınıza taktığınız zaman. sizin servo motorunuza takılı olan soket bu farın step motoruna uymayacaktır zaten birbirleriyle çok farklıdır. sizin orjinal farınızın üzerindeki motorlar yeni fara uyabilir ama çok küçük bir ihtimal. bunuda araştırın almadan yoksa yükseklik ayarını tamamen kaybedersiniz.

Bu arada konuda bi mesajda HELLA H7 diye bir yazı gördüm.
H7 halojen ampullerin bir soket tipidir. H7 xenon ampulü diye birşey olmaz. xenon ampulu sadece tek tiptir onada D2S denir. etrafta gördüğünüz H7 xenon kit diye satılan bütün ampuller soketleri h7 ye benzetilmeye çalışılan orjinal dışı bir uygulamadan başka birşey değildir. o yüzdende hella h7 xenon ampulu diye birşey üretmez. ancak uzak doğu yada çin malı kalitesiz ürünler bu uyarlama çevirme olayını yapar.

Mercekler ve modifiyesi ile ilgili bütün detayları resimleri bulabilirsiniz.
www.xenonmercek.com

2047 Mesaj
31 Mayıs 2008; 18:48:47 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Bilen bilmeyen herkes yazmış.

resimdeki farlar ilk önce orijinal gibi görünüyor ama gece parklar yanarken resmi var orada işte yukardan aşağıya inen ince beyaz çizgi var;bu duurmda orijinal far olma durumu ortadan kalkıyor.
ama eğer ki orijinal değilse bile bu işteb fazla anlamayan birisi bunu orijinal zannedebilir.

kite gelince;zaten resimdeki xenon kiti HELLA marka.
orijinal kullanılan kitlerle aynı sanırım.
mtec denen marka hella'nın yanından bile geçemze bence.
eğer ki o da orijinalse sorun olmaz derim.

son olarak eğer ki farlar içinize sinmediyse;siparişinizi iptal edin;gidin orijinal golf gt-gti-tsi vs. mercekli farını alın takın.
en iyisi;en orijinali o olur.

Golf ve Jettanın orjinal xenon farı Hella'nın bixenon sistem farıdır. Bu resimdeki ile alakası yok, sadece benzetmişler o kadar.

4502 Mesaj
31 Mayıs 2008; 23:04:29 

Hiç bir arabanın orjinal merceği güzel değildir...Ancak sonradan yapılan ve alman malı olan mercekli ve Angelli olanlar araca daha iyi görünüm katarlar...
Bakınız : Megane II , Focus II , C4 farları gibi.Hepsi siyah zeminli ve angelli...Geceleri dehşet

133 Mesaj
1 Haziran 2008; 0:53:02 

quote:

Hiç bir arabanın orjinal merceği güzel değildir...Ancak sonradan yapılan ve alman malı olan mercekli ve Angelli olanlar araca daha iyi görünüm katarlar...
Bakınız : Megane II , Focus II , C4 farları gibi.Hepsi siyah zeminli ve angelli...Geceleri dehşet

ben görüntü değil işlevden bahsettim zaten.
ayrıca orjinal bütün farların merceği alman malıdır. o bahsettiğiniz hiçbir angellı görüntüsü güzel farda adam gibi alman malı mercek kullanılmaz. boşuna onlarca müşterim benden junyan eagle eye FK sonar gibi farların merceğini değiştirmek için mercek satın almıyor.

Bütün orjinal mercek tiplerini boyutlarını resimlerini sitemde bulabilirsiniz. Daha öncede dediğim gibi onlarca kişiye merceğinden memnun olmadığı için değiştirmek amacıyla mercek sattım. arayanlar ihtiyacı olanlar bakabilir.

www.xenonmercek.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butcher911 -- 1 Haziran 2008; 1:16:41 >

www.xenonmercek.com

4502 Mesaj
1 Haziran 2008; 16:14:07 

Junyan Focus 05 modelleri hangi tip mercek kullanıyor peki ?
Memnun kalmazsak bizde değiştirirz
Memnun olmadım diyeni görmedim ama neden olmasın

133 Mesaj
1 Haziran 2008; 16:37:33 

vallahi benden mercek montajı yapmak için mercek alan kadarda bahsettiğimiz markaların mercekleri kötü olduğu için değiştirmek amacıyla alan oluyor. belki normal halojen aydınlatmasından sonra bu markaların mercekleri kötü dahi olsa xenonla kullanıldığı için güzel gelebilir fakat birde gerçekten kaliteli bosch valeo hella gibi markaların mercekleriyle xenon kullanırsanız aradaki fark açıkça belli oluyor. marka veya modelin hiç önemi yok eagle eye sonar junyan FK bütün markalar uzakdoğu üretimi mercekler kullanıyor. zaten bu çok garip bir olay değil sonuçta milyon dolarlık yatırımları fabrikaları olan bütün dünyaya far üreten hella valeo gibi kaliteli malzeme çıkarmaları mümkün değil. kimbilir nasıl mühendisler tasarlıyor bu valeo hella nın merceklerini. diğer markaların bu şekilde kaliteli üretmeleri beklenemez zaten.
genel olarak Valeo H7 ve Valeo D2S olan mercekler bu tip uzakdoğu farların mercek ölçülerine yakın oluyor. zaten sitedede belirtmiştim çoğu direk olarak rahatça değiştirilebiliyor.

www.xenonmercek.com

4502 Mesaj
1 Haziran 2008; 16:53:28 

Peki biz Angel Eyesleri aldık memnun olmadık mercekleri nerden alıp nerde değiştirecez

133 Mesaj
1 Haziran 2008; 17:35:03 

mercekleri ben satıyorum zaten siteyi incelerseniz görebilirsiniz.
değiştirmek kolay zaten farı açmanız yeterli. sitede hepsini anlattım.

www.xenonmercek.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butcher911 -- 1 Haziran 2008; 17:33:55 >

www.xenonmercek.com

4502 Mesaj
1 Haziran 2008; 18:07:42 

Siteyi inceledim sağol dostum...Farları kullanalım yeterli olmazsa Hella bi mercek alırız

815 Mesaj
2 Haziran 2008; 18:24:56 

montaj fiyata dahilmi.

133 Mesaj
2 Haziran 2008; 18:57:38 

montaj yapmıyorum. sadece mercek ve malzeme satışı.

www.xenonmercek.com

133 Mesaj
3 Haziran 2008; 20:20:33 

Arkadaşlar Siteye en çok gerekli olan "Bilinmesi gerekenler, yardım " bölümünü ekledim.
herkesin okumasını tavsiye ederim çok uzun değil ve neredeyse bilinmesi gereken herşeyi basit şekilde anlattım.

www.xenonmercek.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butcher911 -- 3 Haziran 2008; 20:19:20 >

www.xenonmercek.com

6150 Mesaj
3 Haziran 2008; 21:12:58 

quote:

Orjinalden alıntı: butcher911

Arkadaşlar Siteye en çok gerekli olan "Bilinmesi gerekenler, yardım " bölümünü ekledim.
herkesin okumasını tavsiye ederim çok uzun değil ve neredeyse bilinmesi gereken herşeyi basit şekilde anlattım.

www.xenonmercek.com

caddy için yapabilirmisin

2009 520D E60 SİYAH

133 Mesaj
3 Haziran 2008; 21:58:53 

malesef çok yoğun olduğum için montaj yapamıyorum. sadece mercek satıyorum.
fakat sitedede anlattım gerçekten zor bir işlem değil. elinden az iş gelenler halledebilir.
boyadan yapıştırıcıya kadar bütün malzemeleride anlattım sitede.

www.xenonmercek.com

4502 Mesaj
4 Haziran 2008; 0:12:34 

Siteyi inceledim.Gerçekten açıklayıcı olmuş.Teşekkürler...
Yanlız birşey danışmak istiyorum...Sizce Xenonları kaç ''K'' alalım ? Ben 6000 düşünüyorum ama 4300'de güzel gibi

133 Mesaj
4 Haziran 2008; 1:08:47 

Sitedede aynı bu şekilde yazmıştım osram philips GE büyük markların hangisinin xenon ampulune bakarsanız 4300K dır. sadece onu üretirler. (philipsin birkaç 5000K gibi özel üretimleri hariç).
yani bu işin aslı orjinali 4300K dır. daha yükseldikçe ışık miktarı düşer. 6000K rengi tabiki 4300 den daha güzel görünür. 4300 size sarımsı gibi geliyorsa illaki daha beyaz olsun diyorsanız 6000 de kullanılabilir.
ama 6000 den sonrası zaten halojen ampul kadar anca aydınlatıyor kesinlikle tavsiye etmem

www.xenonmercek.com

4502 Mesaj
4 Haziran 2008; 10:02:56 

Evet 4300 ler fazla aydınlatıyo ama beyaz ve sarımsı bi ışık veriyo...6000k ampülden sonra bize yeter zaten...Rengide çok hoş rahatsız etmiyor...

944 Mesaj
16 Haziran 2008; 12:20:51 

ve bitmiş hali akşama eklicem gece görüntülerini

0

0

0

Golf 7-TDI-Highline-DSG-Beyaz-Camtavan-ULed-"8"DiscoverPro-Alarm-KeylessGo-GeriParkKamera-KatlanırAyna-KoltukIsıtma-RenkliEkran-Led Stop-Shetland-YerTasarrufuStepne

4502 Mesaj
16 Haziran 2008; 12:29:37 

Keşke içi siyah zeminli olsaydı araca daha çok uyum sağlardı

61 Mesaj
18 Haziran 2008; 9:22:50 

Güzel olmuş pap.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Vw » Jetta Xenon Far Kiti
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688