Şimdi Ara

Ford Focus'umda Hararet Sorunu Var...! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
96.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yavuzyavuz06

merhaba benim arabada da aynı sorun var.
    resimlerini çekip yayınlayabilir misin?

dostum herşeyi anlattım resim çekip yüklemesini bilmiyorum kusura bakma motordan gelen sağ üst hortumu söküyorsun ve termostatı içine sokuyorsun motor tarafına bizim orjinal hortum dar olduğu için çikmacıdan veya sıfır uygun hortum buluyorsun ve takıyorsun, diğer termostatı iptal etmeyi unutma.
    saygılar mac14
  • aynı sorun bendede vardı ford servis çözemedi ustaya götürdüm yapacak birşey yok dedi termostadı patlattı araba devirdaymı sürekli hale geldi hararet sorunuda çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkyn

aynı sorun bendede vardı ford servis çözemedi ustaya götürdüm yapacak birşey yok dedi termostadı patlattı araba devirdaymı sürekli hale geldi hararet sorunuda çözüldü

araç LPG li merak ettim ve LPG li se kaç derecede lpg giriyor devreye ona dikkat et, bütün olay termostatta bitiyor kim ne derse desin.
  • arkadaslar müşür termostat falan filan hepsi boş şeyler araçda gercek bır hararet yok aslında su ısınması da söz konusu değil hava yapıyor ve hava ısınıyor bu da ust kapak da bırıkıyor müşürde bunu algılayınca ıbreyı harekete gecırıyor sonra bız hararet sanıyoruz sorun çözme yontemını soyleyenlerde cok ayıp edıyor ustasına ayıp olurmuş....nıye ayıp olsun 5 lıra masraf edıp 100 lıra almayı bılıyor ama o ustalar.... soruunu şöyle cozelım.. bu linkden bakın ıyıce ınceleyın resımlerı de var kımsenın oyununa gelmeyın

sitenin adı fordclup

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/150537-sogutma-sistemi-ve-hararet-sorunlari/page__st__1080

• Ya işte o suyun soğutmadığı, sıcak havanın ısıttığı kısım diğer yerlerden farklı derecede ısındığında kapağı deforme ediyor contayı yakıyor. Ne kadar cahilce konuşuyorsunuz insanlara saçma sapan akıl vermeyin çıkacak masrafları tazmin edemezsiniz. Hararet yapması için ille de suyun fokur fokur kaynaması gerekmiyor.

İki adet 0.5 lt lik pet su şişesi alın. Birini ağzına kadar su doldurun diğerini yarısına kadar. Kapaklarını sıkıca kapatın ve yanan ateşin içine yerleştirin. Hangi şişe deforme oluyor görün. İşte aracın kapağı da metal aksamları da öyle deforme olur.
  • colias C kullanıcısına yanıt
    FORD FOCUSLarın hararet sorunlarını 100%100 COZUMU VATDIR NE TERMOSTAT NEDE DEVİRDAİM GETİRİN SORUNUNUZU COZELİM
    ANKARADA UÇAN KARDEŞLER 05325111328
  • FORD FOCUSLARIN HARARET SORUNUNU % 100 COZUMU GARANTILI BİR SEKİLDE COZUMUNU HALLEDIYORUZ KUÇUK BİR OPERASYONLA 05325111328
  • ahmetbaser A kullanıcısına yanıt
    %100 COZUM GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE HALLEDİYORUZ 05325111328
  • arkadaşlar ben ankaradan benimde 2001 focusum var bende daha önce bir uztaya gitim 250 lira verdim ama arabamda güya yaptım diye hortumlarını kesiti bir birlerine ek yaptı yine aynı sorun devam etti ve her su yada antifiriz degiştirmede ona gidecekmişim her seferindede 40 lira istiyor yeni başkent sanayi sitesindeydi bu üçkagıtçı sonra orda ÇETİN USTAYI BULDUM ALBAYRAK OTO SAGOLSUN İŞLEMİMİ HEMEN YAPTI VE HİÇBİR SORUN YOK BENİM TAVSİYEM SİZE CEP NUMARASINIDA YAZIYIM 100%100 ÇÖZÜM İSTİYIRSANIZ ARAYIN BEN ÇOK UGRAŞTIM 0535 823 32 86 NOT BİRDE DİYORLARKİ YOK ARACI BIRAK 2-3 SAAT SONRA GEL AL DİYORLAR ALDANMAYIN GİDİN ÇETİN USTAYA BAŞINDAN AYRILMAYIN 30 DAKADA YAPSIN
  • YALNIZ_KURT38 Y kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar ben ankaradan benimde 2001 focusum var bende daha önce bir uztaya gitim 250 lira verdim ama arabamda güya yaptım diye hortumlarını kesiti bir birlerine ek yaptı yine aynı sorun devam etti ve her su yada antifiriz degiştirmede ona gidecekmişim her seferindede 40 lira istiyor yeni başkent sanayi sitesindeydi bu üçkagıtçı sonra orda ÇETİN USTAYI BULDUM ALBAYRAK OTO SAGOLSUN İŞLEMİMİ HEMEN YAPTI VE HİÇBİR SORUN YOK BENİM TAVSİYEM SİZE CEP NUMARASINIDA YAZIYIM 100%100 ÇÖZÜM İSTİYIRSANIZ ARAYIN BEN ÇOK UGRAŞTIM 0535 823 32 86 NOT BİRDE DİYORLARKİ YOK ARACI BIRAK 2-3 SAAT SONRA GEL AL DİYORLAR ALDANMAYIN GİDİN ÇETİN USTAYA BAŞINDAN AYRILMAYIN 30 DAKADA YAPSIN
  • aynı sorunu ben de yaşamıştım. Termostat, fan müşiri, devirdaim pompası değiştirdiler çözüm olmadı. Ustanın bi tanesi
    termostat üzerine matkapla küçük bir delik açtı. O işlemden sonra hararet olmadı. Tek değişen şey, önceden belli bir süre hareret göstergesi hareket etmez sonra ortaya kadar yükselirdi. Termostata delik açıldıktan sonra her ısınmada azar azar orta çizgiye kadar
    yükseliyordu. Bu da bana göre sorun değildi.
  • bende 2001 model focus var benzinli.. hiç tup takılmadı..ilk sahibiyim.. bugün tem de giderken hararet göstergesi aşağı doğru düştü..sonra tam ortaya geldi.. bu iki üç sefer oldu.. bu normal mi.. daha önce motor ısındıktan sonra hep tam ortada duruyordu hiç yukarı veya aşagı ibre oynamazdı...hararet yukselmesi tehlıkeli de, düşüp normale gelmesi nasıl yorumlanabilir..hangi parcada sıkıntı olabilir? bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaslar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acar60d

bende 2001 model focus var benzinli.. hiç tup takılmadı..ilk sahibiyim.. bugün tem de giderken hararet göstergesi aşağı doğru düştü..sonra tam ortaya geldi.. bu iki üç sefer oldu.. bu normal mi.. daha önce motor ısındıktan sonra hep tam ortada duruyordu hiç yukarı veya aşagı ibre oynamazdı...hararet yukselmesi tehlıkeli de, düşüp normale gelmesi nasıl yorumlanabilir..hangi parcada sıkıntı olabilir? bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaslar var mı?

Termostatinizi kontrol ettiriniz ve yenileyiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

bende 2001 model focus var benzinli.. hiç tup takılmadı..ilk sahibiyim.. bugün tem de giderken hararet göstergesi aşağı doğru düştü..sonra tam ortaya geldi.. bu iki üç sefer oldu.. bu normal mi.. daha önce motor ısındıktan sonra hep tam ortada duruyordu hiç yukarı veya aşagı ibre oynamazdı...hararet yukselmesi tehlıkeli de, düşüp normale gelmesi nasıl yorumlanabilir..hangi parcada sıkıntı olabilir? bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaslar var mı?

termostatı degiştirmek gerekli kesinlikle ..arastırdım, piyasada 82c derece ve 74c derece termostatlar var.. hangisi uyar? bu konuda bilginiz var mı? bir de kırmızı antifrizi komple yenilemeyi de düşünüyorum. herhangi bir kaçak falan yok gerci ama..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

termostatı degiştirmek gerekli kesinlikle ..arastırdım, piyasada 82c derece ve 74c derece termostatlar var.. hangisi uyar? bu konuda bilginiz var mı? bir de kırmızı antifrizi komple yenilemeyi de düşünüyorum. herhangi bir kaçak falan yok gerci ama..

Yuksek derece olanı takdiriniz. Kışın arac kaloriferi daha iyi ısıtacaktır ve arac ilk çalıştırmada daha kısa sürede ısıtacaktır. Tek sakıncası arac radyatoru veya soğutma sisteminde bir problem var ise ,yuksek olanı arızayı hemen ortaya çıkarır, arac hararet yapar. Zaten düşük olanını bu yüzden icat ettiler herhalde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Benim 2004 ford focusum var.Bende trafik kazası yaptım ve ön taraf dağıldı.Araç toplandıktan sonra özellikle büyük rampa çıkarken rampa ortasında hareret birden dibe dayanıyor ve sağa çekmek için yanaşmaya kalkınca birkaç saniye içinde ortaya geliyordu.Bursada küçük sanayide bir ustaya götürdüm,1500-2000 TL'yi bulur ve garantisi yok dedi.Başka bir ustaya götürdüm,havayı aldığını söyledi.Fakat aynı problem devam etti.Enson Yine küçüksanayide Gazcı suat ustaya götürdüm.Sadece birkaç dakikada borularda bulunan havayı aldı.Aylar geçtiği halde birdaha bu problemle karşılaşmadım.İsteyen olursa suat ustanını tel.nosu:05077802767
    Hepinize sorunsuz günler
  • adem9212 A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Ademle tanıştım ve ford focus 1 aracımdaki yalancı hararet sorununu çetin usta bir saatte çözdü, arabayla 100km kadar gezdik ve hararet ibresi bir gram oylamadı, ustanın yanından ayrıldım ve 160km daha yaptım hararet ibresi ortadan bir milim bile kımıldamadı. çetin ustayı bende öneriyorum gidin ve şu sorun dan kurtulun
     Ford Focus'umda Hararet Sorunu Var...! Ford Focus'umda Hararet Sorunu Var...!

• quote:

Orijinalden alıntı: FOCUSSSS

arkadaslar müşür termostat falan filan hepsi boş şeyler araçda gercek bır hararet yok aslında su ısınması da söz konusu değil hava yapıyor ve hava ısınıyor bu da ust kapak da bırıkıyor müşürde bunu algılayınca ıbreyı harekete gecırıyor sonra bız hararet sanıyoruz sorun çözme yontemını soyleyenlerde cok ayıp edıyor ustasına ayıp olurmuş....nıye ayıp olsun 5 lıra masraf edıp 100 lıra almayı bılıyor ama o ustalar.... soruunu şöyle cozelım.. bu linkden bakın ıyıce ınceleyın resımlerı de var kımsenın oyununa gelmeyın

sitenin adı fordclup

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/150537-sogutma-sistemi-ve-hararet-sorunlari/page__st__1080

arkadaşım aynı sorun bendede var focus comfort 1.6 comfort arabanın termostadı devirdaimi değişti hiç bi işe yaramadı pul koydurttum oda sadece motor arıza ışığının yanmasını engelledi dediklerin doğruysa hepsi boşuna oldu dediklerini acaba bir usta mı söyledi sana ?

• YALNIZ_KURT38 Y kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bendede var termostad devirdaim değişti pul konuldu havasınıda kendim aldım hala yapıyo ama benim anlamadıoğım ben arabayı bursadan alıp 5 saat boyunca kontak kapatmadan karabüğe geldim üstelik bolu dağından dolaşarak otobandan değil böle bişey yapmadı içindede antrifiriz değil su vardı ben kırmızı antrifiriz koydum böle yapmaya başladı bi önerisi olan yardım etsin lütfenn
  • Muharrem bey mesajınızı okudum. Çetin ustayla tanış müsaid bir zamanında erinme Ankaraya git ve bu sorundan kurtul,
    Ben arabayı yaptırdıktan sonra yaklaşık 3000km yaptım ve Şeytanın kulağına kurşun hararet ibresi yerinden kımıldamıyor.
    Kırmızı veya mavi antifirizle uğraşma bunlarla vakit kaybetme ve boşa sinir olma, git gide arabaya sinir oluyorsundur. bende öyle oldum bu arabayı nerden
    aldım diye ama biraz mesafe olabilir benim bu işten maddi bir yararım da olmayacak sizden tek dileğim bu işten kurtulunca Allah razı olsun demeniz. haftaya nasib olursa bende
    150km giderek arabama çetin ustada genel bakım yaptırmak. Arabayı ustasına götürmek lazım. Her ustayım diyene kanmamak lazım. Neticede para veriyoruz. arabayı denk gelen ustaya göstermemek lazım.
    inşallah tez zamanda bu sorundan( artık sorun değil) kurtulursun iyi günler dilerim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.