Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şehirler özel kargo
    kırsal ptt kargo
  • Geçenlerde İstanbuldan Gümüşhaneye gönderdiğim kargo 7 gün sonunda nihayet karşı tarafın eline ulaşmış. Kargo ücretini alıcı ödemeli gönderdiğim için elimdeki kağıtla ptt ye gidip benden aldıkları ücreti tekrar geri istedim. Tam 45 dk beni beklettiler, inanılır gibi değil karşı tarafa telefon açıp onay aldılar, daha sonra faks çekmelerini istediler. Faksı bekledik, neyse faks geldi kimliğimi alıp bilgileri kontrol ettiler. Sonra beni başka bir yere yönlendirdiler, oradan kargo bilgilerini yazıcıdan çıkartıp elimde bulunan kargo gönderdiğime dair olan kağıdı 3 4 parça olan diğer kağıtlara zımbaladılar. Daha sonra vezneden para alabilmek için kuyruğa girdik, önümde en az 20 kişi vardı. Ve nihayet 3 tl mi alabildim Şaka gibi bu nedir böyle allah akşına resmen komedi yaaa... Oradaki şef bana bir daha bu şekilde gönderme hep sorun çıkıyor dedi, 3 tl için bu kadar uğraşmana deydimi şimdi dedi. Vallahi dedim o 3 tl yi size yedireceğime 10 lira masraf ederim, gerekirse saatlerce beklerim dedim. Madem kargoyu alıcı ödemeli gönderince böyle problemler çıkıyor, o zaman kaldırın o ibareyi dedim. Kargo dediğin ister alıcı ödemeli, ister peşin ödemeli olur, siz kargo değilsiniz ki? böyle kargomu olur dedim. Eski sistem bildiğiniz koli göndermeden farkı mı var bunun? Hesapta şekil yapmışlar, PTT Kargoymuş. Ne kargosu ya kargo falan değil bunlar, resmen milleti yanıltıyorlar. Sadece ismi değişmiş, kargo koymuşlar. Ne fatura kesiyorlar, ne paketi teslim alanın ismi belli, böyle kargo olmaz!! Hesapta alıcı ödemeli kargo gönderince, eğer karşı taraf parayı ödemezse benden aldıkları parayı vermiyorlarmış. O yüzden gönderirken ne olur ne olmaz diye peşin alıyorlarmış, yol masrafı o diyor Aman abicim bir daha işim olmaz benim. Gönderirsemde peşin öderim böyle uğraşmam. Bir kere kargo dediğin, örneğin istanbuldan adanaya gönderdiğiniz zaman, uçak ile adanaya gider. ondan sonra oradan dağıtım olur. Ama bunlar adanaya gidene kadar 5 6 tane il in dağıtım merkezine uğruyor. O yüzden hem geç gidiyor, hemde paketiniz oradan oraya fırlatıldığı için zarar görüyor. Ucuz etin yahnisi yenmez lafı bir kez daha doğru olduğunu kanıtlamış oldu.

• arkadaşlar bence sıcak bır firsat ...
    kargo firmaları bugunlerde iyice fazla fiyat çekmeey başladılar...son 3 hafta içinde bosyere bu firmaları kendi adıma zengin ettim bi nevi:)
    bu adamlara verdiğim paraya yanarak son 1 ürünümü ptt koli hizmetinden yararlanarak gonderttim..
    sizede tavsiyem bundan sonra ürün göderirken ptt koli hizmetini secin..
    dun ankaradan bır anakart aldım kargo fırması antepe 10 ytl cekmıs...ptt ise 3.250 ye gonderdı...aradakı farkı anlamanız acısından..urun yaklasık 3 kg agırlıgında..anakart ve dvd rw....
    ayrıca ıster ev ıster ıs yerı ıster ptt hep aynı sabit fiyat garantisi var...nereden alırsanız alın...
    o yuzden kargo fırmalarını zengin etmeyelim....hemi devlet kazansın hemide uygun yolu gonderelım...
    bu konuyu baska bi arkadaş daha işliyordu ama sıcak fırsat olarak dusundugum ıcın bende burada actım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumhurfatih -- 7 Mayıs 2008; 10:12:19 >

• cok uygunmuş gercekten yurtiçi ufacık yüsük kutusunu 9 milyona getirdi
  • Hakikaten Ptt hiç aklımıza gelmiyor.Enayi gibi habire kargo şirketlerine bayılıyoruz parayı.Bir de eğer hesap açtırırsanız veya karşı tarafın hesabı varsa havaleye 1 ytl veriyorsunuz arkadaşlar.Hesabı yoksa da 3,5 ytl veriyorsunuz.Gerçi gönderdiğiniz paraya göre artar azalır ama fiyatlar süper.Bankadan isme havale yapınca adamın ciğerini söküyorlar şerefsizler.Bu arada Ptt sayesinde telekom pisliğinden kurtulup ev telefonuma kadar iptal ettirdim ve 10 ytl ye fıstık gibi kablonet kullanıyorum.Buradan Ptt ye bir kez daha teşekkür ederim.
  • Vallahi ben 3 yıldır herşeyi PTT ile yolluyorum.Çok da memmnunum.Yalnız PTT Şubesi olmayan mezra ve köylere (APS olsa bile) bayağı bir geç gidiyor haberiniz olsun.
  • bu baslık bence en ustte kalmalı..herkes bılmelı..kargocuları zengin etmeyelim arkadaşlar...herşey sizleri için...para kolay kazanılmıyor...
  • Güzel fırsat. Yalnız benim çekindiğim zamanında, problemsiz ve hasarsız götürürlerse çok iyi.
  • kargocular cokmu ıyı tasıyorlar...?bırgun urunlerı tasırken araclara yerlestırırken gıdın bakın bakalım...
  • Kargocuların iyi taşıdığını belirtmedim. Benim kargoda başıma gelmeyen kalmadı neredeyse. Yalnız Yurt İçi kargo gibi firmalarda, genellikle zararımı karşılıyorlar ve rahatça hak iddia edebiliyorum.
    PTT ile koli göndermediğim için nasıl taşırlar, nasıl güvence verirler bilemiyorum. Araştırmak lazım.
  • Doğru.Geçen hafta Antalya'ya cd yolladım br arkadaşıma.Kağıda sarıp yollamıştım.2 gün sonra arkadaşım aradı ve cd nin paramparça olduğunu söyledi.Sonra kargoya gitmiş parasını geri almak için,tabiki havasını almış.Çünkü ürünü sigortasız yapıp yollamış şerefsizler.Benim hiç haberim olmadan böyle birşey yaptıkları için gittim şubeye ağzıma geleni söyledim tabi.Sonuçta hem 6 ytl boşa gitti hem de sinir harbi yaşadık.
    quote:

Orjinalden alıntı: cumhurfatih

kargocular cokmu ıyı tasıyorlar...?bırgun urunlerı tasırken araclara yerlestırırken gıdın bakın bakalım...
  • bu hizmeti kullananlara birşey sormak istiyorum.
    eskiden ptt nin sarı, orta boy plastik kutuları olurdu. birşey gönderirken bunun içerisine koyardık.
    bu kutular hala var mı?
  • Orjinalden alıntı: mbilginer

bu hizmeti kullananlara birşey sormak istiyorum.
    eskiden ptt nin sarı, orta boy plastik kutuları olurdu. birşey gönderirken bunun içerisine koyardık.
    bu kutular hala var mı?

[/quoteHocam yukarıdada yazdım ben 3 yıldır herşeyi PTT ile yolluyorum ve çok memnunum.Kutu olayına gelince plastik sarı kutular kalktı.Şimdi getirdiğin malzemeye göre 4-5 boy oldukça sağlam karton kutuları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 7 Mayıs 2008; 11:05:30 >
  • pek kaç günde gidiyor? bi de evden gelip alma hizmeti yok di mi bunların gidip vermemiz lazım?

bence de çok uygun fiyatları, ama işte değerli bir eşyayı yollarken ptt'de kaybolsa napabiliriz diye düşünüyorum sigorta sistemi olmadığı için...
  • arkadaşlar peki her ptt de koliservisi varmı yani merkez postahanelerde oluyo ama mahalle içindekilerde de varmı
  • fazla değerli olan eşyanızı kargoyla sigortalı gönderirsiniz
    ptt piyasada etkin olması kargo fiyatlarında düşüşe neden olacaktır.
  • UPS ile Mersin Aydıncık'a gönderdiğim 3.5 kg lık koli için 28 YTL verdim
    Kafama edeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: oray

pek kaç günde gidiyor? bi de evden gelip alma hizmeti yok di mi bunların gidip vermemiz lazım?

bence de çok uygun fiyatları, ama işte değerli bir eşyayı yollarken ptt'de kaybolsa napabiliriz diye düşünüyorum sigorta sistemi olmadığı için...

+1
    gelip alma hizmeti varmı ?

benım oldugum bolgede arabayla durmak zor oralarda bide otopark parası vermiyelim
  • fiyatlar gerçekten süper
  • 1)bunda sigorta yok ..bişey olursa bilemeyiz diyorlar ordan oraya atılıyo bu kutular diye kendileri söylüyorlar
    2)yerine göre 1 haftayı buluyor teslimat
    3)kargo gibi sigortalı gitsin diyorsanız kargodan pahalıya geliyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.