Şimdi Ara

Kia RİO 1.5 HB Comfort Aldım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
85.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok uzun süredir araştırıyordum... param olunca ve zamanı gelince en son araştırmalarım neticesinde Kia Rio aldım... Estetik olarak çok hoşuma gitti, illa bu olacak deyip aldım... 2004 model tüpü işli... 13.700 aldım... Seat cordoba alacaktım ama biraz patalı geldi bana ve HB türü almak istedim... Palio var ama sevmiyorum ben o arabayı... zaten piyasada da 2004 modeli 14 bin ytl civarı fazla araba yok...

Allah olmayan herkese nasip etsin... Geç oldu bana göre almam ama nasip işte bu zamanaymış...

aynısı netten koyuyorum resimleri... (altın sarısı)

• Hayırlı olsun dostum, kaçbin km'de araban?
  • hayirli olsun,kazasiz belasiz kullan.
  • allah kaza bela vermesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-Z-M -- 6 Mayıs 2008; 18:38:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yengeç kazım

allah kaza bela vermesin aslında 18 20 bine cerato bakabilirdin şöyle otomatik vites 2004 model yani ben baktım var bu fiyatlara zaten bende eski aracımı o civarlara vermiştim genede güzel araba hayırlı olsun

İyi de bütçe kısıtlı olan birine nasıl 18 20 bin liralık araç öneriyosun. Ayrıca araç alınmış yani.

Allah kaza bela vermesin abi.
  • rio iyi arac ya hayırlı olsun kazasız belasız kullan aracını..
  • Allah kaza bela göstermesin. iyi günlerde kullan
  • Allah razı olsun arkadaşlar... Sizlerede kaza bela vermesin... Allah olmayanlarada nasip etsin....

bi arkadaşımız sormuş 88000 de kmsi... 24000 için çok fazla sayılmaz galiba...

Kazım; o kadar param yoktu zaten birazda borçlandım... O param olsaydı Cerato almazdım ama... düşük modelde olsa Seat Leonu tercih ederdim kesin...
  • 12 bine gayet iyi.. ama dikkat edin arac vuruk falan olmasın... servise götürün derim.. ankara da yaşıyor iseniz ankaradaki servisleri randevulu sistemle çalışıyor bilginiz olsun...

ben arabadan aşırı anlayan birisi değilim.. arabayı yeni aldım... arabamıda övmek olmaz (zaten ne geliyorsa bu yüzden geliyor) estetik güzelliği için aldım... artı çelikmotora güvendim.. eniştelerim kullandı (onların bi çok arabası olmuştu) genel olarak beğendiler...

eğer ben 1 sene sonra değiştiririm diyorsan alma derim.. ikinci eli fazla gitmiyor... ama uzun süre kullanacam diyosan kaçırma al derim... bu paraya ünlü markaların 96-98 modellerini alacağına 3-4 yaşında araban olmuş olru.. ben bu mantıkla aldım... memnunumda...

kafam o kadar dağıldıki sana iki yerdede ceevap veriyorum ya uzun uzun üşenmeden yazdım... şimdi birisi çıkıp espiri üretmesin diye not ekleyim dedim

• Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın...
  • cevaın icin (her ikisi icinde:) tesekkur ederim ben de yaslı bir araba almaktansa bu fiyata modeli yuksek bir araba almayı tercih ederim ( kardesime alacak olsam da sonuc degismiyor)
    kazasız belasız kullanman dilegiyle
  • Volkan tşk ederim

Macka yani mantıklı o bana göre... her markanın yeni arabalarının yedek parçası ve bakımı pahalı... buna yapacak bişeyimiz yok... satışta sıkıntı yaşanabilir ancak geri alanlarda diğer markalardan eksisi değil artısı var
  • arkadaşım bu arabadan bende almak istiyorum çok hoşua gidiyor.araçla ilgiliyorum yaparmısın konforlumu azmı yakıyo gibi 12.000 civarı fiyata önümüzdeki aylarda almayı düşünüyorum
  • hocam bende normal tüp takılı sıralı sistem değil... şehir içi 185 şehir dışı 195 yaktı.... nasıl oldu bende bilmiyorum... arac tam bir aile aracı... konforlu bi arac... eksileri var elbet ama büyük eksileri yok.. fiyatı zaten tartışılmaz...
  • iyi seçim
  • Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin dostum.
  • tşk ederim arkadaşlar.. sizlerede Allah daha iyilerini nasip etsin..
  • arkadaşlar 1 senelik kullanma sonucundaki yorumlarımı dile getirmek istiyorum..

araçtan genel olarak memnunum.. 88 binde almıştım şimdi 97 binde.. 9 bin km yakın yaptım.. bir kez olsun yolda kalmadım her hangi bi arızayla.. disklerden ses geldi tornadan geçti.. balataları değiştirdim.. yağı değişti.. yani rutin bakımlar yapıldı.. klimasını kış diye kullanmıyordum ve yaz gelince kullanmaya başladım.. bu niye soğutmuyor derken klima tuşuna basmayı unuttuğum aklıma geldi ama bi kez basınca kapa aç otomatik devreye giriyor.. galiba kontak çıkarılınca kendini resetliyor.. kliması harika.. içerisini buz gibi yapıyor.. yakıt tasarrufu için kullanmayanlar olur saygı duyarım.. ama alırken klimalıyı şart koşmuşsam kullanırımda..

en son 180 km hıza çıkabildim.. (ibre 200km gösteriyor zaten) araç yüklüyken akıyor resmen.. yol tutuş süper.. fakat araç boşken yani hafifken yüksek hızda tutunma sorunu oluyor.. birazda SW tipli olması etkiliyor diye düşünüyorum.. araştırmalarım sonucu Riolarda ön patinaj sorunu var.. her araçta olur ama rioda daha fazla..
    sıralı sistem lpg olmamasına rağmen normal tüple 160-180 krş ar ası yakıyor.. buda gayet iyi..

olumsuz eleştirilere gelince 2004 yılında yapılan bir araçta merkezi kilit olmalı.. bu yönü gerçekten sinir bozucu.. (herşeyi düşünen firma bunuda düşünmeliydi) bagaj kısmında eletrik kısmı bile var (ne işe yarıyor bilmesemde).. biraz ince ayrıntı olacak fakat aracın iç tarafının ön kısmı biraz daha toplu yapılabilirmişti.. düzensiz gibi geldi..

bu eleştirilerden sonra kendi aracım olduğu için konuşmuyorum çok memnunum.. sorun çıkaran bir araç olsa veya çok yakan vs.. çıkar bu araçı kesinlikle almayın derdim..

Kia almayı düşünenler tekrar sesleniyorum kesinlikle alın.. yok satışında sorun yaşarsın diyenler yüzünden bu tür markalar geri kalıyor.. zor satılabilir ama uzun süre kullanacaklar için çok ideal bir arac.. şahine bile 10 milyara yakın para veren millet 2000 küsür Kiaya bu parayı çok görüyor ya ne demeli bilemiyorum.. gerçekten cahil çok..

Kia Rio dan önce Ceed (özellikle yeni alacaklara) ve Cerato (ikinci el alacaklara) tavsiye edilir.. Cerato gerçekten harika bir arac.. ben tipini önceden beğenmiyordum ama sonradan fikr im değişti..

paylaşmak istedim..

• ilk defa bugün ciddi ciddi aracımı satmayı düşündüm ya.. bunu niye yaptım bilmiyorum.. ailemde destek verdi fakat ben aracımı çok seviyorum..
  • HocaM hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin herkezi takma kafana bütçene göre davranmak zorundasın en iyi araba en sağlam araba en yüksek torklu araba insanın sadece kendisinin olan arabadır daha güzelide yoktur güle güle kullan
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.