PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK
1043 Cevap148911 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     9 10 11 12 [14] 16 17 18      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3103 Mesaj
27 Kasım 2009; 0:12:09 

Arkadaşın, kız arkadaşına aldığı hediyesini, Türkiye'nin öteki ucuna (istanbuldan adıyaman'ın adını unuttuğum bir ilçesi) sadece 2.25 tl ücretle, 2.5 günde yollayan PTT kargoya

20095 Mesaj
27 Kasım 2009; 0:23:49 

Merhaba
Yaklaşık 5kg lık tekstil Rusya' ya kaça gider?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

87 Mesaj
27 Kasım 2009; 14:50:25 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Arkadaşın, kız arkadaşına aldığı hediyesini, Türkiye'nin öteki ucuna (istanbuldan adıyaman'ın adını unuttuğum bir ilçesi) sadece 2.25 tl ücretle, 2.5 günde yollayan PTT kargoya

ne kadar parçalamışlar peki hediyeyi

2011 Mesaj
27 Kasım 2009; 15:42:41 

ben geçenlerde ığdır a kırılabilir bi koli yolladım kırılmamış.malatyadan ığdıra 6 kere vesait değiştirip 3 günde ulaştı teşekkürler ptt.

success produces success; just as money produces money

149 Mesaj
28 Kasım 2009; 0:14:09 

Arkadaşlar meraba ptt kargoyu tebrik ediyorum neden mi 27.11.2009 tarihinde akşam saat 19.00 da 53 kg gelen 52lcd tv yi izmirden istanbula 70 tl götürdü yurt içi kargo 220 tl fiyat verdi. ptt kargoyu burda kutluyorum.

yankizulu

149 Mesaj
29 Kasım 2009; 14:27:28 

pardon haklısınız tarihi yanlış yazmışım 25.11.2009 barkod no:KP01031872857 http://www.ptt.gov.tr/ kontrol edebilirsiniz özel kargo firmaları kadar sistemleri oturmasada fiyatı çok avantajlı buldugumu söylemek istemiştim. yurtiçi kargo 226 tl götürebileceklerini söylediler iyi bayramlar

yankizulu

3103 Mesaj
29 Kasım 2009; 20:22:09 

quote:

Orijinalden alıntı: n30

ne kadar parçalamışlar peki hediyeyi

Yoo gayet tek parça gitmiş

26 Mesaj
29 Kasım 2009; 21:46:54 

quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1983

27.11.2009 tarihinin bayramın 1. günü olduğunun farkındasın heralde? PTT 26.11.2009 tarihinde öğlen 13:30 dan itibaren kargo alım ve dağıtımı yapmadı. Çünkü benim yurtdışından beklediğim bir ürünü 26 kasım perşembe günü teslim almaya gittiğimde saat 14:00 de ptt kapalıydı. Aralık 2 de kargo dağıtıma ve gönderime açılacak dendi. Bayramın 1. günü nasıl kargo yaptınız veya teslim aldınız? Madem bu dandik kargoyu öveceksiniz, kargo numarasını veya detaylarının SS sini alarak burada paylaşın ki, hem kargo fiyatını hemde belirttiğiniz günde teslim edildiğini arkadaşlarda görsün. Yoksa bana pek inandırıcı gelmedi. Ayrıca ptt ile gönderdiğiniz lcd tv nizi taşıma esnasında yere düşürüp ekranını kırsalardı veya kaybetselerdi ne olacaktı? Koskoca şey nasıl koybulsun demeyin, bu olay sadece ptt kargoya mahsus. Nasıl becerdiklerini bende bilmiyorum. Hiç bir şekilde hakkınızı arıyamıyorsunuz. Ne şubesinde, ne dağıtım merkezinde, ne de genel merkezi telefonla aradığınızda yardımcı olunmuyor. Sürekli bekleyin deyip telefonu suratınıza kapatıyorlar. Bu konu hakkında şikayet maili bile attım genel müdürlüğe fakat hiçbir cevap alamadım. Ptt çalışanlarından birine derdimi anlattığımda ise bana, bunları heryere şikayet edin yoksa kimseyi sallamazlar, şikayet edin ki akılları başlarına gelsin demişti. Ptt ile gönderi yapmak için biraz daha gelişmelerini beklememiz gerekir.

sigortalı gönderimi mevcut değilmi ptt nın
ben çok önceden bı bakmıştım sigortalı gönderebılıyordun ıstediğin tutarda sigorta yapabılıyordun tabı bı ücret karşılığı ama yuksek bır fıyat değildi oda yani

1157 Mesaj
30 Kasım 2009; 1:40:32 

quote:

Orijinalden alıntı: yankizulu

pardon haklısınız tarihi yanlış yazmışım 25.11.2009 barkod no:KP01031872857 http://www.ptt.gov.tr/ kontrol edebilirsiniz özel kargo firmaları kadar sistemleri oturmasada fiyatı çok avantajlı buldugumu söylemek istemiştim. yurtiçi kargo 226 tl götürebileceklerini söylediler iyi bayramlar

bazılarına güzel cevap olmuş..hemen ön yargı zaten..ispatınız kapak mahiyetinde

131 Mesaj
30 Kasım 2009; 10:11:11 

adrese teslim gerçekleştiriyormu acaba bened valizimi göndereyim istiyorum elazığdan bursa ya yaklaşık 30 kg. ne kadar tutar acaba

DH Bursalılar Grubu

87 Mesaj
1 Aralık 2009; 15:55:24 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Yoo gayet tek parça gitmiş

Garip. Keşke arkadaşınız o gün bi şans oyunu da oynasaydı. %1 olasılıkla sağlam hediye gönderebildiğine göre onunda tutma olasılığı daha fazlaydı.

Özel kargoların savunucusu filan değilim fakat nedense bana gelen ürünler hep kırık ya da tahriş olmuştu bu yüzden uyarı niteliğinde yazdım size bi kastım yok kesinlikle

184 Mesaj
1 Aralık 2009; 19:43:12 

gerçekten ptt kargoya tşk ederim fiyatları hem uygun hemde 3 gün içerisinde teslim dediler 2 gün içerisinde teslim ettiler diğer kargolara göre fiyatlar çok cazip internettende takip edebiliyorsun

245 Mesaj
2 Aralık 2009; 10:29:31 

ben de sahibinden com dan fritöz sattım. ankara amasya arasına 5 liraya yolladım. diğer kargolar 15 lira çekti hem de şubeden teslim fiyatı. ups kargo 23 çekti...

2 günde götürdü ptt kargo...destekliyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Aralık 2009; 11:43:42 

Kargo gönderim sırasında oluşan hatalar sadece PTT kargoya mahsus bir şey değildir.Lc tv veya her hangi kırılacak birşeyde sigorta kapsamı var özel kargodada kırılsa sigortalı değilse sıkıntı yaşarsınız.Ptt kargo avantajlı ve ucuz yurt dışı ürün teslimlerinde ise harikalar kapıaya kadar teslimat yada semtinizin ptt şubesinden alıyorsunuz.Özel kargolarda ise durum farklı gümrüğe takılma olasılıkları çok yüksek yurt dışından ürün alacak olanlar posta ile gönderim secimi yapsınlar.Özel kargolar biraz ucuzlamalı kibrit alsanız 3-5 lira kargo ücreti şahsi fikrim özel kargolarla mal almam malda yollamam +ptt kargo kapıda ödeme secenegi ise harika ''0'' risk.

57 Mesaj
3 Aralık 2009; 2:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa
Merhaba
Yaklaşık 5kg lık tekstil Rusya' ya kaça gider?

Biraz araştırma sonucunda Ptt Kargonun Hesaplama Linkini buldum.
http://www.ptt.gov.tr/tr/hesap/

Yurt Dışı gönderi Fiyatları ise:
http://www.ptt.gov.tr/t...i_koli_tarifesi_ytl.htm

Buradan ise gönderi için kargo çağıra biliyorsunuz hem adresi yanlış yazılma gibi bir ihtimal söz konusu olmaması güzel bence.
https://interaktifkargo...s/siparis/istek_int.jsp

8 Mesaj
7 Aralık 2009; 3:16:26 

Arkadaşlar "Ptt Kargo adrese teslim yapıyor mu?" ne demek Allah aşkına? Bu soru ile sürekli karşılaşıyorum. Sanırım yıllardır özel kargo firmalarının şubelerine giderek paket teslim almaktan PTT'nin çalışma şeklini unutmuş insanlar.

Hiç şubeye gidip mektup teslim aldınız mı PTT'den, hiç telefon edip "postanız var, gelin alın" dediler mi daha önce? Tabii ki adrese teslim ediyorlar, isterseniz adresten alıyorlar da hatta. PTT'nin işi bu. PTT para havalesini bile isteğe bağlı olarak adrese teslim eden bir kurum.

1461 Mesaj
7 Aralık 2009; 3:59:29 

quote:

Orijinalden alıntı: XES

Arkadaşlar "Ptt Kargo adrese teslim yapıyor mu?" ne demek Allah aşkına? Bu soru ile sürekli karşılaşıyorum. Sanırım yıllardır özel kargo firmalarının şubelerine giderek paket teslim almaktan PTT'nin çalışma şeklini unutmuş insanlar.

Hiç şubeye gidip mektup teslim aldınız mı PTT'den, hiç telefon edip "postanız var, gelin alın" dediler mi daha önce? Tabii ki adrese teslim ediyorlar, isterseniz adresten alıyorlar da hatta. PTT'nin işi bu. PTT para havalesini bile isteğe bağlı olarak adrese teslim eden bir kurum.

Benim çok başıma geldi, yurtdışından gelen paketlerimde.

Dağıtıcılar almıyorlar, ABD, ÇİN, HONKONG v.b. gönderileri.

Hepsini ben, gidip kendim alıyorum.

Hiç unutmam, Parliament sigarası 5 pakete tişört verecekti, 350 boş paket yolladım.

Dükkana bir telefon gelmiş babama, oğlunuz PTT'ye gelsin, bir de boş çuval getirsin diye.

32 Mesaj
7 Aralık 2009; 12:53:48 

ptt kargo hem diğer kargo firmaları kadar hızlı hem de diğerlerine göre 3 kat daha ucuz .. ankaradan istanbula 1 kg lık bir kargoya diğer firmalar 9 TL civarı para isterken 3,15 TL fiyata gömderdim ptt kargo ile..

satış yaptıklarım ; muratasarcık,,metinvurgun

521 Mesaj
7 Aralık 2009; 13:52:29 

bugün çanakkale den ankaraya eski bulaşık makinamı gönderdim, ptt kargo ile 39 tl tuttu, ancak şube teslimi olcak, YURTİÇİ KARGO İSE 120 TL İSTEDİ.

1959 Mesaj
7 Aralık 2009; 14:20:18 

Yurtiçi'nin 75TL fiyat çektiği kargomu PTT ile 24 TL'ye getirttim. Ellerin dert görmesin PTT, eline sağlık ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

626 Mesaj
8 Aralık 2009; 1:52:24 

arkadaşlar internetten bir satıcıdan bir ürün aldım ptt kapıda ödemeli olarak yolladı ürünü almadan önce ptt kargo görevlisinin önünde açıp kontrol edebiliyormuyum normal kargo şirketlerinde bunu yapabiliyoruz ama ptt kargoda önce ücreti alıp sonra kargoyu verip kontrol ettiriyorlarmış diye duydum ben creti ödedikten sonra ya paketten istediğim ürün çıkmazsa yada abuk subuk birşey çıkarsa parayı bana gerimi verecek yahu.??
bana bu konuda acil bilgi lazım...

244 Mesaj
8 Aralık 2009; 8:56:04 

quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

arkadaşlar internetten bir satıcıdan bir ürün aldım ptt kapıda ödemeli olarak yolladı ürünü almadan önce ptt kargo görevlisinin önünde açıp kontrol edebiliyormuyum normal kargo şirketlerinde bunu yapabiliyoruz ama ptt kargoda önce ücreti alıp sonra kargoyu verip kontrol ettiriyorlarmış diye duydum ben creti ödedikten sonra ya paketten istediğim ürün çıkmazsa yada abuk subuk birşey çıkarsa parayı bana gerimi verecek yahu.??
bana bu konuda acil bilgi lazım...

Think again !!

626 Mesaj
8 Aralık 2009; 16:54:16 

arkadaşlar bilgisi olan yazıversin daha önce böyle ptt den alan olmadımı yahu..yarın falan gelecek bu kargo ona göre önlemimi alayım çünkü kontrol edemezsem ürünü teslim almamayı düşünüyorum.

1022 Mesaj
9 Aralık 2009; 2:43:44 

Antalya'dan daha ilk sefer Ptt APS ile değerli bir paket göndermek istedim. Görevliyide ısrarla sordum ertesi gün ulaşırmı diye merak etmeyin içiniz rahat olsun kesin ulaşır efendim şeklinde cevap aldım. Gönderdiğim ürün saat ve değeri 400 TL. 3 günden beridir torbaya eklemekten sevkiyatını daha yapamadılar. Dün Antalya Dokuma şubesine telefon açtım paketiniz bizde değil dediler. Sorgulama'da ise Dokuma postane yazıyordu ne hikmetse birkaç dakika sonra Antalya PİM torbasına eklendi iletisi geldi.
Müşteri hizmetleri ile görüştüm onlarda şubeye yönlendiriyorlar. APS ortalama 3 gün içeirisinde teslimatı varmış. Benim paket daha Antalyadan çıkamadı bir türlü nasıl teslim olacak acaba merak ediyorum.

Sabah mesai başlar başlamaz Antalya PİM'e gidip paketimi kazasız belasız teslim almak istiyorum. 3-5 kuruş fazla vermeyim diye PTT yi kullandım ama İllallah geldi. Açtığım telefonlar zaten Aps ücretini geçti. Büyük paketleri kaybetmeleri biras zor olur ama küçük paketlerdeki değerli eşyalarınızı sakın PTT ile göndermeyin. Umarım sabah süprizle karşılaşmam.

------------------------

09:00'da Antalya PİM ile görüşmelerim neticesinde paketimin İstanbula gönderildiği bilgisini aldım. Sorgulama'da neden Sevkiyatı yapıldı iletisini almadığımı sorduğumda ise bizdeki terimlere göre sevkiyatının yapıldığını söyledi.
Hatta şuan Havalimanın'da yada paketlerin İstanbulda açıldığını söyledi : ) Umarım öyledir ve paketim adresine teslim edilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wand -- 9 Aralık 2009; 9:16:36 >

107 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:30:05 

valla 7 liraya aldığım(ki 5tl hediye çekim vaardı yani 2 tl ödedim) numpad için 7i5 tl kargo aldı yurtiçi
kargo firmaları bu kadar zalimleşmişken artık ptt yi kullanmak lazım

626 Mesaj
11 Aralık 2009; 16:44:31 

ptt kargo fiyat olarak uygun olabilirde çok acaip şekilde geç ulaşıyor yahu kargolar..netten birinden bir ürün satın aldım ürünün boyutuda olsa olsa bi cep telefonu kutusu kadar yer ancak tutar..

1.
Kabul Edildi - TOKAT(ERBAA)
07/12/2009 15:33:59
2.
Torbaya Eklendi - TOKAT(ERBAA)
08/12/2009 09:19:13
3.
Torbaya Eklendi - TOKAT(ERBAA)
08/12/2009 09:23:15
4.
Sevk Edildi - TOKAT(TOKAT)
08/12/2009 11:23:56
5.
Sevk Edildi - SİVAS(SİVAS P.İ.M)
08/12/2009 17:30:31
6.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - KAYSERİ(KAYSERİ K.İ.M.)
08/12/2009 22:03:46
7.
Sevk Edildi - KAYSERİ(KAYSERİ K.İ.M.)
08/12/2009 22:23:35
8.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - AYDIN(AYDIN)
10/12/2009 09:45:36
9.
Torbaya Eklendi - AYDIN(AYDIN)
10/12/2009 09:58:45
10.
Sevk Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
11/12/2009 03:20:11
11.
Dağıtıcıya Verildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
11/12/2009 07:25:28

..Ama duruma baksanıza ya benim kargo tokattan yola çıkmış uğramadık yer bırakmamış anlamadığım hadi en son neden AYDIN a geliyorda direk İZMİR e gelmiyor yahu ürün pazartesi ptt kargoya verildi şuan günlerden cuma akşamında saat 5i ve ne gelen var ne giden hala...

626 Mesaj
18 Aralık 2009; 18:33:07 

ürünü yaklaşık 8 gün sonra alabildim..ama parayı ödemeden paketi açamıyorsunuz ..bende dedim ürün istediğim çıkmazsa tutanak tutarız imzalarsınız sizde kargo görevlisi olarak ....bi haberler bu durumdan biz tutanak tutup imzalayamayız vs dediler ee dedim benim istediğim ürün değilse gelen ve kargo görevlisininde imzalı tutanağı olmazsa ben hakkımı nasıl arayacagım .....o zaman firmayla irtibata geçeceksiniz diyorlar ..bu arada kargoyu almaya ptt şubesine gitmiştim..mecburen aldım paketi üründe bir sorun yoktu gerçi ama sorun olsaydı hak iddia edeceğim bir belge olamayacaktı elimde

..Hem çok geç ulaştırması hemde ürünün problemli olması durumunda tutanak vs olaylarında zorluk çıkarmaları nedeniyle ptt kargoyu tavsiye etmiyorum..ancak tanıdıgınızdan birşeyler gelecekse yada siz yollayacaksanız ve süre probleminiz yoksa tercih edilebilir çünkü özellikle büyük ve ağır gönderilerde fiyatları ucuz oluyor çünkü ama net alışverişinde kesinlikle tavsiye etmiyorum

2084 Mesaj
18 Aralık 2009; 19:43:22 

ucuz etin yahnisi yavan olur arkadaşlar

2560 Mesaj
19 Aralık 2009; 3:10:03 

cumartesi ankaradan gönderdim setüstü fırın( 7 kilo 12 desibeldi sanırım) salı günü adrese teslim edildi ve sadece 6,85 lira ödedim... normal kargo olsa en az 15 lira alırlardı sanırım

100 YIL

2533 Mesaj
19 Aralık 2009; 3:20:57 

şu paketı gelıp kapından almaları cok guzel,şube falan uğraşmıyosun

Aracım üzerinde yaptığım uygulamalar

1196 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:55:52 

bana telefon gelmıstı ptt ile saglam bi sekilde geldi yani telasa gerek yok

458 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:08:10 

Ptt kargoda sevmediğim olay Kırılma sorumluluğunu alıyorum diye bir imza çaktırıyorlar, resmen uyuz oluyorum, böyle şey mi olur. Bak aps ile gönderelim daha güvenli diyor eleman. Kargo ile 6,5 lira tutan paket aps ile 15 lira. Buyur burdan yak. Fiyatları hesaplı ama bu imzayı atmak canımı sıkıyor, birgün birşey olacağı tutacak gönderdiğim o kadar malzemeye birşey olacak diye de ödüm kopuyor. Bu sorunuda çözseler süper olacak.

8 Mesaj
30 Aralık 2009; 4:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: storm

Ptt kargoda sevmediğim olay Kırılma sorumluluğunu alıyorum diye bir imza çaktırıyorlar, resmen uyuz oluyorum, böyle şey mi olur. Bak aps ile gönderelim daha güvenli diyor eleman. Kargo ile 6,5 lira tutan paket aps ile 15 lira. Buyur burdan yak. Fiyatları hesaplı ama bu imzayı atmak canımı sıkıyor, birgün birşey olacağı tutacak gönderdiğim o kadar malzemeye birşey olacak diye de ödüm kopuyor. Bu sorunuda çözseler süper olacak.

O imza ve taahhütname tüm kargo firmalarında var. Değerli gönderiler için "değer konulmuş" yani sigortalı gönderim kullanabilirsiniz. Sigorta güvencesinin binde 3'ü kadar (örneğin 1000liralık gönderi için 3lira) ek bir bedel karşılığında paketiniz kayıp ve hasara karşı sigortalı olarak gider. Bu sigorta seçeneğinde özel kargo firmalarının yaptığı gibi orijinal ambalaj ve sevk irsaliyesi şartı da aranmaz.

1749 Mesaj
31 Aralık 2009; 17:05:32 

yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak ptt kargodan asla şaşmam, o kadarki ptt kargo ile anlaşması olmayan firmalar bedava bile verseler alışveriş yapmıyorum çünkü ptt kargo hizmete başlamadan evvel yurdiçi,aras,sürat v.s kargolardan çok çektik.
fahiş fiyat,köylere gitmeme,ilçelerden mobil hizmet adı altında alınan vurgun ücretler....v.s. saymakla bitmez.
teşekkürler ptt kargo.
diğer kargolar ya ptt kargodan ders alırlar ya da anadoludaki müşterilere veda ederler bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinoplu52 -- 31 Aralık 2009; 17:07:27 >

86 Mesaj
1 Ocak 2010; 16:00:44 

arkadaşlar gelip kapıdan teslim alıyorlar mı? var mı böyle bir şey? varsa ne yapmak gerek almalarını sağlamamız için?

20095 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:39:01 

18 Aralık 2009 da merkez postanesinden verdiğim 3 kiloluk koli hala Rusya' ya varmamış. Üstelik uçakla gitmesi içni ekstra para ödedik. İnternet sorgusunda bardok numarasına ait bilgi bulunamadı diyor.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

748 Mesaj
13 Ocak 2010; 18:22:45 

PTT kargoyla fotoğraf makinesi gönderdim Sinop'a.Görevli özenle yaptığım paketi açtırıp gözüyle makineyi görmeden inanmadı,nerdeyse bir kaç makro çekim yapalım diyecekti ki ters ters bakınca tamam dedi, aldı. PTT'nin kendi kutusuna koyduk yolladık.Oldukça hızlı ulaştı 2.gün teslim ettiler.Ancak sonrası beni bir daha PTT kullanıp kullanmama konusunda oldukça düşündürüyor.Makineyi alan arkadaş hemen telefon açtı;abi ekranda görüntü çok silik niye böyle diye.Oysa makineyi denemiş temizlemiş öyle koymuştum kutuya.Arkadaş da önce havale yapmıştı bana güvenerek.İade aldım ve parasını yolladım.Makine elime ulaştı.Gerçekten ekran bir tuhaftı,asıl tuhaf olan da PTT nin kutusuydu;aşırı yıpranmış ve nemlenmişti.Makineyi servise götürdüm eleman baktı ve ekranın darbe aldığını söyledi.Yani üç kuruştan kaçarken fotoğraf makinesinden oldum.Bu sigorta işini kıymetli gönderilerinizde mutlaka kullanın arkadaşlar.Bundan böyle PTT'le çalışır mıyım bilmiyorum,çalışırsam dasigortasız selam bile yollamam artık.Paylaşmak istedim,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 13 Ocak 2010; 19:20:00 >

DH KAFKASYA SEVDALILARI
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

www.TekLinkFilmlerim.Com

399 Mesaj
14 Ocak 2010; 1:00:04 

Forumda kulaklık satıyorum. 12,5liraya Edirne'den bir arkadaş almak istedi ben Eskişehir'deyim. Aras kargo 12lira dedi ya inanabiliyor musunuz!!! Ürün zaten 12,5 lira bir de boyutu kulaklık kutusu yani minicik. Neyse PTT den verdim 3lira aldılar 2 günde teslim ettiler, yine olsa yine kullanırım arkadaş!

399 Mesaj
14 Ocak 2010; 10:46:43 

quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1983

Daha 3 gün evvel aras kargo ile bana koskoca kutuda parfüm geldi 4,70 tl ödedim. Senin nasıl oluyorda ufacık kulaklığa 12 tl isterler? bi kere edirneden hakkariye bile göndersen hiç bir kargo firması o kadar para istemez. Birazda özel kargo şirketlerini kullanmayı bilmek gerek. Gidip elinizdeki ürünü kurye operatörüne verip bunu şuraya göndercem kaç para tutar diyorsunuz. Oda kargoya ne var ne yok ekliyor, hatta poşette ise kutuya koyarlar ekstra ücret almak için. mi alacağı yerde koli alırlar. faturası dosya olarak kesilmesi gereken birşey varsa kesmez v.s gibi. Normal şartlarda 4tl tutacak ürünü isterse sana 15tl ye kadar çıkartır.

Sana tavsiyem, sattığın ürünü balonlu naylon poşet ile sar ve kargoya gittiğin zaman oradan kargo poşeti al içine koy. Adresini falan yaz öyle ellerine ver. İçinde ne var derlerse kulaklık dersin. Ama sen direkt bu kaça gider dersen veya paket işini onlara bırakırsan yandın.. Şube teslim, sms ihbarlı, haberli gibi kargo gönderim çeşitleri var. Bunlar normal tutardan en az 2 tl daha ucuz oluyor.

Birde ptt kargo ile ücreti alıcıdan tahsil olarak gönderdin sanırım. senden 3 lira aldılar, birde karşı taraftan alacaklar. karşı taraftaki ptt eğer senin gönderdiğin yere faks çekerse elindeki fatura ile gönderdiğin yere gidip 3 tl ni alabiliyorsun. Bunu biliyor muydun? yani ucuz deyip gönderdiğin kargonun parasını unut. o 3 lirayı alamazsın kolay kolay. yani 12.5 tl ye sattığın kulaklığı 9.5 tl ye satmış oldun. Hayırlı forumlar.......

Böyle bir anlayış olabilir mi yahu! Bana bunları onların söylemesi gerekli ben mi teker teker araştıracağım. Sanki biz sağılacak ineğiz de en yüksek ne varsa hepsini söylüyormuş bana. Kuryeye falan değil direk aras kargonun şubesine gittim kargolayacaktım minicik bir kutu dedim ne kadar, kız direk 12 dedi, peki dedim Eskişehir'den Ankara'ya göndersem ne olur dedim o da 12 dedi, dedim böyle saçmalık mı olur kız cevap bile vermedi. Afedersiniz ama müşteriyi hem bitaraflarına takmıyorlar bir de en yüksek fiyatı veriyorlar. Tam tersi olması gerekirken olan şeye bakın. Nasıl bir müşteri memnuniyeti ve pazarlama teknikleri var anlamak mümkün değil. Ben burda PTT'yi savunmuyorum, kargo şirketlerinden nefret ediyorum ancak aralarında bana en mantıklı geleni PTT'dir. Onun da bu alıcı ödemeli kargosu tam bir rezalet, eğitimsiz çalışanları ise cabası!

286 Mesaj
15 Ocak 2010; 1:34:38 

bende bi ara mng kargoda çalıştım. benimde kasada hep açık çıkıyordu çoğu zaman cepten veriyorduk bende çevreme güzellik yapıyorum, mesela kargo gönderirken şube teslim gönderiyordum ucuz olsun diye, ama karşı şubeye telefon açıyordum bu benim tanıdık kapısına teslim edin diye. fatura kesmeden bedava kargo bile gönderebilirsiniz. atarsınız akşam arabaya, şoför e veya kuryeye dersiniz şunuda bi zahmet şuraya atıver oldu bitti geçen ptt kargo ile polis olan dayıma gümüşhaneye, saç dökülmesi için solüsyon göndereyim dedil, o da dayım ısrarla ptt ile gönder dediği için. gittim teslim etmeye, bir güzelde sarmıştım kutuyu. içinde ne var dedi, bende dedim saç dökülmesi için madde var falan. sağlık bakanlığından onayı varmı bunun dedi. ne alakası var dedim, sizene bakanlıktaki onaydan. kargo değilmisiniz siz gönderiyormusunuz göndermiyormusunuz bana onu söyleyin dedim. oradan bir adam geldi içini açıcaz dedi. iyi açın dedim. açtılar baktılar. tekrar kapattılar. tamam dedi. 3 tl istedi. dedim karşı taraf vericek parayı. olmaz öyle dedi bizde para peşin veriliyor. iyi dedim ödedim. ne kadar saçma bir sistemleri olduğunu gördükten sonra ben içim ısınmadı. kargoyu verdiğim yer büyük ptt dağıtım merkeziydi, neredeyse çaycı bile bilgisayar başına oturup barkod çıkartacak yani o derece. arkada onlarca kargo birikmis hepsi yerlerde, millet üstlerinden atlıyor. ama yinede parasına göre fena sayılmaz

35 Mesaj
15 Ocak 2010; 2:34:03 

ptt kargo 2009 yılının sonbaharından itibaren metre küp üzerinden çalışıyor. ve fiyatları çok yüksekte. özellikle hacimli ürünlerde. kesinlikle tavsiye etmem. merkeze 17 km uzaklıkta olan bi köye kargo gönderdim ve tam 1 ay sonra ellerine geçti.

299 Mesaj
18 Ocak 2010; 14:43:13 

ptt kargo güzel hoş ama fiyatları düşük ama hizmet kalitesi sürünüyo bodrumdan 1 kg gönderiyi istanbula 7 günde götürdüler zaten şubede 1 kişi var kilo bir bayan yerinden kıpardayamıyo orası artık yığılıyo olmaz böyle canım tamam ucuzda bunlarıda düşünmek lazım

39 Mesaj
18 Ocak 2010; 14:55:16 

Forumdan bir arkadaşın 13 ocakta yolladığı kargo daha bu gün elime geçti, gecikmeye sebep olarak da 2 gün boyunca sistemlerin çöktüğünü bahane ettiler.
Gerçi yine de normal kargolarla kıyaslarsak neredeyse bedava taşıma yapıyorlar.

286 Mesaj
21 Ocak 2010; 17:58:30 

Geçenlerde İstanbuldan Gümüşhaneye gönderdiğim kargo 7 gün sonunda nihayet karşı tarafın eline ulaşmış. Kargo ücretini alıcı ödemeli gönderdiğim için elimdeki kağıtla ptt ye gidip benden aldıkları ücreti tekrar geri istedim. Tam 45 dk beni beklettiler, inanılır gibi değil karşı tarafa telefon açıp onay aldılar, daha sonra faks çekmelerini istediler. Faksı bekledik, neyse faks geldi kimliğimi alıp bilgileri kontrol ettiler. Sonra beni başka bir yere yönlendirdiler, oradan kargo bilgilerini yazıcıdan çıkartıp elimde bulunan kargo gönderdiğime dair olan kağıdı 3 4 parça olan diğer kağıtlara zımbaladılar. Daha sonra vezneden para alabilmek için kuyruğa girdik, önümde en az 20 kişi vardı. Ve nihayet 3 tl mi alabildim Şaka gibi bu nedir böyle allah akşına resmen komedi yaaa... Oradaki şef bana bir daha bu şekilde gönderme hep sorun çıkıyor dedi, 3 tl için bu kadar uğraşmana deydimi şimdi dedi. Vallahi dedim o 3 tl yi size yedireceğime 10 lira masraf ederim, gerekirse saatlerce beklerim dedim. Madem kargoyu alıcı ödemeli gönderince böyle problemler çıkıyor, o zaman kaldırın o ibareyi dedim. Kargo dediğin ister alıcı ödemeli, ister peşin ödemeli olur, siz kargo değilsiniz ki? böyle kargomu olur dedim. Eski sistem bildiğiniz koli göndermeden farkı mı var bunun? Hesapta şekil yapmışlar, PTT Kargoymuş. Ne kargosu ya kargo falan değil bunlar, resmen milleti yanıltıyorlar. Sadece ismi değişmiş, kargo koymuşlar. Ne fatura kesiyorlar, ne paketi teslim alanın ismi belli, böyle kargo olmaz!! Hesapta alıcı ödemeli kargo gönderince, eğer karşı taraf parayı ödemezse benden aldıkları parayı vermiyorlarmış. O yüzden gönderirken ne olur ne olmaz diye peşin alıyorlarmış, yol masrafı o diyor Aman abicim bir daha işim olmaz benim. Gönderirsemde peşin öderim böyle uğraşmam. Bir kere kargo dediğin, örneğin istanbuldan adanaya gönderdiğiniz zaman, uçak ile adanaya gider. ondan sonra oradan dağıtım olur. Ama bunlar adanaya gidene kadar 5 6 tane il in dağıtım merkezine uğruyor. O yüzden hem geç gidiyor, hemde paketiniz oradan oraya fırlatıldığı için zarar görüyor. Ucuz etin yahnisi yenmez lafı bir kez daha doğru olduğunu kanıtlamış oldu.

Wesley Sneijder

79 Mesaj
21 Ocak 2010; 18:24:45 

45 dakikanı harcayacağına, bu kadar yazı yazıp klavyeni aşındıracağına ödemeye 5 lira daha ekleyip yollamayı düşünemedin mi ? Zorla arıza çıkarmak istersek böyle davranmamız gerek demek ki.

PTT Kargodan çok memnunum açıkçası, burnundan kıl aldırmayan özel kargolarla uğraşacağıma daha ucuza aynı hizmeti alırım yok ödemeli gönderi yapabilmek için 150 lira üstü bu kadar kesinti yaparım yok bana vergi levhası zart zurt getirmen lazım derdi olmadan. Şu zamana kadar 2 günden uzun sürede götüremedikleri kargo olmadı. Yaşadığım tek sorun kargo fişlerini doldururken harcanan zaman bunu da görevliden ekstra kağıt isteyerek çözdüm. Evde doldurup ptt ye götürüyorum ve ptt'de işim en fazla 5 dk sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurf -- 21 Ocak 2010; 18:25:20 >

4333 Mesaj
21 Ocak 2010; 18:46:09 

PTT kargo harika tek kelimeyle. 2 kiloluk bir kargoyu İstanbul'dan dün öğlen verdiler ve ben Tekirdağ'dan bugün sabah aldım. Hemde 2.75 TL.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

286 Mesaj
21 Ocak 2010; 19:36:13 

quote:

Orijinalden alıntı: onurf

45 dakikanı harcayacağına, bu kadar yazı yazıp klavyeni aşındıracağına ödemeye 5 lira daha ekleyip yollamayı düşünemedin mi ? Zorla arıza çıkarmak istersek böyle davranmamız gerek demek ki.

PTT Kargodan çok memnunum açıkçası, burnundan kıl aldırmayan özel kargolarla uğraşacağıma daha ucuza aynı hizmeti alırım yok ödemeli gönderi yapabilmek için 150 lira üstü bu kadar kesinti yaparım yok bana vergi levhası zart zurt getirmen lazım derdi olmadan. Şu zamana kadar 2 günden uzun sürede götüremedikleri kargo olmadı. Yaşadığım tek sorun kargo fişlerini doldururken harcanan zaman bunu da görevliden ekstra kağıt isteyerek çözdüm. Evde doldurup ptt ye götürüyorum ve ptt'de işim en fazla 5 dk sürüyor.

Benim dayım polis olduğu için ve ptt onlara yakın olduğundan dolayı onun isteği üzerine ptt kargo ile gönderdim. Yoksa hayatta işim olmaz ptt ile. Ben alıcı ödemeli derken, kapıda ödemeliden bahsetmiyorum. Kargoyu veriyorsunuz, 3 tl ücreti var diyorlar. Bende diyorum karşı taraf ödeycek parayı. Karşı taraf ödese de parayı peşin alıyoruz diyorlar. Sen 3 tl veriyorsun, kargo karşı tarafı gittiği zaman o da 3 tl veriyor. Sonra sen elindeki kağıtla ptt ye gidip verdiğin 3 tl yi geri almak için mücadele ediyorsun. Adam diyor ki alıcı ödemeli gönderme alt tarafı 3 tl ver gitsin. Ben hergün 5 6 tane kargo gönderiyorum, her zaman size gelsem, ne olacak alt tarafı 3 tl desem ayda 450 500 tl para yapar. Ben önceki yazımda da belirttiğim gibi mng kargoda çalıştım. Bunların kargo ile alakası yok, anlatmak istediğim nokta bu. Eskiden ptt ile kutu,koli,paket v.s gönderirdik diğer illere. Yine aynı sistem, ama ismini ptt kargo koymuşlar, böyle kargo olmaz. Bunların çalışma sistemi çok farklı. Bi kere uçakla falan taşıma yapmıyorlar, araba istanbuldan bi çıkıyor gümüşhaneye kadar, tüm iç anadolu ve karadenizi dolaşıyor, anca gideceği yere varıyor. Aynı koli taşıma işte kargo değil ki bu! kargo gönderirken eline kağıt veriyor kendin yazıp çiziyorsun. Ne fatura var, ne kimin teslim aldığı belli, ne sigorta var hiçbişi yok. Hesapta seçeneklerinde, kapıdan alım, sigorta, alıcı ödemeli v.s gibi bir sürü seçenek var ama hiçbiri çalışmıyor. Saçma sapan birşey işte. Fakat parasına göre tabiki tercih edilebilir. Burada zaten ptt kargoyu övenler, ayda yılda bir kargo gönderen insanlar. O yüzden sürekli şansları yaver gitmiş, başlarına hiç birşey gelmemiş. Her neyse problem değil, ben sadece bilgilendirme amaçlı yazdım. İsteyen istediği yere versin.

Wesley Sneijder

499 Mesaj
24 Ocak 2010; 0:27:51 

Arkadaşlar, Ankaradan Eskişehire 65lik akvaryum p.tt kargo ile sağlam gelirmi(sigorta yaptırsak)

saygılar...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4325 Mesaj
24 Ocak 2010; 20:40:01 

Ücreti Alıcıdan Tahsil Etme Durumu Nedir ?
Nasıl işliyor. Posta Çeki Hesabım Var.

Normal Vatandaş-a Uygulanıyormu ? yoksa özel maddelerimi var ?
diyelim malım ücreti 100tl kargo 3tl birde fark varmış onada 3 tl diyelim. 106tl ücret yazıldığında bizim cebten kesinti olucak mı ?

nokta (.)

256 Mesaj
25 Ocak 2010; 22:36:05 

alıcı ödemeli yollayabiliyorsunuz sonra ücret bir komisyon keserek ptt posta çeki hesabınıza veya isminize havale yapıyor...

benim sorum ise posta çeklerinin bir şubeye bağlı olup olmaması? nerde açarsam hep ordan mı işlem yapmam gerek?

teşekkürler,

Taz,

282 Mesaj
25 Ocak 2010; 22:51:55 

quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

ürünü yaklaşık 8 gün sonra alabildim..ama parayı ödemeden paketi açamıyorsunuz ..bende dedim ürün istediğim çıkmazsa tutanak tutarız imzalarsınız sizde kargo görevlisi olarak ....bi haberler bu durumdan biz tutanak tutup imzalayamayız vs dediler ee dedim benim istediğim ürün değilse gelen ve kargo görevlisininde imzalı tutanağı olmazsa ben hakkımı nasıl arayacagım .....o zaman firmayla irtibata geçeceksiniz diyorlar ..bu arada kargoyu almaya ptt şubesine gitmiştim..mecburen aldım paketi üründe bir sorun yoktu gerçi ama sorun olsaydı hak iddia edeceğim bir belge olamayacaktı elimde

..Hem çok geç ulaştırması hemde ürünün problemli olması durumunda tutanak vs olaylarında zorluk çıkarmaları nedeniyle ptt kargoyu tavsiye etmiyorum..ancak tanıdıgınızdan birşeyler gelecekse yada siz yollayacaksanız ve süre probleminiz yoksa tercih edilebilir çünkü özellikle büyük ve ağır gönderilerde fiyatları ucuz oluyor çünkü ama net alışverişinde kesinlikle tavsiye etmiyorum

Sonuna kadar katılıyorum.. ( Gelen paketi kontrol edemiyorsun + Ürünü kargoladığın zaman halkın için paketi açıp edepsizce kontrol ediyorlar..? Normal kargo ile dediğin halde bazı işgüzar görevliler " APS " deyip yutturuyor..? + Bilmeyenlerden fazla para alıyorlar? + Ptt'nin son durumu berbat Ptt şubelerinin asıl içi olan Posta, Telgiraf, Kargo hizmeti yerine " Bankacılık Hizmeti " vermesini anlıyabilmiş değilim..? Gelen giden Doğal Gaz, Elektirik yok Su Faturası vs..! Önceden hiç böyle değildi..

79 Mesaj
25 Ocak 2010; 23:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Ücreti Alıcıdan Tahsil Etme Durumu Nedir ?
Nasıl işliyor. Posta Çeki Hesabım Var.

Normal Vatandaş-a Uygulanıyormu ? yoksa özel maddelerimi var ?
diyelim malım ücreti 100tl kargo 3tl birde fark varmış onada 3 tl diyelim. 106tl ücret yazıldığında bizim cebten kesinti olucak mı ?

Posta çeki numarası alırsanız işler sizin için daha kolay olur. Tabi klasik ptt anlayışı olarak herşey öyle hemen olmuyor bu işlem için bir kaç gün bekleyebilirsiniz. Ücretli gönderi yaptığınızda fark 1 lira oluyor, ayrıca posta çekine havale ücretinde de 2.5 lira komisyon alıyolar galiba. Eskiden 1 liraydı 2.5 a çıkardılar sanırsam.

quote:

Orijinalden alıntı: tazboys007

alıcı ödemeli yollayabiliyorsunuz sonra ücret bir komisyon keserek ptt posta çeki hesabınıza veya isminize havale yapıyor...

benim sorum ise posta çeklerinin bir şubeye bağlı olup olmaması? nerde açarsam hep ordan mı işlem yapmam gerek?

teşekkürler,

Öyle bir bağımlılık yok. Posta çekinizin bir kartı size geliyor. Bu kart ile bütün ptt şubelerinden para çekimi yapabilirsiniz ve artık ptt nin atmleri oluyor şubelerin kenarında oralardanda çekebilirsiniz paranızı.

PTT'nin işleme tarzını bende sevmiyorum. Hepsi kafasına göre iş yapıyor ve yaptıkları işi sanki bize iyilik yapıyor görüyorlar ancak bu fiyat performans oranını yakalayabilen başka bir kargo şirketi olmadığı için bunlara alışmak ve uyum sağlamak gerekiyor.

79 Mesaj
25 Ocak 2010; 23:21:19 

strawberry.net de dağıtımını PTT ile yapıyor bi sorun yaşamadım 10 kadar siparişimde. Üstelik kargonun nerede olduğu da takip edilebiliyor. Ama son bikaç siparişte evde olmama rağmen hiç eve uğramadan direk sitenin kapıcısına bırakıyolar kargoyu.
Dağıtıcı çalışanının üşengeçliği heralde. Evde bulunmasam görevliye teslim etsin de eve de hiç uğramamak yeni adet oldu.

Bir de şunu ekleyim Aras kargo ve Sürat kargoyu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Arasla çok kez sorun yaşadım şuan zorunlu olmadıkça tercih etmiyorum. (Yanlış şehire göderme dahil)
Sürat kargo da İzmir içi dağıtımı sizin oraya (Evka 3 İzmirli olanlar bilir) salı ve cuma günleri dağıtım yapıyoruz gibi bi açıklamayla 5 günde teslim etti. Üstelik beni cepten arayıp nerdeyse 10 dakika adresi anlatmama rağmen uzaydan gelmiş gibi bi türlü anlamayan eve geldiğinde de ( üzerinde şirket adı yazmayan tuhaf bi dağıtım aracı) ne zor yermiş buralar ya bulamıyoruz gibi saçma sapan konuşan çalışanları bana mı denk geldi bilemiyorum ama Sürat kargo tam bir rezaletti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Üye -- 25 Ocak 2010; 23:28:51 >

4325 Mesaj
28 Ocak 2010; 19:30:30 

tşk.
posta çekine 100tl altı 1.5tl üstüne 2.5tl imiş.

şimdi olaya bakın.
2-3 kişye sordumi memurlara sordum. müş. hizmetleirne sordum sonra kalkıştım bu işe.

günde 1 ayda 15 paket göndersem 3 tlden 45tl yapar kargo ücreti.
haliyle karşı ödemeli olsun.

ilk kez denedim.
2tl şehir içi gönderim karşı ödemeli.

2 tl kargo ücreti
1 tl işlem ücreti
1.5tl posta çekine yatırma ücreti bunu kargo aldıktan parayı verdikten sonra dedi :)

0.50 kuruş içerdeyim bide masraf...
ama işin güzel yanı posta tesliminde memur aradı.
bi yanlışıl olmasın burda 2 tl yazıyoo karşı ödemeli 200 olmasın dedi.
Sabahleyin ertesi gün :)

acayip işleri var bu ptt memurların. (merkezler ve sosyetik yerler hariç)
adam bendeki kutuyu görünce ya mazeret uyduruoyr yada sistem arıza var diyor.
tamam millette uğraşmak zor. ptt fazla açıldı. ama hizmet varsa o memur yapmak zorunda.
adamına göre muamele valla. ben yok diyorsa fazla üstelemiyorum çünkü mecbursun biyerde.
bigün işin düşer zıt gittiğin adam ilgilenmez sonra papazı bulursun.

çinden 2-3 kere ürün geldi kapıma kadar getirdiler.
kargo açma kontrol olayına katılıyorum. ya gelirken bozuldu yada deforme olduysa ne olcak.

nokta (.)

69 Mesaj
28 Ocak 2010; 20:37:14 

Merhaba arkadaşlar. İzmit Gebze'den Ankara'ya tek kişilik yatak göndermem lazım. 190*90*20 cm boyutları ve ağırlık yaklaşık 20 kg. Adresten alıp adrese teslim şeklinde ne kadar kargo parası alırlar acaba?

21 Mesaj
28 Ocak 2010; 21:13:48 

kago firmaların we sayfalarından desi ye göre hesaplattırabilirsin taşıma ücretlerini

4325 Mesaj
29 Ocak 2010; 18:54:05 

bulunduğum ilçenin kargo merkezini ara PTT. durumu anlat,
çünkü çok farklı bi ürün :)

hani olursa diye ücret ortalama > 45 TL gibi bi rakam + kapıya gelme ücreti. 7tl birde diğer kargolara sor...

quote:

Orijinalden alıntı: taflan61

Merhaba arkadaşlar. İzmit Gebze'den Ankara'ya tek kişilik yatak göndermem lazım. 190*90*20 cm boyutları ve ağırlık yaklaşık 20 kg. Adresten alıp adrese teslim şeklinde ne kadar kargo parası alırlar acaba?

nokta (.)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2010; 19:23:44 

Bu Benim gibi alışveriş sitesi sahiplerine ders niteliğindedir konuyu açan ve işleyen herkese teşekkür ederim. albitiyor.com bundan bu hafta içesinde PTT Kargoya geçiyor. eyvallah.

1179 Mesaj
29 Ocak 2010; 20:06:52 

Bu ptt kargo olayının iyice suyu çıktı. Biz cazibesi ucuzluğu idi ama sanırım onun da pek esprisi kalmadı. Bir anekdot da ben anlatayım.

Bir spormarketin internet sitesinden aldığım 2 çift ayakkabıyı iade etmek için PTT kargoyu çağırdım. İade olduğu için 7 günlük iade süresinin gecikmemesi ve ucuz olması gerekiyordu.

21 ocak perşembe antalyadan istanbula 2 adet spor ayakkabı için 7 tl ödedim. Tam 8 gün sonra yani bugün 29 ocakda paketim bana geri döndü.Adresde bulunamadı diye ibare koymuşlar.

Resmen şoka girdim. Böyle kazmalık ancak PTT elemanlarından beklenir zaten. Bir de getiren benden ekstra iade parası istemez mi ? Herifler basit bir kargoyu adresine ulaştırmakdan acizken yüzüme bakıp ekstra para istiyor. Herif parayı alıp hemen imzayı alıp sıvışma derdinde. Ben de açtım ağzımı yumdum gözümü. Böyle dangalakların yapacağı işler değil bunlar. Dünyanın öbür ucundan 2 günde kargo gelebiliyor iken bu kazmalar 724 km lik şehirler arası bir kargoyu 4. günü ancak kuryeye çıkartıyor. O kazma kurye de nasıl oluyorsa adrese teslim edemeyip kimseciklere haber vermeden gerisin geri gönderiyor. Pes walla.

Firmayı aradım adresde sorun yok. O adresde hali hazırda firma personeli mevcutmuş. Ayrıyeten kargonun üstünde firmanın teli de var. Vallahi şaka gibi ptt kargo. Bir daha pes diyorum.

Bugün firmanın anlaşmalı olduğu UPS i çağırdım. 8,85 tutdu aynı paket. Boşuna çektiğim sıkıntıya mı yanayım yoksa hemen hemen aynı paraya ertesi gün teslimat yapılabilecek taşımanın 8 gün sonra iadesine mi yanayım. Yoksa bizim bunlara her zaman muhtaç olduğumuza mı yanayım ???

Bu firmalara bol odunlu günler dilerim. Bunlara vereceksin odunu.... Ancak o zaman düzgün iş yaparlar.

Zaman bulursam genel müdürle ya da müşaviriyle konuşup şikayet edeceğim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.