Şimdi Ara

## Dizüstü Bilgisayarlarda 3GHz Devri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Dizüstü Bilgisayarlarda 3GHz Devri ##

Önümüzdeki günlerde Centrino 2 adını verdiği yeni mobil platformunu anons etmeye hazırlanan Inteli Haziran ayı ile birlikte muhtemelen Tayvan'da yapılacak Computex fuarında yeni mobil işlemcilerini de anons edecek. Firmanın bu noktada yüksek saat hızına sahip yeni modelleri dikkat çekeceğe benziyor. Zira Intel, 3 Haziranda şimdiye kadar hazırladığı çift çekirdekli e hızlı mobil işlemciyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Extreme serisi dahilinde hazırlanan ve çarpan kilidinin açık olarak gelmesi beklenen Core 2 Extreme X9100, 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanacak. 1066MHz FSB desteğine sahip olan ve 3.06GHz'de çalılacak olan X9100'ün 6MB'lık seviye 2 bellek ile geleceği belirtiliyor. Gelişmiş üretim teknolojisinin de etkisi ile 44 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olacağı belirtilen işlemcinin ilk etapta özellikle Desktop Replacement segmentinde yer alan performans odaklı modellerde kullanılması bekleniyor.

• laptopta overclock devri baslior desenize. Haber icin tskrler
  • hay maşallah walla yakında desktopa gerek kalmayacak.. ıvır zıvır i/o ünitelerinide portatif yapacaklar tamam olacak..
  • bataryalı sistemlerde overclock mantıklı olmaz.
  • powergear tarzi yazilimlar olduktan sonra bataryali olmasi herhangi bir sorun yaramaz. Prizden guc alirken o.c aktif olur. Burdaki sorun batarya deil sogutma cozumu bence. Bu metni yazarken aklima geldi, onumuzdeki 2-3 sene icinde ilginc sogutma cozumleri gorecegiz bence notebooklar icin. Harley motorlardaki gibi bir bakir sogutma borusu laptopun sol ve sag kismindan eksoz gorevli ciksa hem sekil olarak guzel olur hemde o.c potansiyeli artar. Tabi uzerinde sicaklik icin korumasi olacak:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac1DBuRN -- 7 Mayıs 2008; 11:55:10 >
  • 3 ghz amd daha masaustunde o kdar hiz yapamiyor
  • quote:

1066MHz FSB desteğine sahip olan ve 3.06GHz'de çalılacak olan X9100'ün 6MB'lık seviye 2 bellek ile geleceği belirtiliyor. Gelişmiş üretim teknolojisinin de etkisi ile 44 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip

rakamalar çılgın!!!!!!
  • BENİM 5000+ KARA COCUK 3200 YAPIYO MASA ALTINDA
  • artık fıyat olarakta 5000-6000$ olur
  • Evet iyi güzelde, dizüstünde nasıl bir soğutma çözümü kullanacaklar? Yoksa ekstra soğutma olmadan 3.6-4.0 ghz arası bir hıza çıkabiliyor mu
  • bence laptopdaki gelişmeler masaüstünde yaşanan duraklamdan veya arkasından geliyor
  • Ben de şimdi bişiler yazardım ama board'ım tamir'e gitti yani şimdilik bana düşmez o cpu'ya ders verme işi
  • zaten leptoplara oc yapılabiliyo ama model yok msi bi leptopunda bu özellik var die biliyorum!
  • Fiyatı çok uçuk olacaktır eminim.Ama 3 Ghz güzel bir değer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ac1DBuRN

laptopta overclock devri baslior desenize. Haber icin tskrler

Zaten başladı MSI' nın overclock için özel üretilmiş bir dizüstü bilgisayarı bulunmakta Ancak sorun şu ki dizüstü bilgisayarlarda overclock olursa soğutma nasıl olacak? Bazıları overclock olmadan bile yeterince ısınıyor zaten bir de overclock olursa dokunamayız bile
  • Bi arkadaş 3.04 GHz laptop satıyordu.... kanada dan getirmişti sanırım... işlemcisi Pentium M
    Centrino lar yavaş ama laptopta Pentium kullanan firmalar vardı zaten..Bu da 3GHz civarında hız demek
  • BİR DE 17" LİK OLURSA İŞTE O ZAMAN ALIRIM BİR DİZÜSTÜ
  • hey maşallah desenize benim desktoptan hızlı olucak:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ac1DBuRN

powergear tarzi yazilimlar olduktan sonra bataryali olmasi herhangi bir sorun yaramaz. Prizden guc alirken o.c aktif olur. Burdaki sorun batarya deil sogutma cozumu bence. Bu metni yazarken aklima geldi, onumuzdeki 2-3 sene icinde ilginc sogutma cozumleri gorecegiz bence notebooklar icin. Harley motorlardaki gibi bir bakir sogutma borusu laptopun sol ve sag kismindan eksoz gorevli ciksa hem sekil olarak guzel olur hemde o.c potansiyeli artar. Tabi uzerinde sicaklik icin korumasi olacak:)

İyide powergear türü yazılımları overclock ile neden karşılaştırıyorsunuz ? Powergear aktif hale geldiğinde speedstep aktif oluyor ve işlemci yük binmediği sürece elektrik tasarrufuna giriyor.Aynı şekilde kapatıldığında tam performans çalışıyor.Eğer siz overclock yaparken speedstep'i açık tutuyorsanız ona birşey denilmez.

• 3.06 ghz lik eski p4 mobile işlemcileri unutmuşşsunuz

bizde öyle bir toshiba laptop var.standardı 3.06 ghz toshiba a30 serisinden hatta

ss koyardım ama laptop babamda iş amaçlı kullanıyor ve yurtdışında şu anda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.