Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.400
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karizma23

ARKADAŞLAR 26 OCAK 2010 SALI GÜNÜ İSTANBULDAN BURSA'YA PTT KAPIDA ÖDEMELİ KARGO GÖNDERDİM. 15 LİRALIK BİR ÜRÜNDÜ 4 LİRA KARGO ÜCRETİNİ CEBİMDEN ÖDEDİM GERİSİ KAPIDA ÖDEME MASRAFI TOPLAM 22.50-TL 27 OCAK ÇARŞAMBA ÜRÜN TESLİM EDİLMİŞ. DAHA ÖNCEKİ ALIŞVERİŞİMDEN BİLDİĞİM KADARIYLA EN GEÇ ERTESİ GÜN KARGOCU BANA BİR BELGE GETİRİP O BELGEYLE BİRLİKTE POSTANEYE GİDİP PARAMI ALIYORDUM FAKAT BUGÜN CUMARTESİ OLMASINA RAĞMEN NE GELEN VAR NE GİDEN. FIRSAT BULUP POSTANEYEDE GİDEMİYORUM SORMAYA. TELEFON AÇTIM HİÇBİ BİLGİ ALAMADIM. ACABA BİRAZ DAHAMI BEKLEMEK GEREKİYOR DAHA ÖNCEDEN BU GİBİ DURUMLA KARŞILAŞAN OLDUMU.

AYRICA BİR DURUM DAHA VARKİ UTANÇ VERİCİ : KARGOMU ALAN ŞAHIS 60 GRAMLIK ÜRÜNÜ TAM YARIM SAATTE TESLİM ALABİLDİ. VE ALIRKEN BANA FISILDAYARAK İŞLEMİN NASIL YAPILDIĞINI SORDU TEKER TEKER İZAH ETTİM KENDİSİNE BEN ÜRÜNÜ GÖNDERECEĞİM KARŞIDAKİ PARASINI GÖREVLİYE ÖDEYECEK VS. VS. TAMAM DEDİ YAZDI ÇİZDİ ETİKETİ MAKBUZU VERDİ BANA Bİ BAKTIM SADECE KARGO GÖRÜNÜYO ÖDEMEYLE ALAKALI HİÇBİŞİY YOK DEDİM HOCA BU NE BEN SANA NE ANLATTIM SEN NORMAL KARGO YAPMIŞSIN. TAMAM DEDİ Bİ DK DEDİ GİTTİ 10 DAKKA SONRA BAŞKA Bİ PERSONELLE GELDİ BAŞTAN Bİ DAHA ANLATTIM KAPIDA ÖDEMELİ GÖNDERECEĞİM DİYE, ODA DİĞERİNE TALİMAT VERDİ ŞÖYLE YAP BÖYLE YAP YİNE VERDİLER BANA BELGEYİ BAKTIM FİYAT YAZIYOR ÜSTTE 22.50-TL Yİ GÖRDÜM TAMAM DEDİM FAKAT BİRAZ ÖNCEKİ İŞLEMDE İSTEDİKLERİ KARGO ÜCRETİ 3 LİRAYKEN BİR SONRAKİ İŞLEMDE 4 LİRA İSTEDİLER NE YAPTILAR HİÇBİŞİY ANLAMADIM. TORPİLLE ALINMIŞ CAHİL CÜHEYLA MÜŞTERİYLE DİYALOG NEDİR BİLMEYEN İNSANLARI EĞİTMEDEN YONTMADAN BANKOYA KOYAN YETKİLİLERİ KINIYORUM.
    ilkinde ödemesiz girdiği için 3 tl olur ödemeli gönderim de 1 tl ek işlem ücreti alınır ödemeli olarak sisteme girildiğinde 4 tl olur gönderim ücreti hizmet alımıyla alınan şirket elemanları sık sık değişiyor 5-6 ay duruyor eleman tam öğrenmeye başlıyor hop işten ayrılıyor ödemenin geldiğine dair ödemeli gönderen kişiye bilgi götürme gibi bir durum yok kargonuzun tesliminde ücret hesabınaza yatırılır veya adınıza havale edilir bu da engeç ertei iş günü olur normal sartlarda teslim edildiği gün yatar kargo dasğıtımı geç biter kasalar kapanmış olur ertesi sabah mutlaka yatırımalıdır gönderdiğiniz ptt ye gidin adınaza havaleyi sorun veya çek hesabınaza bakın para yatmamış ise teslim edilmiş fakat ücret yatmamış diye hemen dilekçe verin müdüriyete durum araştırılsın haber gelecek diye beklemeyin boşuna diğerinde belki havale konutta ödeme olarak gönderilmiştir genel olarak %99 havaleler postaneye yapılır bunlarda alıcıya haber gitmez gönderen gidip havalesini sorar telefonla havale bilgisi verilmez

• oluyor işte odunluklar...
    her yerde bir değilki...
    ben memurun tipine bakıyorum ona göre davranıyorum.
  • Forumda aldığım hdd Kayseri'ye doğru yola çıkmışken birden canı gezmek istemiş ve Gaziantep'e gitmişGörünce şok geçirdim,arkadaş Kayseri nire Antep nire?Şimdiye bana teslim edilmiş olmalıydı Antepte torbaya eklendi yazıyor.Bakalım bizim hdd başka hangi şehirleri görmek isteyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabrek

Forumda aldığım hdd Kayseri'ye doğru yola çıkmışken birden canı gezmek istemiş ve Gaziantep'e gitmişGörünce şok geçirdim,arkadaş Kayseri nire Antep nire?Şimdiye bana teslim edilmiş olmalıydı Antepte torbaya eklendi yazıyor.Bakalım bizim hdd başka hangi şehirleri görmek isteyecek.

Diskin canı pastırma çekti anlaşılan.
  • Merhaba arkadaşlar..

Yarın Konyadan bir arkadaşla karşılıklı olarak parfüm kargolayacağız birbirimize.. Ptt ile gönderelim dedi karşı taraf,kargo şirketleri onların oraya haftada bir gidiyormuş.. Şimdi konu dikkatimi çekti de hep şikayet hep şikayet.. Eğer diğer kargo şirketleri ile gönderme imkanı olursa öyle mi gönderteyim parfümü?

Cevap için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: taflan61

Merhaba arkadaşlar. İzmit Gebze'den Ankara'ya tek kişilik yatak göndermem lazım. 190*90*20 cm boyutları ve ağırlık yaklaşık 20 kg. Adresten alıp adrese teslim şeklinde ne kadar kargo parası alırlar acaba?

yurtiçi 116 ya taşıyor..o şehirden yatak alınsa sıfır sen kredi ile ödeme yapsan daha karlı olursun..işe bak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

Merhaba arkadaşlar. İzmit Gebze'den Ankara'ya tek kişilik yatak göndermem lazım. 190*90*20 cm boyutları ve ağırlık yaklaşık 20 kg. Adresten alıp adrese teslim şeklinde ne kadar kargo parası alırlar acaba?

yurtiçi 116 ya taşıyor..o şehirden yatak alınsa sıfır sen kredi ile ödeme yapsan daha karlı olursun..işe bak..

Arkadaşlar siz hala kargo olayını çözemediniz heralde. Koskoca yatak özel kargo ile gönderilir mi? Y.içi 116tl diyorsunuz, ne bekliyordunuz? Özel kargolar ile özel eşyalarınızı göndermeniz daha mantıklı. Ama Yatak,döşek,patates,soğan,masa,dolap v.s gibi şeyleri ptt ile gönderin. Bu özel kargolar sizlerin, ev eşyalarınızı bir yerden bir yere taşımak için kurulmadı zaten. Evden eve nakliyat şirketleri niye var o zaman? Eğer karşı tarafa göndereceğiniz eşyalar, kırılacak veya bozulacak tarzda elektronik eşyalar ise özel kargolar ile, ama kiloca ağır, boyutu büyük eşyalarınız varsa ptt ile.. yani boşu boşuna kargolara b.k atmayın, burada kargoları savunmuyorum biraz mantıklı düşünün.

• kargoyla yatak mı gönderilir ilk defa sizden duyuyorum vallahi. ptt motorsikletle veya yaya geziyor. sen adresten aldırcam diyorsun, sana özel kamyon mu getirecek kapına? ptt ye vermeden önce gidip durumu anlatacaksın, ona göre arabayla kendin götürüp onlara teslim edersin. tahminen en fazla 15 tl gibi birşey alırlar. ama karşı tarafa gittiğinde yayları fırlamış halde giderse şaşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gök-han -- 7 Şubat 2010; 5:11:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1983

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

Arkadaşlar siz hala kargo olayını çözemediniz heralde. Koskoca yatak özel kargo ile gönderilir mi? Y.içi 116tl diyorsunuz, ne bekliyordunuz? Özel kargolar ile özel eşyalarınızı göndermeniz daha mantıklı. Ama Yatak,döşek,patates,soğan,masa,dolap v.s gibi şeyleri ptt ile gönderin. Bu özel kargolar sizlerin, ev eşyalarınızı bir yerden bir yere taşımak için kurulmadı zaten. Evden eve nakliyat şirketleri niye var o zaman? Eğer karşı tarafa göndereceğiniz eşyalar, kırılacak veya bozulacak tarzda elektronik eşyalar ise özel kargolar ile, ama kiloca ağır, boyutu büyük eşyalarınız varsa ptt ile.. yani boşu boşuna kargolara b.k atmayın, burada kargoları savunmuyorum biraz mantıklı düşünün.

Bu konuda yorum yapmak için öncelikle yatak fiyatlarından haberdar olmak gerekir diye düşünüyorum. Benim göndereceğim yatak 400tl civarında. Sıfır almak yerine, kargoyla göndersem 300 lira cebimde kalacak yani. Bu yatak, işbir markalı 1000 tl küsürlük bi yatak da olabilirdi.
    Özel kargoyla beyaz eşya gönderiliyorda yatak niye gönderilmesin ki? Evden eve nakliyatın bu konuyla hiç ilgisi yok. Neden örnek verdiğini anlayamadım doğrusu!
    Dediğin gibi elektronik bi ürün ya da kıymetli bi evrak göndermek isteseydim o zaman hiç düşünmeden özel kargoyu tercih ederdim. Özellikle de Yurtiçi Kargoyu tercih ederdim. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım bu firmayla.

@gök-han Yorumlara baktığımda 70 milyonluk ülkede kargoyla yatak gönderme düşüncesindeki tek insan olduğumu düşünecem neredeyse! Senin de ilk defa benden duymanı garipsemedim doğrusu! PTT Kargonun sitesinde 50 kiloya kadar evden teslimat yapıldığını yazmışlar. Desi olarak da aynı limit varsa o zaman evden teslimat yapamam doğal olarak. Desi 120 civarındaydı sanırım. Kilo 20.
    Eğer 50 kiloya kadar evden alıyolarsa buna uygun araçları var demek ki. İllaki bana özel kamyon getirmelerine gerek yok. Tır da olabilir!
    Şu an Gebze'de değilim. Gittiğimde kargoyu arayıp öğrenecem. Sonucu buraya da yazarım artık.

• 1.
    Kabul Edildi - İSTANBUL(AND)(HEYBELİADA)
    05/02/2010 14:40:48
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AND)(HEYBELİADA)
    05/02/2010 14:45:18

2 gündür hareketsiz duruyor kargom verildiği yerde :)... PTT kargoyla ilk defa kargo alacam ve burnuma kötü kokular gelmeye basladı bile ...
  • @losingrip benim kargoda aynı şekilde..

Bende Başımdan Geçen Bir Olayı Anlatayım.Ebayden motosiklet kaskı almıştım kayıtlı kargo ile 50 dolar kargo ödedim .Nasıl olduysa kargo adresi yanlış olmuş ve kargo ankaraya kadar geldi.Sorgulama yaptığımda 10-15 gün kadar ankarada bekledi kargo kargonun üzerinde cep numarası yazmasına rağmen aramadılar.Sonra telefon ettim kargo istanbula iade gitti dediler.daha sonra dilekçe verip adres değişikliği yaptırdım ve ankaraya tekar iadesini istedim.buda yaklaşık 1 hafta sürdü.daha sonra ankaraya geldi kargo yine 3-5 gün geçmesine rağmen sorgulamada torbaya eklendi olarak gözüküyordu.En sonunda fırsat bulup yenimahalle PİM ne gittim.Barkod Koduyla alabildim + 2tl verdim.Sonuç olarak dilekçe verip adres değişikliği yapmama rağmen hiçbir şekilde adres değişikliği yapılmamıştı ve bu işleme para almışlardı.son olarak iherbden ups 3 günde kargomu getirdi.İkisi arasındaki fark bu...

• ptt dışındaki diğer kargoları asla kabul etmem çünkü diğer kargolar tarafından 3-4 defa mağdur edildim.

bence konu sıcak kalsın.

teşekkürler ptt kargo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: losingrip

1.
    2.

2 gündür hareketsiz duruyor kargom verildiği yerde :)... PTT kargoyla ilk defa kargo alacam ve burnuma kötü kokular gelmeye basladı bile ...

Haftasonu ptt nin çalışacağını mı bekliyordunuz? Hem de heybeliada'da? Burnunuza kötü kokular gelmesin ...
  • Yurtiçinden şaşmam.
    Sigortalı, süper hızlı gönderi.
  • @taflan61

ptt nin sitesinde yazılanlara bakma. çoğu yazılan yazı geçerli değil. bir arkadaşım 37 ekran tv gönderecekti, aynen senin dediğin gibi adresten alım istemiş gerçi aceleside yokmuş ama 5 gün boyunca ptt den ne gelen olmuş ne de giden. en sonunda kendisi gitmiş demiş böyle böyle, kimse gelmedi. oradaki kişi demiş sizin sokağa bakan arkadaş izinli kendin getir tv yi. zaten demiş böyle şeyler için genelde müşterilerin buraya gelmesini istiyoruz. o yüzden dedim tır falan bekleme yani kapına ben daha önce mng kargoda çalıştım, böyle bavul,çanta,dolap falan göndermek isteyenler oluyordu fiyat veriyorduk adam yuh deyip geri gidiyordu hiç rastlamadım kabul edipde tamam gönderelim diyeni.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu52

ptt dışındaki diğer kargoları asla kabul etmem çünkü diğer kargolar tarafından 3-4 defa mağdur edildim.

bence konu sıcak kalsın.

teşekkürler ptt kargo.

dostum sende ptt yi övüp duruyorsun, özel kargolar tarafından mağdur edilmişsin ama ne oldu da mağdur edildin yazda bilelim? yoksa köyde oturuyorsun da bulunduğun bölgede şubesi yok diye ekstra mobil ücret mi tahsil edildi. sırf parası için mağdur edildiysen özel kargolara haksızlık etmemelisin. eğer gönderdiğin veya aldığın ürün kırıldı veya bozuldu ise zaten sigortası masrafını karşılar. tüm kargo şirketleri (ptt hariç) maksimum 24-48 saat içerisinde adrese teslim yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurf

quote:

1.
    2.

Haftasonu ptt nin çalışacağını mı bekliyordunuz? Hem de heybeliada'da? Burnunuza kötü kokular gelmesin ...

Cumartesi calısıyorlar, ayrıca bugün de herhangi bir hareketlilik söz konusu değil.Heybeliadada diye ben kargomu 1 hafta bekleyecekmiyim? Onların keyfi yerine gelince mi hebeliadadan kadıköye inip PİM e veriyorlar, bu her gün yapılmalı kardesim,burada hizmetten söz ediyoruz.Devlet-Özel farketmez, insanların belki cok acil ihtiyacları var gönderilen kargoda, belki bir ilac bilmem ne..

• ptt den memnunum diyen arkadaşlar cevaplasın bence, onlar memnun olduğu için bilirler ne zaman eline ulaşacağını ve hangi sebepden dolayı geciktiğini. telefon açıp sor diyeceğim ama kimle görüşeceksin? o bile mechul. arayıp derdini anlatacağın hiç kimse yok. ptt ye kendin gitsen, kargo kodunu isteyip internetten nerede olduğunu söylüyorlar. zaten onu sende görüyorsun. sen ne kadar nerede olduğunu biliyorsan onlarda o kadar biliyor. eğer uzun süre geçip tekrar gidersen ve sesini yükseltirsen, v.i.p gönderseydin sende deyip suçlarını kabul etmezler. (bizzat yaşanmış bir olaydır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gök-han -- 8 Şubat 2010; 22:17:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onurf

quote:

1.
    2.

Cumartesi calısıyorlar, ayrıca bugün de herhangi bir hareketlilik söz konusu değil.Heybeliadada diye ben kargomu 1 hafta bekleyecekmiyim? Onların keyfi yerine gelince mi hebeliadadan kadıköye inip PİM e veriyorlar, bu her gün yapılmalı kardesim,burada hizmetten söz ediyoruz.Devlet-Özel farketmez, insanların belki cok acil ihtiyacları var gönderilen kargoda, belki bir ilac bilmem ne..

Çok basit çözümü var acil ihtiyaçların, kurye ile hallediceksiniz öyle acil işinizi. Başından beri PTT'nin kafasına göre çalıştığı söyleniyor ve herkes bu konuda hem fikir. Getiri götürü hesabının iyi yapılıp PTT kargo kullanılmalı bu kadar basit.

gök-han sizde mng kargoda çalıştığınızı söylemiştiniz, eminim mngde de 1 günde teslim edilmesi gereken ancak arada teslim edilememiş kargolar olmuştur ki yurtiçi'den sonra en başarılı kargo şirketlerinden biri mng benim gözümde ( aras uzak dursun yeter ki ).

• @gurkan1983 Benim zengin olduğumu ya da parayı sorun etmediğimi nerden çıkardın anlayamadım doğrusu!
    quote:

herkes taşınırken yurtiçi kargo ya telefon açsın tüm eşyalarımızı kapımızdan alıp, verdiğimiz adrese taşısın nasıl olsa zenginiz ya 5 6 bin tl veririz sorun değil
    Tüm eşyamı gönderecem demedim, sadece bir yatak gönderecem dedim!
    quote:

o zaman niye soruyorsun ptt ile kaça gider diye?
    Çok gizli bir araştırma yapıyorum PTT Kargoyla ilgili. O yüzden sormuştum. Sen de o sorudan başka herşeye cevap vermişsin. Sağolasın...
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.